Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kvalitetna tema oko ukradine i jos po mnogo vec ima na majsitimilitari som. A tema je raspaljena nanovo od nove godine...
Da li je ovo klasican vikend pad ili ce da krene ozbiljno dole? tumaci?
 
4 velike kripto reklame sutra na Super Bowlu bi trebale malo da napumpaju :D
 
Ono sto me cudi, da vec neko vreme neke dobre i ok vesti maltene ni ne pokrenu cenu, a neki nagovestaji losih stvari je obaraju odmah...
 
To je kul, ako uspeš da sačuvaš zlato od države. U velikom broju velikih kriza država konfiskuje zlato

Država ne mora da zna da ti imaš zlato i koliko ga imaš. Grčka je tu malo specifičan slučaj, ovde u vreme hunte stanovništvo nije imalo poverenja u drahmu, pa su kao alternativno sredstvo plaćanja obilato korišćeni britanski dukati. Kada je demokratija povraćena u zemlju, novi liberalni ustav koji je još na snazi je garantovao stanovništvu pravo da poseduju plemenite metale. Zbog ranije velike cirkulacije su ovde cene sovereign dukata odlične, zadnju turu sam ih kupio samo dva evra po komadu preko spot cene zlata, što bi drugde bio izuzetan deal.

Zlato je dokazani štit protiv inflacije i finansijskih kriza, zato mi nisu jasni ljudi koji sve pare stuku u kripto, a neće da kupe bar malo zlata da se nađe kao kontra, zlu ne trebalo. Kad je izbio čuveni sukob Cipras - Merkel i ljudima novac bio blokiran u bankama, krenulo je veliko interesovanje za alternativnim novcem. Bitcoin je krenuo da se prima, pojavile su se Bitcoin ATM mašine, a bogami i zlato je takođe počelo da se masovno kupuje i prodaje. Od tad je Bitcoin sasvim zamro, dok je zlato procvetalo još više, kao što u Srbiji na svakom ćošku imaš menjačnicu, tako ovde svuda imaš dilere zlatom. Kad vam pričam da se u krizi ne nadate u kripto, već u zlato, ja ne pričam napamet, već iz onoga što sam video svojim očima. Dakle, poslušajte iskusnijeg i imajte malo zlata. Ne da sad potrčite u njega kao muva bez glave, niti da ga kupujete zbog špekulacije, nego imajte malo zbog sigurnosti. Jedina mana meni mu je što investiciono zlato ne sme da se nosi preko srpske granice, lopovska zemlja.
 
Ja sam dokupljivao ICP na 20-23, odlucio sam da uletim nesto malo u Filecoin i Flow. Nisam neki analiticar, ali svaki od ovih je imao Ath na x6-x10, pa mislim da je dobar momenat da se sada uzme. Xem takodje dosta kalirao, a znamo kako je šibao u nekom momentu.
 
morbius lepo zboris, Ima samo 1 problem. U Srbiji je zabranjeno da fizicko lice drzi/trguje plemenitim metalima osim nakita. I tu se sve zavrsava nazalost. E prevodu planirale ili ne planirali naH3bacemo. jer nema druge alternative. Ako debelo gresim neka me neko ispravi , ali mislim da se zakon po tom pitanju nije promenilo.

edit:
da alternativa - motika, ali mi ovde smo slabi sa motikom da nismo ne bi bilo ovde
 
Znaci najbolje onom ko nema nista. Nema te probleme :cool:
I ja sam uzeo neke novcice. Nisam ocekivao da ce opet da dozvole po ovim cenama da se kupuje. Mozda ce ici i nize ali ako se igra samo spot trade nema veze. Svaki je dao bar x3 od ove cene ;-)
Moze da se uzme u obzir i LTO. Sta god da je pumpace ga bar x4
 
Poslednja izmena:

Sutra se sastaju, zatvoreng tipa
verujem da ce se to vec sutra videti u kom pravu berza ide
uvek se crvenilo i pre zvanicnih losih vesti.

1644740649805.png
Trenutno testira
EMA 200 na 4h chartu
fib speed res fan 0.328
sve dok ne probije 0.618 mozemo da smatamo da smo u uptrendu
Da li je neko razmatrao kupovinu GuldFi nakon objave da je Binance ulozio 1 milijardu u njih?
Vidim da se ne nalaze na binance trenutno. Jedina veca CEX koja ih ima je Gate
 
Poslednja izmena:
Jel neko moze da da neko objasnjenje zasto su na ccap, cgko i cmc razlicite cene? Uzimam kao primer phb old koji je u ovom momentu na prvom 0.2777 na drugom 0.915 a na trecem 0.00317
Nista ne kapiram tu. 🤪
 
Jel neko moze da da neko objasnjenje zasto su na ccap, cgko i cmc razlicite cene? Uzimam kao primer phb old koji je u ovom momentu na prvom 0.2777 na drugom 0.915 a na trecem 0.00317
Nista ne kapiram tu. 🤪
zna da zabaguju cesto, verovatno zbog lose napisanog api-ja ili čega već.
Za cene u realtime-u ti je najbolji tradingview
 
milsim da si bio u stable dosta..kada si presao u 100% crypto?
Dan nakon sto sam pisao da ocekujem odbijanje od resistance zone a market me demantovao i probio 3-mesecni resistance downtrend kako na chartu tako na rsi. Ja nikada ne idem protv trenda ali za sada su mi 2 od 3 bitna indikatora da idemo gore.
1. Moje uverenje o Elliot wave 5-tom talasu koji verujem da smo zapoceli, kao glavni pokazatelj (pisao sam o ovome i postavio chart)
2. Izbijanje iz 3 mesecnog downtrenda
Kao finalna 3. potvrda je probijanje zone 51-53k i uspostavljanje supporta na istoj (o ovome je sad jos uvek rano pricati, pogotovo kad vec 4-ti dan u kontinuitetu padamo, ali brzo smo se i napumpali tako da ova korekcija nije losa da se utvrde support leveli.) Kao support zone koje su mi danas bitne da Btc evenutalno odbrani jesu 42k i 41k (i nekako se nadam i prizeljkujem da odbrani navedene zone supporta).
 
Kao support zone koje su mi danas bitne da Btc evenutalno odbrani jesu 42k i 41k (i nekako se nadam i prizeljkujem da odbrani navedene zone supporta).
Ima CME gap od prošlog vikenda na 40750 ili tako nešto, pa nije isključeno da bude wick i ispod 40k u toku sledeće nedelje.
Taj wick jedino nebi smeo ići ispod 35-36k u najgorem slučaju ( manje verovatno ali ne i nemoguće ) ako FED sutra popodne po našem vremenu ne objavi neku nebulozu ponovo.
 
Poslednja izmena:
4 velike kripto reklame sutra na Super Bowlu bi trebale malo da napumpaju :D
Savet za sve je uvek gledajte sta rade bogati, uticajni, mocni ljudi i samo copy-paste koliko mozete u tom pravcu. Uvek kada ste u nekoj nedoumici sta da radite, gledajte sta rade najuspesniji ljudi, u sta ulazu i na koji vremenski preiod i ne mozete da pogresite.
Kakve to sad veze ima sa SB, kriptom itd? Ako su crypto.com zakupili prava na promenu imena pozantog Staples Center-a na 20 godina, ako je FTX uradio isto sa Miami heat = FTX arena na period od 19 godina znaci da su oni tu na duge staze inace ne bi ulagali stotine miliona dolara sa ugovorima na 20 godina!!! Pogledajte kolika sredstva Binance ulaze u privlacenju retail-a, kada sve to sagledate da li zaista verujete da ce se BTC "balon" izduvati na 10k ili 3k??? Nema sanse. Veliki ulazu ogorman novac, ne gledaju da li ce BTC uraditi korekciju od par procenata vec imaju pred sobom "big picture" i iskljucivo long term plan ulaganja.
Pre nekoliko postova sam preporucio FTT token, sami proucite informacija na internetu ima koliko zelite napravite adekvatan vremenski okvir i pustite da market odradi ono sto mora. Trejdovati je zaista tesko, kod dugorocnog investiranja stvari se svode na to da nadjes nesto u sta imas poverenje gde vidis potencijal, da kupis i zaboravis. Poznati Warren Buffett je jednom prilikom rekao, ako ne mislis da bi mogao da drzis akciju 10 godina, nemoj da je kupujes tako vam je i sa kriptom kvalitetni projekti ce opstati u godinama i decenijama koje dolaze.
 
Ima CME gap od prošlog vikenda na 40750 ili tako nešto, pa nije isključeno da bude wick i ispod 40k u toku sledeće nedelje.
Taj wick jedino nebi smeo ići ispod 35-36k u najgorem slučaju ( manje verovatno ali ne i nemoguće ) ako FED sutra popodne po našem vremenu ne objavi neku nebulozu ponovo.
Hvala za info za CME gap.
Iskreno bio sam odsutan 2 dana potpuno iz kripta i prijalo mi je malo.
Slazem se da pad ispod 35k nikako ne bi bio dobar i u tom slucaju i sam bih razmotrio trejderski deo accounta sta sa njim u tom slucaju. Za sada smatram da imamo dosta supporta u 42k i 41k cak i kad pogledamo chart istoriijski nekoliko meseci unazad to su bile zone koje su nas drzale, tako nesto ocekujem i sada.
 
Kad kažeš FTT, misliš na FTX token. Isti onaj FTX koji je sponzor Miami Heata sledećih 20 godina?
 
Kad kažeš FTT, misliš na FTX token. Isti onaj FTX koji je sponzor Miami Heata sledećih 20 godina?
Da upravo na to mislim. FTT je token od FTX menjacnice. Moje vidjenje situacije jeste da nema nijedan razlog da FTT ne ponovi uspeh BNB-a ako ne i vise od toga jer su po mnogim paramterima bolji od Binance kao menjacnica.
Pre nego sto sam investirao u FTT nedeljama sam citao i proucavao apsolutno sve, od menjacnice preko osnivaca, do vizije i planova u buducnosti.
Takodje 80% trade sad radim na FTX-u odlucio sam da se sklonim od Binance. FTT je token koji sam spreman da drzim 10+ godina i ne opterecujem se da li ce mu cena biti 50% manja sredinom ove godine, znaci long term!
Ima zanimljiva triologija tekst u 3 dela o FTX-u, FTT-u i Sam Bankman-Fried zanimljiv tekst pa ako vas zanima kazite pa cu da pronadjem link i ostavim?
 
Može. Volim dosta da čitam o novčićima. Neke kupim, većinu ne. FTX ime sam primetio početkom NBA sezone, kada sam video da Miami ima novo ime za arenu. Nisam mnogo pratio priču oko arene. Sećam se da su bile neke vesti da pron sajtovi hoće da kupe pravo na ime, ali mislim da je to bila samo novinarska senzacija. Liga nikada ne bi dozvolila takav posao.
 
ne znam da li me radi pohlepa ili zato sto owaj wallet inbuild exchange kida sa cenom razmene al ozbiljno razmisljam da ne menjam ovaj feg u usdt pre release
 
1644784967783.png

Kad se fituje trendline na istorijske cene BTC i produzi malo dobija se jako zanimljiv grafikon... Sve plotovano na logaritamskom grafikonu, naravno.

Probao sam da fitujem i samo do 2016 na ovamo i nije mnogo drugacije (malo je horizontalniji trendline ali ne mnogo).
 
Popadalo mi sve 20-25% od poslednjeg ( ishitrenog ) buy ordera i morao sam jutros doneti odluku sta od svega dokupiti.
Odlucio sam se za SOL i stavio odma prvi sell order na +20% od dokupljene cene (115$)

Sad je vec problem jer su mi dokupljivanja mala, samo 8-10% od ukupnog novca koji sam usao u kripto.
 
Danas će da bude loš dan na američkoj berzi. SPX nipošto ne sme da napravi novi lower low, inače je veliki rizik da se odigra kako sam nacrtao. Ako ode ispod bull market support-a (žuto), posle je sve propadanje.

Capture.JPG
 
Pitanje je sad do koliko ga čekati, pošto ovo raste galopirajuće. I ne znam da li uopšte ima smisla da idemo u moonshot temu, jer aktivnosti oko Feg-a prevazilaze dosta coin-a koji se provlače kroz temu o cenama. Ako sam dobro izračunao, smartdefi predstavljanje je sutra u 18h po nasem vremenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno