Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se dobro secam , ove godine si prilicno rano izasao u fiat.Jesi li vatao voz sa tim novcem ili je ostalo dovoljno novcica za hold?Koji ti je sledeci target za krupniji izlaz?
ma samo malo prodao, da se podmire troskovi...sto se tice BTC-a i ovom sam cijenom zadovoljan, ali cekacu rasplet situacije tamo do nove godine, mislim da cemo viditi novi ATH, a sto se tice ETH-a tu gledam samo kroz odnos prema BTC sljedeci izlaz 0.08 i zadnji na 0.1 pa cemo cekati rasplet situacije sa BTC-om od ostali altova ne interesuje me nista pretjerano, malo pratim LTC mislim da je dosta zaostao u ovome uptrendu i da ima neke sanse da se zaleti, ali fokus je samo ETh prema BTC i naravno finalni izlaz iz BTC-a opet kazem mislim da nije kraj ciklusa i da cemo viditi novi ATH do kraja godine to je konacno plan .....hoce li to biti 100k ili vise ne znam vise ce se moci prognozirati tamo na jesen.
 
Tacno, ispao sam debil. Secam se i da razmisljao - ako padne sa 30K na tih 24K koliko su ocekivali, kupicu eventualno 20% vise kripta, ali rizikujem da se odlepi od 30K na ko zna koliko .. Pogotovo sto je nekoliko puta pokusavao da probije dno od 30K i nije uspevao. Svi signali su mi govorili da kupim, uopste mi nije jasno sta sam ocekivao da se desi .. Jos se secam da sam kupio ADA za neku sicu od 100 eur kad je bila na 1.15 jer mi se ucinila bas bas jeftina, pa da vidim kako funkcionise proces prebacivanja u wallet i stejkovanja .. Sada kada pogledam u wallet i vidim da se iznos skoro duplirao u novcaniku od tada dodje mi da umrem!

To što sad osećaš se popularno naziva FOMO i glavni ti je neprijatelj ako planiraš da plivaš u kripto vodama. Emocije te sigurno vode u greške.

Druga uobičajena greška koju praviš je praćenje stada, tako se završi ošišan. Ti si zapravo početno bio sasvim u pravu, nas i čeka veliki slom tržišta ove ili sledeće godine. Ali onda moonboy-i počeli da ti pričaju kako ovo tržište istorijski raste i očas posla te pokolebali. Kripto se ne kupuje sada kad su se svi popalili i očekuju moon, kripto se kupuje kad niko ne mari za njega.

Moja strategija je da stepenasto prodajem, sačekam slom, a onda vidim kakve će biti mere finansijske politike nakon toga. Ako opet bude neke politike stimulusa i štampanja novca, ja kupujem kripto lopatama. Ako međutim veliki transfer bogatstva bude zvanično okončan, kamatne stope budu podignute i ljudi opet budu mogli da uzimaju lepe kamate štedeći u banci, ovi internet tokeni su završili priču.
 
Ispriča se čovek sam sa sobom.

Ne znaci da gresi. Osim ovog dela da ce ici na 100k ali treba cekati 20-30k za kupovinu koji je nije blizak logici.

I sam sam blizak odluci da dobrim delom predjem u stable na 50k.. Ako nastavi ka ATH, sledi limit buy uz rizik da smanjim portfolio za 10%... Pomiren da nekada dobijem nekada izgubim.

Svakako, dalji ignor postova.
 
Ne znaci da gresi. Osim ovog dela da ce ici na 100k ali treba cekati 20-30k za kupovinu koji je nije blizak logici.

I sam sam blizak odluci da dobrim delom predjem u stable na 50k.. Ako nastavi ka ATH, sledi limit buy uz rizik da smanjim portfolio za 10%... Pomiren da nekada dobijem nekada izgubim.

Svakako, dalji ignor postova.
Nije ti blizak logici jer ne razumes šta sam napisao. Naravno da nije logično da ja čekam 20-30 hiljada za kupovinu ako idemo na 100.000. Ali stvar je u tome što ja ne mislim da idemo na 100.000. A mnogi mi pisali da ću propustiti voz ako čekam 30.000. E zato sam napisao da čak i kad bismo otisli na 100.000, ispravno je čekati 30 hiljada jer ne bismo propustili voz, jer u bearu i sa 100.000 će pasti na 30.000. A inače ja pisem za one koji čitaju, a boli me uvo za one koji ponavljaju 100 puta “ignore”. Ipak postoje ljudi koji čitaju i koji vode debate sa mnom, a vas to toliko boli pa pisete da ja sa sobom pišem😂. Neverovatno je to kolko vam je krivo što neko drugačije misli. Čak ni druge ljude koji debatuju sa mnom ne podnosite. Uprkos vasem ignoru, chartove koje sam okačio je videlo preko 70 ljudi , i zbog njih ću pisati ako treba i vise 😊. Nećete me ucutkati, losa vam je taktika sa ignorom jer vama se i ne obraćam. Čim je BTC presao 47.000 javili ste se da mene provocirate pricama kako gazi potok, a obećali ste da me ignorirate. Pa gde vam je sada 47.000? Lepo sam poručio da se BTC već danima bukvalno muči da predje 47.000. Ponestaje goriva jer ljudi ne ulažu, jer znaju da u mrtvoj mački se ne ide na Mesec.
 
Imam 2K USDC i ne mogu da se odlučim u šta da ih uložim. Je li je kasno za ADA s obzirom da je već dosta skočila i blizu je ATH?

Znam da niko ne može da zna trend, ali ipak je dobro da se čuju druga mišljenja
Ja bi ti preporucio bar 500 da ulozis u fomo token (fomolab) , ja sam ga kupio na 0.07 pre dve nedelje. Ath je bio 0.9 predvidjaju 3$ na jesen.
Uskoro izbacuju svoju igricu. Nesto slicno kao axie ( ili kako se zove) gde ce se za fomo kupovati nft za ucestvovanje u igrici.
 
Poslednja izmena:
d1iQCUh.png

Pitanje za bullove: zasto kitovi nisu kupovali ovaj dip na $30k? Meni je ovo malo zabrinjavajuce. Pogledajte koliko je bilo kitova pre ovog bull runa, i nakon sto su se istresli kada je cena BTC-a skocila, i dalje ne raste broj kitova cak i kada je cena ponovo pala na $30k?
 
d1iQCUh.png

Pitanje za bullove: zasto kitovi nisu kupovali ovaj dip na $30k? Meni je ovo malo zabrinjavajuce. Pogledajte koliko je bilo kitova pre ovog bull runa, i nakon sto su se istresli kada je cena BTC-a skocila, i dalje ne raste broj kitova cak i kada je cena ponovo pala na $30k?
Ako dobro razumem tabelu, sa 110 adresa je spalo na 85? Ako je tako, nije bas toliko merodavno po mom misljenju. Tih 25 likova je uzelo kes i izaslo i ulozilo u nesto drugo jer ljudi uglavnom gledaju da im potfolio bude saren, a ne sve na jednom mestu.
 
Ako dobro razumem tabelu, sa 110 adresa je spalo na 85? Ako je tako, nije bas toliko merodavno po mom misljenju. Tih 25 likova je uzelo kes i izaslo i ulozilo u nesto drugo jer ljudi uglavnom gledaju da im potfolio bude saren, a ne sve na jednom mestu.
Evo ovo je malo merodavnije, adrese sa 1k BTC-a, ista situacija. Meni je cudno ovo jer se stalno prica kako su institucije cekale taj pad od $30k da udju.
 
Legenda
 

Prilozi

  • 49423636-463D-44D3-A7BA-D34C0862142D.jpeg
    49423636-463D-44D3-A7BA-D34C0862142D.jpeg
    127.2 KB · Pregleda: 238
Nisam propustio, na tvoju zalost🙂, tako da slobodno možeš da žališ. Ušao sam u SafePal, kao i mnogi sa ovog foruma koji su mi pisali ovih dana da se zahvale što sam im dao pravu ideju za ulaganje. Evo ga moj SafePal sa 61 centa već stigao na 1.1$ 😎. A vasa ADA sa dollar i nešto, nikako da predje ni 1,5$. Drago mi je da sam dobar deo ljudi preusmerio sa ADAe u SFP i još malo imace duplo, a ADA nije skocila ni 40%. E zato ste se vi i bojali mene na ovom forumu, jer konkretnim alternativama ponistim svaki predlog vas “renomiranih stručnjaka”. Neki ljudi mi pisu privatno da se ne bi zamerili sa vama. Lepo je gledati kako SFP ide u nebo za razliku od ADAe😎. Šta da se radi, ADA ima ogromni cap, tako da tu valja sipati desetine milijardi dollara da bi se ADA pokrenula. A milijarde ne padaju sa neba😉.
Ovaj post je ostario ko mleko :) Kako SafePal jel napreduje ?

Inace ADA bas ume da me iznervira kad gledam berzu. jel kad god ona uradi ovako nesta pogledam ostale koine i popizdim sto sam ih uopste kupovao i sto nisam te pare dao za ADA-u i sto nisam vise kupio iste.

Opet sa druge strane stavljati sve u jedan ALT nije bas pametna stvar tako da se moram pomiriti sa situacijom.

Takodje treba napomenuti da ADA ume da napravio ovavke pomake i onda mesecima da stoji kao stable coin.
 
"E zato sam napisao da čak i kad bismo otisli na 100.000, ispravno je čekati 30 hiljada jer ne bismo propustili voz, jer u bearu i sa 100.000 će pasti na 30.000. "
Cek malo, ako sam te shvatio, ti bi propustio moguci bull koji bi eventualno dosao, od 100k, i sacekao da posle njega dodje bear na 30k i tek onda kupio?
 
"E zato sam napisao da čak i kad bismo otisli na 100.000, ispravno je čekati 30 hiljada jer ne bismo propustili voz, jer u bearu i sa 100.000 će pasti na 30.000. "
Cek malo, ako sam te shvatio, ti bi propustio moguci bull koji bi eventualno dosao, od 100k, i sacekao da posle njega dodje bear na 30k i tek onda kupio?
I ja mogu vas isto tako da pitam, znaci vi biste propustili mogući bear koji bi eventualno dosao i sad nećete da prodate crypto i posle kupite mnogo jeftinije vecu količinu?
 
Inace ADA bas ume da me iznervira kad gledam berzu. jel kad god ona uradi ovako nesta pogledam ostale koine i popizdim sto sam ih uopste kupovao i sto nisam te pare dao za ADA-u i sto nisam vise kupio iste.

Opet sa druge strane stavljati sve u jedan ALT nije bas pametna stvar tako da se moram pomiriti sa situacijom.

Nemoj da se opterećuješ tim stvarima, to je uglavnom čista sreća. Kad sam bio rekao da BTC neću više kupovati, uzeo sam ADA umesto njega i bukvalno je iz mesta poleteo novčić. Neko drugi bi sad glumeo koliko je on pametan zbog toga, ali kažem, čista sreća je bila u pitanju. Držaću do 12. septembra kada stižu smart ugovori na Cardano mrežu, pa istresam. Tako sam isto držao ETH do London forka, isplatilo se.
 
Ja neću. Bila je prilika pre par nedelja da se uzme na 30k. Ko je bio alav i čekao 20k...jedan je tako čekao BTC na 100 dolara. Tvoja stvar što hoćeš da ubedeš samo dno i sam vrh ali to obično nikom ne uspe. Ja sam prilično dobro ubadao dna ali sam znao debelo da omašim peak. Srećno!
 
Etc eksplodirao, kupio na 40, odlican profit. Plus sam zaradio jednim delom dnevnim trgovanjem. Za mene najbolji coin definitivno ove godine. U prvom delu sam ranije prodao izrudareno i poludeo sam, ali evo sada vraca sve :)
 
Jesu li kitovi glupi pa velike količine BTCa i ETHa prebacuju na berze? Ako ce cena u bliskom periodu rasti, cemu ovi transferi? Da li očekuju pad cena? Hoće li se naplatiti od obicnih ljudi koji su napuvali cenu? Nešto ne vidim da se velike količine BTCa i ETHa skidaju sa berzi. Znaci za sad nema novih velikih kupovina, a samim tim ni rasta cena. Što bi rekao Karamarko, sve to treba propratiti.
 

Prilozi

  • 04C77520-13CC-4A71-8757-631E889EFE77.jpeg
    04C77520-13CC-4A71-8757-631E889EFE77.jpeg
    239.4 KB · Pregleda: 144
  • F1637CA2-AB5A-4779-9FAD-91A4731C2707.jpeg
    F1637CA2-AB5A-4779-9FAD-91A4731C2707.jpeg
    250.3 KB · Pregleda: 231
Na osnovu 1000 BTC i dva tri novčanika dolaziš do zaključka da smo u bear marketu?

Pored toga ima još više novčanika koji prebacuju USDT i USDC iz novčanika na berze, pretpostavljam da se spremaju za dip.
 
1,000,000,000 #USDT (1,000,000,000 USD) minted at Tether Treasury

Sada bi bilo sjajno ako bi @hogarstrasni ili neko drugi postavio chart sa onim kanalima i matematikom da vidimo gde možemo očekivati odbitak, čitaj dip
 
Moze li neko od iskusnijih da mi napise svoje misljenje o linku, neu i litecoinu.
 
Moze li neko od iskusnijih da mi napise svoje misljenje o linku, neu i litecoinu.
Da odgovorim sto znam / mislim..

Link: Imam i previse cekam neki skok da rasprodam vecinu i da zavrsim da njim u dogledno vreme ... Nije se pokazao dobro u zadnjih godinu dana, letos me razocaro mada ga jos ne prodajem jel verujem da cu imati neku pristojnu zaradu na njemu na kraju ..

LTC -> Ne bi ga uzeo nikad.

Neo -> Nemam pojma.
 
Ako pogledamo chart, mozemo videti da cak i u najvecem bullu, Bitcoin je lagano imao dane kada bi cena padala i po 15%-20%. Znaci u samo jednom danu cena padne po 15%-20%, cena lagano padne po 8-9 hiljada. I to se vecinom desavalo na svakih mesec i po, dva. Na chartu nisam sve dane sa velikim padom izdvojio, da ne bi bio zagusen chart. Ali bilo je puno takvih dana. A sada razmislite kada je zadnji put bio veliki pad u samo jednom danu? Pa skoro 3 meseca mi nismo imali slom na berzi. Znaci samo je pitanje trenutka. Jednog dana cete se probuditi i videti da je BTC potonuo. U najvecem bullu su se desavali debakli, a sada u ovom mrtvilu da ne potone BTC, nema sanse. Pogledajte volumen. Uporedite volumen sada, sa volumenom na istoj ceni pre ATHa. Sada je volumen drasticno manji. Kako vi mislite sa ovim malim volumenom da se ide na novi ATH. Ovaj BTC vec 8 dana zakucao da se vrti izmedju 45.000 i 47.000. Pa ne moze sto godina stajati tako u mestu. Ili ce odleteti na Mesec, ili ce se strovaliti. Drzi se tako, dok samo ne krene odjednom da pada cena, i onda nastupa i panika i preko noci slom na berzi. Kada mnogi ljudi vide da BTC nema snagu vise da raste, krenuce da izlaze pre drugih, da se naplate, a onda kad krene auto nizbrdo, onda ce i mnogi drugi da iskacu. Samo je pitanje trenutka kada ce slom biti.
Evo charta, nastavak prethodnog komentara.
 

Prilozi

  • Slom.png
    Slom.png
    89.6 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno