Šta je novo?

Elite: Dangerous

Drugi post zaredom... ali ovo morate da vidite:



Ne znam za vas ali meni ovo deluje nevidjeno zabavno. Jos kada ubace vece planete, oruzje, zivotinje (lov), bice ovo ultimativna igra za gubljenje vremena :)

Jel mi se cini ili je grafika poboljsana u ovom njihovom internom buildu?
 
Poslednja izmena:
heh... za tebe mi ne treba anakonda. biraj brod, ja slazem klasu manji :)
mozemo i u neke pare, naravno o:)
 
 
Ovaj Dlc će me vratiti igri koju sam batalio posle mesec dana.
 
Manje-više sam sadrzajno znao sta ocekivati i zato sam odlagao kupovinu ali siromašniju igru odavno nisam igrao. Imerzija ne postoji niti osjecaj za prostranstvo. Instant spawn planeta i stanica kvari svaki osjecaj. Kontam preko videao je nesto drugo, biti ce drugacije kad se igra ali ja licno imam osjecaj da mi je brod stalno u jedmon mjestu a ja manipulisem sta ce mi se spawnati ispred broda bila planeta, sistem ili stanica.

Imam osjecaj da igram tekstualnu igru. Free mmo RPG ige su pojam za ovo.
 
Za sadrzaj se slazem.

Iako je Braben izjavio da je osnovna igra kao prazan stan u koji ce vremenom ubacivati namestaj, tesko je u praznom stanu ziveti normalno. Cak i ako ubacis krevet, sofu, sporet i TV. Hladno je, i bez duse.

Sa druge strane, to za prostranstvo... osecaj bi bio mozda bolji kada bi se recimo stanica spawnovala na 30km umesto na 10. Ali vec posle par dana bi svi kukali kako gomila vremena bespotrebno odlazi na putovanje do nje.

Za sada mi se svidja sve sto sam video vezano za ekspanziju, jos malo pa cemo videti koliko ce poboljsati gameplay.
 
Ne znam da li je samo do mene ali svaki novi video oko horizonsa sve vise razocarava..u sta ce se ovo pretvoriti. Simulaciju voznje, stunt car? lov? nebuloza do nebuloze i nema sta da trazi u eliti.
 
Poslednja izmena:
Sve to je najavljeno za vreme Kickstarter kampanje. Scarab sluzi za istrazivanje planeta, ali posto za sada nema sta da se istrazuje oni su prikazali stunt car fazone i trkanje. Sledece nedelje ce pokazati borbe na planetama.

Sve to itekako ima smisla jer ce poboljsati exploration koji je trenutno apsolutno nezanimljiv. Jos kada ubace multicrew, napucavanje i na kraju Thargoide, bice ovo jedna sasvim drugacija igra.
 
Šta će moći na planetama da se radi, osim naravno vozikanja? Hoće li istraživanje imati neku svrhu, tipa rudarenje ili će sve biti samo da se vozimo i razgledamo? I koliko sam video za sada samo prikazuju planete i mesece bez atmosfere, ima li nekih priča o sletanju na planete sa atmosferom, možda čak sa nekom lokalnom florom i faunom (kao u NMS)? Hoće li biti nekog sistema planetside misija?
 
Potvrdan odgovor na sva pitanja koja si postavio. Startuju sa stenovitim planetoidima ali ce u narednih godinu dana nadograditi sistem da podrzi zivot. Space Engineers uskoro dobija sve navedeno (pre nego sto izadje No Man's Sky) a ima i par early access igara sa slicnim aspiracijama.

Evo kako planete izgledaju u Space Engineers, u Elite ce verovatno biti bolje odradjene: https://youtu.be/VDiBASjFh7E?t=2m58s
 


Sto ti je Svabo :)

Ovonedeljni livestream je bio bolji nego proslonedeljni. Prikazali su planetarne baze i izgledaju super. Tranzicija iz broda u SRV je on rails ali nema loadinga. Cuvaju slobodno kretanje u prvom licu za sledecu godinu i sezonu 2 ekspanzija.
 
Zna li neko gde ima charity misija za Imperiju?
Grindao sam malo Federalce do Post Commander-a, valjda bude dovoljno za Korvetu. Ali za Cutter sam bas tanak sa rankingom. =)

Tun i Exbeur su recimo presusili sa charity misijama za Federalce, zadnji rank sam uzeo u 17 Draconis gde bude i dalje 1-5 komada po resetu.
Verujem da i za Imperiju mora da se nadje neki insider info.

@Video:
Zna cova da uziva. :)
 
Gledam ovo njegovo sletanje.. Nešto mu je slab fps i velika je distorzija slike. Da li E:D podržava pravi multimonitor setup gde za svaki monitor može da se definiše posebna in-game kamera?
 
hmm... koliko vidim, ima samo jedna in game kamera.
 
Jedan gotivan PvP video, premotati na oko 2:45 kad pocinje akcija.
Anakonda je tradeconda tako da nema max power plant i distributor, sto znatno smanjuje battle power.
Ukratko, pirat u Pythonu je pomislio da je battle over kada su pali shields, ali tada je sva snaga mogla biti preusmerena na do tada skrivena oruzja.
Lik u Pythonu nije znao sta ga je snaslo :D



I malo slicica novih brodova koji stizu pred novu godinu:

Cutter:
http://i.imgur.com/24KpFhI.jpg
http://i.imgur.com/4HqanEA.jpg
http://i.imgur.com/RvOwd0e.jpg
http://i.imgur.com/CwdopeC.jpg
http://i.imgur.com/GK3VAcf.jpg
http://i.imgur.com/rEmCO3R.jpg
http://i.imgur.com/79nE0u2.jpg
http://i.imgur.com/AWOBses.jpg


Corvette:
http://i.imgur.com/xvZ8D3D.jpg
http://i.imgur.com/2DJ6Vpj.jpg
http://i.imgur.com/ig7PnPP.jpg
http://i.imgur.com/c3YVumO.jpg
http://i.imgur.com/beXxmJx.jpg
http://i.imgur.com/2ypu2Dz.jpg
http://i.imgur.com/3SGC5qs.jpg
http://i.imgur.com/LohxWRH.jpg
http://i.imgur.com/AUsX4cE.jpg
http://i.imgur.com/VudHlz4.jpg
 
Meni lično je ovakav vid borbe jako dosadan. Umeri ka neprijatelju, idi ka njemu on ka tebi, pucaj, okreni se i odmori lasere, dopuni municiju i opet isto, i tako dok jedan ne eksplodira. Razumem ja da je tu dosta kompleksnih odluka šta sa kojim sistemom, energijom itd. Ali, dva broda u praznom svemiru koji se sudaraju i usput napucavaju mi baš nije zanimljivo.

Da je više igrača sigurno bi bilo bolje, ovako 1vs1 nije zanimljivo, bar meni.
 
anakonda je najveći i najsporiji brod u igri, a ni piton nije baš neko najsrećnije rešenje za pvp. pritom, ni momci koji se bore nisu baš neki top gun piloti. ne čudi što borba smara.

klasično pogrešno korišćenje svih oružja iz kojih je pucao sve dok mu nije pao štit. tek se onda setio da stavi četiri pipe u wep, što je moglo i dok je štit bio gore, pa po već načetom pitonu koji ne brani svoj power plant (uzgred, ovo od poslednjeg patch-a i nije baš ovako više). kad je i pitonu pao štit, rendanje multikanonima i kanonima po power plantu (da ih do tada nije toliko trošio, bili bi sinhronizovani i pp bi još brže pao).
realno, pobedio je srećniji, jer je piton već bio oštećen, a rekao bih i da još pre ove borbe verovatno načeo svoju rezervu shield cellova, a ni anakonda nije baš složena na borbu (premalo shield cellova).

u svakom slučaju, ceo ovaj video i skoro sve što su momci radili u njemu neće ovako izgledati od 1.5 update-a koji je trenutno u beti. naime, korišćenje shield cell-a, pogotovo dva manja, vezana, podrazumeva masivno dizanje temperature, što zahteva nekoliko heat sinkova više u utility hardpointima a što povlači i nekoliko shield booster-a manje u loadoutu.
 
Svaka 1 na 1 PvP borba trenutno smara zbog velikog broja shield cells, cije ce delovanje sada srecom promeniti u novom patchu.
Nije lako naci pravi balans u igri ovog tipa, jer ako bitka traje max 20 sec to ni na sta ne bi licilo. Dosadno je za gledanje, ali treba dosta power managementa u toku borbe.

Ovo inace nije klasican PvP vec piratski combat Python (solidan damage i pristojan cargo space za pirating) koji pljacka trade konfiguracije (koje se u 99% slucajeva nece upustati u borbu vec dati cargo ili pokusati pobeci), i trade anaconda koja je umesto bezanja odabrala da pokusa da combat pythona dobije na foru. I uspela u tome.

Anakonda je namerno drzala 4 pips to shields da bi sto duzim ramovima naterala pythona da spuca zalihu shield cells. Nije mogla da drzi manje pips jer bi joj spao shield pri skoro svakom ramu (kada je ostajao na minimumu). Lepo pise u videu da je Anaconda trade build, znaci sa manjim power plantom, klasom shielda i verovatno bez velikog broja shield boostera. I namerno je pucala multijima dok je python imao shields up da se protivnik opusti i "prestane da razmislja", jer je damage bio smesan.

Kada su shieldovi pali isao je na srecu i burst mode, koji je ocigledno upalio.
 
Poslednja izmena:
4 pipe na stit su u mojoj ekipi manje, vise obavezne, ali pravila su tu da se krse kad vidis da borba ne ide kako treba. lako se moglo desiti da je pitonu ostala jos jedna do dve shield celije i onda bi piton, ako ima mrvicu mozga i udari na pp kao i anakonda, istopio anakondu za jos nekih desetak sekundi.
inace moje 1 na 1 ili na 2 borbe traju manje od minut :)
ali multikanonima po štitu je totalno mozga bez.

btw, mogu da se opkladim da ne pvp igracima neće biti ništa lakše posle novog peča, naprosto zato što je njima iovako sve prekomplikovano, a mi ćemo dobiti naviku da uz ćeliju ide i heat sink i to je manje više to.
ok, borbeni bildovi anakonde sa desetinama shield ćelija i pet-šest bustera će biti nerfovani potrebom da ugrađuješ heat sinkove, ali ionako imače nema potrebe da u wingu vučemo više od jedne anakonde, a može se lako desiti i da imperial cutter preuzme tu ulogu teškaša koji mass lockuje druge teškaše.
 
Pa vidi, ta fora sa multijima je upravo izazvala "omg, what a noob" efekat kod Pythona, tacnije bila je smisljena i namerna. Jos kada je Anacondi pao stit, lik u Pythonu je totalno bio u "I win" fazonu. :)
I onda je dobar burst odradio posao. Da fora nije uspela, verovatno se video i ne bi nasao na YT, i to je cela poenta. :D

Sto se tice promena, meni se svidjaju i mislim da idu u dobrom pravcu. Shield cells dobijaju i cooldown pored temperature boosta.

Jedva cekam neki info u vezi novog craftinga, po prici sa strimova imacemo mnogo toga da radimo sa modulima.
Jedino se nadam da nece uvesti neke velike RNG varijable u celu pricu, no videcemo uskoro kad pocne Horizons beta.
 
ako sam ja dobro shvatio cooldown se odnosi na novoukljucene scb, i traje prema nasem klanskom testu nekih 23 +-2 sekunde. ove promene krecu vec za koji dan od 1.5 ships update-a u nece cekati horisons.
ceafting ce sa druge strane tek da uvede velike promene, ali o tom, potom.
 
Da, promene za shield cells su vec prisutne u 1.5. U pravu si za cooldown, odnosi se na aktiviranje novog shield cell bank-a a ne same shield cell battery.

Koliko shvatih zvanican 1.5 patch ce izaci u isto vreme sa Horizons expanzijom, sto mi je malo bzvz.
Sa druge strane, mnogo mi se svidja Cutter kao novi trading i mining vehicle, samo me ceka heavy grind za rankings pa eto taman do tada valjda bude. :)

Corvette je sa druge strane obezbedjena. Para ima dovoljno, a Rear Admiral ce nadam se biti dovoljan rank.
 
Da, promene za shield cells su vec prisutne u 1.5. U pravu si za cooldown, odnosi se na aktiviranje novog shield cell bank-a a ne same shield cell battery.

Koliko shvatih zvanican 1.5 patch ce izaci u isto vreme sa Horizons expanzijom, sto mi je malo bzvz.
Sa druge strane, mnogo mi se svidja Cutter kao novi trading i mining vehicle, samo me ceka heavy grind za rankings pa eto taman do tada valjda bude. :)
Corvette je sa druge strane obezbedjena. Para ima dovoljno, a Rear Admiral ce nadam se biti dovoljan rank.

kod mene je obrnuta situacija - imperial king sigurno ne treba bolji rank od toga, ali kod federalaca sam tek na pola. btw, nešto me ne privlači ideja da pljunem pola milijarde kredita u brod koji još uvek nije maksimalnu ubudžen, a pritom se postavlja pitanje kako će funkcionisati stekovanje scb-a (tačnije, sve je izvesnije da neće baš dobro funkcionisati) i da li će četiri pipe u štitu biti dovoljne da preguramo pod vatrom cooldown novouključene scb.

zapravo, obrni, okreni, ovim petljanjem oko scb su opet boostovali vulture-a (i fas-a kad smo već kod toga) i još malo upropastili velike brodove poput anakonde koje njihov tanki štit ionako nije baš najbolje prekrivao.

mislim da patch 1.5, ukoliko ne bude nekih gadnih problema tokom bete, ipak izlazi bar dve nedelje pre horisonsa, ali ostaje da se vidi.
 
Pocela je Horizons Beta. Utisci su uglavnom pozitivni, osim performance issues koje ce nadam se ispolirati u ovih mesec dana.

Sn3jfdU.jpg
 
Isplati li se Horizons?|
 
Da i ne. Za prave fanove kosmosa ni 100 evra nije velika para. Za obicne igrace se nikako ne isplati.
 
Igra je sa planetary landings dosta dobila na sirini, na zalost jos uvek joj fali dubina. Uzeo sam Horizons jer igra u sadasnjem stanju definitivno ima sta da ponudi, samo sto ce biti mnogo mnogo bolja za jedno godinu-dve kada ubace planirane stvari.

Ima solidan thread na Redditu gde moze da se stekne predstava o najvecim manama igre:
https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/3v0j18/ed_needs_more_depth_not_breadth/

Da li ED vredi para koliko kosta trenutno - mislim da definitivno vredi.
 
Ma imam ja ED, osnovnu igru ali me kopka ovaj Horizons :D
 
ha... kad procitam ovo "no story at all", sve mi je jasno.
 
Nazad
Vrh Dno