Šta je novo?

E8400 blagi OC

cakster :
1. Definitivno ti treba bolji kuler. Preporučljivi su Cooler Master Hyper 212 Plus ili OCZ Vendetta 2.

2. Da imaš neku bolji ploču ne bi imao tolike muke.
 
I plocha izgleda ima veliki Vdrop. Ono sto si zadao 1,25 V u stvari nije toliko nego je manje pa moguce je da zbog toga ti ne dize sistem. Nemas dovoljno napona za procesor za tu hercazu.
Linx opterecuje sistem do maksimuma tako da je i zagrevanje maksimalno:D
btw 1,152 V sigurno nije dovoljno za 3,6
 
Poslednja izmena:
Ahahhaha, sta si mi ovo dao. Nabija mi temeprature do 74C sa 1,186v sto je downvoltage. Uh sunce ti, mora da menjam kuler pod hitno. Ovo cu ostavim za kasnije test kada mu dam adekvatno hladjenje :)

Ispravka CPUZ prijavljuje sada jos nize voltaze kada mu zabije maksimalno opterecenje: 1,152~1,168v Zasto je onda 74C nije mi nista jasno

To ti je najbolji test za stabilnost procesora:) i definitivno trebas bolji kuler:) 74c puno je na toj voltazi;)
 
I plocha izgleda ima veliki Vdrop. Ono sto si zadao 1,25 V u stvari nije toliko nego je manje pa moguce je da zbog toga ti ne dize sistem. Nemas dovoljno napona za procesor za tu hercazu.
Linx opterecuje sistem do maksimuma tako da je i zagrevanje maksimalno:D
btw 1,152 V sigurno nije dovoljno za 3,6

Ma dize sistem na ovim podesavanjima. Mene isto cudi kako uopste radi na ovim voltazama. Eh, i nije 1.25 nego 1.225 (spustio sam nize da smanjim temperatuire a i radi) ali opet ima ploca vdrop to je ocigledno. Nesmem Linx da palim dok ne nabavim kuler, a ovako imam solidne temeprature, idle 45C, pod PCSX2 imam 64C (inace ja nista drugo i ne radim na ovom racuanru).

Kuler moram da nabavim hitno, jer sam nesto jutros probao i razocarao se. Iskljucio sam OC, stavio isto voltazu 1.225 i Linx nabija 73C na 3.0Ghz. Zasto intel daje ovakve prcoljke kulere kada nemoze da ohladi ni default frekvencije?
 
Kod mene sa Vendettom 2 i naponom 1.32 u Linxu ne prelazi 71c
 
Cekam od ortaka onaj intelov deblji stock kuler da stavim. A ako ti imas 71 sa tim kulerom nepada mi na pamet da bacam pare. Sta mi znaci spustiti sa 75 na 71. Ako cu uzimam kuler to mora da bude bar 60 do 65 pod linxom.
 
evo ja malo da se pohvalim,uzeh dobre komponente za male pare(polovne)....Uzeo sam asus 8800gts,itel e8400,ga g31m es2l(jes da je losa ploca ali radi ok).....Uzeo sam i pomenuti cooler Cooler master hyper 212.....Digao sam ovaj procesor na pomenutoj ploci na 3.8ghz uz temperature do 70c u full loadu....Dizao sam ga cak na 4.2ghz ali su temperature katastrofalne(procesor 85c,chipset ide put 50c....)....E sad ako uzmem bolje kulere(i za cpu i za nort bridge i south bridge) mislim da bih mogao da ga dignem na makar 4.4ghz..... :) pozzzz I da,mogu reci da je ovaj cpu ubica....
 
evo ja malo da se pohvalim,uzeh dobre komponente za male pare(polovne)....Uzeo sam asus 8800gts,itel e8400,ga g31m es2l(jes da je losa ploca ali radi ok).....Uzeo sam i pomenuti cooler Cooler master hyper 212.....Digao sam ovaj procesor na pomenutoj ploci na 3.8ghz uz temperature do 70c u full loadu....Dizao sam ga cak na 4.2ghz ali su temperature katastrofalne(procesor 85c,chipset ide put 50c....)....E sad ako uzmem bolje kulere(i za cpu i za nort bridge i south bridge) mislim da bih mogao da ga dignem na makar 4.4ghz..... :) pozzzz I da,mogu reci da je ovaj cpu ubica....

Za OC Intel-a E8400 preko 4 ghz potrebno je vodeno hlađenje.
 
Upravo 4GHz je neki maks na vazduhu za e8400 za 4.4GHz treba vodeno hladjenje.
 
evo moj E8500
sa multi na 9 kao za E8400
napon sam mu skino sa 1.4V na 1.35 posto sam ovo drzao po preporuci prethodnog vlasnika
pa reko da vim da li moze manje :)


znaci da bi i tvoj e8400 trebao ovako slicno da radi :D
 
Poslednja izmena:
greska nes mi nije zapamtilo podesavanje ili sam se ja zezno
uglavnom ovo gore je sa naponom u biosu 1.4V
e sad novi ss
napon u biosu 1.35
u cpuz mnogo manji wtf:

to su run i idle desavnja na 4GHz :)
 
Evo sredio sam sve. Stavio sam veci kuler od intela. Pogledajte voltazu samo, previse nisko ali nevidim da mi sistem blokira niti linx prijavljuje greske. Nocas cu pustim da radi da bude 100% siguran. :)

overclockz.jpg


Mnogo znaci veci kuler:

Pre: 49C idle 75C max
Sada: 45C idle 59C max ^^
 
Poslednja izmena:
za napon cuti i uzivaj sto manje to bolje
mada tih 45 idle hm treba to da bude manje pogotova na takvom naponu
a na koliko je vcpu u biosu?

a ovo za gflops stavrno mi nije jasno evo sad gledam kod mene ja ima cca25Gflopsa hm?
ajmo neko iskusniji (doduse kod mene je 64bit-a da nema to neke veze?)
 
Ma ne moze 64bit-ni sistem da napravi toliku razliku...
 
Isklreno neznam zasto. Pustio sam sada ponovo linx i daje oko 22.000 Gflopsa, medjutim temperatura je skocila sa 59 na 70. Jel ima neko objasnjenje zasto?

overclock2.jpg
 
Evo sredio sam sve. Stavio sam veci kuler od intela. Pogledajte voltazu samo, previse nisko ali nevidim da mi sistem blokira niti linx prijavljuje greske. Nocas cu pustim da radi da bude 100% siguran. :)

overclockz.jpg


Mnogo znaci veci kuler:

Pre: 49C idle 75C max
Sada: 45C idle 59C max ^^
Pritisni dugme all ovo sto je oznaceno na slici:d da bi linx koristio svu memoriju time ces dobiti veci gflops:)
nonamegk.jpg
 
Nema to veze. Vidi novu skliku sto sam stavio. Nabija i meni 22.000 ali i temperature skocile. Nije mi jasno sta se desilo na prethodnoj.
 
Oktrio sam sta je bilo :)

Izbrisao sam Easy Tune 5 jer mi vise nije trebao a ispostavilo se da je on pravio problem. Kao da je uvatio CPU za (*#@ i ovaj se izbezumio. Znaci, nije bas kao sto sam ocekivao ali je bolje nego sa onim prcoljkom od kulera.

Upalio sam emulator, starcraft 2, Anno 1404, heroje 5, nigde nije probio 60C. (i to emulator nabio na 59 ostale sve ni do 55)
 
Nema to veze. Vidi novu skliku sto sam stavio. Nabija i meni 22.000 ali i temperature skocile. Nije mi jasno sta se desilo na prethodnoj.
Ima veze sto vise memorije to vise opterecuje procesor i duze traje krug jer vecu cifru racuna:trust:
 
Nema veze. Pogledaj post #44 pa post #48 i videces da je ista kolicina memorije korisena, a Gflopsi su na jednoj 8000 na drugoj 23000.

Problem je u programu od gigabajta koji mi je ustrojio procesor, neznam na koju foru.
 
Stavi da radi na all videces razliku u temperaturi:d

I jos nesto tako se ne testira stabilnost:)
Pitaj koga oces ko zna sa linx rece ti da bi bio 100% siguran da je procesor stabilan treba ti 75 krugova sa svom raspolozivom memorijom.
 
mali zeleni
aj sad to poteraj na 3.8 - 4GHz ;)
 
Stavi da radi na all videces razliku u temperaturi:d

I jos nesto tako se ne testira stabilnost:)
Pitaj koga oces ko zna sa linx rece ti da bi bio 100% siguran da je procesor stabilan treba ti 75 krugova sa svom raspolozivom memorijom.

To cu nocas da pustim da odradi. Mene vise brine ovaj VCore drop sto imam. U biosu stoji 1.225 a ovamo 1.168. Sve mi se cini da cu morati dizati napon. Kako se dijagnozira greska? Jel linx pocrveni? :-devil-:
 
ne nego ti se restartuje komp :p
uz pratnju BSOD

evo ja sad se igrao sa all problem size 17k+
temp mi iste :) max 60 stepeni a toliko bilo i sa 10k problemom wtf?

edit
pa da vis dokle moze
ali lepo kad stoji 4GHz :D
 
Slab je P31. Chipset je i ovako na granici topljenja. Trebam dici fsb na 444 a i napon me mrzi stelovati. To su bre elektrosokovi :p
 
To cu nocas da pustim da odradi. Mene vise brine ovaj VCore drop sto imam. U biosu stoji 1.225 a ovamo 1.168. Sve mi se cini da cu morati dizati napon. Kako se dijagnozira greska? Jel linx pocrveni? :-devil-:

Normalno crvena:)

Jes ti malo veci voltdrop ali prvo probaj tako ako ne prodje onda dizi jos malo voltazu;)
 
Vrh Dno