Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

Pominju el.bicikle.Kod nas el.bicikl je valjda kategorija K3 :brzina do 25kmh,250w,pogon na pedale sa pomocnim el.motorom.I bili su izostavljeni iz zakona.Sad od jednom u istu vrecu sa trotinetima.Mora da je gusto.
 
Električni trotineti i bicikli moraju biti registrovani do 15. juna.
Naslov svake vesti pominje i bicikle, znam da je pedelec u EU izjednacen sa obicnim biciklom i da se konverzije tretiraju kao mopedi ali mi ne bi iznenadilo da ove nase lopine svrstaju sve sto ima el motor u istu kategoriju
Post in thread 'Električni bicikli i električni skuteri tema' https://forum.benchmark.rs/threads/električni-bicikli-i-električni-skuteri-tema.396870/post-6987909
 

Prilozi

  • Screenshot_20240305_215455_com.microsoft.emmx_edit_68067221991695.jpg
    Screenshot_20240305_215455_com.microsoft.emmx_edit_68067221991695.jpg
    153.1 KB · Pregleda: 102
CSM 2017 Kiwi model,dobio sam karton gde pise klasa vozila K3 ,seriski broj,snaga i brzina.Nesto slicno kao saobracajna.
 
Mozda deluje smesno,ali bilo je reci da mora proizvodjac da istakne snagu,brzinu,vidljivo na vozilu.
Zapravo CEO zakon I primena su smesni.
 
Električni trotineti i bicikli moraju biti registrovani do 15. juna.
Naslov svake vesti pominje i bicikle, znam da je pedelec u EU izjednacen sa obicnim biciklom i da se konverzije tretiraju kao mopedi ali mi ne bi iznenadilo da ove nase lopine svrstaju sve sto ima el motor u istu kategoriju
Pojasnila je Agencija da se ne odnosi na bicikle.
 
To je vec druga stvar,o tome se pricalo celu proslu godinu.A ubacivanje biciklova bi bio neki "nocni zakon"
 
Šta je sa trotinetima (legalno kupljenim u Srbiji) koji prelaze deklarisanih 0,6kW?
Konkretno, Xiaomi 4 Ultra trotinet je deklarisan na 940W

1709714458300.png
 
A sta podrazumeva tehnicku dokumentaciju? Gde se moze pronaci po modelu taj dokument?
 

Prilozi

  • 20240306_142118.jpg
    20240306_142118.jpg
    244.8 KB · Pregleda: 66
To sigurno nema nijedan.
 
ride it like you stole it :D
 
Bitno da svi mediji samo ponavljaju "tehnička dokumentacija" kao papagaji, a niko da zvanično okrene telefon i pita za članak šta je to bodi bilding...
 
Rekoh ja. I klepetušu ćete da nosite.
Kazu mi ovde, kaciga po zakonu. Eto vam zakona.
Kao onaj konj u basni sto je dozvolio da mu stave sedlo, pa je dojahao do…
 
Mene zanima: ako ne pronadjem papire od trotineta kupljenog pre par godina da li to znaci da ne smem da ga vozim zapravo?
 
Mene zanima: ako ne pronadjem papire od trotineta kupljenog pre par godina da li to znaci da ne smem da ga vozim zapravo?
Tako je, to znaci da bi trebalo da ga odneses u agenciju za bezbednost saobracaja, da oni odrade "atest" uz naravno adekvatnu nadoknadu...
 
Sve preko 20 evra za nalepnicu sa sve dokumentacijom imali/nemali je bi bio čist lopovluk. Iskreno se nadam da imaju barem malo razuma i da neće tražiti nemoguće prilikom registracije.
 
Ja koliko sam nacuo prica se o nekoj cifri oko 5000 rsd. Odmah cu da prodam, ne pada mi na pamet taj harac da placam.
 
Bilo bi logično da je jednokratno. Ali kod ove vlasti prestaje svaka logika. S obzirom da su ukinuli trajnu registraciju za motokultivatore, svašta može da se desi.
 
Okreni obrni, Ipak je zgodno imati trotinet. Stigne se skoro besplatno i bez portrebe za parkingom za malo vremena do bilo koje tačke u gradu i nazad. Bus se ne čeka, taksi ne plaća tada. Kese se nose lako ako je neka nabavka mala. Ne volim što će da košta više od 600din koliko je po meni max prihvatljivo za tu malu proveru i parče nalepnice.
 
Nazad
Vrh Dno