Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za zaradu se slazem, a za porez ne. Drzava ne moze funkcionisat bez poreza, i ako je buducnost crypta u izbegavanju porezu pisi propalo. Ili ce ga regulisat ili srusit. Trece nema.
Mozes da regulises koliko hoces ali porez na kripto ne mozes. Gde je kripto? U kojoj drzavi? Po kom cijem zakonu ces da mu naplatis? Nemoguce. Tek kad izadje iz kripta mozes da mu naplatis porez na dobit i to u drzavi gde je povukao.
Mozes da mu naplatis porez na zlato, na papire od vrednosti, na nekretnine. Ne mozes na jahtu jer jahtu moze da preparkira i na posedovanje kripta ne mozes nikako. Ko ce da ga srusi? Dal si realan? Pa vidis da kripto svima odgovara, banke su davno uletele, institucije, pojedinci, milijarderi, kompanije.... Nemoj biti naivan ;)
 
Zašto i kako neko treba da plati porez ako je razmena (kripto za novac, kripto za robu i sl) između dva lica, i kojoj državi?
Neko ce pametniji to zasto i kako da osmisli . Veruj mi. Zateze se sa svih strana.
PS eto vidis Weasel odmah lupa cvoruge zbog posta, a ti bi da eskiviras porez :D
 
Neka zatežu koliko god žele. Ali ko sto kaže Saj, nema šanse da ti oporezuju nešto sto je tamo negde u vazduhu.
Tek onda kad neko želi da prebaci u fiat onda da..i slobodno neka oporezuju.
 
Bogatasi stite vrednost novca tako sto kupuju zlato, nekretnije i ostalo. Drzava svakome ko ima mnogo gleda da naplati sve sto moze, i mi placamo porez na stan npr. Bukvalno na sve sto posedujes placas porez osim na pokretne stvari. Kripto mozes svuda u svetu da posedujes i niko ne moze porez da ti naplati jer znaju danje to neizvodljivo.
 
XLM skocio 15%. On se ne budi tek tako pa je sasvim moguce da BTC malo da pauzira da se altovi malo iznivelisu.
 
XLM skocio 15%. On se ne budi tek tako pa je sasvim moguce da BTC malo da pauzira da se altovi malo iznivelisu.

Nema novih vesti, XLM je prosto ušao u buy zonu, pa su potrčali da ga kupuju, vrlo je predvidljiv novčić. Ja ne očekujem da ćemo opet imati klasičnu BTC sezonu kao pre dve godine, čak i kada se postojeći bull market slomi, sadašnja alt sezona je verovatno trajna, osim ako interes za kripto baš potpuno zamre.
 
Yeah right, trajna alt sezona. To samo težak noob može da izjavi.
Ne postoji tako nešto.
 
Nema novih vesti, XLM je prosto ušao u buy zonu, pa su potrčali da ga kupuju, vrlo je predvidljiv novčić. Ja ne očekujem da ćemo opet imati klasičnu BTC sezonu kao pre dve godine, čak i kada se postojeći bull market slomi, sadašnja alt sezona je verovatno trajna, osim ako interes za kripto baš potpuno zamre.
Ovo ga je malo promrdalo... Ali i on je u ekosistemu platforme, a njih imamo sve više... Nisam siguran da i savremenije od stelara ali pružaju inovativno rad na njima (tokeni, defi, nft,...) Tu je i dalje lider eterijum zbog majnera i rasprostranjenosti (decentralizovano -rasut kapital u narodu) posle sledi kardano koji lovi prestol eterijuma, pa solana,bsn, cosmos, pa polka, link..... A da li ce stelar opstati u moru platformi, hoće ali kako...
 
Posto si veliki fan Bena, koliko vidim, javi se ako zelis premium sadrzaj 😉
Jesam i hvala na ponudi nema potrebe vec sam tamo ...

Kad smo vec kod njega evo kako izgleda posecenost njegovog kanala

IMG_20211016_221802_393.jpg

Dakle interesovanje za kripto raste ali nismo ni blizu hajpa od proletos..
 
Ovo ga je malo promrdalo... Ali i on je u ekosistemu platforme, a njih imamo sve više... Nisam siguran da i savremenije od stelara ali pružaju inovativno rad na njima (tokeni, defi, nft,...) Tu je i dalje lider eterijum zbog majnera i rasprostranjenosti (decentralizovano -rasut kapital u narodu) posle sledi kardano koji lovi prestol eterijuma, pa solana,bsn, cosmos, pa polka, link..... A da li ce stelar opstati u moru platformi, hoće ali kako...

Ma jok, ta vest je mesecima stara i kad je prvi put objavljena, cena nije reagovala ni najmanje. Ne interesuju se kripto kockari za neki projekat koji ima praktičnu primenu, veliki broj partnera i stabilan rast, daj ti njima neku pump and dump prevaru, daj ti njima SHIB, DOGE, LTC, to njima treba. Ili im daj neki nedopečeni Etherium konkurentski projekat, jer glavna reč u kriptu je POTANCIJAL, nešto što će možda jednom mnogo godina od sada da radi nešto pametno, nemoj da im nudiš nešto što već radi punom parom, ne treba to njima. Ne može Stellar da propadne nikad, projekat je već ogroman i duboko povezan sa finansijskim gigantima, ali nekadašnja ideja o ozbiljnoj, praktičnoj primeni kripta je ispala iz mode, umesto toga kripto sve više naginje besmislenoj sprdačini, kao što popularnost kučića ili NFT pokazuje.

Na slici ti je predsednik Ukrajne u poseti Stellar CEO-u.
ukraine-president-zelensky-stellar-reps-sep-2021.png
 
Poslednja izmena:
Naš kolega Nemamime me podseća na CryptoSavy-a. Crtao je neke Elliot waves koji idu do 52k, pa kad je BTC otišao na 56k onda je i produžio taj talas to 56k. Pa je verovatno opet produžio sad do 62k. Tako i ovaj njegov skok mrtve mace , izgleda da je ta maca u nekom drugom univerzumu gde ne postoji sila gravitacije pa i samim tim ne može da padne dole.
 
Naš kolega Nemamime me podseća na CryptoSavy-a. Crtao je neke Elliot waves koji idu do 52k, pa kad je BTC otišao na 56k onda je i produžio taj talas to 56k. Pa je verovatno opet produžio sad do 62k. Tako i ovaj njegov skok mrtve mace , izgleda da je ta maca u nekom drugom univerzumu gde ne postoji sila gravitacije pa i samim tim ne može da padne dole.
A krastavac, macka ima 9 zivota. Samo toliko je dozvoljeno da prepravljaju. ;)
 
Od BTC-a ne ocekujem ozbiljniju korekciju dok ne probijemo 70k+ level, 90% da ta korekcija nece biti u oktobru, mini retracement od 5-7% su mogući i dobrodošli za utvrdjivanje support levela koje je jako bitno graditi na putu ka visim cenama.
Ltc sledece nedelje ocekujem napad i probijanje 230$
Sto se tice 3 najspominjanije crypto valute na forumu (posle Btca i Ltca) Safepal, krece u novo pumpanje cene pa ko voli nek izvoli.
 
0.01%, a 99.99% da ti uvali da kupiš njegov kurs 😂
Kao i svaki drugi jutjuber...
Danas 90% ljudi hoce sve gotovo i sazvakano, i misle da ce im neko dati tacnu formulu, e pa tesko da to ide tako.
Kad bi iskoristili vreme za istrazivanje i edukaciju umesto gledanja youtubera mislim da bi svi mnogo bolje prosli...
 
Cowen je brilijantan analitičar i ima vanserijski nos za novac, čak i po jevrejskim standardima. 😁 Da sam samo njega slušao, sad bih se valjao u zaradi. Na žalost, on je čisto kripto analitičar i ne uzima u obzir širu ekonomiju, odakle ja mislim da nam preti mnogo veća opasnost nego od uobičajenih kripto manipulacija.
 
Po meni trebalo bi ove nedelje da stabilise 62K a onda do kraja meseca da probije ATH ali ne mnogo do 70K da bi smo imali jos bar 2-3 meseca letenja do 150K. Samo da usvoje ETF i onda smo na konju. Kad je polovljenje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno