Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ne razumem se bas u stolice. Kako da znam da li je neka dobra, tj. zasto bas Markus?
Najradije bih neku gde nagib samog naslona moze da se podesava i da je od nekog izdrzljivog materijala (npr ekokoza mi je popucala).
 
Poslednja izmena:
Nije svaka eko koža ista. Markus za 160e i sledeća lestvica je na 300+.
 
Ne razumem se bas u stolice. Kako da znam da li je neka dobra, tj. zasto bas Markus?
Zato što je provereno kvalitetna. Na primer. Gejmerska stolica od 200 eura ima da se raspadne i razdrnda za godinu dana. Skupa gejmerksa stolica kao što je moja Spawn koja je koštala 42000 din je pukla posle 2 godine kao što sam opisao u prethodnom postu. Ikea Markus je prosta konstrukcija, ali jako kvalitetna. Neće se raspasti posle par godina. Osim ako nisi sivonja od 150 kg koji skače po njoj. Udobnost nije sjajna, ali za te pare stvarno ne možeš naći ništa bolje. Kada je kvalitet u pitanju, Markus šije sve Spawn, Trust, Genesis, Corsair i ostala gejmerska smeća. Zapravo, svaka ozbiljnija kancelarijska stolica kvalitetom šije ovaj gejmerski otpad od eko kože i jeftine plastike.
Najradije bih neku gde nagib samog naslona moze da se podesava i da je od nekog izdrzljivog materijala (npr ekokoza mi je popucala).
Svako parče nameštaja koje koristi eko kožu je smeće koje će se pohabati vrlo brzo. Gledaj da meterijal bude štof ili PU. Ako hoćeš kvalitetnu stolicu, moraš pošteno da se izuješ. Samo gledaj da to izuvanje ne bude na nekoj od gejmerskih stolica. Ja sam to naučio na teži način.
 
2 godine imam hp omen stolicu, 33k u giga,
Izgleda i ponasa se kao nova, imam 88kg, zena ljulja bebu na stolici tj sjedne pa se ljulja i vrti…
Nemam zamjerke za sada
Bolje sedenje nego na niteinom nekim pd 400e sto imam na poslu
 
Da li je neko kupovao gumene tockice za stolicu? Koji bi trebalo da ne ostecuju parket. Imate li iskustva sa time i da li stvarno cuvaju parket ili je bolje staviti onu podlogu?

Radila mi je ćerka restauraciju jedne fotelje iz 80 tih. Uspeo sam da pronađem samo ovakve točkiće sa šrafljenjem. Drugačije šrafljenje nego na slici. Za dete do 50 kilograma je super, za nas starije ostavlja tragove pri pokretanju. Možeš da ubaciš neku gumenu podnu oblogu. Završiće ti posao a mogu da se seku po meri


Capture3.JPG
 
Pogodni su za parket, podloga je em skuplja em smeta.
 
 
110kg , 178cm. Markus mi je preslab, pa sam bio juče u Modrulj-u nameračio sam se na M291 po preporukama ovde ali mi ne odgovara,
naslon mi ne ide napred koliko bih želeo, više je "zavaljena" stolica, tako da potvrđujem mnogo puta rečenu maksimu da se obavezno isproba pre kupovine.
Na kraju sam uzeo M296 za nekih 26000 dinara.
 
Da citiram samog sebe, i da vam se pohvalim da je posle 2 godine stolica pukla. I to nije pukla na mestu gde smeće od stolica obično puca, nego je pukla na zadnjem desnom delu na kojem se sedi. U delu u koji je ušrafljen desni čelični mehanizam za naslon. Samo sam se naslonio, čuo se pucanj, i naslon je propao sa desne strane. Da se nisam suzdržao, pao bi sa stolice a i ona bi se totalno prelomila. Nakon rasklapanja, i skidanja gornjeg jastuka, utvrdio sam da je ram sedišta napravljen od katastrofalno tankih aliminijumskih cevi koje su vešto sakrivene sunđerom i presvlakama. Neko je došao na genijalnu ideju da uštedi tako što će čeličnu džombu naslona ušrafiti u tanke aluminijumske cevi. Imajte na umu da je u momentu kupovine ovo bio najskuplji model.

Kako bi sprečio da ram u potpunosti pukne, nakon rasklapanja sam deo koji je pukao izlupao gumenim čekićem, i vratio ga u prvobitni položaj. A onda sam kroz tu cev koja je pukla, gurnuo debelu šipku od 20cm od punjenog čelika. Naslon stolice sada stoji krivo, i sedenje je ekstremno neudobno ali sam sada siguran da se neće totalno prelomiti. Ovo je privremeno rešenje, dok ne proverim koliko će me koštati da se ovaj ram napravi od čelika jer nema svrhe variti aluminium jer će puknuti var ili će jednostavno pući leva strana na istom mestu. Ako ništa, pravac smeće. A onda ću uzeti neku Okamura ili Herman Miller.

Izbegavajte Spawn.

Evo mali update u vezi polomljene Spawn stolice ako je neko pratio i ako nekoga zanima. Ceo deo na kojem se sedi, a koji je pukao je sada ispravljen, a kompletan ram je ojačan čeličnim flahovima dužine 20cm i debljine 3mm. Solidni varovi na svakih 5cm, i provučene čelične šipke kroz aluminijumsku konstrukciju. Imao sam problem da vratim sunđer i štof, jer su šipke i varovi poprilično proširili ceo ram, tako da sam morao da uposlim plastične crne vezice i ispalo je odlično. Stolica je sada neuništiva, a cela popravka me je koštala 4 elektrode za varanje.
 
Planiram da na oglasima nađem dobro sedište za auto. Po mogućstvu od SAAB modela (imaju najkvalitetnija sedišta). 80€. Napraviću mu noge dole (ne mora da ima točkiće, mada i to nije neizvodljivo), i izaću će me do 150e.
Garantujem da će nadživeti sve super/uber gejmerske stolice.
 
Pa i nije neka nauka to zakljuciti, jedino nisam siguran za taj SAAB, fokus treba da bude na udobnosti. Gadjaj suvozacevo sediste (mogu se naci takoreci nekoriscena) iz luksuznih limuzina - BMW 7, S klasa, A8... Ne bih uzimao kozu, iako je na njima prava koza, za razliku od (jeftinih) kancelarijskih.
 
Poslednja izmena:
Pa i nije neka nauka to zakljuciti, jedino nisam siguran za taj SAAB, fokus treba da bude na udobnosti. Gadjaj suvozacevo sediste (mogu se naci takoreci nekoriscena) iz luksuznih limuzina - BMW 7, S klasa, A8... Ne bih uzimao kozu, iako je u njima prava koza, za razliku od (jeftinih) kancelarijskih.
Pa iz tih automobila takvo sedište neće biti jeftino jer su sva elektro podesiva. Još ako imaju masažu/grejanje/hlađenje to će biti poprilično skupo. Drugar je gledao za matorog pasata 2003 godište polovno sedište od tkanine koje u sebi nema ništa, i cena je išla od 30 do 50 eura za komad u zavisnosti kako je očuvano.

Treba gledati nešto iz matorih A6 audija ili mercedesa E klase bez elektronike. Mislim da je to odlična kupovina.
 
Ne kazem da zove oglase da ga klepaju, vec da ode do vecih otpada i da uzme vec raspareno sediste koje ce sigurno biti ispod cene - vozaceva kupuju dileri da bi prepakovali. Bacih pogled, ima ceo komplet za E klasu (koznu) na oglasima za 200E. (E klasa je takodje solidan izbor, ima tu jos dosta sto se moze preporuciti - ali da ne nabrajamo u prazno.)

Da ne sirimo temu - poenta je da trazi raspareno sediste, ne za konkretan model, vec sta mu se ucini ocuvano; a limuzine visoke klase sigurno imaju bolja sedista od nekog SAAB, koji se vise ni ne proizvodi. I svakako ce jako ocuvano sediste na kraju biti bolje od nove kancelarijske stolice u istom cenovnom rangu - pod uslovom da je navikao da sedi bez rukonaslona.
 
Verovatno bi mogli da se nabudže i rukonasloni kad se već budži i postolje. Izgledaće kao frankenštajn ali hej...
 
110kg , 178cm. Markus mi je preslab, pa sam bio juče u Modrulj-u nameračio sam se na M291 po preporukama ovde ali mi ne odgovara,
naslon mi ne ide napred koliko bih želeo, više je "zavaljena" stolica, tako da potvrđujem mnogo puta rečenu maksimu da se obavezno isproba pre kupovine.
Na kraju sam uzeo M296 za nekih 26000 dinara.

sa kojim materijalom
 
Standardnim , mreža naslon a sedište štof, sve crno. Čelična zvezda. Prvi dan danas presedeo, zasad nemam zamerki.
 
Pitanje za vas koji ste kupovali u Modrulj i/ili MB prodavnicama.

Da li u tim prodavnicama mogu da se pored probe odmah plate i odnesu stolice ili mora da se čeka na isporuku? Ima li ih na stanju ili imaju samo izložbene modele?
Već mesecima sedim (rekao bih od maja-juna) na "tabureu" (pukla mi radna fotelja posle 7-8 god., lepo je služila ali ne bih se vraćao na isto), koje je ostalo od radne fotelje. Doduše bilo je leto i odmori pa mi nije ni smetalo, tj. nisam puno sedeo za radnim stolom.
Rado bih došao do BG-a i probao nekoliko ali bih se smorio da se kući vratim bez stolice/fotelje. U KG-u je tuga, jad i očaj od ponude. :)

Da li se ovde radi o istoj prodavnici, vidim da se sajtovi razlikuju:

https://modrulj.rs/ - nema M296
https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-radna-stolica-m-296/ - ima M296
 
Da ista je firma, najbolje je da ih nazoves i pitas sta imaju na stanju posto postoje razlicite verzije i materijali. Ja sam kupovao u Petrovaradinu i moglo je da se nosi isti dan.
 
...jedino je sto ne moze kesom da se plati, tj. placa se samo preko racuna, pa oni kad verifikuju uplatu mozes da preuzmes, ali ne mozes bas istog momenta. Takodje sam u Petrovaradinu kupovao, tako mi je prodavacica objasnila. Izlozbeni salon je za gledanje a na drugoj, nedaleko odatle lokaciji je magacin gde se preuzima.
 
Prezadovoljan ovim modelom:
SL-F12A
 
Malo je to za bilo kakav zaključak. I moja je bila odlična prve dve godine, a onda je pukla.
 
...jedino je sto ne moze kesom da se plati, tj. placa se samo preko racuna, pa oni kad verifikuju uplatu mozes da preuzmes, ali ne mozes bas istog momenta. Takodje sam u Petrovaradinu kupovao, tako mi je prodavacica objasnila. Izlozbeni salon je za gledanje a na drugoj, nedaleko odatle lokaciji je magacin gde se preuzima.
To baš komplikuje stvar. :)

Nije presudno ali nije ni "user friendly". Ništa, zvaću ih, NS mi je daleko. Nije mi jasno kako ne može da se plati karticom? Ne kupujem za firmu pa da plaćam preko računa nego za sebe.
 
Gde bih mogao da kupim u Beogradu ovakvu stolicu? Sedeo sam slučajno u Crnoj Gori i jako je udobna i čvrsta.
 

Prilozi

  • IMG_20220922_172950.jpg
    IMG_20220922_172950.jpg
    183.3 KB · Pregleda: 67
To baš komplikuje stvar. :)

Nije presudno ali nije ni "user friendly". Ništa, zvaću ih, NS mi je daleko. Nije mi jasno kako ne može da se plati karticom? Ne kupujem za firmu pa da plaćam preko računa nego za sebe.
Verovatno nemaju fiskalnu kasu. E sad, zašto nemaju je drugo pitanje.
 
To baš komplikuje stvar. :)

Nije presudno ali nije ni "user friendly". Ništa, zvaću ih, NS mi je daleko. Nije mi jasno kako ne može da se plati karticom? Ne kupujem za firmu pa da plaćam preko računa nego za sebe.
Ja sam im platio preko mobilnog bankarstva u njihovoj kancelariji u Petrovaradinu i dok sam dosao do magacina, stolica je bila spremna.
 
Evo da malo doprinesem temi :)
Sedeo u ovoj stolici u Yisk-u i odusevio se. Kao da je po mom kalupu radjena, da se tako izrazim. Pozaleo sam da ne ustanem iz nje :) Naravno ne mogu nista da pricam o kvalitetu tj trajanju.
 
Evo da malo doprinesem temi :)
Sedeo u ovoj stolici u Yisk-u i odusevio se. Kao da je po mom kalupu radjena, da se tako izrazim. Pozaleo sam da ne ustanem iz nje :) Naravno ne mogu nista da pricam o kvalitetu tj trajanju.
U tome je najveći problem. Sva ta gejmerska plastična smeća imaju odličnu udobnost. Tu će retko ko naći bilo kakvu zamerku čak i kod onih najjeftinijih modela od 130 eura. Prava istina o tome kakva je neka stolica ispliva posle par godina. Prvo se spljeskaju nasloni, jastuci, i deo na kojem se sedi i stolica postane tvrda i neudobna. Onda polako kreće škripanje, otkazivanje mehanizama, zamor i pucanje materijala na raznim mestima, ljuštenje eko kože i pucanje plastičnih delova. To je neizbežno ma koliko stolica koštala.
 
Nazad
Vrh Dno