Šta je novo?

Dobre radne stolice

Upravo to, stolica je odlična, i svakome bih je preporučio. To što se pokvarila kad se konj od 130kg zavalio u nju i digao noge na sto nije ništa neočekivano, ali koliko bi novca koštalo da se to sredi u sopstvenoj režiji, ne znam. Pucao je mehanizam na leđima 2x, rukonaslon (padao je na najniži položaj), neka plastika sa donje strane sedalnog dela.
 
Upravo to, stolica je odlična, i svakome bih je preporučio. To što se pokvarila kad se konj od 130kg zavalio u nju i digao noge na sto nije ništa neočekivano, ali koliko bi novca koštalo da se to sredi u sopstvenoj režiji, ne znam. Pucao je mehanizam na leđima 2x, rukonaslon (padao je na najniži položaj), neka plastika sa donje strane sedalnog dela.
Herman Miller Embody nije za nebaždarene veprove od 250 kg koji takvu stolicu tretiraju kao službeni auto. Takvi ljudi su u stanju i nakovanj na pokvare.
 
Apsolutno. Ali objasni to nekome kad dobiješ "no matter what" garanciju od 12 godina, sertifikat da izdržava 150kg i da je namenjena za upotrebu 24/7. Mojoj nije falilo ništa kad sam otišao iz firme, a umeo sam i da se zavalim ili da se bacim u nju kad me preseče koleno. Ali sam se ponašao tako da mi traje što duže i da ne ostajem bez stolice na po 2 meseca koliko je trebalo da se reklamacija reši.
 
Naš mozak funkcioniše na principu "12 godina garancije a? Ajde da vidimo. I onako je firmina a ne moja." Kao što rekoh, nakovanj da im daš polomili bi ga.
 
Rekao bih da sam miran sa svojih 70kg :) Eventualno 120-125kg na par minuta kada me se devojka uzeli i sedne u krilo :)
 
Poštovani forumaši,
dvoumim se između ova dva modela:
Ergonomska stolica M 118

Ergonomska radna stolica M 001

Koji izbor je po vama bolji?
 
Možda tripujem, al čini mi se da ovaj malo skuplji model ima loš naslon za glavu, kao da je previše isturen napred. Možda nije tačno, ali ipak mi onda ergonomičnije deluje ovaj drugi.
 
Jednostavno nema dobre stolice za malo para i kao što je 100 puta rečeno u ovoj temi ne kupujte gejmersko smeće bez obzira da li košta 150 ili 500 eura.
Oko JYSK stolica se slažem 100%

Medjutim, evo treća godina kako imam Marcusa za Ikee i sa svojih 193cm/100kg bukvalno nemam na šta da se požalim. Verujem da ima još modela koji su best buy, ali baš ne mogu dovoljno da je preporučim - možda je eventualno naslon previsok za ljude ispod 185cm
 
Oko JYSK stolica se slažem 100%

Medjutim, evo treća godina kako imam Marcusa za Ikee i sa svojih 193cm/100kg bukvalno nemam na šta da se požalim. Verujem da ima još modela koji su best buy, ali baš ne mogu dovoljno da je preporučim - možda je eventualno naslon previsok za ljude ispod 185cm
Marcus sam nekoliko puta preporučio ovde. Za te pare stvarno nema bolje što se kvaliteta tiče. Drugar je kupio na moju preporuku, sedeo sam kod njega 3h ispred kompa i krenula je bulja da trne. Dosta je tvrda. Njemu je super jer on ne provodi mnogo vremena u njoj.

Što se komfora tiče, ovo moje izlomljeno smeće od Spawn stolice je dalekoooo udobnije. Ali džabe komfor kad se cela izlomila i razdrndala.
 

Već treću godinu koristim ovu stolicu i dalje je skoro kao nova (nasloni za ruke su od prvog dana bili malo klimavi)...mada,ja sam patuljak oko 185 cm i perolaka kategorija sa oko 90 kg pa možda je to sačuvalo stolicu...a i u zadnje vreme ne sedim u njoj više od 2-3 sata dnevno...

Primetio sam da je najudobnija kada zadnjicu stavim na zadnji deo sedalnog dela stolice,tj tamo gde počinje naslon...ako zadnjicu pomerim napred postaje manje udobna
 
Pozdrav, kako se ponaša naslon stolice, pošto sam na onom promo videu video da se i on može podizati i spuštati (ono vertikalno pomeranje gore-dole), pa ako ga se podigne da li sklizne dole? Gledajući video stekao sam utisak da je čitav taj mehanizam odrađen na principu žljebova a ne nekog, da kažemo, šrafljenja. E sada, ako nisi podizala naslon onda ništa. Hvala.
Izvini, sad vidim
Naslon se podize u 7 zljebova i ne kliza. Ako hoces da ga vratis, podignes zljeb po zljeb do kraja i onda sklizne na prvi.
Stolica je super za ovu cenu.. Malo jeste tvrdji sedalni sundjer, ali koliko se secam i marcus je tvrd, a ova je ipak udobnija i ima vise podesavanja. Malo bi i nasloni mogli da budu bolji ali sad.. sta je tu je ))
Izvini, sad vidim
Naslon se podize u 7 zljebova i ne kliza. Ako hoces da ga vratis, podignes zljeb po zljeb do kraja i onda sklizne na prvi.
Stolica je super za ovu cenu.. Malo jeste tvrdji sedalni sundjer, ali koliko se secam i marcus je tvrd, a ova je ipak udobnija i ima vise podesavanja. Malo bi i nasloni mogli da budu bolji ali sad.. sta je tu je ))
p.s. Msm, nasloni za ruke
 
Razmisljam se da uzmem m291 iz Modrulja.. Nisam u mogucnosti licno da je probam, pa me zanima misljenje onih koji su za to imali priliku.. Da li je ova stolica prevelika za nekog ko je visok 173cm? 🙄
 
Razmisljam se da uzmem m291 iz Modrulja.. Nisam u mogucnosti licno da je probam, pa me zanima misljenje onih koji su za to imali priliku.. Da li je ova stolica prevelika za nekog ko je visok 173cm? 🙄
Ja mislim da jeste malo veca. Mada, kad sam ja bila u Modrulju i probala tu stolicu, bila je jedino neka vec custom napravljena za nekog krupnijeg coveka. Tako da ne znam sta su te prepravljene mere tacno podrazumevale, jer je to bila jedina stolica pod tom sifrom u radnji, a meni je bila velika.
Ako ikako mozes najbolje je da probas. Ili zovi da pitas njih, jos bolje zovi MB (ako imaju isti model, ne secam se) i pitaj njih, jer su mnogo predusretljiviji i informisaniji.
 
Mislim da tih 291 u Modrulju vise i nema. Barem ne sa meshom. Ne dobijaju ih vec 2-3 meseca zbog "rata"..
 
Ko je kupovao u Nitei, koliko im treba da posalju ponudu i info za placanje? Dvaput kazu poslace, a opet nista...
 
Ja sam skoro sa njima komunicirao, spisak cena (ako to racunas kao ponudu) su mi poslali za dan, dva. Dalje od toga jos nisam stigao, sad cekam da mi jave kad im stigne Embody u prodavnicu da ga probam pre nego sto odlucim da li cu njega ili Aeron.
 
Razmisljam se da uzmem m291 iz Modrulja.. Nisam u mogucnosti licno da je probam, pa me zanima misljenje onih koji su za to imali priliku.. Da li je ova stolica prevelika za nekog ko je visok 173cm? 🙄

Moja žena je oko 170, shvatila je nedavno da čovek kad radi od kuće treba da koristi normalnu stolicu i monitor i koliko vidim ne žali se, sedi u mojoj m291. Mislim I da ih nema zbog rata. Mesh je odličan, bar meni.
 
markusa pre tri godine kupio za 11,000, sad je 18.

i dalje bestbuy za te novce
 
Mozda sam vec i pitao,al ajd ponovo cu... vase misljenje o MerryFair Wau (2) modelima!? Planiram uskoro stolicu,pa mi onako vizuelno ta zanimljiva,ali nemam bas neka iskustva sa radnim stolicama (sem onih osnovnih modela),pa me zanima dal je Wau ok model i da l postoji jos nesto u tom cenovnom rangu za preporuku!?
 
Ja sam se "ozbiljno zagrejao" za Wau stolice ali opet kao i kod MB ili Modrulja, problem je u dostupnosti i probi. Ovo su klipovi koje sam gledao, nema puno informacija o Wau. Za razliku od MB i Modrulja ovde na forumu slabo je ko koristio iste.



Wau 1 bih čak kupio i sinu, Wau 2 sam gledao za sebe. :)

 
Ja sam se "ozbiljno zagrejao" za Wau stolice ali opet kao i kod MB ili Modrulja, problem je u dostupnosti i probi.
Ja sam vec bio da probam :D (u NSu ima),ali sam dan posle odlucio da prvo kupim TV,pa ce stolicu kao sledecu kupovinu. Stolica ko stolica... meni to sve isto (a posebno posle kuhinjske :D :D :D). Vise me zanima ovako generalno,dal se kvalitetne,koliko su im bolji ili losiji u odnosu na ostale tockici,lift,one petokrake za tockice,dal se rukohvati brzo rasteluju i pocnu da sami propadau,jer mi ti njihovi sistemi za stelovanje ne deluju bas pouzdano. Vise me to zanima,a d*pe ce se valjda navici na sedalni deo :D Mislim vredi li ta stolica te novce!? A preko su vidim jos i skuplje
 
Ja sam vec bio da probam :D (u NSu ima),ali sam dan posle odlucio da prvo kupim TV,pa ce stolicu kao sledecu kupovinu. Stolica ko stolica... meni to sve isto (a posebno posle kuhinjske :D :D :D). Vise me zanima ovako generalno,dal se kvalitetne,koliko su im bolji ili losiji u odnosu na ostale tockici,lift,one petokrake za tockice,dal se rukohvati brzo rasteluju i pocnu da sami propadau,jer mi ti njihovi sistemi za stelovanje ne deluju bas pouzdano. Vise me to zanima,a d*pe ce se valjda navici na sedalni deo :D Mislim vredi li ta stolica te novce!? A preko su vidim jos i skuplje
Sto se tice razglavljivanja rukohvata na wau stolici,
ako se to desi onda mozes da kontaktiras ovog lika, ima da ti ubaci cvrstu bananu za samo 1000din :p
 
Da ne zna neko ko prepravlja stolice, hteo bi da zadrzim mehanizam sa stare stolice ali rupe se ne poklapaju sa novom sto sam uzeo (jer mi je propao sedalni deo skroz na staroj)
 
Pozdrav forumaši, potrebna mi je nova stolica - 1,77m, 80kg, za 3+h sjedenja. Budžet je oko 150€.
Da li je Ikea Markus tu i dalje najbolja kupovina ili ima još nešto zanimljivo?
 
Ne znam da li je neko spomenuo, ali ja sam prezadovoljan sa Okamura Contessa stolicom. Uzeo sam je u Nitea-i pre 5 godina (ima garanciju 10). Bila je ista cena kao Herman Miller Embody tad i kad sam otisao da probam HM, probao i nju i to je to istog momenta.... HM Aeron klon sa dosta dodataka i resenja, sa tim da je moguce da se zavalis kao covek i da dignem noge na sto i da radim. Prezadovoljan.
 
Okamura je odlična. Probao sam je prošle godine,al ove godine kad sam kupovao stolicu,nije bilo ništa od tog proizvođača.
 
Hvala na odgovoru. Ima li možda neko informaciju hoće li biti popusta u Ikei sad oko zimskih praznika?
 
Nazad
Vrh Dno