Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh krvave li noci... altovi su mi izmasakrirani.
Nista, idem da zabodem glavu u pesak jer se ocigledno vec u narednih mesec dana vracamo na vrednost iz 20.07.2021.
Necu dokupljivati dok se ne spusti bar na ~30k jer nema svrhe agresivno dokupljivati na po 10%, ko zna koliko ovo moze da ide dole.

Jednostavno sa svim ovim zasedanjima svaki mesec, te ove institucije, te onog regulatornog tela, te non stop novih zabrana trgovine i kopanja nema sanse da mozemo imati kontinuirani rast.
 
Izgleda da nam ne gine cedjenje drenovine do kraja meseca. U medjuvremenu ocekujem jedan mali bounce oko 44K. Ali onda ponovo jos jedan deep na 35-36K. (tu je 50% fibbo celog ovog ciklusa)Mnoge ce taj deep da prestravi zbog postojeceg patrona Glave i Ramena. Verujem da ce mnogi tad da krenu u masovno shortovanje i to ce onda biti izvrsna prilika da kitovi odigraju kontru.Ujedno bi price struktura bila slicna proslom dnu .
Ovo je naravno jedan hipoteticki scenario.U stvarnosti niko ne zna kako ce se odvijati kretanje kursa
Izgleda da se odigrava gorepomenuti scenario. U medjuvremenu (do kraja meseca ce i 200 PI da bude u toj zoni (35-37k). Takodje i S2 mesecnog pivota je tu. Drugim recima, sve je tu jos samo da to vide i kitovi :) .
 

Prilozi

  • kraj pada.png
    kraj pada.png
    227.4 KB · Pregleda: 242
Izgleda da se odigrava gorepomenuti scenario. U medjuvremenu (do kraja meseca ce i 200 PI da bude u toj zoni (35-37k). Takodje i S2 mesecnog pivota je tu. Drugim recima, sve je tu jos samo da to vide i kitovi :) .
Pod uslovom da smo u Bulu! Ako nismo bice masakra
 
Берза се отвара за 2 сата, видећемо шта ће се ту дешавати, да ли ће се само пресликати на крипто

едит: ипак се неће чекати берза
 
Poslednja izmena:
Probi i 38.000 , idemo jos dole ocigledno. Istresaj sad iz gaca i kupuj ko moze, skocice kad tad. Osim ako krene jos na dole, naravno :)
 
Pitanje je samo sta kupovati. Mrtvu polku Dot koja je trenutno bas pala, ali je vec mesecima svakako niska? Eth ? Ili sta vec? Dajte misljenja pa da pazarimo.
 
Bukvalno šta god da kupiš od top10 koina, nema greške, sve će da odleti kasnije u toku ove godine, nema šanse da ovo traje kao raniji bear-ovi.

Ja npr imam ulaz u DOT na 25.2 sad čekam bar na 15 da ode, ali ako btc ode na 30k, otići će DOT i na 10, tako da suštinski ću svaki put kupovati onoliko koliko i prvi put, kako bih prepolovljavao cenu ulaza.. Izlaz zna se, od 50 pa na gore.

BTW, čitam juče, EU bi mogla da zabrani majnovanje zbog struje, mada na globalnom nivou nema više od 5% oučešća, svakako je nešto što ako prodje uticaće na cenu.
 
Ne zelim da budem baksuz ili da gledam sve crno, ali ovo mi ne mirise na dobro. Kina talasa, kao sto i Rusija talasa. eu i dosta zemalja prica da ce da zabrane rudarenje, svetska berza je u problemu, preti sukob u Ukrajini, nema potencijalnih okidaca da btc krene na gore.... Ja sam generalno zabrinut i deluje mi da ce ovo na dole, cak i ispod 30k... Vidim da mnogi pricaju kako vise nema ciklusa na 4 godine, kao nema ovoga, nema onoga i kako ce se sve vratiti za koji mesec. JA ne vidim kako i zasto bi se vratilo. Uostalom u ovome sam od 2011, i svaki put kada je btc padao sa tipa 8k na 1-2k, sa 21k na 3-4k, sa sadasnjih 68k, na ko zna koliko, svaki put su ljudi bili, ma nece da padne, brzo se vraca itd. Slazem, svaki put se vratilo, ali ne bas tako brzo, a siguran sam da ce doci dan i kada se nece vratiti na cifru na kojoj je bio. JEdnog dana cilj mnogima je da btc i neki drugi coini budu legalno sredstvo placanja na celom svetu. To nece biti moguce sa valutom koja u par dana, nedelja ili meseci oscilira 20-100+%... Mora postati stabilan i da oscilacija budu minimalne. To se nama koji zelimo da zaradimo na ovome nece nikako isplatiti, ali mislim da je to konacan cilj, mozda gresim. Kada do toga dodje, realno je da btc kosta 5, 10k, jer mislim da kao valuta nije realno da bude primenjiv i da mu cena bude 200k za jedan. Takve stvari mene plase i ne svidja mi se ovaj pad, iako sam ga najavljivao i bio siguran da ce do njega doci...
Uostalom, zadnjih nedelju dana sam prati sve neke dobre vesti, te ovaj milioner ulozio, te onaj ulozio, te ova banka potpisala saradnju, te ovo, te ono. Kad god sam video takve vesti, usledio je pad, kao da namerno vuku male igrace da iscede jos koju paru, svesni da sve ide dole. Kada je islo jako gore, nije bilo takvih vesti...
 
Bukvalno šta god da kupiš od top10 koina, nema greške, sve će da odleti kasnije u toku ove godine, nema šanse da ovo traje kao raniji bear-ovi.

Osim naravno ako ovo nije the big one. U tom slučaju očekujte preko 80% gubitke i jedno 60% šanse da više nikad nećete povratiti te pare. ;) Ne bi trebalo da je to, al nikad se ne zna, u nekom momentu će doći, pa kom opanci, a kom obojci.
 
Pa to, mene je samo strah ovog optimizma, sad se dokupljivati, kada bude skocilo sledeci put, joj kada ode za koji mesec... Ko bre vama garantuje da ce to ikada da ode bilo gde? Mislim svesni ste da to ne moze zauvek da skace, nemoguce je da btc vredi milijardu nekada... Ceo ovaj zacarani krug ce se kad tad prekinuti. NAjiskrenije se nadam da to nije sada, pre svega zbog sebe, a i zbog vas, ali ko moze da bude sihguran sta se desava i sta ce biti?
 
Prirodno je da se ljudi nadaju, ali niko ne zna šta će biti.
Da li si za panic sell ili za hodl, možda za kupovinu, na tebi samom je da odlučiš.
 
U ovom momenu bi mi vise odgovarao bear market od 2 godine da se dokupujem kroz vreme ko covek ..

Za da prodajem sad necu.

Da kupujem trenutno jos uvek ne mogu ( mozdas od sledeceg meseca ili mart-a ) tako da je to za sad ..
 

Prilozi

  • 698e907a0b371c8c02eb174229949da0.jpg
    698e907a0b371c8c02eb174229949da0.jpg
    166.7 KB · Pregleda: 141
Ne ocekujte rast pre nego sto udari na 30-35k. Nadam se da nece ispod otici
 
Ako ode ispod 30k, to je premija za dokupljivanje, mislim da je retko ko kupovao na ATH, svi smo tu negde u zadnjih mesec dana kupovali, nisu nam previše loše pozicije, samo ih treba popraviti ako padne još jedno 20-30%

Mislim da ce BTC da izgubi primat u narednom periodu, u korist ETH, jednostavno, staking je budućnost. Veterani pamte kolko puta se ovo već dešavalo, nije kraj, nema šanse. Pravna regulativa za kripto već postoji u dosta zemalja, jedino što će ukidati jeste majnovanje, samim tim, BTC gubi bitku na duže staze, što ne znači nužno da će celokupan kripto da pukne, samo će da se obrnu glavni igrači.
 
Prodati lepo sad sve, i sve na Futures short 20 do 125x i uvek biti u usdt-u. Sad nema pucanja u shortu :)
 
Aj objasnis slikovitije noob-u sta ovde pise? :D Razumeo sam samo prodas lepo sad sve...
To gore je bilo sarkasticno napisano :) nemoj se upustati u to, tj mozes, ali sa 10-20$ pa polagano. Kucaj po netu binance future traid pa lagano, citaj, uci, moras znati pratiti chart izuzetno, ili koristiti ove darove kao sto su bili ovih dana 43-41k . Svakako istrazi, budi spreman da izgubis sve, pa ako zelis....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno