Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

@princess123 Jedino ako si menjala prebivališta nakon vađenja trenutne vozačke. Pošto svaki put kada se promeni prebivalište mora da se vadi i nova vozačka dozvola. Ako ti je na njoj stara adresa odnosno drugi izdavalac onda je to problem.
 
Ako nekoga zanima, podnet zahtev za novu vozačku dozvolu preko eUprave 22.02., plaćeno opštom uplatnicom isti dan, danas poslata na kućnu adresu :)
 
Ja sam 19.2 podneo zahtev, 27.2 je poslata, stigla 1.3.
 
Gde grešim?
 

Prilozi

  • IMG_2804.jpeg
    IMG_2804.jpeg
    291.3 KB · Pregleda: 76
  • IMG_2803.jpeg
    IMG_2803.jpeg
    302.8 KB · Pregleda: 75
Sačekaj da skine to sa kilavog MUP servera?
A zar se za digitalno potpisivanja dokumenata ne koristi SIGN cert a ne AUTH?
 
@outlaw Podneo sam zahtev o'-lajm 26.februara i danas stigao mail da je prosledjeno Posti.
Na mail sam dobio nevalidan kod za praćenje. 🤦‍♂️
Na početku ove teme našao sam postove gde je bilo problema sa isporukama... jel moguće da problem 3 godine nije rešen???
 
Broj za praćenje je verovatno validan - sačekaj sutra ujutru da Pošta osveži svoje podatke.
U mom slučaju, zahtev za vozačku podnet u četvrtak, poštar doneo sledeći četvrtak.
Pozdrav
 
Brzo se dostavi vozačka, za 6 radnih dana meni stigla u LE.
 
I kod mene je trebalo 24 sata (možda i više) od momenta kada sam dobio kod, do trenutka kada je Poštin sajt dao neku smislenu informaciju o pošiljci.
 
@outlaw Podneo sam zahtev o'-lajm 26.februara i danas stigao mail da je prosledjeno Posti.
Na mail sam dobio nevalidan kod za praćenje. 🤦‍♂️
Što kažu kolege @rafiki i @cisco sačekaj par dana, biće validan kod :) To su generički kodovi koje dodeljuje aplikacija kada se unose pošiljke, postaje validna tek kada bude predata kuriru, tj. kad je kurir preda u Pošti.
 
Meni vozacka nije jos stigla , 07.02.2024 sam podneo zahtev i platio, dobio sam potvrdu da je zahtev prihvacen na portalu i prosledjen mupu, uplatnica prosla, na portalu u aktivnostima nema neplacenih uplatnica.
Stavio da stize na adresu prebivalista
 
Juče u 8h ujutru stigao email sa kodom, pošiljka odostupna za praćenje tek danas od popodneva.
Loše al nema veze. Navikne se čovek... (n)
 
Meni vozacka nije jos stigla , 07.02.2024 sam podneo zahtev i platio, dobio sam potvrdu da je zahtev prihvacen na portalu i prosledjen mupu, uplatnica prosla, na portalu u aktivnostima nema neplacenih uplatnica.
Pošalji poruku preko eUprave, to je negde zapelo čim je nema 30+ dana...
 
Ima napomena na početku procesa da ne šalju svima dokument već zavisi od opštine pa se negde mora ići lično u PU za preuzimanje.
Zato se dostava i ne plaća online već kuriru na ruke.
Online naplate samo izradu dokumenta.
 
@Oswajac da, probaj tu da pošalješ poruku, jer bi te do sada sigurno obavestili kao što kaže @zamzung da je bio neki problem...
 
Poslao poruku, videcemo, ocekivao sam problem eventualno oko primopredaje tj od strane postara problem ali kako sam dobro ukapirao prvo dobijem mail da je gotov dokument i poslat postom.
 
Tako je, mene su obavestili pre neki dan da je došlo do promene statusa zahteva, tj. da je zahtev obrađen i da pratim isporuku putem (tada nevažećeg :D) koda na sajtu Pošte. Danas vidim da je poslato, očekujem kurira ovih dana, ali to je to...
 
A koji je trenutni status zahteva? Šta piše iznad ovog screenshot-a?
Pozdrav
 
ПРИХВАЋЕН НА ПОРТАЛУ И ПРОСЛЕЂЕН МУП-У

Samo ovo i to je pisalo tog dana kada sam podne i platio posle 2h mi stigao mail
 
Poslednja izmena:
Definitivno nije u redu - moj zahtev je naredni dan prešao u status: "U obradi". Ovo deluje kao da ga niko iz MUP-a nije uzeo u rad.
Ako ne odgovore na poruku, probaj mail-om ka podršci e-uprave.
Pozdrav
 
Nisam obracao paznju uopste, mislio posto je 30 dana rok a meni je svakako sitekla vozacka da ce biti u toku februara ali ocigledno nesto nije kako treba.
 
Треба да извадим нови пасош за дете. Знам да закажем преко е-управе, преко ње ћу и извршити уплату, али тамо се чека на термин 30 дана.
Занима ме колико се чека ако се оде лично, општина Нови Београд је у питању у згради СИВ-а? Или можда евентуално Бажаниска коса ако припада општини Нови Београд и у пасошу пише исто као у СИВу.
 
Mozes na bilo kojoj opstini da izvadis pasos, jedino ako ti je blize, ok razumem.

Stari Grad, otisli oko 18:30h i zavrsili vrlo brzo i to u junu, leti su obicno vece guzve, svi se sete u zadnji momenat.
 
То на заказивање је пребукирано јер они само један од пет (лупио сам цифру колико их има) шалтера намене за то заказивање преко е-управе а сви остали су на бум. Тако је бар на Новом Београду. Тако да можеш комотно да одеш без заказивања… Чека се око пола сата
 
Dobio sam ogovor sa euprave da vide da mi je prosla uplata i da je prosledjena MUPu i da sve vezano za vozacku moram da kontaktiram MUP.
 
Nazad
Vrh Dno