Šta je novo?

E bay kupovina

damjann4

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
24
Poena
55
Dobri ljudi,

Kada porucujem sa Alija ako predmet kosta evro ja moram da imam evro i 7 8 centu da bi mogao da obavim kupovinu, ovaj rrsto od 7 8 centi banka mi vraca nakon par dana. Da li je ista prica i sa ppalom tj e bay kupovinom, za predmet od 100 dao sam skoro 110e?
 
Ako skida sa PP računa ne treba ti depozit a to što samo prolazi preko PP računa odnosno svako plaćanje kada skida sa tvog računa tvoja banka blokira (depozit) 6-7% kao garanciju zbog kursnih razlika i odblokira posle par dana.
 
Dobro otvorena tema a nema nikakvih informacija.
Treba mi par odgovora:
1. Da li je ebay prodaja polovnih ili novih predmeta/stvari?
2. Primer: pored cene US $12.95 piše i Shipping /FREE ili pise iznos . Da li su to svi troskovi s obziroma da mi ne prelazi limit od 50 eura (da se ne bi carinilo).
3, Ima li naknadnih troskov (postarina),.... ?
 
Dobro otvorena tema a nema nikakvih informacija.
Treba mi par odgovora:
1. Da li je ebay prodaja polovnih ili novih predmeta/stvari?
2. Primer: pored cene US $12.95 piše i Shipping /FREE ili pise iznos . Da li su to svi troskovi s obziroma da mi ne prelazi limit od 50 eura (da se ne bi carinilo).
3, Ima li naknadnih troskov (postarina),.... ?
Има и нових и половних, пише ти у опису ствари какво је стање, што се трошкова тиче ако се плаћа достава, плаћено ти је до Србије, даље зависи искључиво од наше царине да ли ће још наплаћивати...
 
Hvala. Sta zavisi od carine? Carinjenje ili dostava. Ako je free postarina do Srbije a cena 12 i nesto dolara sta onda ima carina s tim. Primer aliexpress. Kupovao sam za 25 eura i platio samo carinsko "otvaranje i ponovno pakovanje" posiljke 100 dinara.
 
Жалили су се поједини да су им наплаћивали за пошиљке испод 50е,али то су спорадични случајеви, ако је шипинг бесплатан и вредност робе испод 50е,не би требало да плаћаш ништа додатно
 
Ako je polovno carinik može da procenjuje vrednost, ako je nešta od "jačih" kuća kupljeno sa popustom može da računa punu vrednost itd. Nemaš ništa sa dostavom to je plaćeno.
 
Hvala. Sta zavisi od carine? Carinjenje ili dostava. Ako je free postarina do Srbije a cena 12 i nesto dolara sta onda ima carina s tim. Primer aliexpress. Kupovao sam za 25 eura i platio samo carinsko "otvaranje i ponovno pakovanje" posiljke 100 dinara.
To je ranije bilo 100 din sad je 145 i nema veze sa carinom. To naplaćuje pošta za ponovno pakovanje u slučaju da carinik posumnja i zatraži od pošte da otvori paket
 
Pročitajte prvi FAQ post u temi o carini.

Ukratko, PDV ide na sve, pa bilo i cent, a carina (naravno, plus PDV) na robu u vrednosti od 50€ (gde u osnovicu ulazi i cena isporuke).
Cena otvaranja "pisma" (ima svoju definiciju u dimenzijama i težini) je 100 dinara, a otvaranje "paketa" je 300 dinara. 45 dinara je provizija za uplatu u pošti, što u ovom slučaju radi poštar umesto vas.

Za sve detalje idite u pomenutu temu, sve je jasno napisano.
 
Nazad
Vrh Dno