Šta je novo?

eFakture

jok more, kod mene blanko uvek.
 
Imate li problema sa slajem u SEF? Vec par dana SEF ozbiljno zeza, pre neki dan su dosle fakture na SEF ali tu su i ostale nisu poslate dalje, pa su klijenti morali da storniraju i ponovo salju.
Od jutros se javlja time out
Primecujem slccnu stvar i sa fiskalizacijom racuna u sve veci broj prodavnica racuni sporije izlaze nego li prosle godine u ovo vreme
 
Imate li problema sa slajem u SEF? Vec par dana SEF ozbiljno zeza, pre neki dan su dosle fakture na SEF ali tu su i ostale nisu poslate dalje, pa su klijenti morali da storniraju i ponovo salju.
Od jutros se javlja time out
Primecujem slccnu stvar i sa fiskalizacijom racuna u sve veci broj prodavnica racuni sporije izlaze nego li prosle godine u ovo vreme
Ne znam baš za sve dane ali znam za 06.11. da su imali problem i znam da trenutno imaju problem, pa ćeš sada dobijati razne greške na SEFU. Tako da nije do tebe.
 
Da da 06.11 stao sa radom. Nego sto nas klijenti zovu/salju mailove i jos nas napinju da mi posaljemo na SEF, kao da smo carobnjaci. Ne kapiraju ljudi neke stvari i to ti je.
 
Katastrofa kako sve zakucava
 
Iz ugla korisnika, ne radi SEF mi smo krivi, aj kada nam softver baguje to je ok da smo krivi ali SEF ne radi i opet mi ebana strana
 
Ma sve razumem. Kod mene je malo drugačije, mene zovu čim izbaci prvu grešku na SEF-u pa ja treba da objasnim da je do njih i da ne mogu ništa da uradim dok to oni ne reše.
Svako ima svoje izazove sa SEF-om. :D
 
Isto je, zovu, salju, ima onih koji su razumni ali ima i bezobraznih.
Srecom ljudi koji rade sa eporezima ukapirali da portal pocetkom i krajem meseca zna da zakuca pa ne zovu vise za PPPPD prijave.
 
Radi sve se puši
1699436459202.png
 
Poslednjih sat vremene nama SEF radi kako treba, nemam greške koje sam dobijao. Pa proverite i vi.
 
Kod mene sve automatski radi pa i ne proveravam.
 
Nama je pravilo probleme u ponedeljak ceo dan, juče čas radi. čas ne radi. Danas smo poslali samo jedan račun, sve OK prošlo.
 
Pričekaću sa slanjem kad već do sad nisam poslao :D
 
Jel vam radi SEF preko api-ja?
Ja dobijam "Request forbidden by administrative rules."
 
Ne radi za sada.
 
Potrebna pomoć, u pitanju je maloprodaja.
Preduzeće prihvata da mi uplati za uzetu robu samo preko efakture i koliko sam se raspitao mogu da im izdam ali i da otkucam fiskalni račun koji kasnije treba da storniram?
A drugo pitanje je oko izdavanja efakture i prikazivanja cena na istoj. Prilikom unosa artikla ne daje mi opciju da stavim cenu iz radnje sa obračunatim pdv om već moram da oduzimam pdv i onda ne dobijem ceo broj vec sa decimalama. Samim tim moram da menjam i cene u kasi da bi mi se podudario iznos?
 
Kucas racun na kasi, trazis izjavu da ga nisu koristili za odbitak PDV-a, storniras racun na kasi, kucas efakturu. Moraš kucati cene bez PDV-a na portalu, naravno imaš 4 decimale na raspolaganju, moralo bi se podudariti sa kasom, poigraj se sa preracunom, ako je osnovna cena npr 120din, oduzmi -16,6666% i trebao bi dobiti tačnu cifru, samo dodas koju decimalu da pređe četiri tačne.
 
Драги корисници услуга електронске управе,
Обавештавамо вас да ће у периоду од 19 часова 11. 01. 2024. до 7 часова 12. 01. 2024. систем бити недоступан због планираних радова на унапређењу. Могући су прекиди и отежан рад система и током 24 сата након завршетка радова.
Хвала на разумевању.

Čisto da znate ako ne posećujete sistem preko web portala.
 
Poslednja izmena:
Cisto infomativno pustili su oko NG veliki update hot fix 3.5 koji izgleda ne radi kako treba (ne znam tacno razlog), isto su uradili i prosle godine. Tako da normalizaciju ocekujem tek kada na release dodje 3.5,a to ce biti oko kraj Januara...
 
Jel jos neko, dobija poruku: " Niste ovlasceni za prijavu"?
Ovo je prvi put, da mi se ovo desava.
Do pre sat-dva nije bilo problema, prilikom prijave.
 
Kod mene radi normalno, sad se logovao.
 
Jezivo je koliko imaju problema....
Ne moze da prodje period izmedja dva PDV obračuna,a da oni nemaju "štucanje"
 
Cisto infomativno pustili su oko NG veliki update hot fix 3.5 koji izgleda ne radi kako treba (ne znam tacno razlog), isto su uradili i prosle godine. Tako da normalizaciju ocekujem tek kada na release dodje 3.5,a to ce biti oko kraj Januara...
Ide u produkciju od sutra, 15.2.2024.
Ako mene neko pita: velika greška da se išta pušta u produkciju u vreme praznika, kada državne službe ne rade a preduzetnici ko preduzetnici: 24/7 u produkciji.
 
Ide u produkciju od sutra, 15.2.2024.
Ako mene neko pita: velika greška da se išta pušta u produkciju u vreme praznika, kada državne službe ne rade a preduzetnici ko preduzetnici: 24/7 u produkciji.
Jedino tako mogu da nesto puste i da kazu radilo je duze od 24h bez problema 🤣
 
Nazad
Vrh Dno