Šta je novo?

Dodaci ishrani: vitamini, suplementi, sportski preparati (iHerb, Myprotein..)

За вигантол треба рецепт или не?
 
Е хвала,некако сам стекао утисак да га нема(раније преко интернета)или да треба рецепт.Додуше нисам никад ни тражио у апотекама,али онлајн код нас га нигдје нема у понуди,па сам куповао ове стране,скупље наравно и то у спреју.Вигантол је свакако најповољнији у сваком погледу,само још да га пронађем.
 
За вигантол треба рецепт или не?
Ne treba ti recept za vitamin D. Inače, i ja sam prestao da naručujem te svakodnevne suplemente za koje postoji jeftina alternativa i kod nas tipa vit D,cink i sl. Ali za ostale stvari koje koristim a koje su kod nas daleko skuplje se svakako isplati a verujem i da je kvalitet daleko bolji. Nikada nisam platio shipping preko 10 dolara a stiže za petnaestak dana max. Jedino što u poslednje vreme primećujem je naplata PDV i monstruozna naplata otvaranja paketa
 
Vigantola nije bilo jedno vreme ono dok je korona bila u jeku, pa su ljudi verovatno pravili zalihe. Naci ces ga u skoro svakoj apoteci.

@radebojic koji cink uzimas kod nas i gde? I sta jos uzimas sem ta dva?
 
Вигантол је баш јефтин и исплатив.Ми га у породици(Де 3)сви пијемо стално и зато ми је битна и количина и цијена.Сад још сунце може помоћи,али кад дође јесен,школа и други вируси,требаће много:)На мене лично дјелује позитивно и благотворно.Прво гутљај маслиновог уља па Де-3.
@Раде-знам да не треба рецепт за друге,мислио сам да је држава некако заштитила прекомјерну употребу вигантола,тј.да је потребан рецепт за оне којима је утврђен дефицит,уз здравствену,партиципацију итд.
Од других суплемената ништа не узимам сем хране,мада некад узмем вит. ц у шумећим,Биофар.
 
Vigantola nije bilo jedno vreme ono dok je korona bila u jeku, pa su ljudi verovatno pravili zalihe. Naci ces ga u skoro svakoj apoteci.

@radebojic koji cink uzimas kod nas i gde? I sta jos uzimas sem ta dva?
Često u dm-u imaš pakovanja cinka 60kom za oko 300 din. Inače ubedljivo najbolji cink mi je u kombinaciji sa vit c od Hem.farma. Jeste da izađe skuplje ali baš osetim razliku. Od ostalih stvari naručujem alfalipoinsku kiselinu pošto imam dm1 i koja kod nas ubija sa cenom, maku, spirulinu, magnezijum itd. Često naručujemo i korejsku kozmetiku sa iherb-a koja ume da bude jeftinija nego u Koreji. Poenta je da ne opteretim korpu stvarima koje i ovde mogu da se nađu po sličnim cenama.
Možda je spomenuto ali dobar sajt je vitacost gde stalno imaju odlične popuste i isplati se zbog količina. Poštarina je slična kao na iHerb. Tamo jednom porudćbinom pokrijem celu zimu....
 
@radebojic Da li znaš koji je to cink tačno jer, koliko sam ja video, kod nas u tom cenovnom rangu je samo cink-oksid, koji opterećuje stomak i slabo se apsorbuje. A bolje varijante poput cink-citrata su znatno jeftinije na iHerbu nego ovde. Kod nas po meni jedino može da se uzme u obzir (cenovno i po učinkovitosti) cink-glukonat od anafarma 100 tableta 7mg za oko 350 din. A na iHerb sam uzeo cink-citrat 90 tableta 15mg za 3.5 eur.

Sada sam trazio po netu, u njemu ima 200 000 iu ako se ne varam (10 mL) i kosta 250 din, a ja sam uzeo za 8.76 e dva pakovanja now foodsa od 10 000 IU (120 tableta) sto ispadne 2 400 000 IU za 1050 din. Plus lakse mi je da zgutam tabletu
Čisto da se naglasi da neko ne pomisli da tek tako uzme 10000 jedinica, osobe bez nekog zdravstvenog problema generalno uzimaju 1000-2000 jedinica, max 4000 dnevno. Vuleta ovako veliku dozu sigurno uzima u konsultaciji sa lekarom, kontroliše kalcijum da ne dodje do kalcifikacije itd. Za nas ostale vigantol završava posao :)
 
Мени је плус баш то што је течност у питању а не таблета,па била и мека која се лакше гута.Лакше је и мени а и дјеци дати течност,још кад неко има проблем с гутањем.
 
@radebojic Da li znaš koji je to cink tačno jer, koliko sam ja video, kod nas u tom cenovnom rangu je samo cink-oksid, koji opterećuje stomak i slabo se apsorbuje. A bolje varijante poput cink-citrata su znatno jeftinije na iHerbu nego ovde. Kod nas po meni jedino može da se uzme u obzir (cenovno i po učinkovitosti) cink-glukonat od anafarma 100 tableta 7mg za oko 350 din. A na iHerb sam uzeo cink-citrat 90 tableta 15mg za 3.5 eur.


Čisto da se naglasi da neko ne pomisli da tek tako uzme 10000 jedinica, osobe bez nekog zdravstvenog problema generalno uzimaju 1000-2000 jedinica, max 4000 dnevno. Vuleta ovako veliku dozu sigurno uzima u konsultaciji sa lekarom, kontroliše kalcijum da ne dodje do kalcifikacije itd. Za nas ostale vigantol završava posao :)
Pogledaću tačno marku, to žena nabavlja. Mada iako sam probao sve varijante cinka, moram da priznam da bar ja nisam primetio neku razliku.. Samo napomena, nisam ja protiv naručivanja sa iherba, već se samo meni tako više isplati, jer su mi na skupljim stvarima stvarima mnogo veće uštede.
Kada računate krajnju cenu proizvoda, morate uračunati i troškove dostave, PDV, kao i otvaranje paketa. Tada ušteda i nije baš tako primetna....
 
Купио вечерас вигантол,ушао у прву празну апотеку.Нема га пуно,али га има:)
 
@radebojic


Čisto da se naglasi da neko ne pomisli da tek tako uzme 10000 jedinica, osobe bez nekog zdravstvenog problema generalno uzimaju 1000-2000 jedinica, max 4000 dnevno. Vuleta ovako veliku dozu sigurno uzima u konsultaciji sa lekarom, kontroliše kalcijum da ne dodje do kalcifikacije itd. Za nas ostale vigantol završava posao :)
Nema veze zdravlje sa tim koliko nekome treba vit d. Razliciti ljude imaju razlicite potrebe. Ja sam eto zdrav i pijem 15 000 iu na dan i vit d mi je bio tacno u sredini referente vrednosti. Nekome ce trebati 5 puta manja doza. Ali to ne menja poentu da su cak i te vigantol kapi i dalje skuplje cak i ako se uzme u obizr dostava. E sad ako neko planira duze vremena da korisiti vit d i ako mu trebaju vece doze, mozda je ovo preko iherba ok izbor. Vecini ljudi vi vrv bile okej te kapi.
 
Kod nas u apotekama ima cink glukonat, druga (ili treca) najiskoristivija forma. Anafarm ga proizvodi, 100 tableta od 7mg je 330 dinara u drzavnoj apoteci. Meni dobar izbor za prvu pomoc, ali ako imate deficijenciju cinka (sto se moze videti po npr smanjenoj alkalnoj fosfatazi na krvnoj slici) onda to nece biti dovoljno, i treba vam znacajno veca doza cinka pikolinata ili nekih drugih formi (kao zinc bisglycinate) itd...

Vitamin d3 je bio toliko jeftin na iherbu, da mi je mnogo lakse da uzmem 1 tabletu od 5000 i.u. nego da merim 12 kapi vigantola.
Ja se toliko iznerviram kada vidim cene nekih suplemenata ovde, kao npr kolagena tip 2 kojeg sada trazim za klijenta jer ima covek problema sa tetivama, da cu u buducnosti tacno da postanem uvoznik NOW FOODS suplemenata jer ovo sto ima ovde da se kupi je em jad, em preskupo
 
Iskustva sa Mg hloridom u spreju?
Jednom sam sam pravio sa nigarijem, ali kažu da je iz Japan, pa radijacija....
Navodno je dobar Be natur, ne znam od kojih još brendova ima.
 
DHL je poskupeo na 35$
Sad stvarno ne znam da li mi se isplati da porucujem 58$ robe i 35$ shipping

Kakva su iskustva ovih sto su porucivali sa local post, vidim da je dosta jeftinije, za koliko stigne i koliko cesto udare pdv ili cak carinu?
 
Stigne za oko mesec dana, ako je ispod 50e, uglavnom prođe bez ikakvih dažbina.
 
Ali zato, ako sam dobro razumeo, su uvedene pogodnosti za EU. Koliko vidim, ne plaća se za Nemačku isporuka za porudžbine preko 40€, a plaćaju automatski porez i to nešto sitno. Opti-men 240 kapsula 49,48$ a porez 3,46$ (slike u prilogu).

Jel sam nešto pogrešno protumačio?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-15-12-04-06.png
    Screenshot_2021-08-15-12-04-06.png
    284.7 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_2021-08-15-12-07-13.png
    Screenshot_2021-08-15-12-07-13.png
    158.1 KB · Pregleda: 21
Koji je trenutno najbolji (najkompletniji) multivitamin koji moze da se kupi kod nas? I koja radnja je u pitanju?
 
Ali zato, ako sam dobro razumeo, su uvedene pogodnosti za EU. Koliko vidim, ne plaća se za Nemačku isporuka za porudžbine preko 40€, a plaćaju automatski porez i to nešto sitno. Opti-men 240 kapsula 49,48$ a porez 3,46$ (slike u prilogu).

Jel sam nešto pogrešno protumačio?
Valjda je tako. Voleo bih i ja da imam šemu, mada ako je isto za Sloveniju, možda mogu i da vidim da mi drugar ponese
 
Ista poruka stoji i za Sloveniju, ali je isporuka 19$, dok je za Nemačku preko 40$ besplatna. Možda je caka u visini sume posle koje je cena besplatna za zadatu zemlju.
 
Zanima me da li je moguce probusiti tj. otvoriti Omega 3 kapsulu pa popiti uz obrok iz kasike, jer nema sanse da progutam ovu tabletu?
 
Зашто да не.Боље је тако него да се мучиш.Предност таблета је што не осјећаш мирис,укус.
 
Ima li neko iskustva sa Solgar Ca+Mg+Zn? Vidim da generalno ima dobre reviews, a ima da se kupi i kod nas.
 

Prilozi

  • 1694.jpg
    1694.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 9
Jesu, ali za 100 tableta u odnosu na one gde se dobije 30, 40, 50, ne ispadne bas toliko skuplje. Razmisljam da li da uzmem taj ili ovaj: https://shop.benu.rs/terranova-magnezijum-bisglicinat-kompleks

Ovaj je kao cist oblik magnezijuma, koji se bolje absorbuje pa ne znam da li vredti platiti vise za ovaj Terranova.
 
Ako ti treba kvalitetan magnezijum, kod nas je izbor loš, tj. ono što valja je preskupo.

Preporuka da naručis sa iherb-a.
 
Ima li neko iskustva sa Solgar Ca+Mg+Zn? Vidim da generalno ima dobre reviews, a ima da se kupi i kod nas.
Ta tri minerala konkurišu za usvajanje u organizmu. Postoji razlog zašto se stalno ponavlja da su multimineralni kompleksi bacanje para. Ti ćeš da dobiješ kalcijum, ali zato ostatak ode u toalet.

Još kod magnezijuma u tom Solgaru piše "magnesium oxide, magnesium gluconate, magnesium citrate". Znači najveći deo magnezijuma je oksid koji se skoro ne apsorbuje nego u medicini se koristi zbog laksativnog dejstva. Ako želiš da oralno unosiš magnezijum, onda biraj citrat i već si naveo bisglicinat (obavezno sa iHerb, kod nas je preskupo). Postoji i alternativa u vidu gela ili spreja magnezijum hlorid, koji su povoljni kod nas i stavljaju se na telo gde je tanja koža (npr unutrašnja strana lakta ili kolena). Tako transdermalno se magnezijum najbolje usvaja jer ne prolazi sistem organa za varenje, ne mora da se brine o konfliktu sa drugim mineralima i može da deluje odmah lokalno ako npr staviš na mesto gde te boli mišić.
 
godinama pijem po cink dnevno (natural wealth uglavnom), a sada sam dodao Mg i spirulinu i kreatin. O ovim stvarima nemam pojma inace.Vidim da neko napisa da odredjeni minerali konkurisu za usvajanje, pa jeli onda bolje kombinovati svaki dan jedno pa sutra drugo i ukrug? Spirulina valjda moze uvek. Da li ovi suplementi idu tesko na jetru, nekako mi je trip da progutam 3-4-5 kapsula. Verujem da odgovor sigurno ne moze da obuhvati sve tj razlicite suplemente, vec me generalno zanima da li je i u kojoj meri stetna tabletna suplementacija?
 
Nazad
Vrh Dno