Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Jeftinije ti je da uzmes HDMI kabal za 500,600 din. i povezes laptop/komp sa tv-om.
 
Planiram da kupim google chromecast, pa me zanima jedna stvar. Da li ja kada kastujem eon sa telefona na tv, moram sve vreme da držim uključen eon na telefonu?
Ranije sam mogao da izađem na back taster, ali sa jednim od poslednjih ažuriranja eon app to više ne mogu. Zato koristim home taster da sklonim eon sa ekrana telefona kako bih ga koristio u druge svrhe dok kastujem na TV-u.
 
Znači kada bih izašao iz aplikacije na telefonu ili ugasio telefon prekinuo bih kastovanje?
 
Ne. Evo ja sam sada čisto probe radi, pustio cast na TV-u, izašao iz eon app preko home tastera, uradio restart telefona i cast se nije prekinuo. Kada se podigao sistem na telefonu, opet imam u notifikacionom panelu da ide cast. Dakle, iz nekog razloga, samo kada iz eon aplikacije izlazim na back taster prekida se cast, što ranije nije bio slučaj. Ne znam, možda je nešto do mog telefona sada i najbolje da potvrdi još neko sa svojim iskustvom. Sve u svemu, možeš da odradiš cast na TV-u, a telefon da koristiš u druge svrhe ili čak i da ga isključilš.
 
Planiram da kupim google chromecast, pa me zanima jedna stvar. Da li ja kada kastujem eon sa telefona na tv, moram sve vreme da držim uključen eon na telefonu?

Samo pazi, ne mozes sve kanale da castujes, neki su zakljucani za tu opciju. Bolje uzmi Mi box S, ima ugradjen Google Chromecast + imas AndroidTV box naravno. Jeste skuplji od obicnog Chromecasta ali je i daleko bolji (zbog dodatnih mogucnosti... Kodi prvenstveno).
 
HBO npr

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Može li neko da potvrdi da li EON radi u Grčkoj, prevashodno preko mobilnog interneta? Prvenstveno me interesuju SK & RTS, zbog svetskog prvenstva u košarci. A zgodna je app zbog podešavanja protoka, pošto Grci mobilni net mahom ograničavaju na 1GB dnevno...
 
Upravo zvao SBB Podršku. Kažu da ne mogu da mi aktiviraju promociju (Svi kanali/Video klub paketi otključani) jer sam Prepaid korisnik. Ranije je neko ovde objavio da je uspeo pozivom da aktivira. Čak su mi i lozinku tražili u toku razgovora, i to više ljudi.
 
Imam jedno malo slozenije pitanje.

Skoro sam instalirao Windows 10 na VMware Workstation 15, internet koristim samo preko njega. Virtualni OS radi odlicno ali naravno ne vidi PCI GPU.
Logicno, video streaming nije tako dobar kao preko GPU u host OS-u. Guest radi iskljucivo softversko dekodiranje preko CPU.
Posledica je da video pomalo usporava, podrhtava, najbolje se vidi npr. sa onim tekstom sto ide na N1 na dnu ekrana.

E sad, ja sam sve to poboljsao koliko sam mogao, ali glavni problem je sto SBB EON u Firefox-u ide direktno (media.mediasource, media.mp4 "enabled") i tako je u svim browser-ima. Znaci, SBB u potpunosti kotrolise kvalitet/isporuku signala a browser samo dekodira to sto dobije. EON ima jedino podesavanje za brzinu u smislu "bandwidth"-a ali to ne pomaze jer i taj signal nizeg kvaliteta ocigledno ide na 60fps ili koliko je maksimum. Samo je veca kompresija. U Firefox-u postoji opcija layout.frame_rate ali to samo sputa fps na mom monitoru, ali ne utice na fps isporucenog videa koji ocigledno iscrpljuje CPU. Slicna situacija je sa Youtube-om, video sam da su ljudi pravili skriptove koji spustaju frame rate sa 60 na 30fps zbog starijih/sporijih masina.

Meni bi bilo dovoljno 24 FPS, ali SBB izgleda ne nudi tu opciju. Nudi vecu kompresiju, i tu je jedino poboljsanje sto malo brze krece video ali i dalje dolazi do usporavanja i ispustenih frame-ova...

U principu, za neki dokumentarni program, vesti, emisije, pa cak i sportske prenose, moze da prodje, ali kad su filmovi i serije u pitanju, nekako lose deluje.

Interesuje me, ako postoji neki ekspert za Firefox, da li postoji opcija da se ogranici na 24 FPS, a da to vidi i EON, i onda da isporuci 24 FPS umesto sto stalno pokusava da nabije maksimalnih 60 fps? To bi 100% pomoglo! Znaci poenta je da EON prepozna da je 24 fps maksimalni frame rate na uredjaju, i naravno da podrzava 24 fps stream, sto nemam pojma da li podrzava.
 
Poslednja izmena:
Eon stream u browserima je 25 fps (& progressive) i nema šta da "prepoznaje" samo taj fps ima u ponudi... za "output" fps eventualno možeš da čačkaš po podešavanjima GPU drajvera...

Za početak ti na host OS (dakle van virtulnog) testiraj da li je taj CPU u stanju da uradi software decoding Eon stream-a (ako je u pitanju mator komp i/ili slabašan laptop) ... znači disable-uj hardversku akceleraciju u podešavanjima browser-a.

Razgraniči da li je problem sa x264 software decode ili je problem render unutar virtual OS dok istovremeno koristi CPU za decode.

A najpametnije bi bilo da uopšte ne pokušavaš da gledaš Eon unutar virtualnog Windows-a :d nego direktno na šta god ti je host OS.
 
ShamanNS, hvala na informaciji!
Na Hostu nema nikakve razlike sa i bez "hardware acceleration" - procesor je i7, 8 threadova, recimo oko 5% trosi EON. Znaci procesor nije problem. A ni FPS cini mi se nije problem, ako salju 25fps na sve desktop browser-e.

U medjuvremenu, pronasao sam da u Guestu tj. u virtualnom OS, grafika koristi max. pola dodeljenog virtualnog RAM-a, a posto sam stavio 32bit Win10 znaci max. za grafiku je 1.5GB jer ovaj ne moze preko 3GB da vidi. To je u principu OK.
Medjutim, onda sam primetio da od tih 1.5GB ili 1GB koliko obicno stavljam, samo 4MB predstavlja "Dedicated Video Memory" sto mi je dosta cudno. To je minimum sa VMware driver-om. Nazalost, nikako ne mogu da povecam iako radim prema uputstvu.

Kad sam na kratko skinuo VMWare video driver, bilo je jos gore, Video Memory je pala na 0MB, EON sam uspeo da pokrenem ali je "stucanje" slike postalo jos gore, tako da je sad vrlo verovatno da bas zbog ovoga EON radi losije nego na Hostu. Ako Dedicated Video Memory igra neku ulogu, onda je sasvim logicno da video poskakuje u slucaju da je ta memorija veoma mala ili da je nema. Ja pokusavam da mu dodelim barem 128MB ali nikako ne uspevam. Na Hostu je ta video memorija 1GB od ukupno 4GB (1GB na kartici + 3GB shared sistemske).

Znaci, deluje mi da je problem u losoj raspodeli resursa u virtualnoj masini. Mozda je i neki bug u pitanju zbog kojeg ne mogu da povecam video memory. Ne vidim zasto bi me ogranicio 2GB RAM -> od toga 1GB grafika -> a od toga samo 4MB video, 128 ili 256MB bi sigurno napravilo primetnu razliku, tipa da slika "stucne" tek ponekad, da se i ne primeti. Kapiram da stucanje slike i krckanje zvuka ne mogu da eliminisem ako otvaram druge aplikacije paraleleno, posto je sve u istom virtualnom okruzenju,ali trebalo bi video da bude SMOOTH barem dok nista drugo ne pipam na kompu. Ili dok antivirus ne posizi :D

Inace dao sam mu 4 thread-a od ukupno 8, to je sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
ShamanNS, hvala na informaciji!
Na Hostu nema nikakve razlike sa i bez "hardware acceleration" - procesor je i7, 8 threadova, recimo oko 5% trosi EON. Znaci procesor nije problem. A ni FPS cini mi se nije problem, ako salju 25fps na sve desktop browser-e.

U medjuvremenu, pronasao sam da u Guestu tj. u virtualnom OS, grafika koristi max. pola dodeljenog virtualnog RAM-a, a posto sam stavio 32bit Win10 znaci max. za grafiku je 1.5GB jer ovaj ne moze preko 3GB da vidi. To je u principu OK.
Medjutim, onda sam primetio da od tih 1.5GB ili 1GB koliko obicno stavljam, samo 4MB predstavlja "Dedicated Video Memory" sto mi je dosta cudno. To je minimum sa VMware driver-om. Nazalost, nikako ne mogu da povecam iako radim prema uputstvu.

Kad sam na kratko skinuo VMWare video driver, bilo je jos gore, Video Memory je pala na 0MB, EON sam uspeo da pokrenem ali je "stucanje" slike postalo jos gore, tako da je sad vrlo verovatno da bas zbog ovoga EON radi losije nego na Hostu. Ako Dedicated Video Memory igra neku ulogu, onda je sasvim logicno da video poskakuje u slucaju da je ta memorija veoma mala ili da je nema. Ja pokusavam da mu dodelim barem 128MB ali nikako ne uspevam. Na Hostu je ta video memorija 1GB od ukupno 4GB (1GB na kartici + 3GB shared sistemske).

Znaci, deluje mi da je problem u losoj raspodeli resursa u virtualnoj masini. Mozda je i neki bug u pitanju zbog kojeg ne mogu da povecam video memory. Ne vidim zasto bi me ogranicio 2GB RAM -> od toga 1GB grafika -> a od toga samo 4MB video, 128 ili 256MB bi sigurno napravilo primetnu razliku, tipa da slika "stucne" tek ponekad, da se i ne primeti. Kapiram da stucanje slike i krckanje zvuka ne mogu da eliminisem ako otvaram druge aplikacije paraleleno, posto je sve u istom virtualnom okruzenju,ali trebalo bi video da bude SMOOTH barem dok nista drugo ne pipam na kompu. Ili dok antivirus ne posizi :D

Inace dao sam mu 4 thread-a od ukupno 8, to je sasvim dovoljno.


U stvari, izgleda nema ovde nikakvog resenja. U virtualnom OS je sve isto, RAM = Dedicated Video Memory = Graphics Memory, sistem ne vidi PCI grafiku na ploci.
Mozda utice ovo 4MB, ali tesko jer mu sve dodje na isto. Mozda mi zato i ne dopusta da promenim, realno nema svrhe jer je to fizicki ista memorija.
Ajde dobro, barem nije nepodnosljivo :D
 
Ažurirao sam danas na verziju 1.8.170 (598) na tabletu i Android TV-u. Na tabletu radi a na TV-u ne, srećom na sajtovima kao što je APKPure sam našao 1.8.160 koja na TV-u i dalje radi.

Kada dođe taj dan da je 1.8.170 OBAVEZAN ja neću više moći da koristim EON aplikaciju na TV-u.

Da li postoji način da se reši ovo?

Ako se ne varam do malo pre sam imao 1.8.140 na oba uređaja tako da je najnovija verzija daleko od obavezne jer i ove prastare se i dalje mogu koristiti.

Samo me zanima kako se beše edituju ti fajlovi kako bih koristio sve buduće verzije?

Hvala!
 
Zamolio bih za savet: koji android box vredi kupiti, a da na njemu radi EON kako treba, bez pucanja, seckanja i sl.? Uskoro se selim van zemlje, pa bih da imamo EON izvan Srbije, a da ne jutim neki specificni smart TV. Fire stick, koji imam, nikako da namestim da radi kako treba ( razlicite verzije, bluetooth mis...). Hvala.
 
Zamolio bih za savet: koji android box vredi kupiti, a da na njemu radi EON kako treba, bez pucanja, seckanja i sl.? Uskoro se selim van zemlje, pa bih da imamo EON izvan Srbije, a da ne jutim neki specificni smart TV. Fire stick, koji imam, nikako da namestim da radi kako treba ( razlicite verzije, bluetooth mis...). Hvala.

Nemaš EON izvan Srbije nego je to verzija EON izvan njihove mreže ali opet u Srbiji.
 
Ko se ovde razume u DirectX i OpenGL? Pronasao sam da je moj problem sa videom povezan sa tim.
Ako VMware koristi DirectX11 render, onda video malo menja brzinu i gubi frame-ove ali su frame-ovi koji prodju cisti.
Ako mu stavim OpenGL, onda je brzina videa stabilna ali se vide smetnje na slici, u vidu linija i sl. Ne uvek nego kad su neke brze scene u pitanju.
Na zalost, OpenGL sa mojim gpu drajverima iz 2013. izaziva nestabilnosti, bagovit je tako da ne mogu da ga koristim.
E sad, pitam se da li postoji neki setting u DirectX koji bi ga naterao da radi kao OpenGL, znaci da odrzava brzinu po cenu smetnji na slici a ne da daje cistu sliku sa ispustenim frame-ovima.
Neki pominju VSync, ne znam, gledao sam 3D Acceleration podesevanja na kartici ali sto god sam probao - DirectX video iz VMware-a ostaje isti nekako "titrajuci".
Znaci posto Guest OS ne koristi hardverski GPU jasno je da nesto mora da se izgubi, samo je pitanje sta je podnosljivije i sta manje smeta.
 
Posle zadnjeg ažuriranja mobilne apk je li još kome meša epg,kod mene se dešava kad odaberem kanal sve je uredu ali kad pustim isti pa se ponovo vratim na epg,bude epg od nekog drugog kanala.Epg npr od animal planet se ubaci u nekih 10 kanala umesto onog za dati kanal.Isto tako u poslednja 2 ažuriranja mi se dešava,da kad gledam nešto pa kad prelazi na sledeću emisiju za koju treba pin da u opšte neće da sačuva ukucani pin, pa samim tim ne može ni da se skloni onaj prozorčić,jedino rešenje je tad da izađem iz eona je totalno gašenje.Posle kad ga ponovo pokrenem ako direktno puštam taj sadržaj gde treba pin nema problema da se ukuca.
 
Ko se ovde razume u DirectX i OpenGL? Pronasao sam da je moj problem sa videom povezan sa tim.
Ako VMware koristi DirectX11 render, onda video malo menja brzinu i gubi frame-ove ali su frame-ovi koji prodju cisti.
Ako mu stavim OpenGL, onda je brzina videa stabilna ali se vide smetnje na slici, u vidu linija i sl. Ne uvek nego kad su neke brze scene u pitanju.
Na zalost, OpenGL sa mojim gpu drajverima iz 2013. izaziva nestabilnosti, bagovit je tako da ne mogu da ga koristim.
E sad, pitam se da li postoji neki setting u DirectX koji bi ga naterao da radi kao OpenGL, znaci da odrzava brzinu po cenu smetnji na slici a ne da daje cistu sliku sa ispustenim frame-ovima.
Neki pominju VSync, ne znam, gledao sam 3D Acceleration podesevanja na kartici ali sto god sam probao - DirectX video iz VMware-a ostaje isti nekako "titrajuci".
Znaci posto Guest OS ne koristi hardverski GPU jasno je da nesto mora da se izgubi, samo je pitanje sta je podnosljivije i sta manje smeta.

Heh, taman se covek ponada a ono nista... Pronasao sam i novije drajvere za graficku, cak dve neke varijante, i opet taj OpenGL baguje a DX stuca znaci sve isto sa svim vezrijama drajvera!

Jedino sto mogu da zakljucim je da EON nema sanse da radi normalno bez posebnog grafickog procesora, makar i integrisanog. Na laptopu bez hardverske akceleracije radi isto kao na ovom Virtualnom Win10, bas identican problem postoji sa videom, dok sa akceleracijom preko integrisane Intel grafike radi OK, fakticki kao na Host-u koji ima "pravi" GPU. Ja na tom glavnom kompjuteru izgleda ni ne mogu da iskljucim hardversku akceleraciju jer je sve isto sa ili bez akcelracije u Firefoxu.

To me sad i dalje intrigira, jer sta ako ipak jesam iskljucio akceleraciju a sve je OK, onda to znaci da CPU+RAM nemaju nikakakav problem sa EON-om i streamingom uopste. Onda je problem samo u komunikaciji izmedju Vmware-a i DirectX-a tj OpenGL-a na Hostu. Uostalom ne kapiram zasto bi i7 sa 16GB DDR3 memorije imao bilo kakav problem sa video stremingom na 25FPS!?? Cak je ta DDR3 memorija u stvari brza od memorije na mojoj grafickoj proverio sam.

Sigurno ima neka fora da se to sredi ali dok provalim bicu u penziji:smash:
 
Poslednja izmena:
Ja ne kapiram zašto bi iko ikad koristio Eon unutar virtualnog Windows-a :d
 
Da li je neko uspeo da koristi EON istovremeno na Smart TVu i Android TVu (Mi Box S)? Na oba uredjaja sam instalirao bez problema aplikaciju, ali presao bih na EON paket samo ako mogu da koristim na oba uredjaja.
U SBBu kaze da to ne moze, jer podrzavaju samo jednu smart tv aplikaciju, dok njihov eon box vide kao digitalni risiver.

p.s. ukoliko je vec bilo ovo pitanje, izvinjivam se, ali bi mi link znacio :)
 
Ne mozes istovremeno ali mozes od nekog da pozajmis kome ne treba eon.
 
Da li je neko uspeo da koristi EON istovremeno na Smart TVu i Android TVu (Mi Box S)? Na oba uredjaja sam instalirao bez problema aplikaciju, ali presao bih na EON paket samo ako mogu da koristim na oba uredjaja.
U SBBu kaze da to ne moze, jer podrzavaju samo jednu smart tv aplikaciju, dok njihov eon box vide kao digitalni risiver.

p.s. ukoliko je vec bilo ovo pitanje, izvinjivam se, ali bi mi link znacio :)

Mozes da imas 2 slota za Eon TV aplikaciju ali ne mozes da uzmes EON box jer ona zauzima jedan slot. Znaci predjes na neki EON paket i trazi da ti glavni uredjaj bude neki od D3 risivera.
 
Vidim da se pisalo ovde o googel chromecaat-u. Evo ja hoću da ga kupim, pa me zanima jedna stvar. Moj televizor ima opciju HDMI CEC. Da li ću ako uključim ovu ociju moći da premotavam napred nazad i li da imam još neko kontrolu sa daljiinskim od tv-a kada kastujem Eon na chromecast?
 
Vidim da se pisalo ovde o googel chromecaat-u. Evo ja hoću da ga kupim, pa me zanima jedna stvar. Moj televizor ima opciju HDMI CEC. Da li ću ako uključim ovu ociju moći da premotavam napred nazad i li da imam još neko kontrolu sa daljiinskim od tv-a kada kastujem Eon na chromecast?

Nećeš sva kontrola je na uređaju sa kog kastuješ.
 
Nazad
Vrh Dno