Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I da napomenem,ema100 je uvek prvi cilj,ako cena dostigne priblizno ema100 setup je pao,i treba opet cekati za novi setup da se sve namesti kako treba ,najbolje je kada cena odbaci ema20 za nizi TimeFrame(ema 9 za visi TF).Takodje obratiti paznju na ema50 pri stvaranju setup-a .
Jako bitna stvar po meni je vreme kada se stvore uslovi,ako smo na 1min TF posmatrati uporedno 5minTF I vreme (sacekati idealno kraj petog minuta i pocetak 15tog minuta,eksperimentisati po zelji ali market skoro uvek prvo prevari trgovce i onda krene u pravcu koji smo zamislili) takodje peti minut kog casa imati u vidu?Pocetak casa ili kraj(obicno se stvaraju najbolji na kraju casa(i cetvrtog casa)) . Posmatrati da li su udarne vesti trenutno,da li je otvaranje ili zatvaranje berze ...Previse informacija,mozda nekom bude od koristi .....
 
Poslednja izmena:
Sjajna prilika za rplusd rano jutros na jakom novou 4660,prvo je cena probala da prevari na 4640,i posle toga treba cekati donji oscilator rsx sa ma55 da bude preko nivoa 70(crvena linija koja je presekla rsx qqe indicator koji je u "overbought-u" preko nivoa 70 ,) koji pokazuje jasno down trend.Jak nivo 4660 ako se skroluje chart levo jasno pokazuje da je tu dosta novca zarobljeno.Target 1 bi trebalo uvek da bude ema100(plava tanka linija) a posle toga je sve plus za dobitak. Ostali indikatori si ema 600(reprezentuje priblizno 1h tf,plava debela ema 200 itd).
Ovaj tehnicki sistem radi na svim chartovima,
Nadam se da nisam konfuzan i da nekome ko zeli da napravi sistem preko teamviewer-a i proba ovaj pristup ako zeli, moze biti od koristi svakako.Generalno samo treba cekati i cekati ,i jos vise cekati :) .Takodje moze da se doda i bollinger bend ili slican kanal i nastelovati tako da odgovara svakom pojedinacno jer svako drugacije razmislja ,svako dobro.
I da,donji prozor sa rsx55 ,ema55 je atecovana na "previous indicator data" sto je u ovom slucaju qqe indicator sa prilozenim podesavanjima
link do RSX koji trenutno koristis?
preporuka za neki YT vezano za RSX ?
 
link do RSX koji trenutno koristis?
preporuka za neki YT vezano za RSX ?
Ja koristim mt4 platformu ali je ona iskljucivo za valutnu trgovinu,moze da se poveze sa binance i direktno sa nje praviti ordere ali nikada nisam probao iskreno(nadam se u buducnosti definitivno, kada se budem jos edukovao sto se kripta tice i krenuti trgovati kriptom)sto se tice tradingview-a takodje mi ne lezi nikako....Nakon mnogo i mnogooo vremena napokon sam napravio ono sto meni odgovara iskreno ali na mt4 platformi.I vise ne pipam nista... Uporedio sam i rsi obican sa ma atecovan na njega nisu losi rezultati,medjutim ono sto zasigurno mogu da kazem je da su mi oci krvave od posmatranja cene,sto verujem i mnogima ovde,jednostavno sam dugo vremena samo posmatrao kako se cena ponasa i dosao do nekih zakljucaka sta moze da se desi sledece sa cenom,na kraju ni ti oscilatori i indikatori nisu presudan faktor,sve ono sto sam pisao u prethodnim postovima mora da se uzme u obzir, ne postoji drugi put barem za mene....Ono sto mogu da podelim je template koji koristim za mt4 ,pa ako neko hoce neka instalira mt4 i uporedno vidi da li mu odgovara iako ne postoje previse kripto parova ,u buducnosti cu svakako mnogo vise vremena provesti sa kriptom ,pa cu definitivno probati da napravim isti view kao sto mi odgovara sa valutama i sigurno podeliti ....Vidim i na binance mi nikako ne odgovara iskreno i nema previse prostora...


 

Prilozi

  • Screenshot 2023-05-22 at 21.23.46.png
    Screenshot 2023-05-22 at 21.23.46.png
    545.7 KB · Pregleda: 217
Uskoro je moguc dodatni pad bchusd,ja bih sacekao korekciju koja se desava jos neko vreme...
 
Šta li se s ovom ICP bedom desilo 🙂
 

Prilozi

  • IMG_8336.jpeg
    IMG_8336.jpeg
    56.6 KB · Pregleda: 68
takodje btc,jaka zona izmedju .159 i .115 velika mogucnost i sada u toku crude oil inventories ...
 
U nekom od prethodnih postova sam napomenu takodje da se obrati paznja na ma50,kada je jak trend u jednom momentu cena mora testirati ma50 na niskom time frame-u ako posmatramo nizi tf,isto vazi za visoki tf ali se ceka duze.Odatle ce cena pasti jako u smeru trenda ili je probiti veoma agresivno ,u ovom slucaju moze se desiti da padne jako,cak i ispod 26k i onda opet reagovati na gore i testirati ostale dinamicke ema's...
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-05-24 at 23.58.47.png
    Screenshot 2023-05-24 at 23.58.47.png
    1.2 MB · Pregleda: 54
Kao sto se upravo i desava,da se nadovezem na prosli post,zaista je jaka zona bila gde sam i predpostavio,tri korekcije su bile lazne sto treba imati na umu da treba cekati i cekati pravu priliku,i sada je cena agresivna najverovatnije ce testirati ema100 i jos vise ...Logika moze da se primeni na svakom tf-u i cartu...Izvinjavam se ako sam dosadan,ali verujem da nekome ovo moze da pomogne pri trgovini kriptom...A iskreno i meni pomaze sa analizom ...
 

Prilozi

  • btcusd.jpg
    btcusd.jpg
    359.2 KB · Pregleda: 41
US02Y je delovao kao da je napravio definitivni vrh u martu, što je trebalo da bude znak skorašnjeg sloma, ali neočekivano opet raste.

Screenshot from 2023-05-24 19-31-28.png

Yield curve je takođe delovalo da se ispravlja, ali onda je neočekivano ponovo nastavio da se krivi, tako da verujem da ćemo imati još nešto vremena, možda do tamo avgusta ili septembra. Može biti sasvim dovoljno vremena za još jedno istrčavanje špekluativnih aseta, ko se usuđuje da se igra. Pokušava se spajanje i preuzimanje manjih i rizičnih banaka, što bi moglo da kupi još malo vremena do sloma bankarskog sektora.
 
Evo tri potencionalne zone na nedeljnom grafu BTC, u slučaju da dogovor o dvopartijskom o povećanju limita duga u US počne da se komplikuje. Pošto je FIBR nivo 23,6% (novembar ’21 /novembar ’23) popustio BTC je trenutnu podršku našao na 200WMA. Nastavak neizvesnosti oko dogovora o dugu mogao bi nas dovesti u Zonu 1 oko FIBRA38,2%, horizontalne TL iz avgusta ‘22 (bela) i 25WMA (ljubičasta). Dodatna neizvesnost (pogoršanje FA) gurnulo bi nas ka Zoni 2 oko FIBRA50% i W-50MA (svetlo plava), Dok bi nepostizanje dogovora do 1. juna moglo da pogura BTC ka Zoni 3 oko FIBRA78.6%, junske horizontalne TL iz ’22 i dijagonalne TL iz marta ’20 /novembra ’22 (narandžasta).
Obzirom da se oko vertikale na FIBTZ-2 od 24.04.2023. trend preokrenuo u opadajući za očekivati je da do novog preokreta dođe oko vertikale FIBTZ-3 od 17.07.2023. Što se poklapa sa letnjom korekcijom. Nakon toga rastući trend bi mogao potrajati do FIBTZ5 oko 01.01.2024. (verovatnije do početka ili sredine decembra).

1684954073514.png

Ukoliko prvi put u istoriji US ne postignu dvopartijski dogovor o povećanju limita duga i stvari postanu baš ružne ne bih isključio ni testiranje 100MA i 200MA na mesečnom grafu. Skoro neverovatan scenario, ali, u slučaju da krene panic selling na berzama sve je moguće.

1684954376644.png

Napominjem, ne trudim se da pogodim dno opadajućeg trenda već isključivo ukazujem na tehničke zone gde je podrška najveća na nedeljnom i mesečnom grafu…
 
Ok, možda će da bude bounce ali ću ja samo da pojačam short na svakom skoku. Nema snage BTC posle 4 ozbiljno zelena meseca da nastavi ka gore. Vreme je za predah.
 
Ako cena brzo stigne do nivoa 26500 vrlo verovatan pad.Ako padne sada pa opet ode na gore i probije 500 sledeca zona od interesa 600 i 800...Videcemo...
 

Prilozi

  • BTCUSDM5.png
    BTCUSDM5.png
    51.4 KB · Pregleda: 57
Dosta kratko smo se zadrzali na 15k, trebalo bi to bar jos jednom da se testira, a vec dosta dugo traje ovaj skok, pola godine kako smo u mini bull-u, malo li je. Ovaj mini bull je bio van svake logike kao sto je i normalno u kriptu. Jedan od vecih fudova, propadose banke koje su veoma bitne menjacnicama, drz ne daj, a ono sve suprotno.
Valjda puste jos jedan ciklus bez vece zajebancije.
 
bybit izgleda jedini podrzava mt4 platformu ,direktno moze sa nje da se trguje oko 20 parova,veoma lepo, malo iskomlikovano ,objasnjeno sve u vezi kako funcionise long/short,ali videcemo ,obecava za sada...Svako dobro svima
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-05-27 at 05.57.48.png
    Screenshot 2023-05-27 at 05.57.48.png
    308.8 KB · Pregleda: 98
spikes su više nego mogući... right tail je i dalje tu... mada daily moves su kao da je legacy market...boring...
 
Ovo TA crtezi davno prestali da imaju smisla kada je BTC u pitanju.

Kratkorocno... Test sub 20k mi je realniji od 45k

Zaista ne viidim razlog za 45k...Ali hajde da pogresim 😎
 
Ovo TA crtezi davno prestali da imaju smisla kada je BTC u pitanju.

Kratkorocno... Test sub 20k mi je realniji od 45k

Zaista ne viidim razlog za 45k...Ali hajde da pogresim 😎
Sada je na granici, videćemo ako probije. Mene više zanima i da krene jače kako će altovi reagovati.
 
ETH/BTC raste konstantno i pravolinijski. Mišljenja? Kasno za prebacivanje BTC u ETH? Može da ljosne pa da onda uđem? Mada, ne deluje da će da padne.. Savršena dijagonala?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno