Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Jedno kratko pitanje za uplate za dokumenta: Da li su sada ok sa online plaćanjem taksi (na primer instant plaćanje QR kodom) ili i dalje traže uplatnicu?
Prvenstveno me interesuje za MUP Novi Sad ako neko ima iskustva. Nadam se da smo tu malo napredovali, jer znam za slučajeve koji su morali da odu u banku i da im donesu pečatiranu uplatnicu iako su to uradili elektronski, mada je to bilo pre jedno 2 godine.
 
Pa to je bilo pre ovog sistema. Sada oni vide sve uplate na sistemu ePlati, tako da možeš da platiš kako ti je volja.
 
Tako je. Pre 10-tak dana sam vadio pasoš za ćerku i platio karticom preko eplati i videli su u sistemu sve.
 
Da vašu e-uplatu sada su u stanju da vide i provere na šalteru MUP R Srbije.
Jedini problem je što se uplata ne vidi odmah po plaćanju, niti posle nekih pola-sara, sat vremena, već se uplata registruje tek posle bankarskog kliringa,
kada ta uplata bude registrovana u MUP-ovom ili državnom sistemu taksi.
 
To je tačno samo za kartično plaćanje ili običan prenos sa računa da mora da prođe kliring, ali opcijom instant plaćanja se novac na računu vidi odmah, odnosno najduže nakon 10 sekundi (regulisano NBS regulativom i ne sme da traja duže od 10 sekundi).
 
Da li neko zna kako mogu online da podnesem zahtev za izveštaj iz kreditnog biroa?
Pre par godina sam to uspešno uradio ali sada, već drugu nedelju, www.kreditnibiro.com nije u funkciji. Na E-uprava ne nalazim tu opciju.
 
Onda je nešto do tvog browser/uređaja/rutera. Meni ga otvori iz prve.
 
Probao 3 browsera. Chrom, FireFox, Edge i neće. Ne pristupam iz Srbije. Moraću na neki sr VPN :)
Hvala!
 
Jesi probao sa IE? Nadjoh ovo kod registracije:

Da bi ste izvršili registraciju putem lične karte potrebno izvršiti sledeće korake (registracija je moguća samo iz Internet Explorer-a)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mora IE 11, neće na starijem.
 
Како се проверавају ови нови фискални рачуни са QR кодом?
И чему још тај код служи?
 
@faca upravo tome i služe, da se utvrdi da li je bezbednosni element (sim ili smart kartica) poreskog obveznika prisutan prilikom izdavanja računa, jer bez istog kao njegovog identifikatora (umesto fiskalne memorije) se račun ne može fiskalizovati.
 
Jel' nekome stiglo za porez rešenje ? (Beograd, Novi Beograd)
 
Мени још није.
 
Ni meni, dosad je stizalo tokom aprila
 
Da, ranijih godina je stizalo ranije, zato i pitam, čudno, ok hvala.
 
Na sajtu LPA se vec neko vreme vidi poresko zaduženje za 2022, ali nema ništa ni u poštanskom ni u e-sanducetu kao rešenje, Stari Grad u pitanju
 
Meni je rešenje za porez stiglo još 7 marta. Sombor je u pitanju.
 
Danas stiglo za Vračar.
Ne radi im prijava putem aplikacije i firefoxa :(
 
Logovao se juce na taj nacin, na macOS-u radi ta kombinacija :)
 
Ne mogu i dalje da se ulogujem na portal e uprave sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom pošte. Sa drugog kompjutera prolazi (knjigovođa), sa mog ne.
Sad sam instalirao svež Win 10, same sertifikate i softver pošte neophodan za rad sertifikata, ništa više, a i dalje dobijam grešku.
Browser Chrome vidi sertifikat, traži pin, a onda izbaci grešku.
Jedino da menjam laptop, jer ne vidim gde bi mogao da bude drugi problem.
 
Kakvi Chrome,Egde i ostali? Probaj majku svih pretrazivaca, IE🤣🤣🤣
 
Ne mogu i dalje da se ulogujem na portal e uprave sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom pošte. Sa drugog kompjutera prolazi (knjigovođa), sa mog ne.
Sad sam instalirao svež Win 10, same sertifikate i softver pošte neophodan za rad sertifikata, ništa više, a i dalje dobijam grešku.
Browser Chrome vidi sertifikat, traži pin, a onda izbaci grešku.
Jedino da menjam laptop, jer ne vidim gde bi mogao da bude drugi problem.
Tako sam se ja juce zezao da se ulogujem na eupravu sa LK a nisam instalirao Celik i jos nesto dodatno sto treba da vidi sertifikat sa LK najpre na win10. Sta hocu da kazem,nemas sve sto treba instalirano na racunaru na kom pokusavas vs na kom sve to radi...
 
Nazad
Vrh Dno