Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Generalno trenutno kupujem samo BTC, mislim da za altove ima vremena. Mozda gresim. Ne mislim da ne moze da se zaradi tipa 10% u skokovima ali da ozbiljno ozive mora BTC da zatvori ozbiljne cifre prvo. Ovo je fino vreme da se dokupi btc na 36k, bar meni
 
Bravo Simke ovo si super prognozirao 35,5 smo upravo videli. Licno vise ne poznajem ni jednog optimistu koji je bullish. Valjda ce doci i taj dugo ocekivani bounce.
Znači da smo blizu kapitulacije.
Još jedan 5k candle u danu i to je to.
Ali dok ne krene tech ništa od crypto jer su vezani ko dupe i gaće.
Pazi vest, neki spominju da ulaže sa 800B u crypto, ne verujem pre spot ETF.
Blackrock je isto podneo zahtev za spot ETF, kažu ljudi da oni drže SEC u džepu.
Samo strpljenje krastavac donosi pare na berzi.
 
Ali dok ne krene tech ništa od crypto jer su vezani ko dupe i gaće.
Pazi vest, neki spominju da ulaže sa 800B u crypto, ne verujem pre spot ETF.
Blackrock je isto podneo zahtev za spot ETF, kažu ljudi da oni drže SEC u džepu.
Samo strpljenje krastavac donosi pare na berzi.

Tech se isprdeo i tek će da pada. Možda naglo, a možda i ne, FED pokušava soft landing, što je teško da se desi, ali ne i sasvim nemoguće.
To što je Majkl Sejlor navalio da kupuje dip ne znači ništa, taj je pukao silne tuđe pare i u dotcom balonu. To što stari investitori okreću glavu od kripta nije zato što su fosili i ne razumeju te novotarije, naprotiv, razumeju oni vrlo dobro.
Puno prašine se diglo kad je El Salvador prihvatio BTC kao legalnu valutu, ali njihove BTC bonds niko nije hteo i sad polako klize u bankrot. Ne može gimmick da bude zamena za ozbiljnu i odgovornu finansijsku politiku.
 
Znači da smo blizu kapitulacije.
Još jedan 5k candle u danu i to je to.
Ali dok ne krene tech ništa od crypto jer su vezani ko dupe i gaće.
Pazi vest, neki spominju da ulaže sa 800B u crypto, ne verujem pre spot ETF.
Blackrock je isto podneo zahtev za spot ETF, kažu ljudi da oni drže SEC u džepu.
Samo strpljenje krastavac donosi pare na berzi.
Buducnost BTCa nije upitna vise, kako bude rasla baza ljudi koji ga kupuju/cuvaju/koriste tako ce mu i vrednost rasti. Ruzno ce zvucati ovo sto cu sad reci ali obicni ljudi nisu bitni sva regulativa ide u pravcu da Wall street moze da ulaze. Blackrock je lider oni imaju toliki kapital da je to strasno.
Verujem da je su namerno srusili BTC da se jeftino nakupuju. I ocekujem da ce ga celu ovu godinu rusiti i kupovati.

U toku ovog meseca planiram reorganizaciju portfolia. I dalje ocekujem da cemo videti Maj/Jun 48-50k samo nisam ocekivao da cemo prvo videti 35,5 tu sam se nasao u raskoraku.

Kakva su "predvidjanja" za XRP?
XRP I dalje u portfoliu ceka svojih 5 minuta slave.
 
Mene samo zabavlja to što misliš da FED vodi ozbiljnu i odgovornu finansijsku politiku :)

Glavni cilj FED-a je da učini žitelje SAD i američke hegemonije što god je više moguće zavisnim od američke vlade. Kao što vidiš, odlično im ide i tačno znaju šta rade.
 
Bravo Simke ovo si super prognozirao 35,5 smo upravo videli. Licno vise ne poznajem ni jednog optimistu koji je bullish. Valjda ce doci i taj dugo ocekivani bounce.
To je valjda i poenta, da svi budu bearish, i onda ide bounce kad svi budu u šortovima.
Nadam se da je svima odavno jasno da ne ide da većina bude u pravu :)

Polako sa odbitkom. Tajming je druga polovina / kraj maja, a do tada možemo imati još jedno jače istresanje ( ovih dana ). Krenule su priče po twitteru: Sell in may and go away, a ja standardno očekujem suprotno, jer ne ide da se sad dumpuju sve i ubiju rasteraju ovčice koje sipaju keš.
nisam ocekivao da cemo prvo videti 35,5 tu sam se nasao u raskoraku.
Nije isključeno da imamo wick na većem tf i niže, pa stavi koji order do 30k, neće škoditi ( ako je za trejd )
 
To je valjda i poenta, da svi budu bearish, i onda ide bounce kad svi budu u šortovima.
Nadam se da je svima odavno jasno da ne ide da većina bude u pravu :)

Polako sa odbitkom. Tajming je druga polovina / kraj maja, a do tada možemo imati još jedno jače istresanje ( ovih dana ). Krenule su priče po twitteru: Sell in may and go away, a ja standardno očekujem suprotno, jer ne ide da se sad dumpuju sve i ubiju rasteraju ovčice koje sipaju keš.

Nije isključeno da imamo wick na većem tf i niže, pa stavi koji order do 30k, neće škoditi ( ako je za trejd )
Ovo o cemu ti pises, za drugu polovinu Maja.
lozinka: I am Blockchain Whispers Premium baby!
 

Prilozi

  • May2022 D Man's Report - Blockchain Whispers Premium.pdf
    57.5 KB · Pregleda: 43
To bi bilo super, ali ja lično ne mislim da smo blizu kapitulacije, a pogotovo ne mislim da će apsolutno dno biti iznad 30k.
Celu godinu ocekujem da cemo printati lower lows I lower highs stim da se nadam potencijalnom bull trap u narednih mesec / dva dana.
Kapitulacija ona prava moze da sidje i do 20k bez problema ali tek za nekoliko meseci necu da unosim fud na forumu, ali treba uzeti u obzir da su ovu godinu bikovi nadrljali.
Sto znaci uskoro promena avatara 🧸
 
Ja mislim da sledi zestok pad, palo je interesovanje ali nadam se da gresim. Videcemo uskoro
 
Celu godinu ocekujem da cemo printati lower lows I lower highs stim da se nadam potencijalnom bull trap u narednih mesec / dva dana.
Kapitulacija ona prava moze da sidje i do 20k bez problema ali tek za nekoliko meseci necu da unosim fud na forumu, ali treba uzeti u obzir da su ovu godinu bikovi nadrljali.
Sto znaci uskoro promena avatara 🧸
Upravo to.

Znaš kako, kapituliraće dok se ne likvidira sve do jedne long pozicije i sve do jednog stop loss-a, a koliko će to biti, znaju samo market mejkeri. Može da bude wick i do 100$ na menjačnicama sa malim volume, ali je po meni sad besmisleno još pričati dalje na tu temu.

U principu, svaki bounce od 20ak % se može lagano šortovati. Mislim isključivo na btc i eventualno eth, jer mali altovi nemaju dovoljno likvidnosti na leverage menjačnicama i lagano se likvidiraju ili aktiviraju sl, pa se to po meni ne isplati raditi
 
Upravo to.

Znaš kako, kapituliraće dok se ne likvidira sve do jedne long pozicije i sve do jednog stop loss-a, a koliko će to biti, znaju samo market mejkeri. Može da bude wick i do 100$ na menjačnicama sa malim volume, ali je po meni sad besmisleno još pričati dalje na tu temu.

U principu, svaki bounce od 20ak % se može lagano šortovati. Mislim isključivo na btc i eventualno eth, jer mali altovi nemaju dovoljno likvidnosti na leverage menjačnicama i lagano se likvidiraju ili aktiviraju sl, pa se to po meni ne isplati raditi
Simke, kad radis short sta vise preferiras da shortujes? BTC i ETH ili altove koji su napumpani u kratkom vremenskom periodu?
 
Kapitulacija dolazi, idemo u Goblin town svi zajedno.
Da bi kripto opet napravio bull run, mislim da prvo treba da dodhe i prodje neki period totalnog mrtvila, ja ću tad kupovati...
 
1J31F2ux
BTC vs M2 money supply
 
Ja sam eth i etc malo ozbiljniju sumu na nano ledger prebacio i lokovo na par godina. Tako da ne se sekiram,sa cenama 😎. Moje misljenje dok se rat ne zavrsi i sve normalizuje na zapadu necemo skoro jos videti neki ozbiljniji porast
 
Glavni cilj FED-a je da učini žitelje SAD i američke hegemonije što god je više moguće zavisnim od američke vlade. Kao što vidiš, odlično im ide i tačno znaju šta rade.
Pa sa te tačke gledišta se slažem. Samo što to implicira ono što ja pričam već duže vreme, a to je da FED neće dozvoliti ozbiljnu recesiju, već će podići kamatne stope možda za još procenat, procenat i po, a onda će da obrnu politiku i prihvate veliku inflaciju kao normalnu stvar, jer im je to manji problem od kolapsa privrede, banaka, penzionih fondova itd.
Kolaps će doći svakako, ali kroz hiperinflaciju, ne kroz podizanje kamatnih stopa.
 
Ako u ovom naletu BTC ne vidimo ispod 30k nikada ga necemo videti.
Ovo su mozda poslenji pokusaji velikih da BTC spuste na 20-25k Istresanja ce tek biti.
Nesto gledam stare analize i naisao sam na sliku marketa iz vremena kada sam pocinjao. Ehh kakve su to samo cene bilo... :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20220507-170933.png
    Screenshot_20220507-170933.png
    594.1 KB · Pregleda: 189
Ako u ovom naletu BTC ne vidimo ispod 30k nikada ga necemo videti.
Ovo su mozda poslenji pokusaji velikih da BTC spuste na 20-25k Istresanja ce tek biti.
Nesto gledam stare analize i naisao sam na sliku marketa iz vremena kada sam pocinjao. Ehh kakve su to samo cene bilo... :)

LTC nije daleko a BCH jos i jeftiniji :ROFLMAO:
 
Jedna od čudnijih stvari je btc dominance..
Još uvek na oko 40

Nije ovo još dno ako se on gleda
 
Ne treba BTC dominance gledati u poredjenju na prosli bear.
Bar ne 1:1, sad je mnogo veci broj shitcoina nego u to vrijeme, a samim tim i BTC dominance je sve manji i manji.

Ono sto je zanimljivo, ako uspiju da ga svuku na 21k, Michael Saylor ce biti liquidated.

@Ateluv
Ili treba imati pametno balansiran portfolio sa uncorrelated HEX.
HEX vs BTC last 30d je plus 75%
Told you so 😝
Moram malo zbog hejtera 🤣
 
Poslednja izmena:
Pa sa te tačke gledišta se slažem. Samo što to implicira ono što ja pričam već duže vreme, a to je da FED neće dozvoliti ozbiljnu recesiju, već će podići kamatne stope možda za još procenat, procenat i po, a onda će da obrnu politiku i prihvate veliku inflaciju kao normalnu stvar, jer im je to manji problem od kolapsa privrede, banaka, penzionih fondova itd.
Kolaps će doći svakako, ali kroz hiperinflaciju, ne kroz podizanje kamatnih stopa.

Moguće da si u pravu, više mudrih glava kaže da je sadašnje podizanje kamatnih stopa samo pripremanje monetarne bazuke koju će da opale nakon sledećeg sloma. Ono što ti ne kapiraš je da inflacija nije rešenje za bilo šta, kolabiraće privreda od inflacije kao što bi od dužničke krize, a penzioneri neće biti ništa srećniji da im isplate penzije u bezvrednom hiperinflatornom dolaru nego da im ne isplate uopšte. Inflacija je stanje u koje se neodgovorne vlasti upuštaju i ona nikada ne može trajati dugo. Sad ćeš da mi kažeš da pogledam Argentinu, ali oni svako malo stavljaju inflaciju pod kontrolu monetarnim reformama, problem što se uvek na vlast vrati neki Peronista koji misli da se blagostanje može napraviti štamparskom presom. Inflacija je samo odlaganje suočavanja sa stvarnošću, ali to suočavanje na kraju mora da se desi.

Ja strogo gledam samo do sledeće etape. Zna se da postoji balon u svemu, zna se da će taj balon pući kako FED zateže kamatne stope, ja se pripremam za to i gomilam sigurne asset-e. Kako oni budu reagovali posle, tako ću se i ja ponašati. Recimo da stvarno krenu da stimulišu nakon sloma, hoće li mrtva ekonomija reagovati na stimulus? Šta će biti ako konkurenti van američke hegemonije ponude stabilne valute vezane za commodities? Nije mi jasno kako neko ko nije totalni saj može da razmišlja da će oni sigurno da nastave da štampaju, pa će kripto sigurno da nastavi da raste. Nit je sigurno da će centralne banke nastaviti da monetiziju vladine dugove, niti je sigurno da će to dovesti do rasta cena kripta čak i ako se desi.
 
moja mapa za narednih 30 tak dana
 

Prilozi

  • mapa za narednih mesec dana.png
    mapa za narednih mesec dana.png
    161.9 KB · Pregleda: 151
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno