Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Iju,to mi je poklon za unukin rodjendan,nije valda tako?Prva porudžbina mi je kod njih,ne mogu da verujem.:(
 
Mozda ce ti ipak stici, jos nemoj da gubis nadu, mada kad stize obicno postoji pracenje. Dobra stvar je to sto ebay prakticno u pola sata odluci da (kad prodje/dodje rok) vrati novac.
 
Meni sada stize notifikacija da je prodavac poslao proizvod ali nigde nema broja za pracenje.
 
Nemas jer neces ni dobiti, ne mora predmet uopste da ima broj za pracenje, imao sam dva takva paketa, bas glupo ali eto nit znas gde nit sta je ali su oba stigla zaista jedan za mesec dana iz Portugala drugi iz V.Britanije za 14 dana.
 
I meni se pojavio status da je pošiljka "In transit".Predugo to traje kod njih mada ću morati da se priviknem.Na Ali sam zaboravio zbog nerazumnih cena prevoza,ovde može da se pronadje ono što mi treba.
 
Nemas jer neces ni dobiti, ne mora predmet uopste da ima broj za pracenje, imao sam dva takva paketa, bas glupo ali eto nit znas gde nit sta je ali su oba stigla zaista jedan za mesec dana iz Portugala drugi iz V.Britanije za 14 dana.

Bas glupo. Predmet nije bas jeftin, 25 funti ali se salje iz Kine mada je prodavac kao iz Britanije.
Mislim da nesto muti ali videcemo. U svakom slucaju tu je PayPal zastita.
 
Pozdrav, imam jedan paket sa sumnjivim statusom praćenja pošiljke. Navedeno je "estimated delivery 13 oct" ali pošiljke nema da pristiže niti se status menjao u poslednje 3 nedelje. Šta je pametno učiniti, čekati ili pokrenuti spor?
4db868abac7eb0e710483f9e6f4dcce9.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mislim da ne mozes da pokrenes spor dok ne istekne vreme.
Probaj pa vidi, nista te ne kosta.
 
Ako ne grešim,"estimate delivery" je dan do kada treba da stigne paket, to je danas 13.10. nisam imao prilike da tražim refund na ebay pa nisam ni potpuno upoznat sa procedurom. Imaju li oni kao aliexpress što ima purchase protection? Da li se nešto promenilo zbog zastoja u logistici?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Cim prodje "estimate delivery" po pacifickom vremenu, mozes da pokrenes povrat novca. Imas sve na ebay aplikaciji. Prijavi da ti paket nije stigao i da zelis refund. Dobices odgovor da sacekas prodavca da li cete se sami dogovoriti, ako ti u odredjenom roku prodavac ne odgovori ili se sami ne dogovorite, dobices tacan datum kad ce uskociti (step in) ebay podrska. Oni su meni "uskocili" za manje od pola sata kad je dosao termin i resili slucaj u moju korist (vratili novac). Samo sto moras jos nekoliko dana sacekati da ti novac legne na racun.
 
Cim prodje "estimate delivery" po pacifickom vremenu, mozes da pokrenes povrat novca. Imas sve na ebay aplikaciji. Prijavi da ti paket nije stigao i da zelis refund. Dobices odgovor da sacekas prodavca da li cete se sami dogovoriti, ako ti u odredjenom roku prodavac ne odgovori ili se sami ne dogovorite, dobices tacan datum kad ce uskociti (step in) ebay podrska. Oni su meni "uskocili" za manje od pola sata kad je dosao termin i resili slucaj u moju korist (vratili novac). Samo sto moras jos nekoliko dana sacekati da ti novac legne na racun.
Hvala puno. Koliko maksimalno mogu da odlažem refund? Po ovom statusu tek su poslali 25.09. Možda je to kratak period za dostavu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mislim da refund mozes odlagati 30 dana, ali ne drzi me za rec. :) Pise na FAQ u eBay aplilaciji, tamo proveri.
 
Bas glupo. Predmet nije bas jeftin, 25 funti ali se salje iz Kine mada je prodavac kao iz Britanije.
Mislim da nesto muti ali videcemo. U svakom slucaju tu je PayPal zastita.
Jeste glupo moje je bilo 29 funti ali se moje slalo iz Britanije ne iz Kine.
Ne muti nista, stici ce ti. Tako sam i ja pomislio ali je za 14 dana stiglo a ja sam ga pitao recimo posle 3 dana i rekao mi je da ispod 30 funti nema TN a da sam to znao platio bih mu i ti 1 funtu samo da imam TN, a sad me bas briga stiglo mi brzo i ja sam zadovoljan.
Tako da te verovatno ne maze.
 
Koliko vremena ima prodavac da poslaje stvar koju sam platio?

Imam jednog koji me strasno zavlaci i izbegava da posalje zbog virusa a pre bih rekao da mu ne odgovara sto treba da posalje u srbiju, posto inace svuda salje.
Tako da se vec putem poruka natezemo oko toga, a on kao proverice... a vec sam vise puta naleteo na te sto s evade na virus a zapravo je problem sto treba da salje u srbiju.
Ne znam koliko moze da me zavlaci posto bi da kupim od drugog ako nece da posalje.
 
Koliko vremena ima prodavac da poslaje stvar koju sam platio?

Imam jednog koji me strasno zavlaci i izbegava da posalje zbog virusa a pre bih rekao da mu ne odgovara sto treba da posalje u srbiju, posto inace svuda salje.
Tako da se vec putem poruka natezemo oko toga, a on kao proverice... a vec sam vise puta naleteo na te sto s evade na virus a zapravo je problem sto treba da salje u srbiju.
Ne znam koliko moze da me zavlaci posto bi da kupim od drugog ako nece da posalje.

Prodavac ima onoliko vremena za slanje predmeta koliko je stavio u svom oglasu, to je obično 3-5 radnih dana, mislim da ne može više od toga...
Prijavi ga Ebay supportu, na Ebayu je kupac zaštićen kao beli medved, što mnogi i zloupotrebljavaju...
Ako si platio preko PayPala i tu imaš zaštitu (dakle dupla zaštita iste transakcije Ebay i PayPal), pošalješ im poruku i objasniš situaciju... Korisnička podrška PayPal je po meni najbolja nisu botovi, stvarno čitaju sa razumevanjem to što im napišeš i relativno brzo iznađu rešenje. U tvom slučaju nije nemoguće da će prodavcu sredstva biti stavljena na "on hold" kako bi ga primorali da pošalje i da mu ih neće odmrznuti sve dok ti ne potvrdiš da si proizvod primio i da je sve u opisanom stanju...
 
Primetio sam na Ebayu dosta prodavaca sa Alija koji nude iste proizvode po istim cenama ( 10$ pa naviše ) ali sa free shipping. Baš za Srbiju je free shipping, dok je na Aliju to isto sa shipping 20$+. Nisam poručivao ali planiram pa da vidim šta će biti od toga i da li će poslati.
 
Nista novo nisi video skoro svi ozbiljni prodavci sa Alija su godinama unazad na Ebayu nista cudno ni novo.
Poslace ti sto ne bi, meni salju i stize normalno kao sto mi stize i sa Alija.
Evo recimo jedan sto prodaje na Aliju zapravo je fabrika koja to proizvodi pa imaju svoju prodavnicu na AE, i kupovao sam godinama unazad kod njih to sto prroizvode od marta ne salju uopste za Srbiju na AE, ali sa Ebaya salju normalno i stize normalno.
To je jedan imam bar 6 takvih prodavaca koji prodaju godinama na AE i ja kupujem a odkad je pocelo njesra sa covidom19 sa Alija ne salju kod nas ali sa Ebaya salju i kod jednog od njih sam uzeo i cekam da stigne.
Slobodno naruci sve je u redu i normalno.
Pitas se sad kako sa Ebaya salju a sa AE, duga prica da ne zamaram narod nije ni tema ovde to samo ti kazem salju i stize.
 
Meni je poklon za unuku stigao na carinu,brzo i minimalan shipping.Na Ali ću zaboraviti.
 
Poručio sa Ebaya, isti prodavac kao sa Alija. Piše da je poslato i kod je preko SpeedPak. Videćemo za koliko će stići :)
 
Stigao paketić,kinez mi poslao pogrešne slušalice,jeftinije od onih koje sam platio. On me sada ubedjuje kako mi je učinio.Prva mi je porudžbina pa misli da ću progutati.
 
^Ima muljatora koliko hoces. Ja sam digao ruke od njih nakon prve potencijalne prevare (srecom dobro funkcionise povrat novca).
 
Prodavac ima onoliko vremena za slanje predmeta koliko je stavio u svom oglasu, to je obično 3-5 radnih dana, mislim da ne može više od toga...
Prijavi ga Ebay supportu, na Ebayu je kupac zaštićen kao beli medved, što mnogi i zloupotrebljavaju...
Ako si platio preko PayPala i tu imaš zaštitu (dakle dupla zaštita iste transakcije Ebay i PayPal), pošalješ im poruku i objasniš situaciju... Korisnička podrška PayPal je po meni najbolja nisu botovi, stvarno čitaju sa razumevanjem to što im napišeš i relativno brzo iznađu rešenje. U tvom slučaju nije nemoguće da će prodavcu sredstva biti stavljena na "on hold" kako bi ga primorali da pošalje i da mu ih neće odmrznuti sve dok ti ne potvrdiš da si proizvod primio i da je sve u opisanom stanju...

Ja i dalje ne mogu da se dogovorim sa ovim prodavcem oko slanja, laze cim upali kompjuter

Rekao poslace asap, i od tada proslo 6 dana, i jos sam mu dao negativnu
I dalje me ubedjuje da ce poslati, ja negativnu nemam nameru da mu ispravim jer je majmun.

15 dana je stavio rok za slanje sada je valjda dvanaesti dan tako da ne mogu jos da pokrenem case, lova ostaje zarobljena i dalje.
 
Stigao paketić,kinez mi poslao pogrešne slušalice,jeftinije od onih koje sam platio. On me sada ubedjuje kako mi je učinio.Prva mi je porudžbina pa misli da ću progutati.

WHAT, pa, ili ćeš ti da ga progutaš ili kinez, ti biraš.
Što bi rekli "ili jesi ili nisi"...
:d
 
Sutra imam pravo da se obratim podršci,naravno da ću tražiti zaštitu.Nemam nameru da ga častim oko 7$.
 
Juče mi se prvi put desilo da mi Ebay ne dozvoljava da platim PP...
Naime ubacim proizvod u korpu odem na čekaut, izaberem opciju plaćanja PP, ulogujem se u PP, i onda umesto da me pošalje na finiširanje plaćanja, PP opcija postane siva i na nju više ne može da se klikne, i kao opcija ostaje mi samo plaćanje karticom...

Ne znam da li je do konkretnog prodavca pošto sam probao samo na njegova dva proizvoda, ali on ima opciju plaćanja PP u listingu, pa ne bi trebalo da je u tome problem.

Jel' imao neko sličan problem?

P.S. PP je uredno vezan za EBay nalog, sredstava na PP nalogu ima i nema nikakvih ograničenja za njihovo korišćenje...
 
Probaj da instaliraš PP aplikaciju ako je nemaš pa se uloguj, i onda ponovi kupovinu.
Tako sam ja rešio problem, to se dešavalo samo za kupovine preko android app dok je preko računara sve bilo ok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Probaj da instaliraš PP aplikaciju ako je nemaš pa se uloguj, i onda ponovi kupovinu.
Tako sam ja rešio problem, to se dešavalo samo za kupovine preko android app dok je preko računara sve bilo ok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Zaboravih da napomenem, preko računara je, nije aplikacija...
 
Nema više smisla plaćati pp na ebay, plati slobodno karticom, sve je isto

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zaboravih da napomenem, preko računara je, nije aplikacija...
Зна да буде и до продавца, мени се дешавало, али контактирај подршку, одговарају одма и не кошта те ништа, баш су услужни

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Poručio sa Ebaya, isti prodavac kao sa Alija. Piše da je poslato i kod je preko SpeedPak. Videćemo za koliko će stići :)

Ja sam skoro naručivao delove za električnu mašnu za mlevenje mesa, poslati preko SpeedPak-a, stigli u poštansko sanduče za 17 dana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno