Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Uzimao sam do 20ak evra i nikada nisam dobio tracking. Bude bzvz neki tracking dok je u kini ili Speed pak do frankfurta i to je to. Znam sta pricam.
 
Ja se zanesem ponekad, posljednje s eBay mi je stiglo iz Japana, oni uvijek uredno s trackingom šalju, pa nisam ni gledao shipping... Uglavnom, 100% bez trackinga, nisam imao pojma kad će i da li će stići, srećom stiglo tipa dva dana prije krajnjeg roka i tik pred lockdown. Naravno, od tada mi ne pada na pamet da ne provjerim.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Uzimao sam do 20ak evra i nikada nisam dobio tracking. Bude bzvz neki tracking dok je u kini ili Speed pak do frankfurta i to je to. Znam sta pricam.

20-ak evra baš i nisu skuplje stvari isto kao što ni prodavci iz Kine nisu neka referenca. Uostalom isti takav tracking oni daju i na Aliju.
 
Моја пошиљка је из УК, пошиљаоц ми је послао усликан пакетић са обе стране, са свим налепницама, ваљда је нешто од оних ознака број за праћење.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Bakara ako lepo pročitaš post, jasno je da pričam o refundiranju (traženju/zahtevu za povraćaj novca)
Ne možeš nista ni da tražiš do 8. Juna
A naročito ne možeš da odlucis da povučes novac kako si napisala.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja govorim za kinu jer se vecina stvari narucuje iz kine, a na Ali dobijes tracking vec na skuplje od 5,6 dolara.
 
Veliku većinu stvari s eBay nisam iz Kine naručivao, ne treba govoriti o svom primjeru jao standardu.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Pa ne naručuje, isto kao što ne naručuje isključivo iz Kine.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Danas sam bidovao nešto iz Nemačke (slalo bi se tamo pa bi familija donela), i bukvalno imam winning bid do poslednje sekunde. Još jedno 10 sekundi pred kraj dobacim 5e za svaki slučaj, (ukupna vrednost je bila 135e) i lupam refresh non stop i kad se završilo dobijam poruku kako nisam pobedio jer je winning bid 136$. Wtf? Kako je moguće to, jel to neka mutljavina ili je stvarno neki džedaj u poslednjoj sekundi uspeo da ponudi 1e više?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Imaš servise na netu koje možeš da podesiš da biduju u poslednjim sekundama. Ako dobiješ oni uzimaju neku proviziju. Planirao sam da se registrujem na tako nečemu ali retko bidujem nešto bitno pa (još) nisam.
 
Znači u tome je stvar. Praktično nemam nikakve šanse ako neko koristi takve servise. Pogotovo ako su neki preprodavci pa ih ima više.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Da, neko je stavio veću cifru i automatski je dodao dolar više u posljednjem momentu. Teško se izboriti protiv toga pogotovo ako je neko spreman da da osjetno više para od tebe.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Danas sam bidovao nešto iz Nemačke (slalo bi se tamo pa bi familija donela), i bukvalno imam winning bid do poslednje sekunde. Još jedno 10 sekundi pred kraj dobacim 5e za svaki slučaj, (ukupna vrednost je bila 135e) i lupam refresh non stop i kad se završilo dobijam poruku kako nisam pobedio jer je winning bid 136$. Wtf? Kako je moguće to, jel to neka mutljavina ili je stvarno neki džedaj u poslednjoj sekundi uspeo da ponudi 1e više?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ebay licitacije baguju u zadnjim sekundama, pogotovo ako vise ljudi licitira.
Najbolja taktika je da odlucis koliko bi najvise dao za taj predmet, odmah u startu stavis tu cenu i zaboravis.
Ako dobijes super, ako ne - bice drugih...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Pa to, ako gledaš da prođeš jeftino, mora na druge fore. Ja sam jednom uzeo za euro nešto što vrijedi bar 20 eura zato što je lik totalno pogrešno kucao naziv proizvoda pa niko nije pronašao aukciju, plus nije stavio minimum pa sam prošao s prvim bidom. :D Ali to se jako rijetko dešava, bukvalno sam namjerno kucao pogrešan naziv i uboo. Liku takođe svaka čast što je poslao i ispoštovao.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne valjda da se odmah stavi najveća cifra. Ako licitacija traje iole duže naći će se neko ko će da ponudi više. Svaki (ali baš svaki) put kada sam tako radio izgubio sam. Nekoliko sati pre kraja je bolja taktika. Inače servis za automatsko bidovanje te ne sprečava da biduješ i ručno iako možda sebi podižeš cenu. Ali ako nemaš poverenja u bidovanje u zadnjim sekundama to je možda najbolja taktika.
 
Poslednja izmena:
^I ja sam kontao tako pa sam čekao poslednjih par minuta i onda krenuo da dižem, i kao bio prvi do poslednjeg sekunda. Našao sam neke ebay snipere pa ću probati, nije strašna provizija a neki daju i prvih par snajpova free.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
To je najgori mogući osećaj :mad: Samo da napomenem još jedan argument protiv maksimalnog bida na početku - bid ne možeš da smanjiš pa ako se predomisliš u međuvremenu može da se desi da ipak pobediš pa moraš da kupiš to mada ti možda i ne treba.
 
Poslednja izmena:
Da li neko od vas prodaje na ebay? Vidim da vecina kupuje.
Mene bi zanimalo da prodam neke vitage predmete, poredjenja radi, jedan na kp je oko 10e, a na ebay oko 50e+. Mislim razlike u ceni su velike kod nas i tamo.
Ali, me zanima, posto ima milion prodavaca, kako uopste ide ta prodaja? Vintage stvari su im skupe i ne znam da li ima neka fora da se tamo nekako istaknem, da moj oglas bude vise pregledan i sl? Da ga brze prodam. Nije poenta ni da ga prodajem 5 godina.
Da li je cela ta procedura kasnije, od pakovanja i slanja komplikovana?
Mislim, pitam, jer nikad nisam ni kupovala ni prodavala na ebay. Dajte neki savet, ako ima neki antikvar da posavetuje, bilo bi odlicno :D
 
Poslednja izmena:
Ima prodaju ljudi, ja sam se interesovovao ali sam odustao ipak.
Imaš dva problema:
1. ebay i paypal su uvek na strani kupca, znači ako naletiš, a naletećeš pre ili kanije na nekog prevaranta računaj da si tu na gubitku, kao kaže da je predmet došao polomljen, neispravan, da nedostaju delovi iz paketa, ovo ono, malo šta ti tu možeš da uradiš, njemu ebay vraća pare automatski sa tvog naloga na pp.
2. šiping, moraš da imaš spremne troškove transporta za sva tržišta na kojima želiš da se tvoj oglas vidi a kod nas se to obično svodi na to da odeš na poštu i nadaš se da će ti dati tačne podatke tj. tačnu cenu, ja kad god sam uporedio ono što mi ispiše kalkulator na sajtu i ono što mi kažu u pošti, nikad se ta dva nisu slagala, baš nikad. Dalje, šiping obavezno mora da bude sa praćenjem jer onda kupac može da kaže da nikad nije dobio proizvod a ti ne možeš nikako da dokažeš da jeste ako nije paket imao praćenje skroz do kupca, rezultat: pare se vraćaju kupcu a ti ostaješ i bez para i bez proizvoda.
Možeš da staviš i neku fixnu tarifu za transport, tipa vidiš koja je opcija najskuplja za slanje, sa praćenjem, i to upišeš na ebaju kao troškove transporta za sve ili dodaš taj iznos na cenu proizvoda i napišeš "free international shipping" i onda ako se neko javi s marsa pa te troškovi transporta izađu skuplje nego što si računao, ili su te jednostavno u pošti zeznuli i kad si pitao samo rekli ti netačan manji iznos a kad doneseš paket da se zapravo pošalje oni kažu da to izađe skuplje, u tim slučajevima ti si na gubitku.
Takođe ako staviš fixni iznos, tipa 25€ koliko su meni predlagali da stavim, za ceo svet, i neko te kontaktira iz blizine tipa Mađarska, Turska, Severna Makedonija isl. gde su zapravo troškovi transporta dosta niži onda nisi konkurentan sa ukupnom cenom, tipa transport zapravo košta 5€ a ti naplaćuješ 25€ a neko se potrudio da odradi bolje tarife za različite zemlje i ima na kraju bolju cenu od tebe.

Isticanje proizvoda na ebaju mislim da je moguće, kažem, samo sam razmišljao da prodajen ali nisam probao, ali zašto bi to radio, plaća se a onaj ko traži vintage stvar on neće kucati random stvari u nadi da će pronaći ono što hoće već tačno zna naziv/oznaku/model onoga što traži zato je bitno da u naslovu staviš tačan naziv i oznaku, tipa "Sony mp3 walkman NW-ZX300 64GB" tako kupac odma zna o čemu se tu radi. Najbolja "reklama" su ti kvalitetne slike u oglasu, znači ne slikano krompirom već sa dosta svetla, u fokusu, 7-8 slika minimum, video si kakvi su oglasi na ebaju, većina se ne potrudi lepo da uslika predmet (ili se potrudi da ne uslika lepo kako bi sakrili mane) nego stave reklamnu sliku s neta ili su slike mutne da ne možeš da pročitaš ni šta piše na deklaraciji proizvoda, ili kad prodaju nešto što ima ekran i napišu kako je sve ispravno i radi a ni na jednoj slici ne uslikaju uključen uređaj gde se na ekranu vidi osnovna funkcija predmeta, ako je mp3 plejer onda treba prikazati tipa cover flow ili glavni izgled "play" ekrana a ne uslikati logo dok se plejer pali ! ili crni ekran. Pogledaj samo kakvih nebuloza ima na limundu i sve će ti biti jasno šta ne treba da se radi.
 
Kada pokušam da platim artikal koji košta 5$ paypalom (na kartici imam 10e), izbacuje mi sledeću grešku: "Your payment didn't go through. Please select a different payment option and try again." Tada mi ponudi da se logujem na Paypal i da ukucam broj kartice i kada to potvrdim, ponovo mi izbacuje istu grešku. Da li se nekom pojavljivalo ovo i kako može da se reši?
 
Gde se nalaze poruke na eBay-u koje mi je slao prodavac vezane za proizvod.

Uzeo sam godišnju pretplatu, poslati mi podaci za login i sve je radilo. Jednom je prestalo i prodavac mi je poslao nove podatke i sve je bilo ok.
Nisam upisao te nove podatke, a zamenio kompjuter i sada ne mogu da nađem tu poruku sa novim login podacima. Probao na mejlu ali vidim samo stare, a prodavca (koji je bio korektan) nema više na eBay-u.

Jel ima neko neku ideju ili predlog?
 
Kada pokušam da platim artikal koji košta 5$ paypalom (na kartici imam 10e), izbacuje mi sledeću grešku: "Your payment didn't go through. Please select a different payment option and try again." Tada mi ponudi da se logujem na Paypal i da ukucam broj kartice i kada to potvrdim, ponovo mi izbacuje istu grešku. Da li se nekom pojavljivalo ovo i kako može da se reši?


Probaj sa telefona. Mene je PP mesecima zezao na Ebay na desktopu, a preko telefona radio normalno. Unlinkovao sam PP i vratio ga, menjao šifru, sve sam probao, ali ništa nije pomoglo, da bi posle 2-3 kupovine preko telefona konačno proradio i na desktopu.
 
Pozdrav ibejovci [emoji23]
Pitanje jedno. Gledao sam neke delove za komo na ebay ovih dana, cene kao na ally sa pise free shiping ili cenom od 2-3$ sto je podnosljivo. Naletim ma deo i krenuo da ga kupim, izabrao sve(imam nalog 7-8 god ali ga nikad nisam koristio), ostalo da unesem podatke od MasterCard i djavo mi nije dao mira, rekoh. sebi daj da ipak pitam prodavca sta me zanima. Pisalo je skroz do zadnjeg koraka sa mojom asresom u Srbiji free shiping, ja mu posaljem poruku i pitam, da li dostavljaju i u Srbiju i kolikocje ptt, da li je zaista free? Stize poruka posle oar minuta, da je postarina za Srbiju 50$!
Kad se nisam slogirao.
Sad ja pitam, kako da znam kolika je postarina ikickako te rebnu, da li to znaci da sto pise free ili par baksa, ne mora da znaci, da li svakog prodavca moram pitati za isporuku i cenu postatine i mogu li da me nasankaju tamo na taj nacin?
Na kraju, da li funkcionise kao na ally ebay, sredstva su zamrznuta koja sam platio dok ja ne odgovorim potvrdno da sam preuzeo paket ili ako imaju taj neki rok od 1-2 meseca ili cim uplatim prodavcu leze novac a ja ostajem da sedim i cekam :)
Unapred hvala!

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Da li neko od vas prodaje na ebay? Vidim da vecina kupuje.
Mene bi zanimalo da prodam neke vitage predmete, poredjenja radi, jedan na kp je oko 10e, a na ebay oko 50e+. Mislim razlike u ceni su velike kod nas i tamo.
Ali, me zanima, posto ima milion prodavaca, kako uopste ide ta prodaja? Vintage stvari su im skupe i ne znam da li ima neka fora da se tamo nekako istaknem, da moj oglas bude vise pregledan i sl? Da ga brze prodam. Nije poenta ni da ga prodajem 5 godina.
Da li je cela ta procedura kasnije, od pakovanja i slanja komplikovana?
Mislim, pitam, jer nikad nisam ni kupovala ni prodavala na ebay. Dajte neki savet, ako ima neki antikvar da posavetuje, bilo bi odlicno :D

Prodajem, ali samo digitalne stvari. One se najlakse prodaju i nema shippinga i paketa itd. Moze jako dobro da se zaradi.
 
@CaptainCrash Kad zivis na Ananasu na dnu mora pa ne znas da je sve iz Kine na potpuno neizvesnom cekanju...
Dobro je sto si pitao jer da nisi ti bi platio i onda cekao tih 1-2 meseca do krajnjeg roka za isporuku jer ti prodavac verovatno ne b poslao robu jer su sada kineske postarine nenormalno poskupele "zbog korone" (zatovreni putevi dostave, singapurka posta ne radi itd.).
Na ebay pise postarina, pisu izuzeca, moguce je i menjati tip slanja i time cenu postarine.
Ako je "besplatno" onda ne placas nsita postarinu ali je obicno to nasporija varijanta slanja.
Trazi broj za pracnenje, zbog toga ce i poskupeti isporuka...
Kako god, uzdrzi se od kupovine iz Kine i slicnih dalekih destinacija, zadrzi se na Evropi i eventualno US, moooozda Australija, Koreja (juzna, nikako severna :d) i Japan.

Mozda je prodavac mislio da je besplatna isporuka za njegovu zemlju.
Zavrti na dole pa vidi ogranicenja i uslove za slanje.
 
Poslednja izmena:
danas mi je stigao paket iz Kine, porucen sa eBay. neke nalepnice za auto sam porucio,trebalo je jedno 3 nedelje da stignu.. Dok moj ortak ceka vec 3 meseca te iste nalepnice da stignu sa ebay,od istog prodavca...
 
Pozz ljudi,
pokusavam da otvorim acc na ebay vec vise od nedelju dana ali ovo je poruka koju konstantno dobijam https://ibb.co/f4K4Kwy
Probao iz svih browsera, sa razlicitih mreza..cak sam i par drugara zamolio da pokusaju i svi dobijaju istu gresku. Cisto sumnjam da je ebay zabranio nove naloge pa reko da vidim jel ima neko neku ideju?
 
Preko linka ne vidim poruku. SS?

...Helios rising...
 
Nazad
Vrh Dno