Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ali ne razumem zamenu bitcoina za Tether

Zato da bi ušao ponovo kada cena padne i kupio veću količinu za iste pare.
Konkretno, kada je krenulo dole AVAX je (to mi je najveći deo potfolia) u 15h zatvorio crvenu sveću na $72 a odmah sledeća sveća, isto crvena formirala se ispod polovine prethodne, klasičan bearish signal, Tada sam trebao izaći i ući na $69 recimo, pad od 4%, lepa prilika da se poveća količina.
Jeste igra živaca ali može da se isplati.
 
Sinoc, danas i veceras je ludnica oko lucky block -a. Ko je pratio i bio u prici, obogotio se debelo za desetak sati. 💪
 
Inace, cuo sam da je SOL hakovan, da je neko skinuo 250 miliona dolara sa SOLa, i zato mu cena pada, i verovatno ce jos, jer su se ljudi uplasili i izlaze iz njega.
 
Vidim da se u zadnje vreme zahuktalo sa chartovima, pa sam resio da ga (za promenu) ne postavljam. Ali evo druge poslastice & indikacije za dobre vesti;). Danas mi je palo na pamet da uporedim 10 top holdera i da vidim koliko su imali BTC-a kada smo dostigli prvi vrh (indikativno polovina aprila 2021) a koliko imaju sada.To bi u fundamentalnom smislu mogla biti indikacija sta rade big holderi .Da li prodaju ili kupuju. Jasno mi je da je primerak za ovo istrazivanje nekih 5-7%, (od toga cak 6 adrese sto binanca,sto okex-a)ali kad pogledam analiticare i istrazivace javnog mjenja, onda je ovo sasvim solidan primerak. Elem, da ne tupim vise.Polovinom aprila su imali oko 750k a danas oko 1180k (Mililion i kusur).
Dakle, razlika je oko 430k. Sta nam to govori ? Jeste, zajebana su vremena za kripto. FED preti,berza je balon,PE racio pici negde i iznad 100. Ipak, po ovome izgleda da imamo 2 scenaria za globalnu ekonomiju. Ili blic pad pa V bottom kao kod korone,(panicno upumpavanje FED-a) ili nastavak pumpanja(business as usual). Mozda mi je zakljucak za globalnu ekonomiju pogresan jer nemam uvid u ponudu i potraznju deonica ali sto se tice BTC-a, ocigledno da se ne radi o distribuciji.
 
Inace, cuo sam da je SOL hakovan, da je neko skinuo 250 miliona dolara sa SOLa, i zato mu cena pada, i verovatno ce jos, jer su se ljudi uplasili i izlaze iz njega.
Wrapped eth je skinut, 325 miliona. Sa neke bridge platforme za koju nisam nikad ni čuo :).
U principu, ovo je dobro... da se bagovi na mreži srede, i da se proveri da li developeri stvarno rade.
U svakom slučaju, biće dobro za trejd. Ja sam je prodao pre 2 dana na 109$, pa ga o5 čekam oko 80 - 85$

edit:

Ovo je dobro i da svi koji koristite nove bridge platforme da prizaze, i još jedan dokaz da ako je nešto jeftino, ne znači da je dobro.
Nadam se da nije niko od nas ovde oštećen, jer nisam primetio da je neko pisao o ovoj platformi ovde na bench-u.
 
Poslednja izmena:
A šta recimo ako ga ne dočekaš? Prodaješ po višoj ceni tipa 90,95 ili tvrdoglavo čekaš 80,85?
 
Moze sol i na 70 :) Plase me ti novci i koji su poskakali x10 i vise kao sol, luna avax..
Aave i Comp su tako dobri za ulaz, ali i oni ce jos dole. Qnt i IMX se vec odlepili ali vratice se i oni nazad..
 
A šta recimo ako ga ne dočekaš? Prodaješ po višoj ceni tipa 90,95 ili tvrdoglavo čekaš 80,85?
Pa kao i sa svakim drugim, postavim ordere nisko i ne diram, pa ako dođe - dođe, ako ne dođe, o5 dobro,. USDT i USDC ostaju svakako.
Nije to da tvrdoglavo čekam, samo ne srljam u trejd nikad. To je isto jedno od pravila kojih se pridržavam, a i nije SOL jedini novčić... ima ih još bar 50 koji su mi ok za trejd.
Moze sol i na 70 :) Plase me ti novci i koji su poskakali x10 i vise kao sol, luna avax..
Može i na 7 ako tako gledaš :) onda nebi trebalo kupovati ni jedan novcic iz top 50, jer su svi dali preko 10x :)
 
Moze sol i na 70 :) Plase me ti novci i koji su poskakali x10 i vise kao sol, luna avax..
Aave i Comp su tako dobri za ulaz, ali i oni ce jos dole. Qnt i IMX se vec odlepili ali vratice se i oni nazad..
I meni su "zapali za oko" AAVE i COMP, pogotovo COMP. Imam ih nesto malo. Mada, sve je palo zestoko.
Ako krene, krenuce sve. Kljucna rec "Ako" 😄.
I da, BCH jedan od lidera propasti 😆. Kazem jedan, jer ne sme se zaboraviti DASH. Neverovatno.
 
I dalje pratim situaciju, nisam se jos uvek vracao u kripto. Kako stoje stvari tek cu za 6-12 meseci da kupujem ili ako pre toga padne ispod 30k, pa polako na dole.
Nemam potrebu da srljam nazad. Ako propustim voz, nek ide, ne opterecujem se.
Tako nesto.
Mada ja to dno nikada ne uzimam za polaznu tacku nego tacku kada se akumuliralo (btc na 10K). krastavac, ne setih se tada da opalim SS cena top 500.
Moze da se vidi na coinmarketcap-u za bilo koju nedelju. Evo npr. cene tacno pre dve godine
 
Quant hvata zalet mimo svake logike, ali tako je bio stigao i do 400$ kad su drugi manje-vise mirovali.
 
Ne znam da li je neko sa foruma u pitanju, ali je ocigledno prodao “na vreme”, pa ga ne pogadja previse to sto se sada ne zna hoce li gore ili dole. :)Pogledajte prilog 334000
Davno je bila 2012 2013 godina kada se kopalo nekoliko BTC na dan ili posle toga jedan dnevno i to je trajalo mesecima samo da se ostavilo 10%. Da ne kazem da je bilo ko od 2015 kupovao za 100e mesecno malente bi se vec penzionisao. Tako da gomila ljudi ima koji su resili materijalno i naravno dalje u kriptu ali i van kritpa imaju biznise sada vec da ih ovo ne potresa.
 
Ne znam da li je neko sa foruma u pitanju, ali je ocigledno prodao “na vreme”, pa ga ne pogadja previse to sto se sada ne zna hoce li gore ili dole. :)Pogledajte prilog 334000

Nikada ne bih kupio takav auto sa takvim tablicama.

Privlacanje pažnje radi čega.. Da ti neko zakuca na vrata kada btc ode na 200k.. Nisu 90te ali pre godinu dana su mučili i zatvarali ljude u Ritopeku..
 
BTC
Ne znam da li je neko naseo na ovo jutrosnje zelenilo ali ako neko sad kupuje BTC ili altove mislim da gresi. Jos uvek smo u ociglednom downtrendu.
Mini pumpa BTC-a pod uslovom da dodje do 38.800 ocekujem ponovo odbitak, stim da support na 36.500 ne ocekujem da ce izdrzati sledeci napad.
 
Bas sam očekivao da će biti puno likvidacija sa ovim skokom ali nije.
Nema ih puno.
 
Ja sam konacno napravio dobar Long, barem dobar za moje noob standarde...prihodovao sam 310$ od kad sam ga otvorio (juce oko 19h). Bio je reckless, isao sam long od 36.950, take profit 37.765. krastavac, bilo je u sred noci, vidim da sam mogao da naguram i dosta vise, s obzirom da je lepo probio 38.000.

E sad pojma nemam kako ce i sta biti, deluje da ce malo proci 38.000 opet, ali ne verujem da trenutno moze duze da se zadrzi tu.
 
Nikada ne bih kupio takav auto sa takvim tablicama.

Privlacanje pažnje radi čega.. Da ti neko zakuca na vrata kada btc ode na 200k.. Nisu 90te ali pre godinu dana su mučili i zatvarali ljude u Ritopeku..
Ti stvarno mislis da je ovo btc nas btc? Pre ce biti da mu je u glavi BajaTvrdoCepa..
 
Molim Vas da diskusije o automobilima i ostalim smesnim slikama ako vec mora vodimo u temi : Opsta diskusija. Stvarno ne vidim kakve veze ima mercedes sa tablicom btc sa diskusjom o cenama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno