Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
@gpxy
Hvala na info. Prošetaću se po pijacama to mi nije palo na pamet a Lily video sam nema online. Ranije sam to nalazio u raznoraznim prodavničicama po par komada malo više zavučene
 
Taj, samo sto ga nisam pronasao ni u jednoj Lilly radnji, a imao sam potrebu da ga uzmem istog dana, pa je placen 500din vise za poslednji komad u DM-u :D
 
Da li OneBlade može da se koristi i preko strujnog kabla ili samo na bateriju?
 
Nađoh odgovor u online uputstvu:
"Note: This appliance can only be used without cord."
 
Da li OneBlade može da se koristi i preko strujnog kabla ili samo na bateriju?
Šta bi bila prednost upotrebe sa kablom? Ako zaboraviš da ga napuniš, verujem da za jedno brijanje može brzo da se dopuni.
 
Šta bi bila prednost upotrebe sa kablom? Ako zaboraviš da ga napuniš, verujem da za jedno brijanje može brzo da se dopuni.
Imam loše iskustvo sa trimerima za šišanje kose sa punjivom baterijom, jer kad baterija vremenom oslabi, nema snage ni za jedno šišanje, iako se napuni do kraja. Zato sam skeptičan prema brijačima na punjenje, verovatno preterujem.
Za brijanje trenutrno koristim Braun Series 3 300s koji ima punjivu bateriju, ali se može koristiti i na struju.
Imam ga dve godine i zadovoljan sam, brijanje je glatko, bez iritacije kože.
Sa žiletima sam imao veliki problem sa kožom i urastanjem dlaka u kom god smeru da sam se brijao, a otkad koristim električni brijač, toga više nema.
Kad se ne brijam više od 4 dana, prvo skinem trimerom, pa onda idem brijačem.
 
Jeste van teme, ali vidim da dosta ljudi ima problem sa jakom bradom. Ako ne koristim penu/gel za jaku bradu, meni brijač traje nekoliko brijanja i mogu da ga bacim. Sa penom for tough beard je em lakše, em brijač duže traje.

Pre neku godinu sam dobio Proraso creama pre barba, kao prajmer :D, nanosi se pre pene/gela. Genijalna stvar. Em mogu da koristim koju hoću penu, jedan prelaz preko lica skida sve, nema potrebe za ponavljanjem, izbrijavanjem...
Pakovanje od 6 brijača mi traje skoro godinu dana.

Kod nas ima da se kupi na oglasima, ali nisam kupovao, dobijao sam je iz inostranstva. 100ml mi traje po nekoliko meseci.
Update: evo sad vidim da ih prodaje kod nas firma Damb i cena je 10ak eur. Drugar koji mi je donosio nikada nije hteo da uzme pare, pa ne znam tačnu cenu, kaže plati ih na rasprodajama 3-4eur.
 
Imam loše iskustvo sa trimerima za šišanje kose sa punjivom baterijom, jer kad baterija vremenom oslabi, nema snage ni za jedno šišanje, iako se napuni do kraja. Zato sam skeptičan prema brijačima na punjenje, verovatno preterujem.
Za brijanje trenutrno koristim Braun Series 3 300s koji ima punjivu bateriju, ali se može koristiti i na struju.
Imam ga dve godine i zadovoljan sam, brijanje je glatko, bez iritacije kože.
Sa žiletima sam imao veliki problem sa kožom i urastanjem dlaka u kom god smeru da sam se brijao, a otkad koristim električni brijač, toga više nema.
Kad se ne brijam više od 4 dana, prvo skinem trimerom, pa onda idem brijačem.
11 godina koristim Philips trimer na baterije. Evidentno je oslabila, ali trimer i dalje radi. Ne koristim ga otkad sam uzeo OneBlade.

Budimo realni, na akcijama je 3000 i sitno dinara, pa neka crkne posle n godina koga briga. Pitanje koliko pati baterija ako se puni retko, jer može baš dugo da vrti nož. Ja se brijem jednom nedeljno, a baterija se dopunjava možda u dva meseca, nemam pojma ni sam.
 
Ja mašinicu za kosu dopunjavam možda 2 puta godišnje. šišam se jednom u 2-3 nedelje npr. Sad sam proverio, već 5 godina je imam Remington HC5800 sa litijumskom baterijom. Nema naznaka slabljenja baterije ili nešto slično.
 
Može, ima 4 nastavka.

Ja sam to prvo imao u planu, ali ukapirao sam da mi odgovara da se što ređe brijem/trimujem, jer me mrzi, pa sa nulom dobijam još 3-4 dana ređe brijanje nego pre. Trimer je bradu skidao na 0,5, a OneBlade skoro kao žilet - ne baš, ali vrlo blizu.

Bitan savet, mnogo bolje radi kad je suva brada i koža. Meni je brada vrlo jaka i za žilet je pakao, Philips trimer je bolje radio na mokru dlaku, ali OneBlade na suvu.
 
Ja imam braun, ali posto se ne brijam redovno, deluje mi kao da bi ovaj one blade vrsio posao bolje? Jel moze sa njim i duza brada?
Za kraćenje/trimovanje brade imaš nastavke, kao što reče nidza iznad, ali ako hoćeš da se obrijaš skroz nije ti potreban nikakav nastavak (sve i da ti je brada do poda). U tome se razlikuje od svih ostalih električnih brijača..
 
Jeli ima neko iskustva sa brijačima Braun serija 7 ili 8?
Dvoumim se između jednog od tih modela ili neki Panasonic Arc 3. Otprilike su dvostruko skuplji, ali mi deluju i ozbiljnije. Na netu se može pročitati i da su malo nežniji, odnosno manje iritiraju kožu.
 
Jeste van teme, ali vidim da dosta ljudi ima problem sa jakom bradom. Ako ne koristim penu/gel za jaku bradu, meni brijač traje nekoliko brijanja i mogu da ga bacim. Sa penom for tough beard je em lakše, em brijač duže traje.

Pre neku godinu sam dobio Proraso creama pre barba, kao prajmer :D, nanosi se pre pene/gela. Genijalna stvar. Em mogu da koristim koju hoću penu, jedan prelaz preko lica skida sve, nema potrebe za ponavljanjem, izbrijavanjem...
Pakovanje od 6 brijača mi traje skoro godinu dana.

Kod nas ima da se kupi na oglasima, ali nisam kupovao, dobijao sam je iz inostranstva. 100ml mi traje po nekoliko meseci.
Update: evo sad vidim da ih prodaje kod nas firma Damb i cena je 10ak eur. Drugar koji mi je donosio nikada nije hteo da uzme pare, pa ne znam tačnu cenu, kaže plati ih na rasprodajama 3-4eur.
Kupim na KP kad naletim.
 

Prilozi

  • IMG_20210408_213138.jpg
    IMG_20210408_213138.jpg
    86.9 KB · Pregleda: 76
  • Like
Reagovanja: PJ
Evo ja cu da dam jos jedan glas za Philips OneBlade. Imam ga preko godinu dana, mozda i godinu i po. Uzet u USA za smijesne pare onaj model sa litijumskom baterijom pa se brze puni i duze drzi (meni baterija drzi sigurno nekih 15-20 brijanja). Usput sam iz USA navukao zamjenskih sjeciva takodje za smijesne pare.
Ali evo u godinu i po kako ga ja koristim jednom sam mijenjao sjecivo i to relativno nedavno. Tako da ona preporuka od Philips-a da mora na 4 mjeseca ne vazi. Koristis dok ne osjetis da cupka ili grebe... Znaci u mom slucaju je trajalo preko godinu, mozda sam mogao gurati i jos, ali aj rekoh da vidim kako je bilo na pocetku :)
Sto se tice brijanja, meni sa slabijom bradom dosta dobro obrije, nije kao zilet, ali ako se potrudim malo vise bude prilicno glatko.
Plus sto mi brijanje sa njim traje oko 2-3 puta krace nego ziletom.

Tako da svaka preporuka za OneBlade.
 
Ima dodatke za to valjda. Vidim da su ozbiljni, ima maltene u svim radnjama da se kupi, vrlo istaknuto. Vreme je bilo da i Žilet dobije pravu konkurenciju.
 
Dobar je OneBlade, ali nemojte ga porediti sa klasičnim brijačima.

Proraso + Nivea gel + Gillette Blue 3, single pass. Brijanje 5-6 minuta.

OneBlade, na suvo, 4-5 minuta.

Verujem da je jasno koje je koja fotka.

Na prvi pogled, bez macro fotografije, i OneBlade je uradio dobar posao. Dodir, na sveže obrijano, oseti se razlika, ali nije strašno. Prava razlika se vidi u toku dana, nakon nekoliko sati.

OneBlade će mi biti odličan, kada se vratimo putovanjima 😄

Screenshot_20210416_180740_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20210416_180720_com.android.gallery3d.jpg
 
Glavna prednost OneBlade-a po meni je to sto ne iritira kozu. Posle svakog klasicnog brijaca ako se bas ne potrudim sam bio crven kao bulka, OneBlade mi uopste ne iritira lice.

Brijanje nije kao sa klasicnim brijacem naravno, ali je dovoljno blizu, subjektivno :D
 
@ivanbass1 ako odlučiš da se vratiš na klasičan brijač, probaj različite pene/gelove/kreme, kao i druge vrste brijača.

Već sam pominjao u ovoj temi podlogu Proraso pre barba. Sa njom se brijem u jednom prolazu i jeftini Blue 3 brijači mi traju najmanje 25-30 brijanja. Nekada i 50+.

OneBlade sam dobio pre nekoliko dana i svakako je keeper, ali žilet ostaje žilet.
 
@ivanbass1 ako odlučiš da se vratiš na klasičan brijač, probaj različite pene/gelove/kreme, kao i druge vrste brijača.

Već sam pominjao u ovoj temi podlogu Proraso pre barba. Sa njom se brijem u jednom prolazu i jeftini Blue 3 brijači mi traju najmanje 25-30 brijanja. Nekada i 50+.

OneBlade sam dobio pre nekoliko dana i svakako je keeper, ali žilet ostaje žilet.
Koji konkretno Proraso i kako ga koristiš?
Gde kupuješ?
Ja sam našao samo ovo, ali vidim da nema cene: https://www.damb.rs/proizvodi/8020/proraso
 
Ovaj, mada ga imam sa različitom štampom na kutiji/etiketi.

Do sada ga nisam kupovao u Srbiji. Zapravo, koristim ga nekih 2-3 godine, nikada ga nisam kupio, uvek ih dobijem :)
100ml mi traje po 2-3-4 meseca.

Blago vlažna koža, nanesem baš malu količinu, na više mesta i pokrijem svuda gde brijem. Preko toga nanesem penu ili gel i brijem jednim prolazom.
Sa podlogom mogu da koristim bilo koju penu/gel. Bez podloge mora da bude pena/gel za jaku bradu, inače brijač traje max 5 brijanja.

Kada nanesem kremu u većoj količini, nema razlike.
Kada nanesem kremu i pustim minut dva da stoji, pa pa onda pena, još se lakše brije, ali menta iz kreme počinje da pecka.
 
Dajte preporuku za neki brijac do 100tinak €, suvo brijanje, brada je skroz slabasna :) Da bude na baterije i da se mogu naci rezervna seciva. Moze i vise para ako postoji nesto po ovim osobinama. Brijao bih se svaki dan po par minuta.. Eventualno svaki drugi..

Hvala.
 
Drago mi je da sam na ovom forumu naleteo na nekog na ovom forumu da se bavi klasicnim brijanjem. Koje brijace imate? Ja trenutno Edwin Jagger DE89, ali nisam zadovoljan, voleo bih da je agresivniji pa sam u potrazi za novim brijacem. Inace @PJ proveri i BrijacShop, ja tamo kupujem, imam istu kremu ali ne primecujem da je nesto bolje, volim kad menta pecka i hladi kozu.
 
@Mrljesana kao što već rekoh, mora da se proba. Svakome odgovara nešto drugačije. Moja brada, 24h posle brijanja, je kao čelična četka. Katastrofa.
Brijanje mi zavisi i od vode kojom sam pokvario lice.

Da ne bude da sam na onom sajtu izabrao pogrešan proizvod. Evo dve ambalaže koje trenutno imam. Kupljene sa nekoliko meseci razmaka, u dva različita dela Italije. Serijski broj na dnu im se razlikuje za oko 4.000. Možda I nije bas neki popularan proizvod :)
 

Prilozi

  • IMG_20210417_094845.jpg
    IMG_20210417_094845.jpg
    208 KB · Pregleda: 54
Nazad
Vrh Dno