Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji bi bio razlog da padne toliko. Mora neko pokrice da ima. Vecina tih digitalnih virtuelnih tokena je placena zivom lovom. To bi bila nevidjena prevara. Mada tek od ove godine je krenulo svo ludilo oko cena tako da je sve moguce do kraja iste
 
Jeste malo cudna prica. Te tokene u svari stvaraju majneri sa svojim grafikama dok obradjuju sve nase transakcije. Svako od njih ima blockchain na racunaru u koji se sve upisuje i on stalno raste. Da li ce taj blockchain da obradjuje i sve ostalo u buduce pitanje je. Tu mu je neka buducnost za dalje. Ako uspe ovi tokeni ce bas da vrede. Valjda je tako...ne znam
 
Vecina tih digitalnih virtuelnih tokena je placena zivom lovom.
Imaš tu jedan veliki problem. Postoje drugi tokeni, sa kojima su kupovane izrudarene "valute" a koji u pokriveni u 97% slučajeva, sa parčetom papira na kome piše, parafraziram : "majke mi mile platiću ti".

Taj broj od 97% nisam ja izmislio nego ga je firma koja je te tokene "izmislila" objavila.
 
Prosli put je sa 19 K sjurio na 3K, ko bi verovao da je moguce osim starijih koji su vec prziveli vise takvih brodoloma, pa cak neki od njih ni tada nisu verovali u to. Bila je zadrska na 6K odakle se odbijao 3 puta i posle propao kao m**a kroz pocepane gace.
Niko ko je prvi put tada usao u tu prevaru nije mogao da zamisli da je to moguce, bas kao ni ovi koji su u ovom krugu prvi put usli u ovaj cirkus. Ne znaci da ce biti isto, ali ako medved jase nikad ne znate koliko nisko moze da ode. Ne pratim sta se desava na stock marketu, ali eno ga Morbijus sta prica, ako bude tamo propast ovde ce da leti perije bar 3 puta vise.
Bilo je ne zamislivo i da sa 60K sjuri na 30K pe se desilo, to je bilo 50 %.
 
Nesto razmisljamda cena btc ide dole dok odgovara velikim igracima da ga kupe. To sigurno nece biti 100 dolara pa da svi postanemo milioneri..:)
 
Manji rival najstarije kriptovalute na svetu, eter, spustio se ispod 2.000 dolara po tokenu prvi put od 23. maja, što je za 10 procenata niža vrednost u odnosu na 2019.

WTF ?
Zasto uopste B92 pise o kritpovalutama ?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Zna li se ili, moze li se saznati, recimo prvih 5-10 valuta po mcap-u, koliki je procenat ljudi koji drze vecunu coina.
Htedoh reci npr Eth od ukupnih novcica u opticaju, da li mozda 10 ljudi drzi 80% novcica i tako manipulise cenom
 
Prosli put je sa 19 K sjurio na 3K, ko bi verovao da je moguce osim starijih koji su vec prziveli vise takvih brodoloma, pa cak neki od njih ni tada nisu verovali u to. Bila je zadrska na 6K odakle se odbijao 3 puta i posle propao kao m**a kroz pocepane gace.
Niko ko je prvi put tada usao u tu prevaru nije mogao da zamisli da je to moguce, bas kao ni ovi koji su u ovom krugu prvi put usli u ovaj cirkus. Ne znaci da ce biti isto, ali ako medved jase nikad ne znate koliko nisko moze da ode. Ne pratim sta se desava na stock marketu, ali eno ga Morbijus sta prica, ako bude tamo propast ovde ce da leti perije bar 3 puta vise.
Bilo je ne zamislivo i da sa 60K sjuri na 30K pe se desilo, to je bilo 50 %.

Sećam se prošle zime kad se stock market dobro zaljuljao, BTC je bio pao na negde oko 8k, rekao sam da će dno da bude negde između 3k i 4k. Tu krene da me proziva neki tip kako nemam pojma, pa stock-to-flow model, pa ovo, pa ono. Dva dana kasnije BTC je bio pao na 3,6k i on mislim da nikad više nije postovao ništa ovde.

Ispostavilo se da je bilo pametno što sam prebacio juče dosta altova u BTC. Jutros sam malo srezao portfolio, previše sam bio utrčao krajem prošle godine, sad sam opet na nekim nivoima na kojima sam komforan i ako sve izgubim. Ispao sam propisno glup što dok su mi altovi leteli u nebo nisam izvadio barem ulog, ali šta da mu radiš, na samo 15% do mog sasvim konzervativnog cilja se neočekivano sve srušilo. Sam po sebi, kripto bi se lagano oporavio, ali berza je mač nad glavom. Uostalom, znali smo da gomile retail investitora koji ulažu u meme i pričaju o inflaciji mora da znači da krah nije ne znam koliko daleko.

Dobra stvar je što novi slom neće biti tako iznenadan kao prošli, to je bilo ono što zovu black swan. Ovaj bi trebalo da bude normalniji i pruži upozorenja unapred. Već nas upozoravaju indeksi proizvodnje i transporta, onda bi polako trebalo da usledi volatility, korak po korak. Danas bi berze trebalo da se blago oporave i dolar povuče nazad, verujem da će biti još dosta prilika za uredno povlačenje iz kripta.
 
@gorania Evo ti ovo recimo


On, verovatno Zakerberg i jos jedan drzali 2013. oko 5% svih btc-a. I to je kaze prosecno kupovao na 100$, a zamisli koliko drze oni koji su u svemu tome od pocetka, koji su ga napravili. Bili bi ludi da nisu uposlili sve kapacitete da sami nakopaju sto vise. A tek ovi fondovi sto kupuju i na ovim cenama jer im se moze i boli ih uvo. O altovima da ne pricamo, to je tek teska mutljavina.
 
Odlicna vest! Od sada Active carape i Ronaldinho gace mogu da se kupe bitcoinima!
Zezam se malo ali treba nam neka pozitivna vest za kripto sto pre da zaustavi lavinu.
Bas sada kada sam hteo da prodam neki deo, ode sve u minus.
Sa druge strane, oni koji planiraju da udju sad trljaju ruke i cekaju.
 
Da li to krece ponocni ekspres ?
Ako neko nije gledao film, odlican je, mada je stariji i slika losa, ali filmcina starog kova bez sminke.
Sad da vidimo sta su reziseri spremili za ovaj ponocni ekspres.
 
Da li to krece ponocni ekspres ?
Ako neko nije gledao film, odlican je, mada je stariji i slika losa, ali filmcina starog kova bez sminke.
Sad da vidimo sta su reziseri spremili za ovaj ponocni ekspres.
Obzirom da se ovaj dan zatvorio sa bezmalo -15% ako sam dobro video, ne vidim cemu euforija u skoku od jedva 0.8% u ovom koji jos uvek traje. Ako govoris o BTC/USD.
 
Ako vam je lakse I od gorih ima gorih.. Ja Sam vecinu btca kupio na 53000$ Onda par puta obrnuto trejd prodam na 57-8 pa kupim na 54000$ Dok nije potonuo skroz 😂.. Sto je jos gore kad krenuo da tone kao da se Vadim krenem da trejdujem sa btc/btc cash I dash . A oni potonu jos gore od btca.. Onda dokupim na 34k kao da smanji ulaz Ali ispao Sam glup sto bat te na 34k sto Sam kupio nisam prodao Dok bio 40k.. Uglavnom sad Sam tu na pola od ulozenog a verovatno ce da bude gore 😂
 
Predugo traje ovo kilavljenje oko jedne cifre. Nikako da krene gore. Nema mi bas logike ova lutrija
 
erQ775pu.png
3 put udara u ovu podrsku, onaj prvi da ne racunam tad je bio haos. Ako i izdrzi ovaj udar sledeci ne verujem da ce uspeti. Juce je dnevnu svecu zatvorio skroz nisko za razliku od predhodna dva. Ako ovo probije ide tobogan, a altovi, kukala im majka, jos sada izgledaju rdjavo.
Ako vam je lakse I od gorih ima gorih.. Ja Sam vecinu btca kupio na 53000$ Onda par puta obrnuto trejd prodam na 57-8 pa kupim na 54000$ Dok nije potonuo skroz 😂.. Sto je jos gore kad krenuo da tone kao da se Vadim krenem da trejdujem sa btc/btc cash I dash . A oni potonu jos gore od btca.. Onda dokupim na 34k kao da smanji ulaz Ali ispao Sam glup sto bat te na 34k sto Sam kupio nisam prodao Dok bio 40k.. Uglavnom sad Sam tu na pola od ulozenog a verovatno ce da bude gore 😂
Svi smo pravili te greske. Ja sam zato i pisao da ce ovo da pukne bas zbog novih koji misle da ce btc da pici samo gore. Mene su u prvoj turi otresli kao sljivu za rakiju.
 
Obzirom da se ovaj dan zatvorio sa bezmalo -15% ako sam dobro video, ne vidim cemu euforija u skoku od jedva 0.8% u ovom koji jos uvek traje. Ako govoris o BTC/USD.
Nikakva euforija, krenuo je na dole kad sam ja isao da dzonjam, mislio sam da ce da propadne kroz podrsku, ali nije. Mislio sam na brzi voz, ali na dole, ne na gore. To sto je dnevnu svecu zatvorio tako nisko je lose, nema to nikakvog optimizma.
 
Sto bi rekli, jebali smo jeza uz dlaku! 😀 Ala sad je gotovo, ja ne diram nista, zaboravljam na altove neko vreme oporavice se pa kad tad, prevazisao sam kukacinu, strah, prodaju... Non dirato! Sto bi rekli... 😎
 
Ja sam, izgleda, ubedljivio najgluplji ovde. 100% u altovima i i dalje se nadam da ce 31k izdrzati 😂
 
Ja pre nekog vremena bio 100% u USD, altove sam napustio...pa realno uzeo sam profit (tj uzimao sam uvek po malo) i glupo je da budem nesto bahat i trazim vise. E sad, krenuo sam da DCA u btc od 34 pa na dole sve vreme po malo sad vec malo strepim :) A gledam ovaj MATIC na 1.07 i DOT i Link i ocu da izludim al ne smem da uzimam haha
 
Ја сам у доларима од средине маја, пропустио сам пар крварења добрих, али ми се чини да може ово још доле.
Кад овако све пропадне најгоре је што не знам где ћу са новцем, матик јурим испод 0.8, полка је већ пропала на 15, етх би било лепо дочекати на неких 1.500.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno