Šta je novo?

eFootball 2023

Kupio sam Halanda, ali kada igram utakmicu nema ga u sastavu. Zasta? :unsure:
 
Moraš da ga ubaciš iz rezerve ili u prvu postavu ili u substitutions u game planu pre ulaska u utakmnicu. I nasviraj mu ocene treningom prvo.
 
Скоро сам добио неког швајцарца из Рена.
Позиција му је АМФ.
Набуџио га и сад има 97 оцену.
Али на терену ништа. Баш ништа од њега.
 
Svaki igrač je specifičan, moraš da mu pročitaš ocene i skilove a onda da vidiš na kojim pozicijama su ti skilovi aktivirani. Na primer ako.ima incisive run staviš ga na SS i onda utrcava, ako ima through pass staviš na cmf ili amf i tako dalje. Probaš ga ako leži leži ako ne leži izbaciš ga. Meni je od srednjaka koji mogu da se kupe za GP Pedri bog, i T.Kross. Od ovih što se dobijaju Guti pa Zico. Ima dva Zika, dobio na onom izvlacenju 150 iz prve i posle mesec dana ga izvučem opet legendarni, a ne mogu dva u isto vreme da se koriste logično pa sad ovaj legendarni čeka da Big Time istekne ugovor.
 
Svaki igrač je specifičan, moraš da mu pročitaš ocene i skilove a onda da vidiš na kojim pozicijama su ti skilovi aktivirani. Na primer ako.ima incisive run staviš ga na SS i onda utrcava, ako ima through pass staviš na cmf ili amf i tako dalje. Probaš ga ako leži leži ako ne leži izbaciš ga. Meni je od srednjaka koji mogu da se kupe za GP Pedri bog, i T.Kross. Od ovih što se dobijaju Guti pa Zico. Ima dva Zika, dobio na onom izvlacenju 150 iz prve i posle mesec dana ga izvučem opet legendarni, a ne mogu dva u isto vreme da se koriste logično pa sad ovaj legendarni čeka da Big Time istekne ugovor.
A sta kada mu istekne ugovor, predpostavljam da moras ponuditi novi. Koliko kosta plavih/zlatnih coina novi ugovor ?
 
Moze da se kupi za GP, njihov novac... ali to ne znam jer jos nisam imao tu situaciju jer svaki ugovor traje 364 dana. Tako da ces tek sledece godine imati prilike da obnovis ugovor.

Ili da kupis ili skupljas "renewal" kartice, koje se dobijaju u Game Pass-u ili nekim challenge-ima.
 
Svaki igrač je specifičan, moraš da mu pročitaš ocene i skilove a onda da vidiš na kojim pozicijama su ti skilovi aktivirani. Na primer ako.ima incisive run staviš ga na SS i onda utrcava, ako ima through pass staviš na cmf ili amf i tako dalje. Probaš ga ako leži leži ako ne leži izbaciš ga. Meni je od srednjaka koji mogu da se kupe za GP Pedri bog, i T.Kross. Od ovih što se dobijaju Guti pa Zico. Ima dva Zika, dobio na onom izvlacenju 150 iz prve i posle mesec dana ga izvučem opet legendarni, a ne mogu dva u isto vreme da se koriste logično pa sad ovaj legendarni čeka da Big Time istekne ugovor.
Мењао му позиције и баш лоше са њим.
Има одличне оцене за дугу лопту,фелш,али од 100 корни једну убаци добру...

До скоро сам скупљао коинсе,имао сам 700,отворио 7 играча и свих 7 кршеви неки.
Одлепио сам. Значи 7 крш играча од 7!
 
Ja sam tako isto pa mesecima nisam u inat i udjem i bup Zico.

Iz kornera idi na 6 yard pa ručno izaberi nekog visokog na ćoškiš peterca ka korneru, centriranje na njega i dodavanjem prebaciš iza pa sa drugim šut. Gol je 1 u pet slučajeva. Nekada par za redom nekada 10 puta ništa. Zavisi kako se protivnik brani. Vecina u nižim ligama posle 1 vazdušnog duela ne odreaguje na drugi i eto laganog gola.
 
Ja tako izvodim korner ili odigram isto tako po zemlji na prvu stativu, okrenem se i centarsut sa L1 i O, tu uglavnom stoji neko na daljoj stativi.

Sto se izvlacenja tice, coins-e vec duze vreme ne koristim jer ih "cuvam" za "posebne" igrace. A ostalo pokupim na challenge, tu mislim da nedeljno mogu tako da se izvuku 1-2 igraca. Zavisi kako kad.
 
Невероватно како ми понекад налети баш осетан лаг кад се игра онлајн.
Баш успорено делује,одзив команди ужас...
 
Nikako WiFi samo kabl, igra ima opasan problem sa lagom. Mada se dešava neverovatno i protiv kompa. Prosto se igrač ukopa i ne reaguje, sudar ocena i nivoa težine na kojem se igra.
 
Каблом је повезано све.
Ево вечерас 3 текме очај.
Чак сам и рутер гасио из струје после прве.
Јуче радило супер.
 
Добијем овог шифраша 7:3 синоћ.
И кад сам дао седми,изађе из игре.
Нема шта,у трећој дивизији су све прејаки тимови...
PXL_20231217_175148520.jpg
 
И где је овај добио све ове играче?
Меси са оценом 105?
 
To moze ako odredjeni igraci imaju dodatni boost za odredjene parametre... kao npr ovde to imaju Puyol, Enzo, Deco, Seedorf i Messi.

Plus ako primenis odredjenog menadzera i specifican playstyle za tog menadzera za ekipu, boost-uju se ocene. Npr. uzmes Gvardiolu i stavis "Possesion" stil, igracima skace ocena za 2-3 poena.

Dodatno su ubacili i menadzere koji mogu da se uzmu uz one pakete partner klubova (Man Utd, Barca, Bayern,...) koji imaju dodatne isto boost-ere za svoje igrace (cini mi se da Erik Ten Hag ima dodatan boost za brzinu igraca ili tako nesto).

Tako da ovaj Messi gore ima vrv ocenu od 99, ali sa boost-ovima dodje do 105.

Meni igrac sa najvecom ocenom je Mbappe (TOTW) sa 97 i sa boost-om zbog stila igre menadzera, izadje na 100.
 
Meni je Lew bio na 101. Nisam znao za ove boostove sto imaju malu ikonicu efootball na sličicu, to je verovatno od skoro.

Pretpostavljam da ovaj je išao samo na dodavanja i šut bez imalo driblanja i znanja o igri uopšte.

Ovaj je potrošio ko zna koliko para u igri da dodje do ovih Big Time igrača to su oni 1/150.
 
Како се сећам кад сам добио Етоа,са менаџером је беше имао оцени 101 или 102. И он је извучен за 100.токена.
Али овај да насвира Месија на 105...
Тај Мбапе који има оцену 100 је купљен за пес паре или си га извукао на оне токене по 100 токена играч?
 
Poslednja izmena:
Mislim da nijedan igrac, kupljen za PES valutu, ne moze da dostigne 100.

Samo ove posebne verzije igraca... a ja sam Mbape-a dobio u besplatnom otvaranju, koji sam dobio igrajuci protiv AI u nekom od challenge-a.

Vec duze vreme ne trosim tokene na izvlacenje igraca... zato sad imam ustedjevinu od oko 3100 tokena. :D
 
3100?
Лепи,па шта чекаш,опусти се мало за крај године! 😀
 
Imam prejaku ekipu, uglavnom sve TOTW igraci i slicno... a ovo sto trenutno nude ne zelim da dajem tokene za to. :)

Cekam legende Junajteda, pa cu onda vrv i trositi. Secam se da su jednom davali onaj paket od 150 igraca sa tri legende Junajteda (Smajhel, Irvin i Van Nistelroj).

Imao 900 tokena i spiskao sve na onaj set od 10 igraca... naravno dobio sam djokicu. Nikad na tim paketima od 150 igraca nisam nista izvukao i kada je dzabe izvlacenje bilo.
Tako da sad krcam novcice (daily login, challenge event-ovi) da kada dodje opet tako neka prilika da pokusam da imam vise srece. Nadam se Skolsu, Bekamu i Van Nistelroju.

Glupo je sto nemaju vise tih legendi od igraca i generalno po tim nekim stvarima kaskaju po dosta za EA FC... nema npr jednog Runija, Vidica, itd. A EA FC ima i gomilu mode-ova da ti drzi paznju i da te vuce da igras, skupljas XP i dobijas gomilu paketica da izvlacis igrace kroz razne izazove.

Uzivam igrajuci SBC (Squad Build Challenge) i sada sam menjao svoje 86/87 rated igrace za jednu legendu i dobio Van Persija! :love: Do sada sam izvukao tako 4 legende... Kasiljasa, Kanavara, Skolsa, Komana i sad RVPa.
 
Skols je tanak imao sam ga ja, isto Lampard. Nisu po mom ukusu. U rezervama mi Cole i Inzaghi nisam ih ni levelovao.

Nego sta radite sa igračima kojima.je istekao ugovor? Jer radite onaj leagcy transfer ocena i kako ti funkcioniše
 
Legacy sam radio i ovako za igrace koje necu koristiti vise ili ih imam duplo... bas skoro za De Brujnea. Imam ga od starta, nabudzen skroz i sada izvukao na Nominating Contract ovog "novog" Kevina i odradio legacy, da bih novog nabudzio a da ne trosim "treninge" na njega.

Prvo izaberes igraca kojeg hoces da budzis, pa "Legacy Transfer" i onda biras igraca kojeg hoces da "eliminises". Svi njegovi XP poeni se prebacuju kao i Skills ako imas neke da si ga sam naucio kroz "Skill Training".

Ili Legacy ili ako hoces da ga zadrzis onda valjda produzis ugovor. :)

Ja sam se tako zajebao, sa Legacy, dobio Petit-a na izvlacenju (dakle eto jednom sam dobio jednog na free izvlacenju) i ja kao da odradim Legacy sa nekim igracem, da nabudzim Petit-a i zeznem se u redosledu i zapravo izbrisem Petit-a. :ROFLMAO:

Da je bio neki drugi igrac, vrv bih se pojeo a ovako sam to ok podneo.
 
Da valjda prvo biraš onog kojeg hoćeš da nabudzis pa onda onog kojem hoćeš da skineš ocene. Znam da sam probao bezveze i da mi nije bio logičan redosled.

P.S. imaš sada Kantonu i Jorka. Upravo odradio legacy sa Skolsa na Cole da vidim kakav je.
 
Poslednja izmena:
Videh… videću, ne znam dal ću pokušati posto bi mi Kantona odlicno legao, Jorka manje više i ne želim toliko.

Misliš na Andy Cola? Šteta sto se tako olako rešavaš Skolsa… ja bih ga rado uzeo. 😂 Ali nažalost ovde nema neke trampe.

A Andy Cola imam ako na njega misliš… sasvim solidan.
 
Ne može Skols pored epic Gutija i Big Time Zika. Mada mi odavno nije ni na klupi, prosto mi nije legao.

P.S. koje formacije koristite, trenere a ujedno i stil igre?
 
И ја сам имао Сколса али баш ништа нисам могао са њим и мислим да сам га продао или пребацио његове оцене на неког другог.
У потрази сам за још једним ДМФ-ом поред Родрија и никако да нађем нешто занимљиво.
 
Tchuameni i Kross su kod mene, Casemira sam imao i on je odlican. Rodrija bi trebalo da probam, primetio sam da kod drugih preseca passove samo tako.

Kross ima šutinu boli glava a Tčuameni je jak i dobar defanzivno i uopste nije los napred. Casemiro kao u stvarnosti ubica.

Elem uporedjivanje Ledendary kartice sa Big Time. Plače mi se ovom Big Time ostalo 10ak dana ugovora. Sad gledam i Gutija sam dobio u dva dana.a.obojica mi odlaze 😪.
 

Prilozi

  • 18c8dca981827-screenshotUrl.png
    18c8dca981827-screenshotUrl.png
    1 MB · Pregleda: 19
Треба ми дефанзивац поред Родрија.
Играм са 2 ДМФ-а.
Узео сам Погбу,баш је јефтин,одрадио му тренинг и сад је на неких 94 али је баш лош.
 
Pa to sam ti i nabrojao trojicu koja mogu da igraju dmf-a u prvom delu posta. Pored toga mozda i najbolji koji se kupuje Kimitch iz Bayerna. Imao sam Pogbu jeste loš.

Juče me tako krao na Legend tezini. Prvi put sam to video faul u 16 a on izvukao metar napolje. A tek sto sam izludeo protiv Intera direktna borba za titulu, vodim 3-1 dobije me 5-4 sa dva nebulozna penala. Ali dobro valjda je lekcija ne nervirati se.

Evo gde je svirao kontakt na samoj ivici a i gde je dao izvodjenje. Aj sto.krade nego.i laže :)

P.S. sad sam provalio da u daily challenge moze da se vidi sta daje i gle svaki 3-4 krug se dobija igrac iz worldwide medju kojima je Maradona :)
 

Prilozi

  • 18c90aa59f641-screenshotUrl.png
    18c90aa59f641-screenshotUrl.png
    3.7 MB · Pregleda: 13
  • 18c90aa207820-screenshotUrl.png
    18c90aa207820-screenshotUrl.png
    4.1 MB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Na DMFu najvise koristim Kazemira, s tim da imam i Kimiha... plus ponekad stavim tu i Tijaga, a CM mi je uglavnom Belingem.

Ja ni ne igram na Legend tezini... ne zelim da se nerviram. :D
 
Nazad
Vrh Dno