Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je ovo odraz snage kriptoa ili nemoci fiata koji ove godine ocekuje inflaciju 10%, sledece mozda i 20-30+%. Sve je izvesnije da cemo u ne tako dalekoj buducnosti videti 1 mil $ za BTC, da li za 5 ili 10 godina, nije ni vazno. Ostaje pitanje koliko ce tada realno vredeti 1 mil $.
 
I jedno i drugo. Automobili su za 10 godina poskupeli 50%, tehnika daleeeko vise, pare stampaju kao manijaci.... 10% je premalo ali qko sledeca bude 20-30% kao sto kazes to ce biti malo realnija situacija ali so tada ce odatampati jos ko zna koliko. Kripto je spas za cuvanje vrednosti trenutno ;)
 
Ko o čemu ja opet o ovom chartu, dosta sam ga bistrio unazad i koliko vidim, lik je retko mašio prognozu. Odprilike se kretao u rasponu od +-1-3k u odnosu na stvarnu cenu ali trend je prognozirao uglavnom tačno.
Prema njemu, koliko sutra cena kreće na dole i u narednih 3-4 dana stiže na 43-44K a onda se obrće i kreće pravi rast.
Ako se to stvarno desi eto prilike za uskakanje u voz ili bar prepakivanje portfolia.
 
Ko o čemu ja opet o ovom chartu, dosta sam ga bistrio unazad i koliko vidim, lik je retko mašio prognozu. Odprilike se kretao u rasponu od +-1-3k u odnosu na stvarnu cenu ali trend je prognozirao uglavnom tačno.
Prema njemu, koliko sutra cena kreće na dole i u narednih 3-4 dana stiže na 43-44K a onda se obrće i kreće pravi rast.
Ako se to stvarno desi eto prilike za uskakanje u voz ili bar prepakivanje portfolia.
Tesko da ce to opet na 43K. Ako to ode tako nisko to je pocetak kraja bukvalno. Ne sme da ode ispod 50-52K ni u ludilu ako mislimo da ide gore.
Sledeca stanica je 65K po svoj prilici.
 
Ja sam odavno sav keš ubacio u koine. Medo je sada 100% bik, pa kom opanci, a kom obojci. :)

Ja sav pretrnem kada ovakve stvari pročitam, bar nemoj da ih iznosiš javno, možeš da završiš kao slučaj na kome će deca da se uče.
Ja sam utrčao pre godinu dana, al drugo je bilo tada, rizik je bio mali. Sad je rizik ogroman, ne treba se igrati, uzuzev ako si možda mlađi od 25. Jeste mi skoro 10% kapitala u kriptu, ali to su sve čisti dobitci iz ove godine, njih mi nije žao da rizikujem.

La, doktore, obiđi nas češće. Ne ostavljaj nas bez tvojih informacija ako Boga znaš.

Gde je bio letos da nas posavetuje, došao sad da nam kaže da smo opet u bull marketu, toliko je do sad svakom jasno.
 
Medina zena sasvim sigurno 😁

Meda je skupio petlju na vreme i profitirace samo tako.

Kao i ti što si. Silne godine fantaziranja, holdanja torbi, nemogućih targeta i pričanja o svetloj budućnosti koja je uvek tu odmah iza ćoška, ali nikako da dođe. Večiti problem sa ovim svetom, dok su pametni puni sumnji, glupi su puni samopouzdanja.
 
Ovako ja to vidim

Kada zatvorimo weekly iznad zelene isprekidane... Dobar je smer.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211007_011734_com.tabtrader.android.jpg
    Screenshot_20211007_011734_com.tabtrader.android.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
Kao i ti što si. Silne godine fantaziranja, holdanja torbi, nemogućih targeta i pričanja o svetloj budućnosti koja je uvek tu odmah iza ćoška, ali nikako da dođe. Večiti problem sa ovim svetom, dok su pametni puni sumnji, glupi su puni samopouzdanja.
Iako se ne slazem sa SAJ-om po dosta pitanja mogao bi da malo pripazis na jezik.
 
Moje vidjenje

Uspesna odbrana od 40k zone, i probijanje 53k prekretnice su jasan bullish znak. 47k zona je po meni bitna zona i ne bi smeli ici ispod nje ako zelimo u drugi talas bull-a.
Odrzavanje preko 50k pa napad na 65k je sledeci korak koji ce verujem kroz par nedelja. Posle 65k je cistoca i tu ce krenuti parabolic move. 100k, 180k...

Sta je sa altovima?

Sve ok, neka stagniraju i gube kroz odnos jedno mesec-dva. Ideala da ne divljaju dok ne dodje btc na 100k, pa posle nadoknada sa bonusom. Ovaj run moze trajati od 3 do 6 meseci (to cemo videti kako se btc bude ponasao preko 100k. 20% gaina u danu je znak da je tacka pucanja relativno blizu (<10 dana).

$65000
$100000
$180000
Uz savrsenu plimu i 250k+

Da se ne drzite posta kao pijan plota, isti ce biti invalidiran na <$47,000.

Pozdrav i uzivajte, cujemo se na 100k+.
U kriptu se obicno stvari odigraju brze nego sto se ocekuje. S obzirom da se svugde vrte ove brojke 3-6mes, ne bi me cudilo da se sve ovo odigra u narednih nekoliko nedelja...
 
Poštovani forumaši,

Jedno pitanje za sve vas iskusnije iz kripto sveta: kako mislite da će uticati na cene kripta situacija sa energentima, tj sa poskupljenjem istih?
Gas je već skočio nekoliko puta, struja širom Evrope poskupljuje. Konkretno me zanima vaše predviđanje za btc, s obzirom da se troše nenormalne količine za rudarenje istog.

Lično mislim da je sve bullish i da cena može da ide samo up, ali nije loše da čovek pokuša da stvori neku "širu sliku" koliko je to moguće.

Srdačan pozdrav,
 
Procentualno se u evropii vrlo malo ruadri kada pogleda ukupan broj rudara pogotovu na zapadu se malo rudari, veliki deo odnosimo mi, Ukrajina, Rusija i ostale indijanske zemlje tako da ja mislim da to ne moze da vidno utice na cenu
 
Ja sav pretrnem kada ovakve stvari pročitam, bar nemoj da ih iznosiš javno, možeš da završiš kao slučaj na kome će deca da se uče.
Ja sam utrčao pre godinu dana, al drugo je bilo tada, rizik je bio mali. Sad je rizik ogroman, ne treba se igrati, uzuzev ako si možda mlađi od 25. Jeste mi skoro 10% kapitala u kriptu, ali to su sve čisti dobitci iz ove godine, njih mi nije žao da rizikujem.
Hahaha, kakva si devojcica... 'ladno si povukao glavnicu nazad na racun? ne bi me cudilo da si to uradio u julu. mene bi bar bio blam ovde da priznam to!
 
Nisam techno ali cu postaviti 2 charta sa projektovanim vrhovima ,kao temu za razmisljanje. Ako velike ribe sada ulaze, onda to rade ne da bi izasle na 30.000. Po meni, ulaze na dnu kanala da bi izasli bar na vrhu). Dakle prvi stvarni sell off bi trebao biti na vrhu projektovanog kanala. Znam da to sada zvuci kao SF, ali ako vidis moj post od 30.4. gde je prvi target 28.000 i tada je to izgledalo kao SF. A sada??Pogledajte prilog 292993Pogledajte prilog 292994
Evo da updatujem ovaj post od pre godinu dana. U medjuvremenu se na ETH jasno ocrtava kanal unutar kanala.Poslednjim padom smo napravili dno unutar tog manjeg kanala.B.Wiliams indicator zaokrenuo je na gore i ima dovoljno prostora da ETH frljne do 10K (za pocetak ;) ) . Haiken Ashi chart se upravo zazeleneo(ne vidi se bas najbolje , jer sam hteo da uhvatim big picture oba kanala).Stop loss bi mogao da bude izlaz iz crvenog (manjeg ) kanala. Kraj ciklusa bi mogao da znaci pad na dno zelenog (velikog ) kanala (cirka 2000). Sto bi rekli u Bosni- Jarani trejderi bujrum :cool:
 

Prilozi

  • kanali.png
    kanali.png
    401.9 KB · Pregleda: 104
shiri plan.
Koji je svetski trend u toku i gde je kripto u njemu ? (ima li mesta za njega ili je on samo sredstvo za ...)
trend je "zastita okoline, smanjenje emisije co2, (uvidjenjem zakona pre skoro dve godine svi placamo porez sto stvaramo co2), smanjenja utroska o2" od "zlokobnog" uticaja coveka.
zbog ovog trenda imamo direktni uticaj nevidljive ruke na nas smrtnike. Kina je pokazala koji ce biti svetski trend. Ogranicenje utroska struje , ogranicenje/onemogucavanje rada ASICa / rigova , zabrane trgovine kriptom i na kraju pritiskom na dugme i nema struje.Najavljene restrikcije maltene po celom svetu. Iskljucivanje facebooka na 24 sata juce. Sutra ce iskljuciti ceo internet...struja ce poskupeti , negde je vec poskupila verujem da nece biti ni drugacije kod nas. Cene IT komponenti do ludila. Glad za energentima ce biti velika. Neke zemlje iako imaju prirodne resusrce (gas , naftu) nece smeti da ih koriste. Druge trazitne zemlje , ce biti samo to - PIPE.
Nije pitanje da li ce fiat ili kripto propasti , vec kada ce i kojom brzinom i kojim redosledom.

nema struje -> nema kripto
nema interneta -> nema kripto

E sada propadne li fiat, ostace samo shareni papirici. Propadne li kripto , ostace tehnologija negde u nekom podrumu za neko buduce drustvo
 
U brt al mračite. Ajd kad predviđate slom berze, ali gašenje struje i servisa, ali ovo je već prejako.
Za sve vas koji mislite da se takva vremena bliže, kantica 1000 kom mundže za 9mm je 1.3 LTC u prodavnici, pa bujrum. Uz onaj genijalni bundle što je kačio Saj (ledger + glock), nema zime.
Ja lično na kripto gledam više kratkoročno, par godina. Ipak mi je mnogo sigurnija investicija u lanac zemlje nego li u bilo šta drugo.
 
Utrosak struje se nece ogranicavati niti smanjivati u godinama koje dolaze, bas naprotiv, povecavace se iz godine u godinu. Samo se ide ka tome da se vise koriste obnovljivi izvori energije.
A za 2-3 decenije(hopefully) kad provalimo fuziju(ITER) imacemo prakticno neogranicenu kolicinu energije u rukama.
 
shiri plan.
Koji je svetski trend u toku i gde je kripto u njemu ? (ima li mesta za njega ili je on samo sredstvo za ...)
trend je "zastita okoline, smanjenje emisije co2, (uvidjenjem zakona pre skoro dve godine svi placamo porez sto stvaramo co2), smanjenja utroska o2" od "zlokobnog" uticaja coveka.
zbog ovog trenda imamo direktni uticaj nevidljive ruke na nas smrtnike. Kina je pokazala koji ce biti svetski trend. Ogranicenje utroska struje , ogranicenje/onemogucavanje rada ASICa / rigova , zabrane trgovine kriptom i na kraju pritiskom na dugme i nema struje.Najavljene restrikcije maltene po celom svetu. Iskljucivanje facebooka na 24 sata juce. Sutra ce iskljuciti ceo internet...struja ce poskupeti , negde je vec poskupila verujem da nece biti ni drugacije kod nas. Cene IT komponenti do ludila. Glad za energentima ce biti velika. Neke zemlje iako imaju prirodne resusrce (gas , naftu) nece smeti da ih koriste. Druge trazitne zemlje , ce biti samo to - PIPE.
Nije pitanje da li ce fiat ili kripto propasti , vec kada ce i kojom brzinom i kojim redosledom.

nema struje -> nema kripto
nema interneta -> nema kripto

E sada propadne li fiat, ostace samo shareni papirici. Propadne li kripto , ostace tehnologija negde u nekom podrumu za neko buduce drustvo
Zaboravio si da napišeš kada? 2031, 2041, 2051? Sledeće nedelje?
 
Macman je malo preterao sa pesimističkom prognozom. Ko može npr. rusima da zabrani da koriste svoje resurse ?
Ako je kinezima potreban ruski gas, ko može stati između njih da im to ograniči ?
Samo mislim da smo se udaljili od teme CENE. Vratimo se na temu.

Kao što sam ranije pisao, nije mi problem kada uđem u neki koin, pa on siđe niže, a kasnije se povrati pa ode više.
Veći mi je problem ako sedim u kešu, a cena krene više i više, a ja propustim voz, a sledeći voz puno skuplji.
Zato sada mirno sedim u koinima i spokojno čekam 90000$ za BTC, pa onda i svi moji altovi da narastu kao što kaže Simke i La, pa da izađemo kao ljudi i da pokupujemo nekretnine, a samo mali deo da ostavimo za medvede.
Sve se još uvek zeleni -> na dobrom smo putu.
 
Kako ste toliko samouvereni u tolike cifre? Nikad nismo videli tolike vrednosti coina na kraju krajeva !? Pitam iz radoznalosti :)
 
Kako ste toliko samouvereni u tolike cifre? Nikad nismo videli tolike vrednosti coina na kraju krajeva !? Pitam iz radoznalosti :)
Pa skoro svi kažu da će biti veliki rast. E pa ako svi to govore i misle, to je dokaz da će tako i biti. :) :) :)
Šalim se naravno. Nije to dokaz. Svako radi kako misli da je najbolje.
Ako sve ode dođavola, pa čekamo nekoliko godina da se povratimo, pa i za to imamo vremena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno