Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se. Mislim da cemo uskoro povuci ka 20K samo je pitanje hoce li trznuti na gore pre toga ili ne. Od oktobra ocekujem pogorsanje situacije svakako.
 
Odokativno da, mada ja nisam bas toliki optimista trenutno. Doduse prozor od 2 meseca za tako nesto tako da ima lufta da se ostvari ako se sklope kockice.
 
I ja isto to mislim što i vi. :) Ako krene gore, rastemo i možemo uzeti i nešto profita.
Ako krene na dole, padamo i treba se dokupljivati ko ima čime.
Šta kažete za moju TA i ostalo ? Šalim se malo, ali u stvari to je to. :)
 
Previse ste pesimisticni, recesija, inflacija itd. bla bla bla. Prezivjeli smo covid dip, globalni strah od nevidljivog neprijatelja 😁
Jedino jos zombie apokalipsa preostaje 😁
 
Potpuno šizofreno otvaram i long i short u par minuta, do sada prolazilo sve, ali jedno, će da zezn, pa sam umanjio i sad ćutim
 
Šta se dešava? Cena naglo pada sa ovako jadnim volume-om, niko ne kupuje?
 
Ne mogu da zamislim coveka koji prodaje kripto/akcije da bi isao na odmor.
 
Zato sto je onima koji nemaju pare za odmor, kripto poslednja rupa na svirali i nikada nisu tu ni ulagali. Inace veciniski je kod nas taj mentalitet da se na more mora. Iz nekog razloga ljudi su u stanju da gladuju 6 meseci za 7 dana na moru tako da eventualno mogu da zamislim nase ljude da prodaju kripto za odmor, ali cak i to tesko jer kripto kod nas popularan kao i burek sa nutelom.
 
Pada kao što je privremeno "skočila" na objavu FED da ostaje isti nivo - niti su smanjili niti povećali, sada se koriguje, a naravno neko namakao kajmak, neko prso.
 
Zato sto je onima koji nemaju pare za odmor, kripto poslednja rupa na svirali i nikada nisu tu ni ulagali. Inace veciniski je kod nas taj mentalitet da se na more mora. Iz nekog razloga ljudi su u stanju da gladuju 6 meseci za 7 dana na moru tako da eventualno mogu da zamislim nase ljude da prodaju kripto za odmor, ali cak i to tesko jer kripto kod nas popularan kao i burek sa nutelom.
Svako zadovoljstvo ima cenu, blago onima koji mogu da uzivaj u svemu a da se ne odricu nicega
Ne mogu da zamislim coveka koji prodaje kripto/akcije da bi isao na odmor.
Neko prodaje za odmor, neko za auto, neko za zdravlje a ima i koji cuvaj jer kao imaju za sve a kriptom se bave iz hobija jer im dosadno😂
 
Čudan neki dan, skakali i risk-on i risk-off aseti. Zadnjih nekoliko meseci kad god FED objavi nove kamatne stope, tržište poleti, pa posle padne.

Sve je ovo bull trap. Yield curve se polako izvrće čitavom dužinom, klanica nije daleko, najverovatnije septembar ili oktobar. Mrtvi Džo menja definiciju recesije, prazna propaganda.
Pristojan tekst o tome šta bi zapravo trebalo uraditi, samo što sam 100% siguran da ni jedan političar nema mooda da pokuša tako nešto, a finansijske institucije nisu dovoljno nezavisne da to izguraju same.
 
Pratim ovu temu relativno dugo,i pitam se,da li je iko zaradio u kriptu više od 10.000e za godinu dana ?

Ako ti relativno dugo pratiš .. Treba sam sebe da pogledaš i pitaš.. Da li sam ja zaradio koliko sam očekivao i koliko mislim da vredi to moje znanje oko kripta... Nekome je 1000e dosta.. Nekome je milion malo..

Tvoja cifra nije i moja cifra...

Što se zarada u kriptu tiče.. Nadji telegram grupe vezano za kupovinu i prodaju kripto valuta... Pa ces videti kupovine i prodaje od 10k na dnevnom nivou...i to su manji ljudi koji rade javno.. Ljudi preko 100k idu na preporuku kupovina i prodaja..
 
A zavisi i koliko je ko ulozio.
Onaj ko je investirao 150e tesko da je obrnuo 10k za godinu dana, pa makar da je ubadao same dipove i prodavao na vrhu svaki put..

A onaj ko je ulozio 20k u opremu za rudarenje pre 2-3 godine je otplatio to i verovatno uzeo jos 10-15k preko, minimum. Mozda i vise.
I plus su mu ostale kartice pa moze da ih proda


Besmisleno je igrati se ciframa.
Bolje da si pitao da li je neko uzeo x 2 od ulozenog, ili x 10..
 
Ja jedino mogu da se kladim na morbiusa. On je razbio šortovanjem. Za ostale ne garantujem.

Zapravo, nisam. Dok sam ja ukapirao šta se dešava, najslađi dobitci su već bili proleteli. Ali evo ti planovi za moj veliki short:

Screenshot from 2022-08-05 20-39-02.png

Svaki skorašnji balon je pratio istu formulu. Formira se na SPX resistance koji na kraju flipne u support kako pohlepa dostiže maksimum. Formira se vrh, berza padne ispod trendlajna, pa se onda vrati da poljubi 21 MMA, pre nego što se strmoglavi. Evo kako je to izgledalo u prethodna dva balona:

Screenshot from 2022-08-05 20-39-41.png

Dakle peak sad negde u avgustu i onda klanica na jesen je najverovatniji scenario. Ja ću da otvorim šortove protiv NDAQ i BTC na eToro, pošto se bojim da otvaram bilo kakvu poziciju na kripto menjačnici, puno njih će popucati kad bear opet udari, biće tu silne kuknjave. Nije ni da je eToro mnogo sigurniji da neće pući, al opet drže ga Jevreji, pa mi to uliva neku sigurnost. Dno najverovatnije sledeće godine sa BTC na negde 1-4k.

Nema na čemu!
 
Zapravo, nisam. Dok sam ja ukapirao šta se dešava, najslađi dobitci su već bili proleteli. Ali evo ti planovi za moj veliki short:

Pogledajte prilog 351574

Svaki skorašnji balon je pratio istu formulu. Formira se na SPX resistance koji na kraju flipne u support kako pohlepa dostiže maksimum. Formira se vrh, berza padne ispod trendlajna, pa se onda vrati da poljubi 21 MMA, pre nego što se strmoglavi. Evo kako je to izgledalo u prethodna dva balona:

Pogledajte prilog 351577

Dakle peak sad negde u avgustu i onda klanica na jesen je najverovatniji scenario. Ja ću da otvorim šortove protiv NDAQ i BTC na eToro, pošto se bojim da otvaram bilo kakvu poziciju na kripto menjačnici, puno njih će popucati kad bear opet udari, biće tu silne kuknjave. Nije ni da je eToro mnogo sigurniji da neće pući, al opet drže ga Jevreji, pa mi to uliva neku sigurnost. Dno najverovatnije sledeće godine sa BTC na negde 1-4k.

Nema na čemu!
A pretera ga druže, ti zameraš Saju da ima visoke ambicije i uvlači neiskusne u propast a to je isto što i ti radiš samo suprotno. Ajde da si malo realniji deep naveo ali ovo je baš preterano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno