Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SOL za nepunih mesec dana sa 23$ na 48$ dolara danas. Za ova tri meseca 3 puta je testirao support tu negde malo preko 20$ i to uvek negde oko 20-og u mesecu (patern sa celim tržištem koliko vidim), ali se uvek posle tih padova i fino oporavljao (pogledati chart). Evo ide nam ponovo 20-ti u mesecu, da li će patern da se ponovi, ne znam. :eek:😅

SOL-15-avgust-2021-30-dana-chart-18h.png

SOL 6 meseci
SOL-6-meseci-chart-15-avgust-2021.png

ADA-BNB-UNI-SOL-LINK-15-avgust-2021-18h.jpg

BTC-ETH-SOL-BCH-LTC-15-avgust-2021-18h.jpg
Dok ovo pišem, upravo mi je prošao sell order na 49.2$ (stepenasta prodaja nagore i čekam konsolidaciju za nekih 2-3% profita a možda i 5% (pullback na 47$ tj. 46.4$)). Barem je to plan, do sad je radilo. 😅
Binance-Sell-SOL-15-avgust-2021.png
+1h

Greje ovo solnce, ne staje, vrućina samo takva, i evo upravo probi 50 $tepeni... 😀 50.5$ tačnije

edit: 51.5$ o_O
 
Ako pogledamo chart, mozemo videti da cak i u najvecem bullu, Bitcoin je lagano imao dane kada bi cena padala i po 15%-20%. Znaci u samo jednom danu cena padne po 15%-20%, cena lagano padne po 8-9 hiljada. I to se vecinom desavalo na svakih mesec i po, dva. Na chartu nisam sve dane sa velikim padom izdvojio, da ne bi bio zagusen chart. Ali bilo je puno takvih dana. A sada razmislite kada je zadnji put bio veliki pad u samo jednom danu? Pa skoro 3 meseca mi nismo imali slom na berzi. Znaci samo je pitanje trenutka. Jednog dana cete se probuditi i videti da je BTC potonuo. U najvecem bullu su se desavali debakli, a sada u ovom mrtvilu da ne potone BTC, nema sanse. Pogledajte volumen. Uporedite volumen sada, sa volumenom na istoj ceni pre ATHa. Sada je volumen drasticno manji. Kako vi mislite sa ovim malim volumenom da se ide na novi ATH. Ovaj BTC vec 8 dana zakucao da se vrti izmedju 45.000 i 47.000. Pa ne moze sto godina stajati tako u mestu. Ili ce odleteti na Mesec, ili ce se strovaliti. Drzi se tako, dok samo ne krene odjednom da pada cena, i onda nastupa i panika i preko noci slom na berzi. Kada mnogi ljudi vide da BTC nema snagu vise da raste, krenuce da izlaze pre drugih, da se naplate, a onda kad krene auto nizbrdo, onda ce i mnogi drugi da iskacu. Samo je pitanje trenutka kada ce slom biti.
Evo charta, nastavak prethodnog komentara.

Aha. Volim ovakvu konciznu analizu potkrepljenu izuzetnim tehničkim pokazateljima. Samo ako može jedno malo pitanje vezano za neizbežni potop i slom berzi - zašto onda ne prodaš onih tvojih 10 BTC kada si već toliko siguran u svoju analizu?
 
Serum je lepo skočio u poslednjih mesec dana. Sa oko 2.5 na 7.4. Gledao sam na Polu. Mislio sam se kad je bio oko 4 da uzmem malo, ali nisam istraživao, a i kao na nekom sam odmoru... Ima li neko nešto pametno da kaže za SRM?
 
DeFi u solana ekosistemu. Meni je isto bio interesantan, čak sam neku malu količinu uzeo po 8+ aprila čini mi se. Posle sam dokupljivao po 5$,4$ i na kraju po 2.85$.
Sad sam delom izašao na 2-3x, i dalje mislim da ćemo još jednom da se spustimo do 42 ili čak 38k.
Deo sam ostavio da čekam 12+ dolara. Verujem da može 10+ da prebaci, ali lično ne bih kupovao preko 6$.
 
Cena raste, obim pada .. Jeste da sam tek usao u istrazivanje kripto sveta, ali ovaj osnovni pokazatelj mi je sumnjiv ..

Koliko sam uspeo da zakljucim, neki konsenzus na netu je da bi definitivna potvrda nastavka bull marketa trebalo da bude potvrda na nivou od 55-57K.

Obzirom da sam se ispalio sto nisam pazario na nivou od 30K, odlucio sam da pocnem sa kupovinom ako dospe do nivoa od 57K.

Lakse bi mi bilo da svarim placanje na 57K sada kada je cena vec 47K, nego da eventualno ponovo ispadnem curan i da cena krene da se strovaljuje sa ovih trenutnih 47K na nize nivoe koje sam propustio ..
 
Obzirom da sam se ispalio sto nisam pazario na nivou od 30K, odlucio sam da pocnem sa kupovinom ako dospe do nivoa od 57K.

Lakse bi mi bilo da svarim placanje na 57K sada kada je cena vec 47K, nego da eventualno ponovo ispadnem curan i da cena krene da se strovaljuje sa ovih trenutnih 47K na nize nivoe koje sam propustio ..
Ovo prvo ti je skroz pogrešan korak. Mislim, početi kupovinu po 10000 većoj ceni od trenutne je po meni van svake pameti. Istraži dolar cost average strategiju za ulaz i biće ti mnogo jasnije kako pravilno investirati - ako planiraš da investiraš.
A što se tiče ovog drugog, za takve stvari postoji stop loss, pa istraži kako se koristi i zašto ga je korisno uvek postaviti ako trejduješ.

I moraš se na početku odlučiti da li ćeš biti investitor ili trejder, jer je to ogromna razlika.

edit:

A što se tiče volume ( obim što kažeš - prvi put čujem za taj izraz, pa se nadam da mislimo na isto :) ) na menjačnicama, mali je zato što se sklanja nedeljama u nazad mnogo btc-a na cold wallet-e, pogotovo od kad su pritisnuli binance.
 
Poslednja izmena:
Cena raste, obim pada .. Jeste da sam tek usao u istrazivanje kripto sveta, ali ovaj osnovni pokazatelj mi je sumnjiv ..

Koliko sam uspeo da zakljucim, neki konsenzus na netu je da bi definitivna potvrda nastavka bull marketa trebalo da bude potvrda na nivou od 55-57K.

Obzirom da sam se ispalio sto nisam pazario na nivou od 30K, odlucio sam da pocnem sa kupovinom ako dospe do nivoa od 57K.

Lakse bi mi bilo da svarim placanje na 57K sada kada je cena vec 47K, nego da eventualno ponovo ispadnem curan i da cena krene da se strovaljuje sa ovih trenutnih 47K na nize nivoe koje sam propustio ..

Ja već vidim da ćeš ti da lepo pukneš pare na ovome. Jedna jedina šansa za ulazak sada je ako BTC krene da potvrdi 21WMA support, trenutno negde oko 41k. Ako se to desi i ako support stvarno izdrži, možeš da kupiš umerene količine kripta za jedan kraći hold. U svakom drugom scenariju, mani se kupovine sada.
 
Ha, ha. Medjed je na aparatima, a bikovi se raduju. :)
Ja se nećkam već bar nedelju dana da uđem sa nekom sićom i nikad da se odlučim.
Nikako da dođe ta korekcija, sve samo raste i raste.
Ipak ću još sačekati, pa da vidimo kako će se trend odvijati.
Ako ne bude bilo skoro korekcije, morbius i bezimeni, drž te se.
A ako bude, ja vodim na piće.
 
Ovo prvo ti je skroz pogrešan korak. Mislim, početi kupovinu po 10000 većoj ceni od trenutne je po meni van svake pameti. Istraži dolar cost average strategiju za ulaz i biće ti mnogo jasnije.
A što se tiče ovog drugog, za takve stvari postoji stop loss, pa istraži kako se koristi i zašto je korisno koristiti.

Hvala na odgovoru. Ja zapravo, iskljucivo, planiram da hodlujem BTC do Decembra 2025, a mozda i duze. Trejdovanje (ako si na to mislio pod ovim stop loss) me ne interesuje, a nemam ni dovoljno znanja i zivaca da se upustim u tako nesto.

Prosto, gledam da kupim sto vise BTC-a za novac koji imam, zato sam mislio da sacekam potvrdu bull marketa kako bih bio siguran da cena nece da spadne na nivoe koje sam propustio pre samo 20 dana ..

Cak sam planirao da pazarim Antminer S19 pro (sa novcem koji bih inace ulozio u kupovinu BTC-a), jer sam citao na onim sajtovima koji vrse recenzije da moze da se izrudari oko 0.4 BTC godisnje koje bih sacuvao (o tome sam postavio pitanje na temi "majnovanje za pocetnike"), ali su me clanovi brzo odgovorili od toga - navodno, ne isplati se jer BTC valjda postaje sve tezi za rudarenje iz meseca u mesec ..
 
Nikako da dođe ta korekcija, sve samo raste i raste.
Ipak ću još sačekati, pa da vidimo kako će se trend odvijati.
Ako ne bude bilo skoro korekcije, morbius i bezimeni, drž te se.
A ako bude, ja vodim na piće.

Ja ne očekujem korekciju, koliko da kažem.
 
Ja ne očekujem korekciju, koliko da kažem.
Onda izvini, ne znam zašto sam mislio da veruješ u korekciju.
Nema veze, ako bude kratke korekcije, da ja potrošim ovo što ne znam šta ću pametnije,
pa krene pravi bull, ja ću da častim većinu forumaša, ako ikad to bude izvodljivo.
 
Hvala na odgovoru. Ja zapravo, iskljucivo, planiram da hodlujem BTC do Decembra 2025, a mozda i duze. Trejdovanje (ako si na to mislio pod ovim stop loss) me ne interesuje, a nemam ni dovoljno znanja i zivaca da se upustim u tako nesto.

Prosto, gledam da kupim sto vise BTC-a za novac koji imam, zato sam mislio da sacekam potvrdu bull marketa kako bih bio siguran da cena nece da spadne na nivoe koje sam propustio pre samo 20 dana ..

Cak sam planirao da pazarim Antminer S19 pro (sa novcem koji bih inace ulozio u kupovinu BTC-a), jer sam citao na onim sajtovima koji vrse recenzije da moze da se izrudari oko 0.4 BTC godisnje koje bih sacuvao (o tome sam postavio pitanje na temi "majnovanje za pocetnike"), ali su me clanovi brzo odgovorili od toga - navodno, ne isplati se jer BTC valjda postaje sve tezi za rudarenje iz meseca u mesec ..
Potvrda bull marketa je novi ATH, a što se tiče ovoga za majnovanje, i to je po meni isto pun promašaj sad, zato što ti taj s19 možda trenutno toliko zarađuje, ali je zarada u rudarenju promenljiva, i niko ti sa sigurnosti ne može reći koliko ćeš zaraditi za godinu dana a pogotovo ne da ćeš izdrudariti 0.4 btc-a za godinu dana :) pa eto, istraži sam i ovo na šta sam ti skrenuo pažnju ( ali ne na jutjubu kao što početnici uglavnom nasedaju )

edit:

i još jedna stvar, zašto baš do decembra 2025? :) kao to je bio kraj ciklusa 2 puta, pa mora uvek biti tako?
Zapamti, kad god većina očekuje nešto u kriptu, bar u 95% slučajeva se desi suprotno, pa pazi šta ti jutjuberi savetuju ;)
Nikako da dođe ta korekcija, sve samo raste i raste.
Desiće se verovatno kad kupiš, zato se i ulazi i izlazi posotepeno, a ne all in.
 
Poslednja izmena:
Radio sam swing trade i izasao pre 14 dana pre ovog celokupnog rast-a čekajući nekih 5-10% profita kad ono...Imao sam prilike da udjem ponovo u ICP na 38 jer je kaskao malo, zatim KSM na 220, nisam ušao ni u IOTX pump, mogao sam uzeti 100% lagano i još par drugih ali sve sam mislio mnogo je brzo BTC otišao sa 30 na 45k sa malim volumenom medjutim izgleda da će ga leverage pogurati još više dok mi čekamo korekciju.
 
Sto se tice cijene BTC-a ovako moje skromno viđenje, moze biti talasanja, oscilacija, ali pad prema 30k ako se desi onda bi vjerovatno to bilo to za ovaj ciklus, nisam nesto ubjeđen da je kraj jos ovome, naravno postoji i jedna i druga strategija. Iz mog dosadasnjeg iskustva mislim da je veca sansa da vidimo novi ATh ove godine nego cijenu tipa ispod 30k, ali vidit cemo svakako jesen ce puno toga pokazati, a naredni 15-ak dana vjerjujem da ce ovako talasati malo gore malo dole, ali nista drasticno ni skok ni pad s tim da ce vjerovatno altovi da iskoriste ovaj period pa ce pojedini da poprave odnos prema BTC.
 
Ovo prvo ti je skroz pogrešan korak. Mislim, početi kupovinu po 10000 većoj ceni od trenutne je po meni van svake pameti. Istraži dolar cost average strategiju za ulaz i biće ti mnogo jasnije kako pravilno investirati - ako planiraš da investiraš.
A što se tiče ovog drugog, za takve stvari postoji stop loss, pa istraži kako se koristi i zašto ga je korisno uvek postaviti ako trejduješ.

I moraš se na početku odlučiti da li ćeš biti investitor ili trejder, jer je to ogromna razlika.

edit:

A što se tiče volume ( obim što kažeš - prvi put čujem za taj izraz, pa se nadam da mislimo na isto :) ) na menjačnicama, mali je zato što se sklanja nedeljama u nazad mnogo btc-a na cold wallet-e, pogotovo od kad su pritisnuli binance.
Milsim da je gledao Igorov poslednji video, pa zato. Igor je rekao da ako probije 50k da ide gore a ako ne onda dole
 
Milsim da je gledao Igorov poslednji video, pa zato. Igor je rekao da ako probije 50k da ide gore a ako ne onda dole
ne znam ko je igor, niti me zanima 😀 verovatno neki jutjub guru :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: kad kažeš video.
 
još jedna stvar, zašto baš do decembra 2025? :) kao to je bio kraj ciklusa 2 puta, pa mora uvek biti tako?
Zapamti, kad god većina očekuje nešto u kriptu, bar u 95% slučajeva se desi suprotno, pa pazi šta ti jutjuberi savetuju ;)

Nisam ni znao da je Decembar 2025 kraj nekakvog ciklusa .. Taj termin se poklapa sa nekim zivotnim planovima, pre nego sa ciklusima o kojima ne znam nista .. Ja na BTC gledam kao na oblik investicije kojoj bih dao vremena da generise profit. Ne znam u sta bih drugo investirao, a da ima potencijal za rast. Kamate u bankama odavno ne pokrivaju ni godisnju inflaciju, zlato ima jadne prihode u poslednjih 10 godina, tj. gotovo nikakve i sada je nije ni na nivou od pre 10 godina, a u medjevremenu je i dosta padala vrednost (mislim da je to prevazidjen metod stednje u modernom dobu koji mlade, dolazece generacije vise ne interesuje kao nase oceve/dede) ..
 
Milsim da je gledao Igorov poslednji video, pa zato. Igor je rekao da ako probije 50k da ide gore a ako ne onda dole
Nije, gledao sam nekog tipa Crypto Savy koji je kao pogodio pad sa 65K na 30K, a sada predvidja da ce kada dodje do 52K da se strovali na 24K .. Jedino sto ce, kako tvrdi, ponistiti tu prognozu je ako ode na 57K nivo, onda je sve bullish po njemu ..
 
Prodade ti na 50, i uze profit, a SOL ode na 63. Nekada je bolje biti holder, nego trgovati 10X na sitnu zaradu.
3 meseca nisam pipao berzu i kad se odlučim da malo treniram... greška. 🤣 Pravi trenutak ali u pogrešnom smeru. Ali, to je neminovno, praviti greške. Greška sa XRP-em iz februara meseca (onaj pump and dump koji je bio) gde sam bio u jednom trenutku i > -50% od uloženog me je naterala da malo bolje istražim potencijalne novčiće za ulaganje, tako da sam sačekao da se malo XRP oporavi i sa nekih -27% XRP ulaganja prešao u SOL. SOL od tada napravio x6. Ovo što sam keširao i uzimao je x4.5 i x5. Malo li je? Grešku iz maja meseca gde mi je portfolio pao na 37% od ath za par dana (18maj - 23maj), sigurno neću više da ponavljam. Portfolio je trenutno na nekih 80% od ath iz maja meseca, što smatram uspehom. Nema ništa loše u tome da se uzima profit. To sad otvara vrata za nova ulaganja i kupovinu dip-ova. To je i bio cilj ovog keširanja.
Jesam bullish sa SOL-om ali stvarno nisam očekivao pump od 35% za 1 dan. :eek: E sad, jedan od signala da će nešto da se desi je možda bio i dolazak onih silnih miliona tethera na FTX (menjačnica je na Solana mreži, investitori su u gomilu projekata na mreži, a imaju i svoj trading desk tako da lako mogu da pumpaju šta im se prohte). Takođe jedan od signala je možda bio i ATH za TVL (Total Value Locked) na Solana mreži od pre par dana.
Od nove godine naovamo patern, svaki mesec bez izuzetka javljao se dip od ~20-og do kraja meseca. Samo kažem. Svaki mesec.
 
@Sirakuska starica U tom slucanu BTC i ETH bi mogle sa budu dobre opcije..

4 year cycle se moze desiti i ne mora ( dosta ljudi po mom misiljenju grese kad veruju u to. )

Googlaj DCA i razmisli da li ti ta strategija odgovara i da ponovim od youtube-a ne gledaj NISTA osim ako ne zelis da izgubis pare ( ima dva kanala koji su OK ostalo sve prevara )

Izuzetak je benjamin cowen -a , koji i tako nece nista konkretno da ti kaze.

Srecno.
 
Hteo sam jos jedno pitanje da postavim, znatizelje radi ..

Da li neko ima iskustva sa "Premium" signalima kao sto su "Signals Blue" ili "Fat Pig Signals"cija mesecna pretplata je prilicno visoka- npr. 290 EUR mesecno za Signals Blue ..

Gledao sam razne recenzije i trustpilot ocene po kojima svi tvrde da imaju preko 90% uspesnih trejdova .. Takodje, na svom sajtu na kraju meseca ostave screenshot transakcija koje su obavili gde se vidi tacan procenat zarade, sto deluje potpuno nestvarno .. Signali stizu preko Telegrama valjda i mesecno ih ne bude vise od 30-35 ..
 
Ovaj post je ostario ko mleko :) Kako SafePal jel napreduje ?

Inace ADA bas ume da me iznervira kad gledam berzu. jel kad god ona uradi ovako nesta pogledam ostale koine i popizdim sto sam ih uopste kupovao i sto nisam te pare dao za ADA-u i sto nisam vise kupio iste.

Opet sa druge strane stavljati sve u jedan ALT nije bas pametna stvar tako da se moram pomiriti sa situacijom.

Takodje treba napomenuti da ADA ume da napravio ovavke pomake i onda mesecima da stoji kao stable coin.
Naravno legendo. Evo danas probio 1,35$, a krenuo sa 0,61$. Dobro je šta nisi sve pare dao za ADAu, jer kao što vidiš drugi ipak prave veći profit.
Svaka cast za ljude koji su uložili u Solanu. Upravo sam pre izvesnog vremena ovde napisao, da ljudi koji ne žele ulagati u nove projekte, u ”nesigurne” coine, da ljudi koji hoće ulagati na “sigurno”, ipak ne ulažu u ETH i ADAu već u SOL i DOT. Evo ga SOL već doneo 3x u ovoj mrtvoj mački. A ETH i ADA samo 2x. Mnogo znaci kad imas osetno manji market cap, pa se onda veoma brzo multipliciras. SOL i DOT nisu izvikani, i zato kad tu naleti masa, dignuce te u nebo. A da ideš u ADAu i ETH, tu te već ceka po milion ljudi, balon je vrč napuvan, i tu se teško dize cena, tu treba ogromna rulja da navali da odeš na 2x. A u SOL dodje jedna manja količina ljudi, i već 3x! Svaka cast za holdere SOLa! Kada bude debakl berze, gledajte opet kupiti SOL ako bude OK cena.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam jos jedno pitanje da postavim, znatizelje radi ..

Da li neko ima iskustva sa "Premium" signalima kao sto su "Signals Blue" ili "Fat Pig Signals"cija mesecna pretplata je prilicno visoka- npr. 290 EUR mesecno za Signals Blue ..

Gledao sam razne recenzije i trustpilot ocene po kojima svi tvrde da imaju preko 90% uspesnih trejdova .. Takodje, na svom sajtu na kraju meseca ostave screenshot transakcija koje su obavili gde se vidi tacan procenat zarade, sto deluje potpuno nestvarno .. Signali stizu preko Telegrama valjda i mesecno ih ne bude vise od 30-35 ..
Zaobiđi to i besplatne i one koje se placaju.
 
Zaobiđi to i besplatne i one koje se placaju.
Ja placam Benjaminovu, i mislim da je vise nego korisna i za sad se nisam pokajao, cak sta vise zao mi je sto nisam ranije uplatio.

Obrazlozio bih detaljnije zasto ali ne znam da li je to korektno jer bih morao da iznesem dosta detalja o grupi.
 
U bull marketu se tesko pravi greska, samo je pitanje koliko ces zaraditi…
Ali, hajde, napisi detaljnije…
 
Ja placam Benjaminovu, i mislim da je vise nego korisna i za sad se nisam pokajao, cak sta vise zao mi je sto nisam ranije uplatio.

Obrazlozio bih detaljnije zasto ali ne znam da li je to korektno jer bih morao da iznesem dosta detalja o grupi.
Benjamin nije lik koji daje signale tipe "bitcoin ce ici do 57 000k pa ce testirati 20 week moving average na 45k pa cemo onda gore" on nikad ili gotovo nikad ne kaze sta ce biti vec radi po sistemu "ovo je moja procena rizika ja radim ovo a vi kako ocete"

P.S. Drago mi je da ti se svidela njegova lista :)
 
Između mnoštvo informacija koje daje, ono što je po meni najbitnije je tzv procena rizika za kupovinu nekih 10ak novčića.
Njegov rizik se kreće od 0 do 1, i on kaže sledeće. Pravilo je da se kupuje na unapred određene dane (da li 7 dana, 30 dana ili koliko god)
Daću primer da svake subote želim da kupim novčiće za 100 dolara. Uđem subotom u tabelu i vidim da je rizik za kupovinu DOT 0,43 što znači da kupujem x1 100 dolara. Da je rizik 0,33 kupovao bih za 200 dolara, 0,23 kupovao bih 300 dolara itd. Kada rizik pređe po njemu 0,5 ali može i preko 0,6 počinje prodaja, isto na unapred zadate dane. Ako je rizik 0,59 u subotu prodajem 1/15 novčića koje imam, ako je 0,69 prodajem 2/15 novčića koje imam, ako je 0,89 prodajem 4/15 koje su preostale.

Ovakav sistem je pre svega dobar za njega jer te "tera" da stalno imaš pretplatu i pratiš kretanje rizika. Čovek ima 5700 pretplatnika u ovom momentu, to je preko 500,000 dolara mesečno :D

Meni se sistem sviđa jer me ograničava da ne razmišljam puno o kupovini, kupujem do 0,5 pa koja god da je cena. Jedino šta ga neću poslušati je prodaja, prodavaću kada rizik bude veći, ne znam još koji ali kontam tamo preko 0,8 ali ne znam to još.

Ja iskreno nemam previše vremena da prikupljam sve ove informacije koje on prezentuje, tako da mislim da vredi uloženog novca za pretplatu, pa makar 2-3 meseca dok se ne kupe novčići pa ko želi da ih čuva kao ja, neka čuva na duže.

Drugi razlog zašto mi se sviđa je taj što on ima prikazanu procenu rizika zadnjih npr 5 godina, gde se vidi koje je rizike davao i koja je uporedo cena bila. Gledao sam detaljno i nijednom nije pogrešio kada je cena išla dole, par puta je malo okasnio kad je išla gore ali u 95% slučajeva je dobro predviđao.

I to što kaže Detecotr, on ne kaže "kupite sad to i to" nego kaže, ja kupujem danas taj i taj novčić zbog toga i toga.
Evo npr za SOL, po njemu sada treba da se proda 5/15 i najbolje da se proda za ETH https://prnt.sc/1ptzn0h
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    88.5 KB · Pregleda: 107
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno