Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na dobrodoslici :)


Ovo mi nije bas najjasnije. U jednoj recenici pricas o ucenju a vec u sledecoj kazes "nemoj puno tih strucnih izraza". Pa jel zelite da ucite ili ne?
U pravu si i želimo da učimo. Pogotovo ovi mlađi članovi. Mi stariji po godinama, koliko naučimo, naučimo, ali profit ćemo pored vas i mi nekako izvući. :)

Stvari o kojima sam pisao u prethodnoj poruci jesu uproscene. Od toga ne moze prostije. Sve posle toga vodi daleko u komplikovanije stvari i pojmove. Ako zelite da vam pomognem i pojasnim neke stvari onda je jedini nacin da vi sa znanjem idete na gore. Ne postoji varijanta da vi sa znanjem cucite na minimumu a da ja komplikovane stvari toliko uprostim da mozete da razumete. Jednostavno ne ide tako.
I ovo si potpuno u pravu.

E sad, ako je i to sto sam napisao za vas komplikovano i "puno strucnih izraza" pa kako vi onda investirate? Citate vesti i pratite youtube influensere? Moze i tako ali u tom slucaju ne bih savetovao investiranje sa vise od 100 evra. Najozbiljnije.
Pogodio si pravo u centar. Samo što je puno puno veća kinta u pitanju. Ja mislim da i ovako može fino da se zaradi.
Kada je bul, tada svi zarade, samo je pitanje ko će kada izaći (ko će više, a ko manje zaraditi).
E zato si nam ti potreban, kao i još nekoliko iskusnih i dobronamernih, koji će ukrstiti mišljenja, a mi ćemo izvlačiti zaključke i sami odlučivati kada i koliko i u čega. Znam da zvuči naivno, ali tako je.

Hvala. Trudio sam se a trudim se i dalje. Lepo si primetio da je sve sto sam ja radio iskljucivo namenjeno dugorocnom investiranju.
Srećno u radu i ubuduće i hvala ti što si sa nama na forumu. :)
 
Opet se malkice dosta toga zeleni. Kao da trza na gore.
Mada dolazi vikend, pa će vrv. biti i nekog hlađenja.
 
Pogodio si pravo u centar. Samo što je puno puno veća kinta u pitanju. Ja mislim da i ovako može fino da se zaradi.
Kada je bul, tada svi zarade, samo je pitanje ko će kada izaći (ko će više, a ko manje zaraditi).
E zato si nam ti potreban, kao i još nekoliko iskusnih i dobronamernih, koji će ukrstiti mišljenja, a mi ćemo izvlačiti zaključke i sami odlučivati kada i koliko i u čega. Znam da zvuči naivno, ali tako je.
Sve jasno.

Inace, vidim da se ovde povela diskusija oko MM=3,77 uz potpuno ignorisanje svega ostalog sto sam napisao odmah posle toga:

  • ima jos parametara koje treba pratiti
  • ni jedan od tih parametara se ne sme pratiti sam za sebe vec iskljucivo svi zajedno

Ovo drugo je najvaznije. Evo, npr ove godine smo vec dva puta imali MM>2,5 & RSI > 90 ali tada nije bilo vreme za izlazak zato sto mnogo drugih parametara nije signaliziralo izlaz.

Takodje, mislim da nije pametno terati mak na konac (traziti izlaz sto blize vrhu) a pogotovo kod ljudi koji sami za sebe kazu da im osnovni indikatori nisu bas najjasniji i da se ne snalaze bas najbolje. Ako je neko usao kad je bilo vreme (SMA1458d < 2) i sada izadje na vreme (SMA1458d ~ 8) on je sebi napravio sasvim finih 10x-30x (u zavisnosti od toga kada je usao posto je u poslednje tri godine bilo mnogo prilika kada je SMA1458d bio ispod 2). Mislim da je to sasvim pristojna zarada a pogotovo ako se uzme u obzir Medin komentar da je u pitanju mnogo veca kinta za ulaz od onih 100 evra koje sam pomenuo.
 
Tehnički parametri su nebitni kada se pojavi covid, mask, kina, amerika, energija, zagađenost vazduga, obnovljivi izvori, prihvatanja, banovanja, upotreba, brzina, manipulacija, prevara, marketing....itd
 
Tehnički parametri su nebitni kada se pojavi covid, mask, kina, amerika, energija, zagađenost vazduga, obnovljivi izvori, prihvatanja, banovanja, upotreba, brzina, manipulacija, prevara, marketing....itd
Slazem se ali to vazi samo za kratkorocnu (dnevnu) trgovinu. Za dugorocne investicije takvi dogadjaji nemaju bilo kakve veze.
 
Vidim tether je pod istragom, čak je i CEO obrisao svoj tviter nalog. Ne treba nam sad frka oko njega, mada je i to možda sve isplanirano unapred.
 
Pod kakvom sad istragom? Odavno su vec na sudu, deo tuzbi je odbijen. Ostalo je samo da su printali mozda bez pokrica mada oni su USDT davali kao pozajmice i imaju 5-6% kamate na to a Celzius garantuje BTC-om za to. Tu se radi o milijardu USDT-a. Verovatno imaju jos pozajmica, imaju papira od vrednosti itd. a verovatno su i muljali malo. Zivi ljudi 😁
 
Ovo drugo je najvaznije. Evo, npr ove godine smo vec dva puta imali MM>2,5 & RSI > 90 ali tada nije bilo vreme za izlazak zato sto mnogo drugih parametara nije signaliziralo izlaz.
Brate ako je botom sledeceg ciklusa na 20k za BTC (ko sto je na onom chartu) ja necu ni da izlazim, manji je rizik nego da mi barabe izotimaju novcice.
 
Ako odemo na 100K-200K nema govora o 20K, 18-19 oktobra ako usvoje ETF bice raketa samo tako da ni 200K ne bude ATH. Svi ipak cekaju neku regulativu ovo kinesko sr. niko ne voli, moraju postojati neka pravila, e sad sto pokusavaju kroz to da nam provuku diktaturu to je njihov problem
 
Шта уради hot, страх ме и да га степенасто продајем колико је луд
 
Vidim Plan B pogodio septembar 43K. Za oktobar predvidja 63K, nov 98K dec 135K. Pojma nemam koju metodologiju upotrebljava.Prilicno je nezahvalno gadjati timing & cenu, ali ta njegova prognoza me je inspirisala da se i ja malo igram :) Postavio sam fibbo kanal i vidim da smo dogurali do 50 Fibb kanala. Pa da kreiramo scenario. Recimo da sad malo mrljamo pre nego ga probijemo, ili da ga spucamo odmah iduce nedelje pa da se vratimo natrag i da nam on bude support do kraja meseca. Ovaj se mesec moze onda poklopiti sa planom B. Sledeci mesec od 50% Fibb supporta spucamo do sledeceg otpora.Taj otpor je negde na 90 K. E sad, sve zavisi kad ga dotaknemo.Posto ide ukoso, nije isto da li ga zviznemo na pocetku ili na kraju meseca.Jos ako kitovi malo povuku vise ,pa nas na pocetku decembra malo iskuliraju ,eto i tu smo nekako navukli 98 K koje PB prognozira. E u decembru se razilazimo za jedno 30K. Ali racunam da PB nije racunao u svom modelu euforiju & ludilo koje ce se desiti posle 100K. (pa velim,tu sam ja da ga podsetim 🙃) . Moj model :cool: , koji je inkorporirao sofisticirane alatke poput stapa & kanapa ,pokazuje oko 167K
 

Prilozi

  • FIBBO KANAL.png
    FIBBO KANAL.png
    453.2 KB · Pregleda: 134
Da.

Bukvalno dan pre evergrandea sam uleteo skoro ol in u avax i sad evo češem dupe već danima. Pametan nisam, to shvatih odavno (još kad sam pucao lovu na BTC pre prvog dohvatanja 20k), al ovo je previše i za mene

A šta da ti kažem, ja još bio u dilemi Avax ili Fantom, u tom trenutku ovaj drugi delovao kilavije. Pogle zadnja dva dana šta rade, Fantomčina krenuo u totalnu osvetu dok kljakavi Avax ide u ritmu 2% gore 3% dole...:mad:
Harmony lepo gura, jedan od novčića koji duže vreme pratim al nikako i da uletim.
 
Interesantan clanak o smart money-u i long term holderima BTC-a ...

Delim ga sa vama pa ko stigne neka procita ( mada je slicna prica ta dosta puta vec ispricana )


Druga svar koju sam hteo da kazem jeste da prema Coin Bureau DOT bi trebalo da ubaci neke nove stvari u svoj sistem koje je odlagao od letos jel je trziste bilo lose ( jos nije najavljeno tacno kad dolazi ) ali ako dodje do najave mogli bi da imamo nekog pomaka sa tim novcicem..

 
Šutina je u kom smo ciklusu, i gde će cena prvo ATH ili prvo ispod 30000 to treba osetiti.
Objasnio si. To je u suštini jedino znanje koje je potrebno. Znati da li se ide gore ili dole. Ko to ubode, on je boss. Sve ostalo je lako. A sve te stručne i velike teorije o bullu padaju u vodu, ako je bear. Ili ćeš sada čuvati coine i uskoro ih prodati za 5x skuplje, ili ćeš sada prodati coine i uskoro kupiti 5x veću količinu. To ko ubode, on će imati 5x u narednom periodu. Bull ili bear? Ja idalje mislim da je ovo bull trap, da smo uveliko u bearu.941DCFEA-45A2-4B4C-9D26-A56BFE37232D.jpeg
 
Vidim da je ovde prilicno aktuelna i tema dna a ne samo vrha.

Radio sam neke analize ovih dana i na tu temu i tom prilikom sam napravio vise simulacija. Na osnovu svega toga ocekivao bih dno tamo negde krajem sledece godine (ili eventualno 2023Q1) kada rudari budu kapitulirali i to na rasponu $40K-$50K.

Naravno, to sve zavisi od toga kako ce da prodje trenutni bull i gde ce vrh biti tako da je moguce da dno bude i malo manje ali nikako ispod $30K. Ako bi me neko sada pitao da se kladim pre bih bio na onoj strani koja veruje da $30K necemo vise nikad videti.

Inace, svako ko se ozbiljno bavi analizom (svojom licnom a ne prepisivanjem) i tvrdi da cemo ikad vise opet videti $20K treba pod hitno da potrazi sebi drugo zanimanje (moje skromno misljenje). SMA1458d je skoro stigao do $16K i vrlo brzo ce prebaciti $20K (jos u ovom kvartalu) a dok rudari budu kapitulirali bice verovatno preko $30K-$35K.
 
Vidim da je ovde prilicno aktuelna i tema dna a ne samo vrha.

Radio sam neke analize ovih dana i na tu temu i tom prilikom sam napravio vise simulacija. Na osnovu svega toga ocekivao bih dno tamo negde krajem sledece godine (ili eventualno 2023Q1) kada rudari budu kapitulirali i to na rasponu $40K-$50K.

Naravno, to sve zavisi od toga kako ce da prodje trenutni bull i gde ce vrh biti tako da je moguce da dno bude i malo manje ali nikako ispod $30K. Ako bi me neko sada pitao da se kladim pre bih bio na onoj strani koja veruje da $30K necemo vise nikad videti.

Inace, svako ko se ozbiljno bavi analizom (svojom licnom a ne prepisivanjem) i tvrdi da cemo ikad vise opet videti $20K treba pod hitno da potrazi sebi drugo zanimanje (moje skromno misljenje). SMA1458d je skoro stigao do $16K i vrlo brzo ce prebaciti $20K (jos u ovom kvartalu) a dok rudari budu kapitulirali bice verovatno preko $30K-$35K.

Hvala ti na zadnjih par postova, naucio sam nesto novo :)

Ne razumem deo za kapitulaciju rudara, sta to tacno znaci i gde to moze da se vidi u kom rasponu oni kapituliraju?
I nevezano za bitcoin, da li sve ono iz prethodnih postova moze da se primeni i na druge coine (mislim na sma1458, mayer multiple)? Ili ako imas neku sugestiju vezano za njih, sto se tice ulaza/izlaza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno