Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Nisam rekao da sa ebay-a odes u incognito pa kupis - podrazumeva se da otvoris novi incognito prozor i tu se logujes na ebay i tako kupis/platis preko PayPal-a.
 
Slobodno zaboravi na PP placanje na ebay,
mesecima mi nije proslo samo kartica prolazi.
Licno sam ubedjen da sam ebay sabotira PP placanje jer im to ne odgovara.
 
Треба ми савет, продавац ми је послао покварен уређај, контактирао сам га, жели да ми пошаље поново исти уређај, надам се исправан, да ли да прихватим, или да тражим повраћај новца? Ако пошаље, то вероватно неће бити нигде евидентирано, па ако ме превари, нећу моћи нигде да се жалим
 
Треба ми савет, продавац ми је послао покварен уређај, контактирао сам га, жели да ми пошаље поново исти уређај, надам се исправан, да ли да прихватим, или да тражим повраћај новца? Ако пошаље, то вероватно неће бити нигде евидентирано, па ако ме превари, нећу моћи нигде да се жалим
Узми паре.

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Продавац ми вратио новац на paypal, ја га наравно оценио, сад нема нигде пара. Пошто сам га ја оценио, да ли постоји могућност да је повукао новац? 10 децембра ми рефундирао, погледао 12 нема пара....
 
Продавац ми вратио новац на paypal, ја га наравно оценио, сад нема нигде пара. Пошто сам га ја оценио, да ли постоји могућност да је повукао новац? 10 децембра ми рефундирао, погледао 12 нема пара....
Треба времена да легну паре, ако ти је уплатио преко викенда, очекуј ускоро...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
I ja sam cekao nekoliko dana da mi pare (refund) legnu na racun. Tako da strpi se jos par dana.
 
Mozes da pises i ocenjujes kad vidis na pp dda su vracene pare ili cekas da legnu na tvoj racun u banci za koji je kartica vezana, pre nemoj.
Ako je vratio i recimo ebay prijavio ili aliexppres ja uvek sacekam i uvek dodju pare...
Doci ce, ne sekiraj se.
 
Nemam mnogo iskustva sa kupovinom na eBayu, par puta sam poručio, uglavnom na Ali-ju.
Zanima me informativno koliko traje purchase protection i kada može da se pokrene postupak za povraćaj novca na eBayu?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Mislim da je zastita kupca 30 dana od poslednjeg dana isteka roka za dostavu (ima od - do rok isporuke), a ako nije naznaceno onda je 30 dana od placanja (mislim).
Ima negde u podrsci da i to tacno pise.
Moze se zahtev za refund uputiti dan nakon isteka poslednjeg roka za dostavu, moze i do 30 dana nakon dana za dostavu.
Ja najcesce cekam 20-25 dana pa pisem...
Ne moze izmedju prvog i poslednjeg termina za dostavu.
Valjda moze i zalba, zahtev za zastitu ako dugo ne salje paket, mada je bolje dogovoriti se sa prodavcem da uradi refund ako nema robu vec ceka da stigne u nedogled...
 
Hvala [emoji106]

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Kazete razvleli se EBAY i PP. Ziva istina, opcije za PP placanja su sive i neaktivne.

https://prnt.sc/w6a998

Nedavno je prolazilo placanja sa PP balansa. Od kada su najavili zaostravanje u vezi placanja poreza, plaćanje putem PP balance više ne pije vodu..

Kakva koincidencija :d ili mozda te dve stvari nemaju vezu
 
Rastali su se još pre par godina. Ja sam imao ovaj problem pre par meseci ali se normalizovalo samo od sebe.
 
Poslednja izmena:
Evo još zanimljivosti. Odradio sam kupovinu unoseci podatke sa kartice ali u SMS poruci od banke
piše sledeće:

Potrošnja po kartici: 49,48$
Datum: 20.12.2020
Trgovac: PAYPAL

Izgleda kao da se nisu 100% razveli ili kao da žive u vanbračnoj zajednici :D
 
Ebay koristi PayPal kao procesor za plaćanje. Zašto onda nekad prođe direktno a neće sa PayPal naloga ostaje misterija.
 
Verovatno su zaposlili iste (nase) programere koji su za MTS pavili racunovodstveni sitem i IRIS fw na stb boxu ili softver za glasacke masine u ameriKi... :D
 
Malo je neprecizno napisano. Da li se ovo odnosi samo na naplatu provizije za prodaju ili i pri kupovini se povećava cena za 20%?
Nešto sam prodavao u USA i kupcu je naplaćen porez od moje prodaje, meni nije ništa skinuto.
 
Kada sam kupovao licence za neki SW, recimo WPS Office, platim online karticom i posle nekog vremena mi stigne račun izdat od strane beogradske kancelarije nekog domaćeg pravnog lica. Čak je ime zvučalo kao neka advokatska kancelarija ili revizorska kuća. Na računu uredno izražen srpski PDV. Kada sam plaćao, nisam imao pojma da je to cena SA PDV-om.

E ovde je fora da će provizije ostati iste, ali će se uvećati za iznos PDV-a, pa ko prodaje kao pravno lice, taj PDV može da koristi kao odbitnu stavku, a ko prodaje kao fizičko lice, samo ima veći trošak.
 
Kada sam kupovao licence za neki SW, recimo WPS Office, platim online karticom i posle nekog vremena mi stigne račun izdat od strane beogradske kancelarije nekog domaćeg pravnog lica. Čak je ime zvučalo kao neka advokatska kancelarija ili revizorska kuća. Na računu uredno izražen srpski PDV. Kada sam plaćao, nisam imao pojma da je to cena SA PDV-om.

E ovde je fora da će provizije ostati iste, ali će se uvećati za iznos PDV-a, pa ko prodaje kao pravno lice, taj PDV može da koristi kao odbitnu stavku, a ko prodaje kao fizičko lice, samo ima veći trošak.



Da, to sam razumeo. Ko prodaje kao pravno lice ima mogućnost da zatraži povraćaj PDV tih 20%.

E sad ko prodaje kao fizičko lice njemu će se od progajne cene pored onih standardnih Ebay provizija odbijati i PDV u iznosu od 20%.

Da li to onda znači da to lice nije u obavezi prema našoj poreskoj upravi da plaća porez kada je već platio tih 20% na Ebay?
 
Znaci prodas neku licnu stvar i naplate ti ponovo 20% pdv iako je to recimo 20 godina u tvom vlasnistvu, do sad je stav poreske bio da ad hok prodaja ne podleze nikakvom porezu ali dobro jasno je da cede suvu drenovinu
 
To je uvela EU za treće države (Kinu pre svega). 1. Januara ukidaju ono ograničenje od 22evra bez PDV-a , uvode elektronsku propratnu dokumentaciju i obavezu prodavca/platforme da plate PDV za posiljke. Stim da su ostavili 6 meseci prodavcima da se naviknu, nakon 1. Jula nece prihvatiti posiljke bez PDV-a...
Znaci važiće za sve sajtove, ne samo ebay, ali koliko ja znam takav zakon jos nije donet u Srbiji. Trebalo bi da vazi samo u EU...
 
Poslednja izmena:
Da, to sam razumeo. Ko prodaje kao pravno lice ima mogućnost da zatraži povraćaj PDV tih 20%.

E sad ko prodaje kao fizičko lice njemu će se od progajne cene pored onih standardnih Ebay provizija odbijati i PDV u iznosu od 20%.

Da li to onda znači da to lice nije u obavezi prema našoj poreskoj upravi da plaća porez kada je već platio tih 20% na Ebay?

Nisi dobro razumeo. Ne možeš da tražiš povraćaj, već možeš da ga koristiš kao odbitni PDV. Povraćaj poreza može da usledi u nekoj sledećoj fazi i to je najveće zlo koje možeš sebi da napraviš.

Odgovor na ostale komentare, ako sam ja dobro shvatio, porez se obračunava na EBay PROVIZIJU koju prodavac plaća prilikom prodaje, ne na vrednost proizvoda.
 
Da li porucujete robu sa eBay-a, da li roba stize redovno? Vidim imaju neke stvarcice koje mi trebaju a nema shipinga ili je smesan, u odnosu na Ali
 
ne razumem ovo, kako će sada naša carina prepoznati koji je paket sa ebay, pa da ne naplati pdv?
 
A zašto ne bi naplaćivali PDV na pakete sa E-Bay?!
 
ako sam dobro razumeo, ebay će za svu robu koja se proda korisnicima koji imaju prebivalište u Srbiji, dodati 20% pdv? Ako i carina na taj paket naplati pdv?
 
Nazad
Vrh Dno