Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Napravio sam sam sebi problem i to iz neznanja.
Nisam bekapovao ConsentID iz razloga sto nisam znao. Sad me zanima kad odem da preuzmem novi ID, mogu li da ostavim istu email adresu ili moram da otvaram novu?
Imam isti problem. S tim sto nemam licnu kartu sa cipom. Da li ja ikako mogu sam da resim ovaj problem tj generisem novi ID?
 
Jedino možeš u poštu po nove parametre za Consent ID aplikaciju.
 
U postu po nove parametre za aktivaciju ConsentID. Znaci ista email adresa se koristi, samo dobijas novi kod za aktivaciju aplikacije.
 
Imam problem sa Consent ID aplikacijom, ne znam da li je pisano u temi, ali kad probam da se logujem na e-agrar, zahtev za odobrenje u aplikaciji automatski ide u istekle. Na mom telefonu zahtev čeka 60 sekundi, a na telefonu prijatelja ranije je trajao 3 sekunde pa sam i imao vremena da kliknem, a sad odmah u istekle. Jel zna neko rešenje, jel imao neko ovaj problem?
 
Proveri vreme(datum i sat) na kompjuteru i telefonu.
 
Neko je pomenuo ovde sat na telefonu u sličnoj situaciji. Vidi kod prijatelja da li je podešena automatska sinhronizacija sata.
 
Код мене апликација неће да се покрене уопште. Користио сам је раније, сад сам инсталирао Линеаге Андроид и никако дна зелену грану. Обраћао сам се стручњацима на еид, прво су ме замлаћивали са неким тривијалностима, и нису хтели више да се труде, откачили су ме уз образложење да ОС који користим није оригинал фабрички. Очито да немају благе везе.
 
Poštovani,
Molim Vas za pomoć.
Imam instaliranu i aktiviranu Consent ID aplikaciju, ali prilikom logovanja preko sajta eid.gov.rs pomoću mejl adrese mi izbacuje da je mejl adresa za logovanje nepostojeća.
Pokušala sam čak ponovo da se registrujem, ali naravno izbaci mi notifikaciju da je JMBG već registrovan.
Da li neko zna kako može da se promeni mejl adresa za logovanje, tj.kako saznati na koju mejl adresu je izvršena prvobitna registracija.
Unapred hvala na odgovorima!
 
Kontaktiraš podršku, nema druge
 
Probaš e-mail adresom i passwordom da se loguješ na osnovni nalog eUprave. Nikako preko eFaktura, jer će tu da zahteva napredniji način logovanje preko ConsentID ili elektr. sertifikatom.
Ako ni tu ne uspeš, onda si zeznula email. Obratite pažnju kada koristite Gmail i slične webmail servis adrese da tamo nekad kucate tačke, nekad ne.
Ali sistemi na koje ste se registrovali tim mail adresama pamte ih onako kako ste upisivali na registraciji.

Primer:
... itd.
su za Gugl servere sve jedna ista adresa sa varijacijama.

Za e-Upravu su sve jedinstvene.
 
Poštovani,
Molim Vas za pomoć.
Imam instaliranu i aktiviranu Consent ID aplikaciju, ali prilikom logovanja preko sajta eid.gov.rs pomoću mejl adrese mi izbacuje da je mejl adresa za logovanje nepostojeća.
Pokušala sam čak ponovo da se registrujem, ali naravno izbaci mi notifikaciju da je JMBG već registrovan.
Da li neko zna kako može da se promeni mejl adresa za logovanje, tj.kako saznati na koju mejl adresu je izvršena prvobitna registracija.
Unapred hvala na odgovorima!
Procitam tvoj post i posto se dugo nisam logovao na e-upravu, resim da vidim da li moze...
Desi mi se isto sto i tebi, kaze da ne postoji mail adresa. Odem da pogledam neke mailove koje sam dobijao od e-uprave, ono vezano za vakcinaciju i u jednom od njih stoji da je adresa na koju je mail poslat [email protected]. (dakle deo posle @ je VELIKIM SLOVIMA). Probam da tako popunim polje za logovanje, zaista dobijem da verifikujem u ConsentID i ulogujem se.
 
Da li mogu sam da dobijem parametre za ConsentID, ako imam novu ličnu kartu i čitač kartica? Ili moram u pošti?
 
Ukoliko na ličnoj karti imaš sertifikat - može.
Ukoliko nemaš sertifikat - ne može.
Ako nisi siguran da li imaš sertifikat - nemaš.
 
U februaru mi je istekao cert na licnoj karti, to sam pre 5 godina 2018 izvadio i koristio nekoliko puta na eupravi (kao fizičko lice, izvode dizao neke i slično), podesio sve na sistemu, čitač, middleware i sl. Znam da je tada bilo više sertifikacionih tela, moglo je i u pošti da se vadi, i na usb sticku da se dobije itd, sa nekim je bilo i problema oko konfigurisanja itd. Šta mi preporučujete sada, da nastavim sa MUP, i opet na ličnoj karti da radim (doduše ista mi ističe u oktobru pa bih verovatno čekao do tada), ili ima i boljih rešenja, da li su sertifikati drugih sert. tela kompatibilniji i slično?
 
Ranije je bio problem sa sertifikatima MUPa. Ja sam nedavno promenio LK, godinu ipo dana pre isteka, jer na tu staru nije mogao novi sertifikat. Dobio novu LK, sertifikat je besplatan i sve je proradilo odmah, bez greške.
Sa onim starim sam se večito mučio.

Sumnjam da imaš bolje rešenje. Platiš novu LK, I uzmeš besplatan sertifikat, koji radi bez problema.
Jedino ako planiraš nekome da daješ/ostavljaš cert, a ne želiš da ostavljaš LK. Jedino u tom slučaju bih uzeo neki standalone cert.
 
Jeste, i meni je LK od pre 2014, pa mi je stari cert bio, doduše nisam imao nekih muka sa njim. Nisam znao da je sada besplatno (sećam se da sam ovaj 2018 nešto plaćao, a koliko vidim kod ovih ostalih nije bas ni jeftino), to je super, onda ću verovatno ostati na tom istom
 
MUP se sertifikat je uvek bio besplatan.
 
Bio sam u pošti da preuzmem parametre za Consent ID aplikaciju i dao sam pogrešan email.Kako mogu da ispravim grešku?
 
Bio sam u pošti da preuzmem parametre za Consent ID aplikaciju i dao sam pogrešan email.Kako mogu da ispravim grešku?
Odes u postu i kazes da je pogresan mejl i zamolis da ti isprave. Trajace par dana dok se to sve ne sredi. Kolegi su greskom u posti stavili pogresan mejl i ispravili posle par dana.
 
Da, nisam ni ja do skoro znao. Keva morala da vadi novu LK. Sertifikat sigurno nije uzimala. Sa AUTH sam lagano ušao na eupravu.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Naisao sam na ovu informaciju jutros, bas me je zanimalo sta se tu desava. Koliko vidim nije mu ukraden identitet.

Inace, on je uredno dobio mejl: "...od Kancelarije za IT i eUpravu Vlade Srbije ([email protected]) u kome su me obavestili da su dobili zahtev za postavljanje lozinke za korisničko ime [email protected] (dakle, moja email adresa), ali sa imenom...." na koji nije reagovao odgovorom kako ne bi doslo do ove zavrzlame.

Ako sam lepo razumeo, meni ovde deluje jedino kao propust da nije bila potrebna verifikacija mejl adrese od strane eUprave. I to je sve. Sve ostalo je u redu iako je specificna situacija.
 
Ranije je bio problem sa sertifikatima MUPa. Ja sam nedavno promenio LK, godinu ipo dana pre isteka, jer na tu staru nije mogao novi sertifikat. Dobio novu LK, sertifikat je besplatan i sve je proradilo odmah, bez greške.
Sa onim starim sam se večito mučio.

Sumnjam da imaš bolje rešenje. Platiš novu LK, I uzmeš besplatan sertifikat, koji radi bez problema.
Jedino ako planiraš nekome da daješ/ostavljaš cert, a ne želiš da ostavljaš LK. Jedino u tom slučaju bih uzeo neki standalone cert.

Da li je potrebno neko obrazloženje zašto se menja važeća lična karta pre isteka roka ili je dovoljno da platiš za izradu i to je to?
 
Ako sam lepo razumeo, meni ovde deluje jedino kao propust da nije bila potrebna verifikacija mejl adrese od strane eUprave. I to je sve. Sve ostalo je u redu iako je specificna situacija.
to je ozbiljan propust. + što mora dotični da rešava problem kontaktiranjem svog imenjaka i prezimenjaka koji se bliži 8. deceniji života 🤯

Naisao sam na ovu informaciju jutros, bas me je zanimalo sta se tu desava. Koliko vidim nije mu ukraden identitet.
naravno da nije nego naslov mora da bude bombastičan
 
Poslednja izmena:
Da li je potrebno neko obrazloženje zašto se menja važeća lična karta pre isteka roka ili je dovoljno da platiš za izradu i to je to?

Pitala me je zašto menjam, ja sam rekao "potreban mi je sertifikat". Nemam pojma da li je to negde upisala ili ne.
 
Ja sam nasao papir sa pinom licne, da odem ujutro do mupa i trazim sertifikat, kupim citac kartica i to je to?
Gdje je najbolje/najjeftinije ga uzeti?
 
Možeš da kupiš po poreporukama iz ove teme ako u serch ukucaš čitač i videćeš da su cene od 1000 i nešto dinara. Meni kao plug and play prefektno radi GEMALTO PC LINK SL CT40.
 
Nazad
Vrh Dno