Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Saga se nastavlja bio danas do MUPa red je bio fin 30ak ljudi cekalo u 17:30, raila 3 saltera pa islo brzo, situacija je sledeca sranje od portala euprave radi samo ako je cista situacija sto se tice zamene vozacke, posto sam promenio prebivaliste prilikom zamene licne karte prosle godine koja je istekla, vodio sam se tom logikom , istekla mi vozacka podnosim zahtev za zamenu jer je istekla, medjutim, ne podnosim zahtev za produzenje jer sam promenio prebivaliste. Ta opcija postoji prilikom podnosenja zahteva ali ja sam vec iz opisanog razloga podneo kao razlog istek, jer je realno vozacka istekla 28.01 a ja podneo zahtev 07.02.
Portal ocigledno nema proveru a normalno od mupa nisam dobio nikakvu povratnu informaciju za mesec dana.
Bio podneo zahtev platio 2800 a za onih 1800 da idem i da trazim povrat, sto znaci majanje Trezor i najverovatnije ona agencija ili sta vec za kovanice i metale.
Sada cekam rekose z apar dana dobijem obavestenje na portalu kada mi bude gotova.
Najcrnje je sto sam ja u prekrsaju to sam danas saznao od ljudi iz reda jer vecina nas je bila u prekrsaju jer nam vozacke istikle ili kao meni pre predaje zahteva ili u toku obrade, desetak njih je danas doslo da preuzme vozacku a podnelo je zahtev pre mesec dana licno.
Ona potvrda koja se dobija ne moze da se vozi sa njom kao sto moze kada se dobije potvrda z asaobracajnu
 
Pozdrav svima. Da li je potrebno popuniti zahtev u papirnoj formi za zamenu lk? I ako jeste ima li tih zahteva onlajn na eupravi (ako može link, ja ga ne nađoh) ili mora da se ide u ustanovu koja izdaje dokument. Hvala
 
@misko1965 Ne. Kreiraš uplatnicu takse za zamenu-izdavanje lične karte na eplati i platiš, odeš u mup na šalter oni štampaju elektronski zahtev sa popunjenim tvojim podacim koji potpisuješ, i daju ti potvrdu da si predao zahtev za zamenu lk. I naravno slikaju te, ako ti je stara slika.
 
Saga se nastavlja bio danas do MUPa red je bio fin 30ak ljudi cekalo u 17:30, raila 3 saltera pa islo brzo, situacija je sledeca sranje od portala euprave radi samo ako je cista situacija sto se tice zamene vozacke, posto sam promenio prebivaliste prilikom zamene licne karte prosle godine koja je istekla, vodio sam se tom logikom , istekla mi vozacka podnosim zahtev za zamenu jer je istekla, medjutim, ne podnosim zahtev za produzenje jer sam promenio prebivaliste. Ta opcija postoji prilikom podnosenja zahteva ali ja sam vec iz opisanog razloga podneo kao razlog istek, jer je realno vozacka istekla 28.01 a ja podneo zahtev 07.02.
Portal ocigledno nema proveru a normalno od mupa nisam dobio nikakvu povratnu informaciju za mesec dana.
Bio podneo zahtev platio 2800 a za onih 1800 da idem i da trazim povrat, sto znaci majanje Trezor i najverovatnije ona agencija ili sta vec za kovanice i metale.
Sada cekam rekose z apar dana dobijem obavestenje na portalu kada mi bude gotova.
Najcrnje je sto sam ja u prekrsaju to sam danas saznao od ljudi iz reda jer vecina nas je bila u prekrsaju jer nam vozacke istikle ili kao meni pre predaje zahteva ili u toku obrade, desetak njih je danas doslo da preuzme vozacku a podnelo je zahtev pre mesec dana licno.
Ona potvrda koja se dobija ne moze da se vozi sa njom kao sto moze kada se dobije potvrda z asaobracajnu
Ista situacija prosle godine, samo ja sam porucio opet sa opcijom zamene prebivalista i stigla mi je nova na kucnu adresu. A ovu prvu uplatu od 1800 din sam im oprostio, procedura je takva da mi se ne isplati da gubim toliko vremena.
 
U istoj sam situaciji, za malo vise od mesec dana mi istice vozacka, kad sam izvadio vozacku bila mi je jedna adresa prebivalista u licnoj karti, a u medjuvremenu sam promenio probivaliste.

Ne bi mi nikad palo to na pamet, ali treba dakle da izaberem opciju zamene vozacke zbog promene prebivalista vozaca i dobicu novu dozvolu sa novih 10 godina vazenja?
 
Tako je mor apo zakonu da bude isto prebivaliste u vozackoj i licnoj to je bas rekla gospodja koja radi na salteru jednom decku koji je bio ispred mene njemu vozacka izdata u Vranju a promenio prebivaliste na Nis.
 
E sad pitanje za razmisljanje, meni teta na salteru rece bice ti vozacka gotova za par dana ali svakako uvece dobijas poruku na portalu, to bese proslog utorka, ni pismo ni razlgednica i razmisljam a kako ce da stigne poruka ako sam ja sada podneo papirnati zahtev a onaj moj zahtev na portalu je otiso u bunar bukvalno.
 
E sad pitanje za razmisljanje, meni teta na salteru rece bice ti vozacka gotova za par dana ali svakako uvece dobijas poruku na portalu, to bese proslog utorka, ni pismo ni razlgednica i razmisljam a kako ce da stigne poruka ako sam ja sada podneo papirnati zahtev a onaj moj zahtev na portalu je otiso u bunar bukvalno.
Sistem preko euprave radi tako što kada ti podneseš bilo koji zahtev, neko u mup-u ko je zadužen da pregleda zahteve mora da se uloguje nađe zahtev i uzme ga u rad. Ako ta osoba ne radi ili ne stigne da to pregleda stajaće tako doveka. Dakle ta teta na šalteru ili ko već, će ući u sistem i promeniti status tvog zahteva u završen ili šta već i ti ćeš dobiti poruku.
 
Sistem preko euprave radi tako što kada ti podneseš bilo koji zahtev, neko u mup-u ko je zadužen da pregleda zahteve mora da se uloguje nađe zahtev i uzme ga u rad. Ako ta osoba ne radi ili ne stigne da to pregleda stajaće tako doveka. Dakle ta teta na šalteru ili ko već, će ući u sistem i promeniti status tvog zahteva u završen ili šta već i ti ćeš dobiti poruku.
Hoces da kazes da taj zahtev koji nije validan bio jer je pogresno podnet uzece i promenice status, a sta je sa zahtevom koji sam podneo u papirnoj formi prosle nedelje ?
Ja fakticko imam dva zahteva za zamenu jedan na portalu a drugi podnet direktno na salter.
Pitao sam tetu na salteru jel ce na originalni zahtev da mi dodje ili novi kaze na taj prvi kako?
 
@Oswajac Ne ti ćeš imati jedan zahtev. Spojiće ih u jedan. A poruku dobijaš automatski od sistema kada službenik promeni stanje tvog zahteva. Ako ga ne promeni neće dobiti poruku.
 
Sto bi moj pokojni deda rekao muda od labuda.
Dobio bih poruku meseca limburga\Otisao asm danas i vozacka stigla ko zna kada je stigla status predmeta normano nepromenjen od 07.02.
 
Ja nisam o tome razmisljao (kako ce da mi vodg na prdmet koji ko zna koji status ima a novi nije podnet elektronski) kada sam podneo zahtev jer sam se iznervirao jer im poklanjam pare i to 2. put za 6 meseci, jos se nerviram sto je mogla da se implementira provera pre slanja zahteva prost IF, proveri opstinu prebivaista jel jednaka u lk i vozackoj teraj dalje ako nije prijatelju ne moze po tom i tom clanu zakona prebivaliste u LK i vozackoj mora da se podudara i cao

Onda pre neki dan vodjen iskustvom kako se radi u drzavnim sluzbama da nema sanse da se tako dva predmeta spoje u jedan, jer prvi predmet tj zahtev je podnet elektronski a drugi koji sam licno podneo nigde se nereferencira na taj prvobitni i kako ce to spoje, neko time treba da se bavi
 
Zdravo. Juče sam u petak predao za ličnu kartu i slikao se. Da li je ta nova slika već sada na raspolaganju za vozačku, da pošaljem zahtev za zamenu ili moram da čekam da lična bude gotova? Ako neko ima iskustva i zna? Hvala
 
Možeš naravno, pitace te da li da povuku sve podatke i sliku sa vozačke jer si je radio skoro. Ja sam bio za pasoš i i pita me zena da li želim da povuče podatke, sliku i potpis sa lične karte koju sam uradio u Oktobru 2023,ja rekao naravno i to je to, skrati se procedura jer nema slikanja, potpisa, uzimanja otiska, itd.
 
Mislim da ovde pita da li ima neko u situaciji da je danas odradio, nije mu jos izradjen dokument, a da sutra bude vec raspolozivo u sistemu. Tesko da ce neko znati.
 
Da to sam pitao jer sam se slikao pre 2 dana. Hteo sam da pitam kad sam predavao zahtev za lk, ali sam se svih pitanja setio osim ovoga. Nije ni čudo posle 2 sata čekanja. Nije bilo slobodnih termina za zakazivanje, najranije 17.04. NBG je u pitanju. Pretpostavljam da ću ipak morati da sačekam. Hvala u svakom slučaju.
 
Prosli vikend sam se registrovao na portal prvenstveno da bih mogao da imam uvid u stanje oko poreza.
Posle verifikacije i slanja fotki lk sam shvatio da mi treba i elektronski setrifikat da bi imao tu mogucnost.
Danas sam bio u ns mupu kod mosta oko 17:00 da vidim oko procedure. Redina do ulaza jedno minimum 50 ljudi na salter ili dva nisam zagledao.
Uspeo sam samo da fotkam istaknuto obavestenje koje upucuje na mup.gov.rs. i pise da se podnosi neki zahtev za izdavanje. Mislio sam da cu moci bar nekoga da pitam ali nikoga nije bilo od zvanicnika.

E sad ako sam dobro skapirao nema vise zakazivanja ili brojeva kao nekad nego se stane u dobri stari red sa ispunjenim zahtevom sa svim ovima sto dobijaju lk, pasose, vozacke, prijavljuju se i odjavljuju i saceka se koliko je potrebno? I onda kada dodjes na red oni ti to ubace u postojecu lk sa cipom i dobio si sertifikat?

Jel ima jos neka kvaka gde bi moglo da zapne? Meni je lk sa cipom ali mi vazi do 25. Nije ova poslednja verzija, mislim da nije biometrijska. Jer bi moglo i to da napravi problem da ne prestojim kao budala za nista?

Pretrazivao sam i forum ali kao i obicno od bench pretrage nista korisno ne izlazi.
 
Da bi se ulogovao na Lokalnu poresku adm. (uvid u stanje poreza) dovoljno je da se registrujes na eUprava i da instaliras ConsentID app na mobilnom.
Za ConsentID odes u postu (lokacije imas na njihovom sajtu) i dobijes parametre za logovanje. Kad se jednom sa njim ulogujes, posle se samo log na eUprava i LPA.
 
Da bi se ulogovao na Lokalnu poresku adm. (uvid u stanje poreza) dovoljno je da se registrujes na eUprava i da instaliras ConsentID app na mobilnom.
Za ConsentID odes u postu (lokacije imas na njihovom sajtu) i dobijes parametre za logovanje. Kad se jednom sa njim ulogujes, posle se samo log na eUprava i LPA.
Znam da ima i ta varijanta ali hteo sam da napravim sertifikat za digitalni potpis preko licne karte.
 
Ništa te ne sprečava da imaš i ConsentID i sertifikate na LK i da ih istovremeno koristiš. Sa ConsentID možeš da napraviš i potpis u "klaudu" i da se njime potpisuješ. Sertifikate na LK možeš da ubaciš kad stigneš na red u MUP-u, do tada si potpuno pokriven ConsentID-jem i Klaud potpisom.
Pozdrav
 
Znam da ima i ta varijanta ali hteo sam da napravim sertifikat za digitalni potpis preko licne karte.
Kada vadiš ličnu kartu novu traži da ona bude sa elektronskim potpisom i onda se kodom loguješ na eupravu i imaš dodatne mogućnosti.
 
Elektronski potpis tražite prilikom preuzimanja izrađene lične karte, procedura dva minuta i gotovo :)
 
Ništa te ne sprečava da imaš i ConsentID i sertifikate na LK i da ih istovremeno koristiš. Sa ConsentID možeš da napraviš i potpis u "klaudu" i da se njime potpisuješ. Sertifikate na LK možeš da ubaciš kad stigneš na red u MUP-u, do tada si potpuno pokriven ConsentID-jem i Klaud potpisom.
Pozdrav
Ma uradicu i to na kraju. Ne zuri mi se toliko da ne modu ga sacekam kada sam godinama cekao da mi posta dostavi resenje za porez.
Elektronski potpis tražite prilikom preuzimanja izrađene lične karte, procedura dva minuta i gotovo :)
To cu onda sigurno da uradim kada budem radio novu sledece godine a do tada moram sa starom ovo da izvedem.
 
Elektronski potpis tražite prilikom preuzimanja izrađene lične karte, procedura dva minuta i gotovo :)
Valjda to trebaš tamo da kažeš kada predaješ zahtev za novu L.K. Neznam da li može kada odeš da je podigneš a L.K. je već uradjena.
 
Može, potpis se dodaje na čip.
 
Nazad
Vrh Dno