Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kakve lepe pare sam napravio na dent, uskakao i iskakao iz voza vise puta za ova dva sata, proso bogovski :)
 
Nada umire poslednja, samo neka Coti krene za sada se dobro drzi jos malo i bicu na nuli(necu biti u minusu) :ROFLMAO:
 
Sve i da BTC ode na $150K u ovom nastavku bull ciklusa (sto ne verujem), zar nece bear da ga obori za prosecnih 80% u nekom trenutku, sto bi ponovo bilo oko $30K najvise?

Koja je poenta kupovine u ovom trenutku po 48K ako neko planira samo da hodluje? Razumem da je trejderima poslastica da zaradjuju na skokovima kada je trziste u uzlaznom trendu i kada se stabilizuje, ali nekome ko planira da samo drzi, ne znam koja je logika sada da kupi? Do kada je uopste realno da ciklus traje? Mozda do Januara 2022 najduze posle cega bi trebalo da se dogodi bear?
 
Sve i da BTC ode na $150K u ovom nastavku bull ciklusa (sto ne verujem), zar nece bear da ga obori za prosecnih 80% u nekom trenutku, sto bi ponovo bilo oko $30K najvise?

Koja je poenta kupovine u ovom trenutku po 48K ako neko planira samo da hodluje? Razumem da je trejderima poslastica da zaradjuju na skokovima kada je trziste u uzlaznom trendu i kada se stabilizuje, ali nekome ko planira da samo drzi, ne znam koja je logika sada da kupi? Do kada je uopste realno da ciklus traje? Mozda do Januara 2022 najduze posle cega bi trebalo da se dogodi bear?
Ista su se ova pitanja postavljala i kad je btc bio na 100$, i na 1000, pa na 10k i evo sad i na skoro 50k :D
 
Sve i da BTC ode na $150K u ovom nastavku bull ciklusa (sto ne verujem), zar nece bear da ga obori za prosecnih 80% u nekom trenutku, sto bi ponovo bilo oko $30K najvise?

Koja je poenta kupovine u ovom trenutku po 48K ako neko planira samo da hodluje? Razumem da je trejderima poslastica da zaradjuju na skokovima kada je trziste u uzlaznom trendu i kada se stabilizuje, ali nekome ko planira da samo drzi, ne znam koja je logika sada da kupi? Do kada je uopste realno da ciklus traje? Mozda do Januara 2022 najduze posle cega bi trebalo da se dogodi bear?
Svaka cast ljudino, vidim da imas kefalo! Teško ćeš taj odgovor odje dobit.
 
Oh , kako je lepo deliti misljenje sam sa sobom ;)
Da li neko prati nevoljeni XRP i sta se desava sa sudjenjem?Poceo je stidljivo da krece...
 
Ista su se ova pitanja postavljala i kad je btc bio na 100$, i na 1000, pa na 10k i evo sad i na skoro 50k :D
Naravno, postavljala su se ta pitanja i tada, a tada je bilo i padova od 85%🙂. I to treba da navedeš, a ne iz kontexta izvlačiti stvari. Nije BTC do 50.000$ stigao samo uzletanjem, vec uz veliki roller coaster. Možda će BTC otići i na 300.000$, ali to ne znaci da na tom putu neće biti velikih padova. Dakle pitanje momka ostaje, zašto se sada ukrcati kad se može i pad sačekati. Naravno niko ne očekuje pad na 3.000$, ali pad na 30.000$ je sasvim razuman i OK.
 
Imam 2K USDC i ne mogu da se odlučim u šta da ih uložim. Je li je kasno za ADA s obzirom da je već dosta skočila i blizu je ATH?

Znam da niko ne može da zna trend, ali ipak je dobro da se čuju druga mišljenja
 
Bacite pogled na cos, izgleda da kasni, a ima potencijala za solidan skok. Ko je vec ubrao neki profit na coine koji su otisli moze da pokusa...
 
Imam 2K USDC i ne mogu da se odlučim u šta da ih uložim. Je li je kasno za ADA s obzirom da je već dosta skočila i blizu je ATH?

Znam da niko ne može da zna trend, ali ipak je dobro da se čuju druga mišljenja
Necu ti reci nista novo i preterano pametno , rasporedi tih 2k na vise konja , nemoj samo na jednog.Mozda neces imati x3 , ,x5 , ali veca sansa da ces biti u +.
 
Pitanje je da li ce ikad vise pasti na 30k, na 40K mozda ali nize ????? Veliki koji su usli na 30k nece hteti velike padove, ako ode na 100k zaboravite vise 30K
 
Ista su se ova pitanja postavljala i kad je btc bio na 100$, i na 1000, pa na 10k i evo sad i na skoro 50k :D
Dakle, ti bi na mestu nekoga ko planira iskljucivo da hodluje do recimo Decembra 2025 (bez namere da trguje), a sa iskustvom koje posudujes, sugerisao da udje na 48K?

Svaka cast ljudino, vidim da imas kefalo! Teško ćeš taj odgovor odje dobit.


Planirao sam da udjem u BTC bas u trenutku kada je bio 60K u Maju, ali sticajem okolnosti nisam bio u mogucnosti. Ubrzo se desio drastican pad i kada je dopuzao na 30K pomisljao sam u sebi kako bi bilo dobro da sada udjem na 50% nizoj ceni od one koju sam hteo da platim, a onda sam krenuo da se zamlacujem sa raznim YT kanalima ciji glas da cena ide na minumum 24K se cuo tada jace od ostalih. Cekajuci 24K sada sam dosao u situaciju da se razmisljam da kupim na 48K i osecam se kao popisan .. Ne znam vise koliko je realno da sada kada je krenula euforija cena opet kljokne na te nivoe osim ako ne udjemo u taj bear market na jesen .. Mozda je resenje u toj stepenastoj kupovini, da za pola para kupim sada, a za drugu polovinu ako padne na niske grane ..
 
Sve i da BTC ode na $150K u ovom nastavku bull ciklusa (sto ne verujem), zar nece bear da ga obori za prosecnih 80% u nekom trenutku, sto bi ponovo bilo oko $30K najvise?

Koja je poenta kupovine u ovom trenutku po 48K ako neko planira samo da hodluje? Razumem da je trejderima poslastica da zaradjuju na skokovima kada je trziste u uzlaznom trendu i kada se stabilizuje, ali nekome ko planira da samo drzi, ne znam koja je logika sada da kupi? Do kada je uopste realno da ciklus traje? Mozda do Januara 2022 najduze posle cega bi trebalo da se dogodi bear?
Nekoliko puta je vec bio na 30k i ispod. E sad nesto sasvim drugo je to sto se cekalo 20k da se udje pa kad su ljudi vidjeli da nema nista od toga sad bi da udju na 30k. Tako su neki na 3.5k cekali da BTC ode na ispod 1k, pa su na 8k cekali da padne na 3.5k da kupe itd. Ne kazem ja da nece pasti dole ponovo jer sa kriptom je samo jedno sigurno a to je da nista nije sigurno, moze gore moze dole. Smatram da je trenutno to to sto je bilo od padova i da krece "lagani" oporavak. Mozda grijesim al ja sam ulozio onoliko koliko sam spreman da izgubim. Ako padne dokupicu ako skoci prodacu. I bez panike :)
 
a onda sam krenuo da se zamlacujem sa raznim YT kanalima ciji glas da cena ide na minumum 24K se cuo tada jace od ostalih. Cekajuci 24K sada sam dosao u situaciju da se razmisljam da kupim na 48K i osecam se kao popisan ..

Ocigledno si pratio pogresne YT kanale i druge izvore... oni koji imaju vise iskustva su lepo pokazivali lvl i koje granice su u opticaju. Posle 3 šanse da se nakupujes na toj ceni, ti si cekao jos 6k nize..... da je to doslo, neka budala bi nalisala kako 100% ide na 18k...ti bi verovatno cekao tih 18k,ne samo ti vec dosta njih...
Svakako da su na cenu reagovali Musk tvitovi, Kineski ban koji traje "deceniju" ... i ostale gluposti.
Najbolje je da sam odlucis sta ces jer u suprotnom, uvek ce ti neko drugi biti kriv.
 
Dakle, ti bi na mestu nekoga ko planira iskljucivo da hodluje do recimo Decembra 2025 (bez namere da trguje), a sa iskustvom koje posudujes, sugerisao da udje na 48K?




Planirao sam da udjem u BTC bas u trenutku kada je bio 60K u Maju, ali sticajem okolnosti nisam bio u mogucnosti. Ubrzo se desio drastican pad i kada je dopuzao na 30K pomisljao sam u sebi kako bi bilo dobro da sada udjem na 50% nizoj ceni od one koju sam hteo da platim, a onda sam krenuo da se zamlacujem sa raznim YT kanalima ciji glas da cena ide na minumum 24K se cuo tada jace od ostalih. Cekajuci 24K sada sam dosao u situaciju da se razmisljam da kupim na 48K i osecam se kao popisan .. Ne znam vise koliko je realno da sada kada je krenula euforija cena opet kljokne na te nivoe osim ako ne udjemo u taj bear market na jesen .. Mozda je resenje u toj stepenastoj kupovini, da za pola para kupim sada, a za drugu polovinu ako padne na niske grane ..
Ništa ja ne sugerišem nikome, sa se odmah razumemo. Svako sa svojim novcem radi šta hoće.
Prenosim ti samo da se konstantno iz ciklusa iz ciklus postavljaju ista pitanja, pa sam probaj da uvidiš šta je i kad je najbolje ući ili izaći iz kripta.

Poenta ti je da ako misliš da ne trejduješ, već hodluješ godinama, svejedno ti je da li ušao na 60 ili 30 ili 48. Najbitnija je samo disciplina, a profit dođe sam vremenom.

Veruj mi ( ili sam prelistaj ovu temu u nazad ) da je i 2015-te ljudima bilo presklupo dati 200-300$ za btc i neki su ostali da čekaju na 100-150, da bi kasnije kupovali po 10x većoj ceni :) Isto se dešavalo i kad je bio pao sa 20 na 6k, pa na 3k, da bi kasnije kupovali na 30.

A ti sad vidi sam sa sobom šta je i kako je najbolje, jer je najbolji ulaz u kripto za hodlere bio uvek - juče :)
 
Ocigledno si pratio pogresne YT kanale i druge izvore... oni koji imaju vise iskustva su lepo pokazivali lvl i koje granice su u opticaju. Posle 3 šanse da se nakupujes na toj ceni, ti si cekao jos 6k nize..... da je to doslo, neka budala bi nalisala kako 100% ide na 18k...ti bi verovatno cekao tih 18k,ne samo ti vec dosta njih...
Svakako da su na cenu reagovali Musk tvitovi, Kineski ban koji traje "deceniju" ... i ostale gluposti.
Najbolje je da sam odlucis sta ces jer u suprotnom, uvek ce ti neko drugi biti kriv.
Tacno, ispao sam debil. Secam se i da razmisljao - ako padne sa 30K na tih 24K koliko su ocekivali, kupicu eventualno 20% vise kripta, ali rizikujem da se odlepi od 30K na ko zna koliko .. Pogotovo sto je nekoliko puta pokusavao da probije dno od 30K i nije uspevao. Svi signali su mi govorili da kupim, uopste mi nije jasno sta sam ocekivao da se desi .. Jos se secam da sam kupio ADA za neku sicu od 100 eur kad je bila na 1.15 jer mi se ucinila bas bas jeftina, pa da vidim kako funkcionise proces prebacivanja u wallet i stejkovanja .. Sada kada pogledam u wallet i vidim da se iznos skoro duplirao u novcaniku od tada dodje mi da umrem!
 
Dakle, ti bi na mestu nekoga ko planira iskljucivo da hodluje do recimo Decembra 2025 (bez namere da trguje), a sa iskustvom koje posudujes, sugerisao da udje na 48K?




Planirao sam da udjem u BTC bas u trenutku kada je bio 60K u Maju, ali sticajem okolnosti nisam bio u mogucnosti. Ubrzo se desio drastican pad i kada je dopuzao na 30K pomisljao sam u sebi kako bi bilo dobro da sada udjem na 50% nizoj ceni od one koju sam hteo da platim, a onda sam krenuo da se zamlacujem sa raznim YT kanalima ciji glas da cena ide na minumum 24K se cuo tada jace od ostalih. Cekajuci 24K sada sam dosao u situaciju da se razmisljam da kupim na 48K i osecam se kao popisan .. Ne znam vise koliko je realno da sada kada je krenula euforija cena opet kljokne na te nivoe osim ako ne udjemo u taj bear market na jesen .. Mozda je resenje u toj stepenastoj kupovini, da za pola para kupim sada, a za drugu polovinu ako padne na niske grane ..
E pa, znaš u čemu je fora? Bitcoin uvek, ali UVEK, iznenadi😎. Kada je bio na 60.000$, masovno se govorilo “evo, IDEMOOOO na 100.000$”. I šta se dogodilo? Kada je bio na 30.000$, dominantno se govorilo da idemo na 20-25 hiljada. I šta se dogodilo? Sada opet vlada euforija i svi govore da se ide na Mesec. Šta misliš šta će se dogoditi? Najlakše bi bilo kada bi svako predvideo, pa tada bi svi bili milioneri. Zato BTC uvek iznenadi. Dovoljan ti je podatak da sada veliki igraci NE KUPUJU. Sada institucije NE KUPUJU. A oni znaju šta rade. Ovo ti je nabildana cena obicnih ljudi koji slusaju youtubere i koji misle da će sada ici na Mesec. A veliki igraci će se uskoro dobro naplatiti i slomiti cenu, pa tek onda uci u igru. Podeli sumu na 2 dela. Kad cena padne na 27-30 hiljada, potroši pola. Ako kojim slucajem cena padne na 17-20 hiljada, potroši drugu polovinu. Bolji ulaz od toga teško da ćeš moći da napraviš. A ne verujem da će BTC ici ispod 17.000, barem ne drasticno. A ako kojim slucajem ode, u tom slučaju uzmi kredit i kupuj najviše. Od kako postoji planeta, sve sto poleti mora i da padne. Ne kupuje se kad je u velikom uzletanju. Savladaj FOMO i čekaj pad. Ako je sa 20.000 pao na ispod 4.000, ako je sa 64.000 pao na ispod 30.000, zašto sa 48.000 ne bi pao na ispod 30.000? Zašto? Pa ne cekamo mi pad na 5.000, već na sasvim realnih 26-30 hiljada. Ti ako sad udjes, možeš zaraditi! To niko ne osporava! U bullu se može zaraditi! Ali BEAR će te učiniti bogatim 😉. Nemoj dozvoliti sebi da u bear udjes praznih džepova. A bear mora doci kad tad! A u bearu cene drasticno padaju. Čak i da odemo na 100.000, pad cene od 70% u bearu je sasvim normalna stvar za crypto. Ljudi su u tolikoj euforiji da misle da bear nikad neće doci ili da sada idemo na 500.000$ pa nema šanse da padnemo na 30.000$. A to je znak da sada ne kupuješ. Ako hoces da imas vise novca od siroke narodne mase, radi sve suprotno od njih. Simke je jednom ovde sa podsmehom napisao “ali zato oni nama posle plaćaju po velikim cenama”. Nemoj ti biti taj koji će im sada placati po velikim cenama. Tebi će sada skupo prodati, a onda će oni kupovati jeftino. Ti ode u minus 50%, a oni u profit 100%.
 

Prilozi

  • 6E18DFFC-18A3-4D0A-A628-7D7210F7F724.png
    6E18DFFC-18A3-4D0A-A628-7D7210F7F724.png
    71.7 KB · Pregleda: 37
E pa, znaš u čemu je fora? Bitcoin uvek, ali UVEK, iznenadi😎. Kada je bio na 60.000$, masovno se govorilo “evo, IDEMOOOO na 100.000$”. I šta se dogodilo? Kada je bio na 30.000$, dominantno se govorilo da idemo na 20-25 hiljada. I šta se dogodilo? Sada opet vlada euforija i svi govore da se ide na Mesec. Šta misliš šta će se dogoditi? Najlakše bi bilo kada bi svako predvideo, pa tada bi svi bili milioneri. Zato BTC uvek iznenadi. Dovoljan ti je podatak da sada veliki igraci NE KUPUJU. Sada institucije NE KUPUJU. A oni znaju šta rade. Ovo ti je nabildana cena obicnih ljudi koji slusaju youtubere i koji misle da će sada ici na Mesec. A veliki igraci će se uskoro dobro naplatiti i slomiti cenu, pa tek onda uci u igru. Podeli sumu na 2 dela. Kad cena padne na 27-30 hiljada, potroši pola. Ako kojim slucajem cena padne na 17-20 hiljada, potroši drugu polovinu. Bolji ulaz od toga teško da ćeš moći da napraviš. A ne verujem da će BTC ici ispod 17.000, barem ne drasticno. A ako kojim slucajem ode, u tom slučaju uzmi kredit i kupuj najviše. Od kako postoji planeta, sve sto poleti mora i da padne. Ne kupuje se kad je u velikom uzletanju. Savladaj FOMO i čekaj pad. Ako je sa 20.000 pao na ispod 4.000, ako je sa 64.000 pao na ispod 30.000, zašto sa 48.000 ne bi pao na ispod 30.000? Zašto? Pa ne cekamo mi pad na 5.000, već na sasvim realnih 26-30 hiljada. Ti ako sad udjes, možeš zaraditi! To niko ne osporava! U bullu se može zaraditi! Ali BEAR će te učiniti bogatim 😉. Nemoj dozvoliti sebi da u bear udjes praznih džepova. A bear mora doci kad tad! A u bearu cene drasticno padaju. Čak i da odemo na 100.000, pad cene od 70% u bearu je sasvim normalna stvar za crypto. Ljudi su u tolikoj euforiji da misle da bear nikad neće doci ili da sada idemo na 500.000$ pa nema šanse da padnemo na 30.000$. A to je znak da sada ne kupuješ. Ako hoces da imas vise novca od siroke narodne mase, radi sve suprotno od njih. Simke je jednom ovde sa podsmehom napisao “ali zato oni nama posle plaćaju po velikim cenama”. Nemoj ti biti taj koji će im sada placati po velikim cenama. Tebi će sada skupo prodati, a onda će oni kupovati jeftino. Ti ode u minus 50%, a oni u profit 100%.

Mene jedino brine da se taj pad vec nije dogodio posle 65K i da vise nema povratka na 30K nivoe i da su ti veliki igraci vec usli kada je bila cena na 30K. Ne znam zasto bi ponovo lomili cenu sada kada su se nakrcali jeftinim BTC od papirnih ruku ..

Medjutim, isto to cemu ti pises je govorio/govori gareth soloway koga sam slusao najvise i koji je tvrdio da idemo na 18-24K kada je cena bila na 30K i da ce on da kupuje i rukama i nogama na tim nivoima .. Ja sam se tada odlucio da poslusam izmedju ostalog i njega i nisam usao na 30K kada sam mogao ..

Sta da kazem, a da vise ne gusim temu svojim neiskustvom .. Nadam se da si u pravu i da cemo videti te nivoe o kojima pricas .. Deo cu ipak poceti da kupujem sada, a ostavicu para za eventualni pad cene ..
 
Mene jedino brine da se taj pad vec nije dogodio posle 65K i da vise nema povratka na 30K nivoe i da su ti veliki igraci vec usli kada je bila cena na 30K. Ne znam zasto bi ponovo lomili cenu sada kada su se nakrcali jeftinim BTC od papirnih ruku ..

Medjutim, isto to cemu ti pises je govorio/govori gareth soloway koga sam slusao najvise i koji je tvrdio da idemo na 18-24K kada je cena bila na 30K i da ce on da kupuje i rukama i nogama na tim nivoima .. Ja sam se tada odlucio da poslusam izmedju ostalog i njega i nisam usao na 30K kada sam mogao ..

Sta da kazem, a da vise ne gusim temu svojim neiskustvom .. Nadam se da si u pravu i da cemo videti te nivoe o kojima pricas .. Deo cu ipak poceti da kupujem sada, a ostavicu para za eventualni pad cene ..

Ne volim sto cu biti deo "prethodne" diskusije... Prema stilu pismenog izrazavanja, ne mogu da se otmem utisku da se dopisujes sam sa sobom 😂

Ne ulazim u to sta pises (nemam ime) ... Ne tvrdim decidno da nemas pravo (naprotiv) ali stavi tacku, procitali smo milsljenje koje si izneo
 
  • 15.06.2011

    Poslednja vest da je ortak generisao 5 btc-a za 24h na 3 masine :)

    Za par dana cu znati i da li je uspeo nesto da unovci...

Ljudi su se odusevljavali kad su prodavali i za 50e 1btc, isto tako ia na 1000 pa na 10.000. Ocigledno je da svima ovde fali ogroman visak love koji moze da ubaci, sacuva u sef kljuc i pogleda za jedno 10godina. S ovim ludovanjem i pracenjem covek moze samo da naskodi sebi, sekiracija, nerviranje, prodapadanje nekog novca koji nisi namenio da propadne. Ubacis u jedan projekat, a onda u padu prodajes da bi te neki drugi Moon Shot izvukao pa i tu padnes i psihicki se plasis i kupovine na 20k. Evo sad da padne na 20k cekalo bi se nize. Ma na 10k da ode cekalo bi se se nize. Razlog je jasan, to nije novac koji smo spremni zaboraviti. Najpametnija stvar je sledeca: Dodje plata, ko moze 50e, ko moze 500e, ko moze vise svaka cast i ubacujes. Ne gledas, ne pratis, ne tripujes se da si Trejder jer 99% ljudi ovde to nisu u obliku u kojem se predstavljaju. To je lova koju mozes otpisati, e onda za 10god pogledaj, ako ti treba izvuci, ako ne, neka ga dalje pod kljucem. Jedini siguran nacin da se ne poludi od stresa i ne ostane bez para.
 
Uvijek je bitno strpljenje i psihicki momenat od kad postoje kriptovalute, ko uspije sam sebe iskontrolisati taj nesto moze da se nada ;) Napravis plan i drzis se toga pa sta bude.
 
Uvijek je bitno strpljenje i psihicki momenat od kad postoje kriptovalute, ko uspije sam sebe iskontrolisati taj nesto moze da se nada ;) Napravis plan i drzis se toga pa sta bude.
Ako se dobro secam , ove godine si prilicno rano izasao u fiat.Jesi li vatao voz sa tim novcem ili je ostalo dovoljno novcica za hold?Koji ti je sledeci target za krupniji izlaz?
 
Mene jedino brine da se taj pad vec nije dogodio posle 65K i da vise nema povratka na 30K nivoe i da su ti veliki igraci vec usli kada je bila cena na 30K. Ne znam zasto bi ponovo lomili cenu sada kada su se nakrcali jeftinim BTC od papirnih ruku ..

Medjutim, isto to cemu ti pises je govorio/govori gareth soloway koga sam slusao najvise i koji je tvrdio da idemo na 18-24K kada je cena bila na 30K i da ce on da kupuje i rukama i nogama na tim nivoima .. Ja sam se tada odlucio da poslusam izmedju ostalog i njega i nisam usao na 30K kada sam mogao ..

Sta da kazem, a da vise ne gusim temu svojim neiskustvom .. Nadam se da si u pravu i da cemo videti te nivoe o kojima pricas .. Deo cu ipak poceti da kupujem sada, a ostavicu para za eventualni pad cene ..
Nemoj da brineš, nije se taj pad već dogodio. Ciklus traje malo duze! Sa 20.000 na ispod 4.000 je padalo godinu dana! A u tom padu naravno da ima i nekih skokova. Nemoj pri PRVOM skoku da misliš kako je bear gotov i kako idemo u novi bull. A najjace je to što oni koji ti sada govore da idemo na Mesec, oni su i na cenama od 30.000$ govorili da smo u bullu! Oni nisu ni priznali da je tada bio bear. Tako da, u bullu se svakako ne kupuje. Sačekaj bear. A i da odemo na 100.000, u bearu će pasti na 30.000. Tako da i po njihovoj teoriji, opet će doći cena od 30.000$. Nauci da budes strpljiv. Strpljivi pobedjuju. Kao sto trebaš biti strpljiv da cena naraste i izadjes, isto tako trebaš biti strpljiv da cena padne i udjes. Previse zuriš. Svi hoće pare preko noci. Prerano si zakljucio da gareth soloway nije u pravu. Pa neće ti cena sa 65.000 preko noći pasti na 20.000. Treba vreme. Pa nije chart tako jednostavan, sad je pao sa 65.000 na 30.000, i to je to, bear je gotov, sad letimo na Mesec, ide novi bull i novi ATH. Chart je malo komplikovaniji i malo duze traje. Lepo padnes sa 65.000 na 30.000, pa onda mnogi pomisle da je bear gotov i da je to to i krenu da kupuju, pa imas mrtvu macku i neki skok, pa onda krene dalje da pada… I ne zaboravi da sam ti vec napisao da veliki igraci nisu kupovali na 30.000$! Bez velikih igrača nema novog ATH! A veliki NISU ušli na 30.000 jer oni razumeju ekonomiju i znaju cikluse i čekaju niže cene u bearu. Ovi je mrtva mačka entuzijasta koji misle da idemo na Mesec sada. Ne gusis ti temu uopste. Kome se čita on će citati, kome se ne čita on će da preskoči dug komentar i to je to. Evo ja za kupovinu imam spremnih okruglo 50.000€. I ni cent nisam potrošio. Ako mi ne verujes, tebi mogu poslati screen shot na private jer vidim da si OK momak. Ono što zelim sebi, zelim i drugima, mislim da je to posteno. Ako ja nisam potrošio ni cent od 50.000€, i ne planiram sada da trošim, zašto bi ti trošio. I sasvim sam opusten, ne smatram da će mi voz pobeci. Nemam FOMO. Čekam svoje vreme za koje znam da će doci. A šta mislis da li sam do 50.000€ za kupovinu došao tako što ne znam kada kupiti a kada prodati? Tako sto sam imao FOMO i nasedao na price o Mesecu? Juce su mi se neki smejali i pisali kako je BTC presao 47.000$ kao plitak potok. Otisao je i na 48.000$ još brže. Ali je najbrže pao.
 
  • 15.06.2011

    Poslednja vest da je ortak generisao 5 btc-a za 24h na 3 masine :)

    Za par dana cu znati i da li je uspeo nesto da unovci...

Ljudi su se odusevljavali kad su prodavali i za 50e 1btc, isto tako ia na 1000 pa na 10.000. Ocigledno je da svima ovde fali ogroman visak love koji moze da ubaci, sacuva u sef kljuc i pogleda za jedno 10godina. S ovim ludovanjem i pracenjem covek moze samo da naskodi sebi, sekiracija, nerviranje, prodapadanje nekog novca koji nisi namenio da propadne. Ubacis u jedan projekat, a onda u padu prodajes da bi te neki drugi Moon Shot izvukao pa i tu padnes i psihicki se plasis i kupovine na 20k. Evo sad da padne na 20k cekalo bi se nize. Ma na 10k da ode cekalo bi se se nize. Razlog je jasan, to nije novac koji smo spremni zaboraviti. Najpametnija stvar je sledeca: Dodje plata, ko moze 50e, ko moze 500e, ko moze vise svaka cast i ubacujes. Ne gledas, ne pratis, ne tripujes se da si Trejder jer 99% ljudi ovde to nisu u obliku u kojem se predstavljaju. To je lova koju mozes otpisati, e onda za 10god pogledaj, ako ti treba izvuci, ako ne, neka ga dalje pod kljucem. Jedini siguran nacin da se ne poludi od stresa i ne ostane bez para.

Jedan od boljih postova koje sam pročitao na ovom forumu.

Ja sam zadnjih 20ak dana uložio oko 25% novca koje sam planirao da uložim, za sad sam u plusu nekih 30% ali manje više to. Uplatio sam Benjaminovu grupu, pratim njegove proračune i ulažem svake subote. Danas sam uzeo XLM i DOT. Kad završim sa ulaganjem, ne planiram ništa da prodajem duži vremenski period. Ne kažem da neću pratiti cene, forume i sl, ali to ću raditi jer mi je zanimljivo i voleo bih da više znam o svemu ovome. Ali prodavati 99,99% neću (jedino nešto da se iskomplikuje pa mi treba hitno keš). Meni svakako ove pare stoje već godinu ipo dana, ne znam šta sa njim da uradim i rešio sam da je ovo najbolja opcija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno