Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali da neko napise da je btc brz i siguran i da ne troluje vec je 100% ozbiljan. krastavac treba prevariti nove zrtve da unesu svez kapital u ponzi. :)
I jedan link:


Da ti odgovorim Velika vecina je "tacna" Ali samo dok se ne udubis dalje u stvari..

Da te stvari nisu "tacne" niko ne bi koristio ni dolar ni dinar ni euro odavno..

Ali imaj u vidu da to "tacno" stoji pod navodnicima ovo je za moon-boy-eve koji misle da ce sve biti kritpo i da ce sve transakcije za 6 meseci ici preko BTC-a ili ETH-a sto se desava u svakom bull run-u..

Kad se udje malo dublje u svaku stavkj nadjes neko "ali".. i onda skapiras da kripto valute imaji svoje mesto u svetu a to mesto nije "svetska revolucija" nego su tu kao i svaki drugi asset..

A da clanak je odlican za one koji misle da dignu kredit i hipoteku da bi ulozili u kripto i za one koji nisu nikad se malo bolje udubili u celu tehnicku stranu price..

A ne za one koji pametno ulazu ono sto mogu da izgube..
 
Koliko jemene samo ljudi pitali "koliko si para puko na kriptu" sa podsmehom..

Uvek im kazem iskreno, a uvek precutim profit koji sam povukao ( nije veliki ali nije ni za "bacit" )

Samo DCA u slkadu sa mogucnostima :) pa nek se vrti ovde jos godinu dana slobodno ;)
ista priča, dok se nisam penzionisao pre par godina 😀 a oni koji su se smejali treba jos mnogo da gule do penzije, pa sad… ko je na kraju lud a ko pametan 🤔
 
Što se cene kripto valuta tiče, i dalje smo u istom kanalu.... dokle, videćemo. Sad nisam 100% posto u long, već 70%, a 30 u short - oni longovi što došli...

Sve u svemu, metar dana se vrtimo u kanalu 19-22K (sa par privremenih ispadanja). Logično bi bilo da nastavimo tako do kraja meseca, pa onda očekivan pad u vreme obavljivanja novih kamatnih stopa. Nadam se da pozatvaram longove koje imam u tom opsegu do tada, i otvorim jedan short sa oko 15% portfolia uz 6-7x marginu.
Nakon toga, možda energetska kriza uzme danak, ali opet danak koji bi mogao da potera i na gore i na dole. Onda hodl.
 
Pred ovaj skok ETH prodao 2 kom, što je za mene dobar dio onog što imam, nadajući se nekom sitnom procentu za vikend. Sad gledam kako se minus povećava i još ne preduzimam ništa. 😁Hoće li ETH opet na 1200 ili da se pomirim sa gubitkom i kupim na ovim cijenama?
 
Матиче кућо!
Сарадња са дизнијем је гурнула цену мало на горе, ценим да се сад ближимо овој најави, а након ње можда и sell the news.
 
Pred ovaj skok ETH prodao 2 kom, što je za mene dobar dio onog što imam, nadajući se nekom sitnom procentu za vikend. Sad gledam kako se minus povećava i još ne preduzimam ništa. 😁Hoće li ETH opet na 1200 ili da se pomirim sa gubitkom i kupim na ovim cijenama?
Isto ovde, prodam 3 eth bukvalno pred skok od 300$, sve čega se dohvatim pretvaram u sranje
 
Ili je fiat oslabio, ili bear nije što je bio :)

I meni sve deluje bar za 50% prenapumpano (altovi, btc đene đene).
 
Bilo je i vreme da pokuša neki rally, do sad je kripto padao bez ikakvog otpora, ko potrošena kurva. Pad, bear flag, pad, bear flag. Prilika da se istovari ko nije stigao na vreme.
 
Evo jedan lep garafik za nove da ne gledaju ove morbidne, kako je normalno kretanje kripta bez obzira na sva ostala sr*** svetu

Pogledajte prilog 350116

Lol, "normalno kretanje kripta" :D Misliš da se everything crash tako zove zato što obori berzu 30% i traje šest meseci? :D Ček da vidiš sledeći leg down. Septembar/oktobar najverovatnije.

Al zaintrigirao si me da pogledam druge moon chartove i vidim da su svuda editovali logarithmic growth curves, rainbow i stock-to-flow chartove tako da izgleda kao da BTC na ovim cenama nije ispao iz šina. :D
 
Svi su oni muljatori, vaćaroši i šileri. Al moram da mu priznam da je prvi koji je prepoznao da je žurka gotova, ja sam u tom momentu bio siguran da imamo još jedan leg up, al on je rekao jok, bear. Bilo bi još malo proje da sam tad izašao.
Ovo sam i ja znao i to ne zato sto sam pametan vec zato sto je moja tetka od 60 godina kupila nesto shitcoina dok je cena btc-a bila na ath i dok su svi pricali o 200-400k. To je bio signal da su se najgluplji "investitori" ispucali.
 
Lol, "normalno kretanje kripta" :D Misliš da se everything crash tako zove zato što obori berzu 30% i traje šest meseci? :D Ček da vidiš sledeći leg down. Septembar/oktobar najverovatnije.

Al zaintrigirao si me da pogledam druge moon chartove i vidim da su svuda editovali logarithmic growth curves, rainbow i stock-to-flow chartove tako da izgleda kao da BTC na ovim cenama nije ispao iz šina. :D
Pa i nije za one koji su u kriptu od 2013 cena od 20K je za njih i dalje sweet spot, a videcemo da li ce uopste biti te druge noge, neko od nas dvojice staraca bice u pravu
 
Poslednja izmena:
Evo jedan lep garafik za nove da ne gledaju ove morbidne, kako je normalno kretanje kripta bez obzira na sva ostala sr*** svetu

Pogledajte prilog 350116
nije ti ovo kolega uopšte validan chart, a ni indikator... jer ko god se iole razume u programiranje može napraviti kakav god hoćeš indikator i podesiti / editovati parametre koji su god potrebni da izgleda bukvalno kako hoćeš. Primetio sam da to masovno rade to influenseri po twitter-u,koji imaju po par stotina hiljada pratioca... pa ono... pažljivo samo ako ih već pratiš
 
Poslednja izmena:
nije ti ovo kolega uopšte validan chart, a ni indikator... jer ko god se iole razume u programiranje može napraviti kakav god hoćeš indikator i podesiti / editovati parametre koji su god potrebni da izgleda bukvalno kako hoćeš. Primetio sam da to masovno rade to influenseri po twitter-u,koji imaju po par stotina hiljada pratioca... pa ono... pažljivo samo ako ih već pratiš

Čim vidiš desnu stranu, odmah se vidi da chart nije dobar. Skala za USD nije dobra.
 
Ako zatvori danas preko 23k mogli bi u narednim nedeljama posetiti i 31-32k.
Preko 23k nema ništa, 3AC gap.
Oprezno sa altovima ja ih ne bi dirao sad ko nije uzeo na vreme. Očekujem da BTC opali jako ostali samo random ispucavanja
 
Za altove je vecina i do sada dok je padalo govorila da se ide oprezno, sad kada raste opet oprezno..Ja sam ih kupovao sve vreme dok su padali, a sada cemo videti dokle mogu da dobace.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno