Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako ste toliko samouvereni u tolike cifre? Nikad nismo videli tolike vrednosti coina na kraju krajeva !? Pitam iz radoznalosti :)
Pa bas zato sto nikada nismo videli tolike vrednosti. Vise puta do sada smo gledali u ciklusima kako skace i kako ljudi realno prodaju novcice za sicu a cena skoci 10x. Apsolutno nema nikakvog razloga da se to ne desi i sada, verovatno jos jace.
Pritom, toliko je para nastampano da bi bilo nerealno da se ne slije u kripto.

Usput, juce sam procitao podatak da je Kanada nastampala 400 milijardi dolara i da im je zbog toga cena nekretnina skocila nenormalno. Pare moraju negde da zavrse na kraju.
 
Shiba kuce juri ath. Prethodni put kad su ovako divljali strmoglavilo se sve za par dana.
 
Prosli put sam zaradio 6x na shibi za par dana. Naduvace se Shiba jos, najavljeni su neki projekti... Nije bas klasican meme, zato i skace. Skace sada sve. Uskoro ce to opet u BTC da se preliva kad opali.
 
Hahaha, kakva si devojcica... 'ladno si povukao glavnicu nazad na racun? ne bi me cudilo da si to uradio u julu. mene bi bar bio blam ovde da priznam to!

Pretežno u septembru, kad me je Evergrande fijasko uverio da sedimo na tinjajućem buretu baruta. Zato ne dam pare za koje sam se znojio, nervirao i kucao kod, reskiram samo pare koje sam osvojio od pohlepnih. Lako su došle, pa nek tako i odu. U Engleskoj ima ta izreka da zarađen novac traje duže.

Da nije problema na berzi, verovatno bih kupovao kad sam prodavao. Ali kada vidiš kako se svi dokazani investitori klade protiv tržišta, dok polu-pismeni utrčavaju pričajući o inflaciji, brzo svakom postaje jasno kako ovo mora da se odigra. Jedino pitanje je ono veliko...

Kada?
 
Poslednja izmena:
Pretežno u septembru, kad me je Evergrande fijasko uverio da sedimo na tinjajućem buretu baruta. Zato ne dam pare za koje sam se znojio, nervirao i kucao kod, reskiram samo pare koje sam osvojio od pohlepnih. Lako su došle, pa nek tako i odu. U Engleskoj ima ta izreka da zarađen novac traje duže.

Da nije problema na berzi, verovatno bih kupovao kad sam prodavao. Ali kada vidiš kako se svi dokazani investitori klade protiv tržišta, dok polu-pismeni utrčavaju pričajući o inflaciji, brzo svakom postaje jasno kako ovo mora da se odigra. Jedino pitanje je ono veliko...

Kada?
Kada strah pobedi pohlepu... Videcemo u narednih 12 meseci verovatno.... a mozda i sutra
 
Uhvatili se ljudi parole “štampanje para, štampanje para”. Štampaju se pare i šta sad? Valja doći i do tih naštampanih para. Štampaju se pare da se pokriju dugovi, da ne dodje do kolapsa, a ne da vama podele tek-tako, pa da vi možete pumpati crypto. Ovo je štampanje para za održavanje golog života, pare se daju onima koji nemaju za hleb, i te pare neće ici u crypto. Ne štampaju se pare za one koji ne znaju šta će sa njima, pa bi eto u crypto da ubacuju. To sto se štampaju pare, ne znaci da će kripto skočiti mnogo puta. Ako inflacija bude npr 10% zbog štampanja para, onda i crypto može skočiti npr 10% a ne 300%. Oni koji bi kupovali crypto, imace manje novca za investiranje u crypto jer zbog inflacije trebace im vise novca za životne potrebe. Tako da, sve mu u suštini dodje na isto. Neće štampanje para da odvede crypto na Mesec. Čim su i shitovi krenuli da ripaju, znaci blizu je kraj.
 

Prilozi

  • 246B0D17-99F8-4758-995C-AFFD1B725C69.jpeg
    246B0D17-99F8-4758-995C-AFFD1B725C69.jpeg
    323.9 KB · Pregleda: 133
Ko o čemu ja opet o ovom chartu, dosta sam ga bistrio unazad i koliko vidim, lik je retko mašio prognozu. Odprilike se kretao u rasponu od +-1-3k u odnosu na stvarnu cenu ali trend je prognozirao uglavnom tačno.
Prema njemu, koliko sutra cena kreće na dole i u narednih 3-4 dana stiže na 43-44K a onda se obrće i kreće pravi rast.
Ako se to stvarno desi eto prilike za uskakanje u voz ili bar prepakivanje portfolia.
Evo mogu ja da dam pojasnjenje iz prve ruke s obzirom da sam napravio taj chart kao i sve ostale na tom sajtu.

Prva stvar koju si promasio je da procitas tekst iznas i ispod tog charta. Druga stvar koju si promasio je da razumes sta taj chart predstavlja.

Konkretan chart prikazuje kako bi to izgledalo kada bi se prethodni ciklus bukvalno ponovio. Znaci, iskljucivo "sta bi bilo kad bi bilo" bez ikakve naucne osnove. On sluzi da slikovito prikaze kako bi to moglo da izgleda kada bi se od danasnjeg dana (ili bilo kog drugog prethodnog dana koji se moze izabrati iz padajuceg menija) sve ponovilo. Ono za sta on nikako ne sluzi je da pokaze koja ce cena biti "sutra u podne" ili bilo kog konkretnog dana. To sto se septembra 2017 desilo da su kinezi nesto izjavili pa je cena otisla na kratko za 20% dole ne znaci da ce sutra sve to isto da se ponovi bas danas.

Od svih chartova koji se nalaze tamo ovaj je jedini koji je napravljen radi zabave i nema utemeljenje ni na jednoj ekonomskoj logici a opet, sa druge strane, jedan je od najpopularnijih.

Nadam se da je sad malo jasnije.

A sto se prognoza tice (prelistao sam par strana u nazad i vidim da je to vruca tema ovih dana ovde) evo moje prognoze za ATH za ovaj ciklus:

$100K-$200K: skoro pa garantovano
$200K-$300K: ne bas ocekivano ali vrlo moguce
$300K-$400K: ovo je prilicno tesko ali imajuci u vidu hype koji moze da se javi nije nemoguce da short squeeze dotakne ovaj raspon

Uglavnom, ja bih savetovao ljudima da izlaze kada Mayer Multiple predje 2,5 (odnosno da beze glavom bez obzira kada predje 3). Trenutni SMA200d je $45K tako da bi na danasnji dan znacilo da treba izlaziti na $112K odnosno bezati na $135K ali dok on dodje do tih vrednosti povecace se i vrednost SMA200d tako da ce za 2-3 meseca vrednosti za bezanje biti negde na $150K-$250K. Prilikom prethodnog ATH vrednost mu je bila 3,77.

Takodje treba pratiti i SMA1458d. Trenutna vrednost mu je $15,6K. Savetujem izlazak na vrednostima 8x-10x a preko 10x ulazi u crveno. Prilikom ATH u prethodnom ciklusu imao je vrednost 16x. Zato i kazem da raspon od $300K-$400K nije bas za ocekivati osim u slucaju da ovo potraje malo duze pa da se SMA200d poveca na $100K i SMA1458d dodje do $20K.

Treba obratiti paznju i na realizovanu cenu. Savetujem izlazak na x3. Trenutno je oko $22K a u narednih par meseci moze lako doci do $50K+.

I naravno RSI. Kada predje 90 to je sasvim lep signal za izlaz.

Naravno, ni jednu od ovih vrednosti ne treba posmatrati pojedinacno (vec bukvalno gomilu stvari treba analizirati) ali s obzirom da na osnovu prelistanih 15-20 strana u nazad stekao utisak da vi ovde vise volite da vam neko kaze gotovo resenje nego da sami donosite zakljucke (izvinjavam se unapred za svakog o koga sam se ogresio ovom izjavom) onda su ovo neki parametri koje mozete i sami da pratite i oko kojih ne mora puno da se razmislja.
 
Jel ispratio neko astroswap, dex za cardano.
Sajt deluje kao da ga je neko pravio 3 minuta,nema ni contract. Izasao na pancakeu,vidim da ga hajpuju...
 
Prodao sam upravo SHIBU na 250$ ulozenih ~870$ povukao "lagana i glupa" lova... taman da dokupim ADA-e MATIC-a i DOT-a po malo pa ako skoci nesta od toga nedaj boze da se proda i prespe u nesta pametnije ( ETH ) ..

Naravno pre svega toga mora da se saceka da BTC odradi svoje ..
 
Da sam nešto tanjih živaca već bi ga se otreso.
Bukvalno dan pre evergrandea sam uleteo skoro ol in u avax i sad evo češem dupe već danima. Pametan nisam, to shvatih odavno (još kad sam pucao lovu na BTC pre prvog dohvatanja 20k), al ovo je previše i za mene
 
Avax se ponaša isto kao i ostali bolji altovi, svi su manje više šlogirani i čeka se smirivanje marketa,
Dakle, potrebno je strpljenje, ništa više.
 
Evo mogu ja da dam pojasnjenje iz prve ruke s obzirom da sam napravio taj chart kao i sve ostale na tom sajtu.

Prva stvar koju si promasio je da procitas tekst iznas i ispod tog charta. Druga stvar koju si promasio je da razumes sta taj chart predstavlja.

Konkretan chart prikazuje kako bi to izgledalo kada bi se prethodni ciklus bukvalno ponovio. Znaci, iskljucivo "sta bi bilo kad bi bilo" bez ikakve naucne osnove. On sluzi da slikovito prikaze kako bi to moglo da izgleda kada bi se od danasnjeg dana (ili bilo kog drugog prethodnog dana koji se moze izabrati iz padajuceg menija) sve ponovilo. Ono za sta on nikako ne sluzi je da pokaze koja ce cena biti "sutra u podne" ili bilo kog konkretnog dana. To sto se septembra 2017 desilo da su kinezi nesto izjavili pa je cena otisla na kratko za 20% dole ne znaci da ce sutra sve to isto da se ponovi bas danas.

Od svih chartova koji se nalaze tamo ovaj je jedini koji je napravljen radi zabave i nema utemeljenje ni na jednoj ekonomskoj logici a opet, sa druge strane, jedan je od najpopularnijih.

Nadam se da je sad malo jasnije.

A sto se prognoza tice (prelistao sam par strana u nazad i vidim da je to vruca tema ovih dana ovde) evo moje prognoze za ATH za ovaj ciklus:

$100K-$200K: skoro pa garantovano
$200K-$300K: ne bas ocekivano ali vrlo moguce
$300K-$400K: ovo je prilicno tesko ali imajuci u vidu hype koji moze da se javi nije nemoguce da short squeeze dotakne ovaj raspon

Uglavnom, ja bih savetovao ljudima da izlaze kada Mayer Multiple predje 2,5 (odnosno da beze glavom bez obzira kada predje 3). Trenutni SMA200d je $45K tako da bi na danasnji dan znacilo da treba izlaziti na $112K odnosno bezati na $135K ali dok on dodje do tih vrednosti povecace se i vrednost SMA200d tako da ce za 2-3 meseca vrednosti za bezanje biti negde na $150K-$250K. Prilikom prethodnog ATH vrednost mu je bila 3,77.

Takodje treba pratiti i SMA1458d. Trenutna vrednost mu je $15,6K. Savetujem izlazak na vrednostima 8x-10x a preko 10x ulazi u crveno. Prilikom ATH u prethodnom ciklusu imao je vrednost 16x. Zato i kazem da raspon od $300K-$400K nije bas za ocekivati osim u slucaju da ovo potraje malo duze pa da se SMA200d poveca na $100K i SMA1458d dodje do $20K.

Treba obratiti paznju i na realizovanu cenu. Savetujem izlazak na x3. Trenutno je oko $22K a u narednih par meseci moze lako doci do $50K+.

I naravno RSI. Kada predje 90 to je sasvim lep signal za izlaz.

Naravno, ni jednu od ovih vrednosti ne treba posmatrati pojedinacno (vec bukvalno gomilu stvari treba analizirati) ali s obzirom da na osnovu prelistanih 15-20 strana u nazad stekao utisak da vi ovde vise volite da vam neko kaze gotovo resenje nego da sami donosite zakljucke (izvinjavam se unapred za svakog o koga sam se ogresio ovom izjavom) onda su ovo neki parametri koje mozete i sami da pratite i oko kojih ne mora puno da se razmislja.
mainnet brate, ti nam trebaš ovde da nam malo pomogneš oko analiza i razumevanja situacije. Ozbiljno mislim.
Dobro nam došao i slobodno kada imaš vremena piši, pa ko želi da sluša (čuje) nešto će i naučiti.
Ali nemoj puno tih stručnih izraza, nego nam uprosti šta je trenutno suština, čemu da se nadamo, ... verovatno nam pomogne.
Nadam se da me razumeš šta želim da kažem. Ukratko, značićeš nam ovde na forumu, ako imaš vremena i volje. Eto toliko.
 
mainnet brate, ti nam trebaš ovde da nam malo pomogneš oko analiza i razumevanja situacije. Ozbiljno mislim.

Hvala na dobrodoslici :)

Dobro nam došao i slobodno kada imaš vremena piši, pa ko želi da sluša (čuje) nešto će i naučiti.
Ali nemoj puno tih stručnih izraza, nego nam uprosti šta je trenutno suština, čemu da se nadamo, ... verovatno nam pomogne.
Ovo mi nije bas najjasnije. U jednoj recenici pricas o ucenju a vec u sledecoj kazes "nemoj puno tih strucnih izraza". Pa jel zelite da ucite ili ne?

Stvari o kojima sam pisao u prethodnoj poruci jesu uproscene. Od toga ne moze prostije. Sve posle toga vodi daleko u komplikovanije stvari i pojmove. Ako zelite da vam pomognem i pojasnim neke stvari onda je jedini nacin da vi sa znanjem idete na gore. Ne postoji varijanta da vi sa znanjem cucite na minimumu a da ja komplikovane stvari toliko uprostim da mozete da razumete. Jednostavno ne ide tako.

E sad, ako je i to sto sam napisao za vas komplikovano i "puno strucnih izraza" pa kako vi onda investirate? Citate vesti i pratite youtube influensere? Moze i tako ali u tom slucaju ne bih savetovao investiranje sa vise od 100 evra. Najozbiljnije.

Dodao bi sa sam zadivljen sto je ono "blago" napravio neko sa nasoh prostora.

Izizetno kvalitetan materijal koji skoro da omogucva kompletnu navigaciju kroz citav ciklus na jednom mestu i planiranje za buduci izlaz..
Hvala. Trudio sam se a trudim se i dalje. Lepo si primetio da je sve sto sam ja radio iskljucivo namenjeno dugorocnom investiranju.
 
O ciframa za izlaz je prerano pricati, to treba ispratiti dok skace i videti kakva je situacija. Mayer multiple apsolutno nista ne mora da znaci. Ako je proslog puta bilo 3.77 fo je daleeeeko vise od 2.5 koji su preporuceni. Mnogo faktora moze da utice ali posebno treba uzeti u obzir koliko je para odstampano od proslog ciklusa do danas.

Ja nekako uvek zelim da svi uzmu sto vise para umesto da prodaju prerano. Previse smo prilika imali do sada i malo ko je iskoristio to samo zato sto su se svi zadovoljavali sicom.
 
O ciframa za izlaz je prerano pricati, to treba ispratiti dok skace i videti kakva je situacija. Mayer multiple apsolutno nista ne mora da znaci. Ako je proslog puta bilo 3.77 fo je daleeeeko vise od 2.5 koji su preporuceni. Mnogo faktora moze da utice ali posebno treba uzeti u obzir koliko je para odstampano od proslog ciklusa do danas.
U potpunosti se ne slazem sa tobom ..

Mnogo bolje uzeti profit na 2 ili 2.5 nego cekati 3.77 i onda juriti dead cat bounce, jel tih 3.77 mozda nikad ne dodje, a veliko pitanje da li ces prepoznati taj dead cat bounce ...

Najbolje je stepenastno uzimati profit -> ali sad je to druga prica da ne davim temu previse (g)lupetam ovde... Za sad samo cekanje i bleja dok bull run radi svoj posao ..
 
U potpunosti se ne slazem sa tobom ..

Mnogo bolje uzeti profit na 2 ili 2.5 nego cekati 3.77 i onda juriti dead cat bounce, jel tih 3.77 mozda nikad ne dodje, a veliko pitanje da li ces prepoznati taj dead cat bounce ...

Najbolje je stepenastno uzimati profit -> ali sad je to druga prica da ne davim temu previse (g)lupetam ovde... Za sad samo cekanje i bleja dok bull run radi svoj posao ..
A gde si ti procitao da sam ja rekao da treba da se juri 3.77?

Godinu i po dana pricam ono sto sam i u prethodnom postu rekao da je rano da se prica o izlazu i ciframa. Suludo je praviti bilo kakve planovd unapred a da se ne saceka da se vidi kako ce se odvijati situacija. Mozda 2 dokaci jedva, mozda ode na 5. Otom potom.
Jedino priznajem kad neko izadje na odredjenoj cifri i kaze, to ne to, dosta mi je i vise ne gleda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno