Šta je novo?

Elektronske licne karte

Ne kapiram ovo prethodno bas. Sto bih ja placao kaznu ako su MENI ukrali licnu kartu. Pa nek plati kaznu taj lopov!!!
 
Pitaj bilo koga ko je bio na zapadu da li im neko trazio medjunarodnu dozvolu, jedino ako hoces da uzmes njihovo drzavljanstvo onda ce ti traziti i njihovu dozvolu.

P.S. Sada sam video da i grci u njihovim LK, sve podatke upisuju i sa latinicom.

Trazili su meni kad su me zaustavili u Hrvatskoj, Bugarskoj i Madjarskoj i morao sam da im pokazem medjunarodnu.
 
Ne kapiram ovo prethodno bas. Sto bih ja placao kaznu ako su MENI ukrali licnu kartu. Pa nek plati kaznu taj lopov!!!

Recimo, u HR postoji kazna tipa: nemarno ponašanje prema osobnim dokumentima i sl.

@neko pre je spomenuo da je dao ličnu kartu u inostranstvu jer nije imao pasoš kod sebe: pasoš je jedini validan dokument van matične države tako da si dobro prošao ako te nisu priveli.
Što znači: boli me tuki da li neko ume ili ne da čita ćirilicu na ličnoj karti jer je koristim samo u Srbiji, ko ne ume ovde da je čita, nek iskoristi ukidanje viza i nek se ne vraća.
 
covek je posao od teorije da ce nas uskoro 'primiti' u EU, pa ce mu onda biti potrebna/dovoljna samo LK da bi putovao/radio sta i gde pozeli unutar EU .. otud motiv da LK bude odstampana latinicnim slovima totalno ..
 
@neko pre je spomenuo da je dao ličnu kartu u inostranstvu jer nije imao pasoš kod sebe: pasoš je jedini validan dokument van matične države tako da si dobro prošao ako te nisu priveli.\

situacija: pasos u hotelu, tebi traze proveru identiteta da bi platio nesto kreditnom, znaci traze jos neki dokument sas slikom. Naravno da neces da ides u hotel, trazis da ti vreate pasos, da odes ponovo u prodavnicu i pokazes isti.
 
Za EU ne brinite. Neće vam skoro trebati lične karte za nju, da bi putovali. :)

Pre ću ja otići na pecanje na Veneru.
 
Poslednja izmena:
aj neko ko zna odnosno seca se
Kolko otprilike izadju svi troskoviza novu licnu kartu i pasos ?
 
Pasoš - 2000 i tu ti treba uverenje o državljanstvu - 500, sad sam to radio. Za pasoš ti ne treba izvod iz matične knjige rođenih, tako da je darkos tačno rekao. Znači ukupno 2500 + provizije na ove dve uplatnice ;)

Za ličnu kartu nisam siguran tačno.
 
Poslednja izmena:
za licnu kartu:

Uverenje o drzavljanstvu 430
Izvod iz maticne knjige 260
Taksa za licnu kartu 913,32
Izrada licne karte 226

Ako imas prva dva dokumenta koja nisu starija od 6 meseci, placas samo poslednje 2 stavke.
 
Izvod iz MK i uverenje održavljanstvu ne moraju biti mlađi od 6.meseci (provereno pre neki dan ;) )

Bitno je da su original , moje uverenje o državljanstvu je bilo staro 1,5 godinu .
 
Poslednja izmena:
Pasoš - 2000 i tu ti treba uverenje o državljanstvu - 500
sta ce ti uverenje o drzavljanstvu za pasos? ako imas licnu kartu onda si drzavljanin, jer ne mozes ni da je imas ako nisi.
 
@ilidan

Pogledaj ponovo post broj #491
 
sta ce ti uverenje o drzavljanstvu za pasos? ako imas licnu kartu onda si drzavljanin, jer ne mozes ni da je imas ako nisi.

Ovo pišeš iz teorije ili iz prakse? Ako istovremeno vadiš i LK i pasoš, treba ti uverenje o državljanstvu (iako imaš staru LK)... a i piše na linku koji je mister Mrva ostavio:
"# уверење о држављанству, не старије од 6 месеци, само код првог издавања биометријског пасоша"
 
Ne moraju dokumenti biti "novi" mogu biti i stariji od 6. meseci.
Lično provereno.
A takav je i zakon ( ili uredba) koju je usvojila Skupština Srbije prošle godine.
 
sta ce ti uverenje o drzavljanstvu za pasos? ako imas licnu kartu onda si drzavljanin, jer ne mozes ni da je imas ako nisi.

To ti treba da bi mogli nesto da ti naplate.



Ne moraju dokumenti biti "novi" mogu biti i stariji od 6. meseci.
Lično provereno.
A takav je i zakon ( ili uredba) koju je usvojila Skupština Srbije prošle godine.

Ali izgleda da oni ne postuju zakon jer jasno pise: "уверење о држављанству, не старије од 6 месеци"
 
Nažalost, kod nas se sve svodi na to šta "šalteruša" kaže - ako osoba koja radi na izdavanju ovih dokumenata kaže da ne može starije od 6 meseci džaba ti i zakon i pravda i logika - on(a) ti to neće završiti i gotovo... pišem iz ličnog iskustva, ne za pasoš i lk, ali šalteri su čudo :S
 
ajte molim vas... zeni posto je promenila prezime u fraking Telekomu traze uverenje iz maticne knjige vencanih da se udala?!?

ona lepo pokazuje staru i novu L.K u kojoj se vidi da je ista osoba sa istom adresom i JMBG; ali ne --- za salterusu to nije dovoljno, jer po njoj - ko zna zasto je ona promenila prezime - mora da dokaze da se udala !!!!

ocigledno ti ni ne treba LK, jer to je dokument koji ti nista ni ne znaci...

a da ne pominjem da nam se racuni za fiksni i mobilni telefon vode na razlicite postanske brojeve u Beogradu...
 
Ja pri vađenju navedem da mi treba radi zaposlenja tako da ne plaćam takse, ko ih j... :D
 
kome i gde navedes za sta ti treba .. drzava podrazumeva da je to obavezan licni dokument, i mislim da ne pravi razliku kome zasta treba .. jer treba ti jer drzava kaze da treba ..

sto se tice zena na salterima raznoraznih ustanova, neverovatno je kako mnoge od njih brzo smeksaju i pristanu da zavrse sve i svasta ako im se pokaze malo ljubaznosti, ili udeli neki kompliment, pa makar i lazni :) ..
 
Kada odeš u opštinu kažeš da ti treba za:

Административна такса се не плаћа за следеће намене:
- За упис у школу и факултет
- За потребе војне евиденције
- За заснивање радног односа
- За остваривање права из социјалне заштите
- За остваривање права из здравствене заштите
- За остваривање права из борачко-инвалидске заштите и заштите цивилних инвалида рата

Ištampaju oni u gornjem desnom uglu da je oslobođeno plaćanja takse po tom i tom članu, ali je to nebitno, neka dokažu da nisi uzeo radi navedene svrhe pa iskoristio za pasoš ili LK xD
 
Ja prvi put cujem da su nekome trazili bas medjunarodnu vozacku dozvolu, jer to je bilo tokom 60tih kada nije postojao neki standard za dozvole. Ja licno, a i sve koje poznajem ukljucujuci i gastarbajtere koji proputuju celu Evropu, niko od njih ne vadi neku posebnu dozvolu da bi dosli kod nas.
Zato mislim da je jako bitno da se postuju EU standardi ako vec prave nove vozacke dozvole i da ti bude priznata svugde.
Ja mislim da je to vise prica koju plasiraju ovi iz AMSS zbog zarade, i bas gledam komentare ovde i vidim da svi koju su putovali iz licnog iskustva kazu da to ti niko ne trazi.
 
Poslednja izmena:
10 god. vozim u Srbiji na CRO vozačku koja mi vredi do 65-te god. života i ne planiram da je menjam. Gde god su me zaustavili a ima dobar broj država, nikad problema.
 
Ja prvi put cujem da su nekome trazili bas medjunarodnu vozacku dozvolu, jer to je bilo tokom 60tih kada nije postojao neki standard za dozvole. Ja licno, a i sve koje poznajem ukljucujuci i gastarbajtere koji proputuju celu Evropu, niko od njih ne vadi neku posebnu dozvolu da bi dosli kod nas.
Zato mislim da je jako bitno da se postuju EU standardi ako vec prave nove vozacke dozvole i da ti bude priznata svugde.
Ja mislim da je to vise prica koju plasiraju ovi iz AMSS zbog zarade, i bas gledam komentare ovde i vidim da svi koju su putovali iz licnog iskustva kazu da to ti niko ne trazi.

Onda sam ja bas bio lose srece jer su uvek trazili medjunarodnu :)
Svejedno, najveci problem kod nje je sto je OGROMNA i ne staje u neki normalan novcanik.
 
Nazad
Vrh Dno