Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma gde tesko, vidis da svi skacu ko popaljene ovce na najmanju pozitivnu vest. Sledece godine kada bi Jeff Bezos objavio da Amazon prihvata placanje bitkoinom sta mislis kako bi se kretala cena?

Hmm, nešto ne vidim da je bilo takve reakcije na...

Bitcoin is officially a new asset class: Goldman Sachs

... već upravo suprotno.

A mesec i kusur dana posle ovog ...

Exclusive: PayPal launches crypto checkout service

...bTC se survao.

A opet, Musk je sa svojim tvitovima debelo uzdrmao market što će reći da obična masa više veruje šarlatanima neg ozbiljnim imenima, oni pravi investitori očigledno se nečim drugim rukovode.
 
on samo gura masu gde su glavonjr zamislili, sam scenario se desi a on dolije ulje na vatru. neki tvitovi imaju istosekudnu reakciju a mozda budu i koji minut ranije od njegovog tvita... štela iz aviona
 
Skripte za kupovinu na osnovu twita su postojale jos u doba Mcafeeovog glupiranja.

Secam se kad objavi lupam sad : ZRX je djubre ne kupujte to nikada, a cena u minutu skoci po 50-200% jer skripta preoznaje samo da je pomenuo zrx.
 
Nesto se razmiljam da li postoji sansa da Idemo na 45-50k pa onda na 20-25k :unsure: :devilish:
Vrlo moguce, juce sam pravio strategiju upravo na bazi ovoga sto si rekao, voleo bih da se desi jos jedan preduslov a to je da se brzo popnemo na lvl 45-48k (u narednih nekoliko dana) u skladu sa ovom projekcijom cu prodati deo i pokusati kupiti na nizim cenama vise novcica, jedino sto mi cifra od 20k za BTC zaista deluje kao pusta zelja.
 
Secam se kad objavi lupam sad : ZRX je djubre ne kupujte to nikada, a cena u minutu skoci po 50-200% jer skripta preoznaje samo da je pomenuo zrx.

Eto plastičnog dokaza da AI (Artifical Intelligence) mnogo zaostaje za ljudskom intelegencijom.
Proučavao sam malo te skripte, ipak ne mogu da zamene talentovanog trejdera u čitanju signala.
 
Skripte za kupovinu na osnovu twita su postojale jos u doba Mcafeeovog glupiranja.

Secam se kad objavi lupam sad : ZRX je djubre ne kupujte to nikada, a cena u minutu skoci po 50-200% jer skripta preoznaje samo da je pomenuo zrx.
to je jedan odnosno veci deo price ali npr. kad je bio SNL doge je poceo da pada 15ak minuta pre nego je on rekao da je "hustle"... nije tviter ali zanimljivo kako se reakcija desila pre akcije... ili pak nije
 
Skripta i AI nisu isto.
:) Nisu naravno ali nisu ni daleko. Skripta je pradeda AI, ne može da uči već je uslovljena sa if-then-else-while-do itd. petljama koje je postavio programer dok AI sam postavlja petlje i samostalno odlučuje o parametrima koje će uzeti u obzir i tu u igru ulaze quantum kompjuteri, pominjano ovde pre nekog vremena.
 
:) Nisu naravno ali nisu ni daleko. Skripta je pradeda AI, ne može da uči već je uslovljena sa if-then-else-while-do itd. petljama koje je postavio programer dok AI sam postavlja petlje i samostalno odlučuje o parametrima koje će uzeti u obzir i tu u igru ulaze quantum kompjuteri, pominjano ovde pre nekog vremena.
Ne bas. AI za twitter bi koristio NLP (natural language processing) i neki DB sa kao npr scraped coinmarketcap.
 
BTC nije dobio support na 21WMA, ali altovi bogami jesu. Market cap altova se na daily trenutno bori da opet pređe 34DMA koji mu je u ovom bull marketu bio support. Jeste bilo rizično, ali potvrdile su se moje ideje da alt sezona nije gotova. Obratite pažnju na BTC.D chart koji sam postovao ranije. Mislim da alt žurka opet tiho počinje.

tMpumqHo
 
I moj utisak je takav, onako odokativno. Pratim nekoliko chartova paralelno i u odnosu na bTC, kako se bTC mrda tako i oni s tim što su oni kao zapete puške. Tu i tamo se neki izdvoji pa opali na gore, vidi se jaka aktivnost, dosta šansi za scalping ako ništa drugo.
 
Nevezano je za temu, ali taj deda Avram je napravio magiju posle onakve kataklizme.

Ja nisam u igri, krastavac otresli me onaj put ko ciganin slinu, pa bi mi odgovaralo da ljusne dole i da uskocim sa onom polovinom sto sam ostavio za ovaj ringispil, ali sam izvisio za glavni deo kolaca.
Ali ovakvo mrcvarenje me nervira. Ko zna mozda ce sad da podivljaju altovi sto neko rece.
 
Iz lošeg treba izvući ono dobro, za nauk. I ja sam ostao zaglavljen u altovima posle onog pada pa koristim ovaj period da izučim materiju, utvrdim greške i postavim strategiju za dalje.
Prilično sam naučio, kako tehnologiju tako i ono što meni lično leži. Nemaju svi iste afinitete osim naravno, onaj krovni a to su $$$ :) .
 
Meni laiku lici na reakumulaciju. Pa vidi se vikendom male ribice prodaju (crko auto, treba da se plati letovanje, a drugari i zena ih zezaju da su kreteni sto su investirali u kriptovalute). Onda u ponedeljak neko pokupuje i cena se vrati malo gore. Sto duze traje to bolje! A i da se ljudi malo odmore od prolecnog ludila, pa na jesen ili prolece opet da se zainteresuju.

Po mom nekom nekom misljenju imacemo na kraju jedan cim na dole da se vidi da li ima jos prodavaca i da se likvidiraju longovi pa mozemo na gore. Ali bog te pita kad ce to biti. A moze i da bude cim na dole pa da se spustimo na neki jos nizi nivo ako bude dovoljno ljudi raspolozenih da rasprodaju! Mislim da je za alt-season malo lutrija. Ako btc ostane ovde ili polako gore super ali ako krene na dole bice krvarenja ozbiljnog kao 2018. Niko nije lud da drzi altove u bearu!
 
Vec 3 nedelje se ne desava nista specijalno vezano za cene.

lagana kupovina prestao sam i da gledam forum i sve zivo lepo je kad ne razmisljas.

Na koju god stranu da ode meni super ( a ne verujem da ce ici na gore u skorije vreme, citaj do jeseni )..
 
Ja bih rekao da smo mi u bermudskom trouglu.
Ovo samo klizi dole. Ne bi me cudilo da sledecih par dana bude mnogo krvi.
Moze biti da nastavi do onih 20k, ali to je moje tipovanje, nadam se da me neko ne shvata ozbiljno 😂.
 
Crveni se crveni portfolio, sad vec i na -20 ccc :D iduci put napisite neka raste neka pada :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno