Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja sam uzeo podlogu u jysku, onu jednu jedinu. Kakve su te u Ikei?

Dobra je stvar, ne samo da stiti parket, vec se tockici lakse krecu, nije glatka podloga.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ista, hrapavo providna, tanka i ne oseca se prelaz pod tockovima. Ja hteo da je uzmem i zaboravih :)
Mada, sa 130kg oko 3,4 godine koristim gumene tockice na parketu na istom mestu i ni traga, a dosta se pomeram.

Sto se garancije tice...moje stolice koriste iskljucivo devojke do 60kg :D

0835cd2133725fd9d961454b91a190d6.jpg


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Kada je parket u pitanju verovatno ima smisla uzeti podlogu jer je lakiran i plastični točkići bi mogli da ga oštete, laminat je druga priča
 
Nema plasticne tockice, nego gumene, a vidis gore da li se steti.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Bogami, ja sam za to da uzmeš zaštitu. Ja sam manje od godinu dana u stanu i sa stolicim iz jyska sam baš lepe tragove ostavio.

~85kg i ne sedim svaki dan.
 
Markus stize sa silikonskim i za evo nekih godinu dana, kod mene matirao lak na parketu. Mada se svi krecu obuveni(kancelarija je u pitanju) pa zna da bude i prasine i peska...
 
Ovde se podrazumeva da se koristi u sobi, gde nece da se ulazi u blatnjavim cipelama :)
Eno posle minimum 3 godine koriscenja, ni traga, a sedim minimum 4 sata dnevno na stolici.
Problem moze biti da je nelome parket star xx godina, pa da uopste i nema vise laka na njemu ili ako neko hoda obuven po sobi i ne cisti mesecima.
Ja sam parket hoblovao i lakirao pre 9 godina.
Sobu ne bih poruznjivao time, ako bas ne mora.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Dopada mi se ovakav model stolice poput Markusa, to sam utvrdio posle mnogo peripetija, a vidim i da je mehanizam identican kao na CF-85A iz Emu-a koji mi se jako dopao. Moram otici do komsija Svedjanja da isprobam :D
 
CM-F85A je losija stol8ca od Markusa, mnogo je star model, a cena skocila.
Ja sam je pre fazon 10 godina platio 200e, a sada je 250...bezobrazno.
Takodje je cela od gvozdja, pa je teska kao tuc. To em ne valja za bilo kakvo dizanje, jer se bas oseti tezina na nezgrapnoj stolici, em su joj tockici uzasno spori. Kada sam uzeo SL-F8, kao da sam smrsao 50kg i upalio turbo, a od koriscenja CM sam se ugojio 35 kg :)
Takodje i Markus, kliza po podu.
Takodke, naslon za glavu ne moze da se zaglavi, vec je fiksiran na 2 sarke i vrti se oko svoje ose za 180 stepeni, a to znaci da se ne podize, niti moze da se ucvrsti, jer cim se naslonis, on sam ide pozadi od tezine glave, pa je neupotrebljiv.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Kakva su vam mišljenja o IKEA LÅNGFJÄLL ? Vidim da je ima od 12000 i to baš u kombinaciji koju bih odabrao, crna baza sa sivim, bez ručki, plus su točkići fazon par stotina din.
Markus mi je baš udoban bio, ali mi se uopšte ne uklapa u enterijer, tražim nešto relativno svedeno i do 150e max.
 
Pa eto, sudeći po komentarima do sada, taj Markus iz Ikee ne zvuči loše. Kažu ljudi da trpi nešto veću kilažu. Pratim temu i do sada niko nije hvalio previše ništa drugo u tom cenovnom rangu.

Ja ću ga svakako probati pre kupovine.
 
Ja sam bez probe narucio i mogu da potvrdim da je u odnosu na ostale koje sam vidjao i probao bukvalno nebo i zemlja, a bio sam skeptican.
 
Nisam neki strucnjak ali sam probao gotovo sve poznatije stolice do 25k; od forma Ideale do same Ikee. Na poslu imam steelseries; ne znam tacan model ali ko radi u NCR-u; znace o kojoj je rec.

Kad sam seo u Markus kao da sam seo u nesto totalno drugacije; mozda sam bio ponesen ali mi se cini kao TOP kupovina za te novce ako ne i vise.
 
Ja sam bez probe narucio i mogu da potvrdim da je u odnosu na ostale koje sam vidjao i probao bukvalno nebo i zemlja, a bio sam skeptican.

Koliku si garanciju dobio? I koliko te je izašla poštarina?
 
Poslednja izmena:
Brat mi je doterao iz Ikee, a dobio sam samo racun.
 
Aaa, OK. Hvala.

Edit: A da li se dobija već sklopljena, onako u velikoj kutiji, ili i nju sklapaš kući iz delova? Da li je Puntićem sa TNG bocom mogu doterati bez problema, ili moram da angažujem familiju i ja? :D
 
Poslednja izmena:
Dobija se u delovima i ti je sklapas. Trebalo bi da stane u kola valjda, mada je meni sa kombijem doterano :D

1000 dinara je postarina ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
E strava, zahvaljujem! :)
 
Nisam neki strucnjak ali sam probao gotovo sve poznatije stolice do 25k; od forma Ideale do same Ikee. Na poslu imam steelseries; ne znam tacan model ali ko radi u NCR-u; znace o kojoj je rec.

Kad sam seo u Markus kao da sam seo u nesto totalno drugacije; mozda sam bio ponesen ali mi se cini kao TOP kupovina za te novce ako ne i vise.

Steelseries ne prodaje stolice vec gejming opremu, verovatno mislis na steelcase?
 
Je li to Markus u međuvremenu poskupeo?

Edit: Moja greška, cena zavisi od boje.
 
Poslednja izmena:
Nije, 18k je cena sa koznim jastucima, a 16k sa obicnim.
Kad promenis na "vissle" model na sajtu, promeni se i cena.
 
Trebalo bi da nije, crna verzija je 18000, a ostale su 16000.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Razlika u ceni je zbog materijala, ne zbog boje.
 
Ma da, videh upravo na sajtu.
 
Mala je kutija od stolice, bukvalno jedna i po ledja stolice. Meni je u C klasu sedan stala stolica, 3 puta veci sto, mali stocic, jos jedna stolica i sestra sela pozadi na spusteno sediste. Staje u Punta kao iz sale, mogu i 3 stati :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Jel probao neko mozda njihove stolove, pogotovo onaj sto ima mogucnost promene visine? Kakav je kvalitet?
 
Nazad
Vrh Dno