Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Citam skoro neki tvit, Ukrajinac pise da su prestale da mu funkcionisu kartice i da bez kripta ne bi imao nista. Mislim da nije vise u Ukrajini, ali sam zaboravio gde je otisao. Zbog ovoga sam ocekivao da ce biti pojacana kupovina, a ne prodaja ako dodje do rata.
 
Ukida sa SWIFT Rusima za većinu funkcija bankarskog tržišta, videćemo kako će berze i posldično kripto u pon delovati.

Što se berzi tiče, očekujem haos, koji će se vrlo verovatno preliti i na kripto.

To je prvi pravi test.
 
Zasto bi Rusi kupovali kripto ako nece imati Internet? Koliko vredi kripto narodu Severne Koreje?
 
Twiter i fajs su glupe socijane mreže bez ikakve poente i ne čine internet. U Rusiji ionako vecina koristi slicnoo sr... VK.

Otvara mi svaki sajt u Rusiji koj mi padne na pamet. rt.com kp.ru, yandes, mail.ru, themoscowtimes, russia-insider, tass.com
 
Poslednja izmena:
Ukida sa SWIFT Rusima za većinu funkcija bankarskog tržišta, videćemo kako će berze i posldično kripto u pon delovati.

Što se berzi tiče, očekujem haos, koji će se vrlo verovatno preliti i na kripto.

To je prvi pravi test.
Meni se cini da je cela ova prica u stvari zeleno svetlo FED-u & Co da nastave sa jos zescim printom. U tom kontekstu mislim da je narativ o taperingu i povecavanju kamatnih stopa gotova. Uskoro all time high na svim marketima (pa i kripto).
 
Ja sam nekako pesimista. Mislim da su Rusi zagrizli prevelik zalogaj, i da je ova invazija cist promašaj za Rusiju. Ujedinili su ceo svet protiv sebe, to se vidi po totalno različitom ponašanju Zelenskog u odnosu na prva dva dana. Sada je ponovo kurcevit, što znači da ga podržavaju da bude takav. Putin se zaglavio u blatu, ali sad nema nazad. Rusija će biti narednih mnogo godina izolovana zemlja. Ono sto mene zaista brine je dokle je spreman da ide, jer polako se spominje i nuklearno oružje. Kao i gde je Srbija u celoj priči, jer će očigledno biti primorana da polako pravi otklon od Rusije.
Moj nekakav osećaj je da će sve ovo samo loše uticati na globalnu ekonomiju, berze i samim tim i kripto. Nisam nikakav ekspert, da to odmah naglasim , i daj bože da grešim u vezi svega, i da će rat uskoro stati a kripto ponovo raketa ka gore.
 
Rt.com kao sto sam napisao mi otvara bez problema. Ukljkucena je pojacan ddos zastita i treba mu 5-8 sec da prodje Ddos Guard, ali otvara.
U svakom slucaju nista od navedenog nema veze sa cenama. Pokazalo se koliko malo uticaja i sva ova dešavanja imaju na cenu ( ispravka : ne malo uticaja, ali veoma kratoročnog uticaja od par dana).
 
Meni se cini da je cela ova prica u stvari zeleno svetlo FED-u & Co da nastave sa jos zescim printom. U tom kontekstu mislim da je narativ o taperingu i povecavanju kamatnih stopa gotova. Uskoro all time high na svim marketima (pa i kripto).

Videćemo. Kažem opet, znao je Vladimir Vladimirovič kad da udari. Skok cene nafte i gasa zbog rata nema teorije da neće mnogo pogoršati inflaciju koja je već tiha jeza, a centralne banke moraju da biraju hoće li pokušavati da je zaustave ili je pustiti da razvali privredu. To što će marketi rasti ne znači ništa, svi će zapravo gubiti novac jer će inflacija rasti još brže.
 
Ja sam nekako pesimista. Mislim da su Rusi zagrizli prevelik zalogaj, i da je ova invazija cist promašaj za Rusiju. Ujedinili su ceo svet protiv sebe, to se vidi po totalno različitom ponašanju Zelenskog u odnosu na prva dva dana. Sada je ponovo kurcevit, što znači da ga podržavaju da bude takav. Putin se zaglavio u blatu, ali sad nema nazad. Rusija će biti narednih mnogo godina izolovana zemlja. Ono sto mene zaista brine je dokle je spreman da ide, jer polako se spominje i nuklearno oružje. Kao i gde je Srbija u celoj priči, jer će očigledno biti primorana da polako pravi otklon od Rusije.
Moj nekakav osećaj je da će sve ovo samo loše uticati na globalnu ekonomiju, berze i samim tim i kripto. Nisam nikakav ekspert, da to odmah naglasim , i daj bože da grešim u vezi svega, i da će rat uskoro stati a kripto ponovo raketa ka gore.
To bi bilo tačno da nisu u savezništvu sa Kinom. Te dve zemlje mogu da budu dovoljne jedna drugoj ali Evropa nema taj luksuz. I mislim da ovo nije prevelik zalogaj jer je ovo dugo spremano. Mediji su bili antiruski oduvek tako da je to ispričana priča.
 
Ja sam nekako pesimista. Mislim da su Rusi zagrizli prevelik zalogaj, i da je ova invazija cist promašaj za Rusiju. Ujedinili su ceo svet protiv sebe, to se vidi po totalno različitom ponašanju Zelenskog u odnosu na prva dva dana. Sada je ponovo kurcevit, što znači da ga podržavaju da bude takav. Putin se zaglavio u blatu, ali sad nema nazad. Rusija će biti narednih mnogo godina izolovana zemlja. Ono sto mene zaista brine je dokle je spreman da ide, jer polako se spominje i nuklearno oružje. Kao i gde je Srbija u celoj priči, jer će očigledno biti primorana da polako pravi otklon od Rusije.
Moj nekakav osećaj je da će sve ovo samo loše uticati na globalnu ekonomiju, berze i samim tim i kripto. Nisam nikakav ekspert, da to odmah naglasim , i daj bože da grešim u vezi svega, i da će rat uskoro stati a kripto ponovo raketa ka gore.
Pogresno mislis...
Niko ne zna sta se prica iza zatvorenih vrata.
Usa je uvek prvo gledala svoj interes.
 
Ne postoji nijedan razlog da kripto poraste i da odrzava ovu cenu, osim menjacnica…
 
Rat u Ukrajini ima mnogo gore posledice nego sto je cena kripta i ako se pogorsa situacija najmanje ce biti ljudima bitno koliko vredi btc. Ali rat sam po sebi moze da doprinese samo vecoj upotrebi kripta.
Pad cene sam ocekivao i bez rata, ovo samo moze da doprinese rastu cene jer ce se verovatno nastaviti stampanje novca bez pokrica, a kamate ostati niske.
Najbitnije je da se situacija primiri sto pre sa sto manjim posledicama, a za kripto cemo lako.
 
Pogresno mislis...
Niko ne zna sta se prica iza zatvorenih vrata.
Usa je uvek prvo gledala svoj interes.
Upravo i mislim da je USA sve ovo i inicirala da bi stavila Evropu a prvenstveno Francusku i Nemačku u poziciju da moraju da se konfrontiraju sa Rusijom. To je apsolutno američki interes, jer tako 8 dalje mogu da drže glavne države Evrope gotovo kao kolonije jer one onda i nemaju alternativu. A upravo to i postižu, evo Nemci šalju naoružanje i maksimalno zaoštravaju sa Rusima. Što je 100% američki, a mnogo manje nemački interes.
Rusi zapravo oduvek žele saradnju i priznanje od Evrope. A ne baš da su ludi za saradnju za Kinom, koja je u tom duetu dominantnija, pa im Rusi dodju kao mladji brat, što je neobičan položaj za Rusiju i Putina. Ali sada im samo to preostaje.
Izvinjavam se na spamovanju, ipak je ovo tema o ceni kripta :)
 
Ne znam kako ce se odraziti na kripto trziste, ali se odrazilo na sve toliko da vise ni glupi 9gag ne mozes da pogledas bez pro-NATO propagande!
Inace, ima dobar tvit o tome kako se polako otkriva ova propagandna masina, idu do toga da ove "idi na hui" ljude sa onog ostrva zive sahranjuju, a oni se predali, video snimci obaranja i borbi na nebu iz DCSW-a i sl. Ima jos vise na Telegram kanalima, ali to nije za forum.
Inace, koliko je kripto otporan na nuklearnu zimu? :whistle:
 
Potvrdjen je pregovor Putina i Zelenkova... Ako se postigne mir mogli bi da vidimo skok cene. Nisam optimista obzirom da zapad lozi Ukrajince da imaju neke sanse a apsolutno niko ne sme da se umesa. Ako ima imalo mozga popustice.
Niko normalan nece koristiti nuklearno oruzje u 21-om veku i ne svidja mi se sto to iko spominje.
 
Upravo i mislim da je USA sve ovo i inicirala da bi stavila Evropu a prvenstveno Francusku i Nemačku u poziciju da moraju da se konfrontiraju sa Rusijom. To je apsolutno američki interes, jer tako 8 dalje mogu da drže glavne države Evrope gotovo kao kolonije jer one onda i nemaju alternativu. A upravo to i postižu, evo Nemci šalju naoružanje i maksimalno zaoštravaju sa Rusima. Što je 100% američki, a mnogo manje nemački interes.
Rusi zapravo oduvek žele saradnju i priznanje od Evrope. A ne baš da su ludi za saradnju za Kinom, koja je u tom duetu dominantnija, pa im Rusi dodju kao mladji brat, što je neobičan položaj za Rusiju i Putina. Ali sada im samo to preostaje.
Izvinjavam se na spamovanju, ipak je ovo tema o ceni kripta :)
Pored toga su Francuska i Nemacka bile garant sporazuma iz Minska.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno