Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Nisam mislio samo na tu aplikaciju, za nju znam jer sam je pre skinuo :) ,iako recimo ne radi na iOS 12, vec na generalnu implementaciju celog sistema eUprave i mogucnost rada u okviru Safari-a, omogucavanja podrske za softver za ocitavanje LK i njihovih sertifikata :)

Nekad me fascinira nezaintersovanost nasih IT-vaca za sve sto nije Win i Android :)
 
uplatio juče, danas podneo zahtev i za 10 dana stiže pasoš
sve brzinski završeno
 
Ja sam takođe imao problema sa obnovom ConsentID nakon zamene mobilnog telefona.
Šta god da sam probao, dobijao sam poruku da treba da obnovim parametre ConsentID aplikacije, ali taster za obnovu nije radio :)
Problem na kraju rešio tako što sam se ulogovao ispravnom ConsentID aplikacijom (sa starog telefona), na sajtu povukao (obrisao) postojeće sertifikate za ConsentID (pri čemu sam ostao ulogovan, iako u uputstvu piše da će me sistem odjaviti), pa pošto sam već bio ulogovan, išao na izdavanje novih parametara za ConsentID a nakon toga uspeo da izvadim i sertifikat u klaudu.
Genijalno. Zahvaljujuci tvom postu sve zavrsila za 5 min. Inace sam se mucila 2 dana kao Isus. HVALA!!🏅
🚀👍;)
 
  • Like
Reagovanja: JNC
Требало би да у понедељак путујем у Дубаи на 7 дана, туристички.
Који ми ковид сертификат треба?
 
Nisu uvek tačne, tako da najbolje proveriti na lokalnim sajtovima.
 
Мислио сам, има два сертификата, ЕУ и обичан. Који за Емирате, видим да могу оба, ваљда?

Е-управа ми тражи да обновим параметре за ConsentID?
 
Odštampaj oba, ništa te ne košta ;)
 
Мислио сам, има два сертификата, ЕУ и обичан. Који за Емирате, видим да могу оба, ваљда?

Е-управа ми тражи да обновим параметре за ConsentID?
Obican je bio dovoljan pocetkom godine sto posto, al sto kaze outlaw, ako vec imas oba, odstampaj za svaki slucaj, ionako se sad svakog dana nesto menja.
 
Тако ћу и да урадим.
Потврдао о вакцинацији се не уноси јер не знам која је?

Сад сам преузео ЕУ сертивикак, да ли он треба несто да се пресавија?
 
Ispresavijaj ga na pola na opet na pola (na A6 format), tako su smislili da bude manji i lakši za korišćenje...

instrukcija.jpg
 
За сертификат у клауду ми треба нова лицна карта?
 
Не могу да то да одрадим.
 
За сертификат у клауду ми треба нова лицна карта?
Ako nemaš sertifikat u ličnoj karti treba da instaliraš aplikaciju ConsentID na mobilni, pa u nekoj od pošta koje imaju "elektronski šalter" da ti posle legitimisanja dodele parametre za pristup.

Kasnije na portalu eUprave ideš na "Moja eUprava > Prijava", pa "Mobilna aplikacija", ukucaš svoj eMail koji si dao u pošti i potvrdiš identitet u ConsentID aplikaciji na mobilnom.
 
Имам инсталиран ConsentID већ неко време и користим га за пријаву на е-здравље. Него сам негде видео да зелени дигитални сертификат за ковид може да буде у клауду, ваљда сам погрешио.
Успео сам да активирам квалификовани електронски сертификат у клауду. Е сад ме занима чему он конкретно служи и која документа могу да потпишем? Мислио сам да за то треба лична карта која у себи има неки сертификат.
мени конкретно треба пун приступ поратлу е-управа.
 
Digitalni zeleni sertifikat nema veze sa klaudom, vadiš ga nezavisno preko e-uprave, dovoljno da se prijaviš sa korisničkim imenom i lozinkom.

Preko mobilne aplikacije ConsentID ima se sada (gotovo) pun pristup e-upravi u smislu da se pristupa podacima MUP, NSZ, CROSO, Poreska uprava, PIO i skoro sve drugo što nije moglo do pre par meseci, znači tzv. visoki nivo pouzdanosti.

Što se tiče potpisivanja dokumenata to verovatno tek treba da bude definisano šta može i verovatno će se vremenom proširivati, pre par dana su omogućili potpisivanje završnih računa u vezi poreske oblasti sa kvalifikovanim elektronskim potpisom u cloud, čim su ga omogućili onda treba da proširuju njegovu namenu, za početak mogu pdf dokumenta razna da se potpisuju ali poenta je da omoguće njegovo korišćenje i na raznim zahtevima i formularima koji su u upotrebi a nisu inače PDF a koji se koriste sa onim ''pravim'' potpisom preko softvera, lične karte i čitača.
 
Хвала на појашњењу.
Сад сам видео да је на е-управи сада све додтупно, и оно што пре није било.

Ово за потписивање документа како сам скапирао за већину грађана није битно. Бар они који немају ништс/фирме..
 
Тако сам и милслио, мени лично тренутно не треба.
Хвала.
 
Ako nemaš sertifikat u ličnoj karti treba da instaliraš aplikaciju ConsentID na mobilni, pa u nekoj od pošta koje imaju "elektronski šalter" da ti posle legitimisanja dodele parametre za pristup.
Kasnije na portalu eUprave ideš na "Moja eUprava > Prijava", pa "Mobilna aplikacija", ukucaš svoj eMail koji si dao u pošti i potvrdiš identitet u ConsentID aplikaciji na mobilnom.

Imam sertifikat u l.k, ali nisam ga koristio, serifikat je star i istekao. S obzirom da su guzve po MUP-ovima, a tek za 2,5 godine istice l.k. mogao bih preko te ConsentID aplikacije?
Da li ima neka dodatna procedura u posti, da li se nesto popunjava, placa? Kako da znam u kojoj posti moze, pretpostavljam probati u vecim?
Pretpostavljam da nije problem sto sam vec registrovan sa user/pass na eupravi? Koristio bih isti mejl...

Hvala!
 
Poneses samo LK u postu, LPA, banku sa spiska sa sajta euprave i ne placa se nista. Imao sam nalog sa sertifikatom vec i normalno sam dobio parametre sa aplikacijom samo se logujes sa postojecim mailom i verifikujes se putem aplikacije i to je to
 
Imao sam nalog sa korisničkim imenom i šifrom, u međuvremenu izvadio sertifikat. Ne lezi vraže, sad ne mogu nikako da se prijavim za isti nalog (očitavanje sertifikata pri prijavi izbaci grešku), a kada hoću da napravim novi nalog, onda dobijem obaveštenje da postoji nalog sa istim JMBG. Da li postoji način da se nekako apgrejdujem ili sam osuđen da čamim bez sertifikata pošto je programerima bilo nezamislivo da neko može u međuvremenu da traži sertifikat?
 
Da li ste sigurni da treba sertifikat da bi ubacili Consent ID? Nešto se ne sećam da sam se logovao preko sertifikata kad sam kreirao pristup telefonski (možda se loše sećam).
 
^ pravio pre mesec dana, mislim da sam morao da se prijavim sertifikatom sa lk
 
Poneses samo LK u postu, LPA, banku sa spiska sa sajta euprave i ne placa se nista. Imao sam nalog sa sertifikatom vec i normalno sam dobio parametre sa aplikacijom samo se logujes sa postojecim mailom i verifikujes se putem aplikacije i to je to
Danas odradio, sve ok...;)
Činjenica je da se radnica na šalteru u pošti na obodu BG-a malo čudila, dok smo se sporazumeli šta mi treba. Onda je u pomoć priskočila šefica pošte, koja je bila upoznata,
pa je njoj i još jednoj koleginici održala kratak kurs, kroz moj slučaj...:ROFLMAO:
 
Kakvo je iskustvo sa problemima sa e-upravom:

Ne mogu da se promene email i i doda br.tel, kaze da servis trenutno ne radi.
 
Moguce da su im samo trenutno nefunkcionalni serveri, ali vezano za promenu mail adrese je ovde pisano i mozes da bacis pogled :)

 
Nazad
Vrh Dno