Šta je novo?

eFakture

Da li još neko ima situaciju da mu e-fakture imaju status "Pregledano" a pre samog otvaranja?
Juče i danas sam pristupio sistemu preko web browsera i imao situaciju da su 2 fakture bile pregledane (od 6 ukupno) , danas jedna(ali je samo ta i stigla).
 
Ja to imam tek posle najnovijeg apdejta, ovog puštenog za praznik.
Ranije, to je bio slučaj samo kad se pristupa 3rd party softverom za štampu e-faktura.
 
Ja to imam već duže vreme, a ne pristupam 3rd party softverom već direktno na portalu
 
S obzirom da sebi verujem jer ne lažem sebe i recimo da ti govoriš istinu, to je onda ozbiljan nekonzistentnost u radu softvera portala.
Zašto bi faktura imala status "Pregledano" ako nikada nije otvarana?

Moraću da proverim i knjigovođu pošto od pre mesec dana i oni imaju admin nivo pristupa, da li nešto "petlja" njihov softver.

EDIT:
Čemu im služi ovo novo što se ubacuje na kraju fakture a deklarisano je sa:
"Strukturirani format elektronske fakture u skladu sa specifikacijom prilagođene primene standarda SRPS EN 16931.... bla bla bla" ?
 
S obzirom da sebi verujem jer ne lažem sebe i recimo da ti govoriš istinu, to je onda ozbiljan nekonzistentnost u radu softvera portala.
Zašto bi faktura imala status "Pregledano" ako nikada nije otvarana?

Moraću da proverim i knjigovođu pošto od pre mesec dana i oni imaju admin nivo pristupa, da li nešto "petlja" njihov softver.

EDIT:
Čemu im služi ovo novo što se ubacuje na kraju fakture a deklarisano je sa:
"Strukturirani format elektronske fakture u skladu sa specifikacijom prilagođene primene standarda SRPS EN 16931.... bla bla bla" ?
Imate istoriju svega na e fakturama,
Kada otvorite videcete da niko nije otvarao nego je dobila status pregledana par trenutaka nakon slanja
 
Pričamo o primljenim.
Nisam nikada imao status "Pregledana" a da je prethodno nisam otvorio.
Ne radim ovo od juče.
 
Da javim, proverio i sa knjigovodjom. Ovaj "problem" o kojem sam pisao par postova iznad - imaju odavno.
Kazu posebno sa EPS-om i jos par firmi.
Sta znam, menit se to desava random. Ali nisam to imao do skoro.
 
Ja imam problem da mi par JKP preduzeca izbacuje kao nevalidan XML, preko nekih 3rd party e faktura aplikacija.
 
Da javim, proverio i sa knjigovodjom. Ovaj "problem" o kojem sam pisao par postova iznad - imaju odavno.
Kazu posebno sa EPS-om i jos par firmi.
Sta znam, menit se to desava random. Ali nisam to imao do skoro.
Pa rekao sam ti da i ja imam isti problem već odavno. I to sa svim primljenim fakturama
 
Nikad! do 15. februara 2024.
A imam bar 30ak dobavljaca.
Medju njima i EPS, JKP Zelenilo.
 
Dešavalo se i meni da vidim otvaranu fakturu a da nikada nije otvorena. Nije mi bilo toliko bitno i nisam obraćao pažnju, ali je verovatno nešto do sistema.
 
Negde od pre nedelju dana više nemam "problem" da su neke fakture pregledane.
Sad sve dobijaju status Pregledano tek kada ih neko od nas iz firme pregleda.

Isto tako na fakturama izdatim počev od 8. ili 9. marta više nema onog dodatnog, propratnog, teksta - specifikacije artikala.
Ovde sam to pomenuo.
 
Dobar dan svima - novi clan.
Ima li neko pouzdan spisak koje su budzetske firme na CRF-u, a koje nisu? ... ili neki link gde mogu da pokupim?

Hvala unapred,
 
Da li još neko ima situaciju da mu e-fakture imaju status "Pregledano" a pre samog otvaranja?
Juče i danas sam pristupio sistemu preko web browsera i imao situaciju da su 2 fakture bile pregledane (od 6 ukupno) , danas jedna(ali je samo ta i stigla).
Imam i ja tu situaciju, samo nasao sam zasto je kod mene tako:
Imam neki servis koji preko API-ja preuzima XML-ove dolaznih faktura na sat. Sa druge strane koleginica sedi za racunarom i gleda na web-sajtu primljene fakture. Onda, cim preuzmem XML, faktura automatski promeni status u "Pregledano", bez da fakturi na drugi nacin promenim status. Mislim. ima neke logike: ako si preuzeo XML, znaci da si je pogledao.
Ne znam da li je i kod vas takav slucaj ali evo, da podelim iskustvo, mozda nekom pomogne.
 
Nazad
Vrh Dno