Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probaj da nađeš konzolu da kupiš, ako možeš. Nestašica čipova je svuda, delom i jer su korisni čipovi upošljeni za pravljenje šitina. To se u ekonomskoj teoriji zove "gajenje kobri". Britanske kolonijalne vlasti su pokušale da smanje broj otrovnih zmija u Nju Delhiju, pa su počele da plaćaju Indijcima koji im donesu mrtve kobre. Ovo se pokazalo toliko unosno da je stanovništvo počelo da gaji kobre. Kada imaš tako neku ekonomsku distorziju u društvu, resursi mogu da budu upošljeni iz nečeg korisnog u nešto beskorisno. Normalizacija ponovo nastupa kada se faktor distorzije ukloni. U ovom slučaju, lak pristup jeftinim zajmovima, što gura novac u špekulativne balone.


ajde sad i ja imam konja za trku
kolonijalne americke sile su svakom naseljeniku placali debelo za ubijanje bizona. Bilo je dovoljno samo da se donese bizonov jezik kao dokaz.
Na taj nacin su izazvali glad medju indijancima ..

ocemo da nastavimo ili da prekinemo offtopike
da evo unapred se predajem ako pomenes gretu
 
@macman druže, ne znam da li shvataš da si sa iznetim poređenjem potpuno omašio poentu, jer su Englezi svojom subvencijom lova na kobre izazvali potpuno drugačiji efekat - umesto smanjenja broja kobri, porast njihovog broja (jer su indijci varali i počeli da gaje domaće kobre, a divlje nisu izlovljavali), a Ameri su subvencijom postigli željeni efekat - smanjenje broja indijanaca kroz smanjenje populacije bizona.

Drugim rečima, ispao si glup u društvu.
 
Ne vidim poentu ni jedne ni drugog primera na ovom topicu iako si u jedna i druga govore o necemu, ali ne o cenama.

Ajde molba za sve po 10000x : postoji tema : Opšta disksuija,
Postoji tema o zagađenju
Postoji tema o bitocinu
Postoji tema o kopanju
Postoji tema o menjačnicama
Postoji tema o porezu
Postoji jos stotine otvorenih tema
Svakome je dozvoljeno da otvori novu temu

OVa tema je diskusija o cenama.

I ne, koliko brzo ide Tesla nije diskusija o cenama, jer logika, Tesla - Elon Musk - Twiter- verovanja ljudi o utiacju na cenu nije bas najbolja jer istom logikom ovde mozemo da pricamo o ratovanju, fudbalu, svemiru i pivu.
 
Ne vidim poentu ni jedne ni drugog primera na ovom topicu iako si u jedna i druga govore o necemu, ali ne o cenama.

I ne, koliko brzo ide Tesla nije diskusija o cenama, jer logika, Tesla - Elon Musk - Twiter- verovanja ljudi o utiacju na cenu nije bas najbolja jer istom logikom ovde mozemo da pricamo o ratovanju, fudbalu, svemiru i pivu.

To jeste bio post na temu cena, samo vrlo dugoročno. Dok god ima jeftinih para za igranje, kripto i ostali baloni će rasti. Sad, kad će (i da li će) slavina biti zavrnuta, to je već u sferi ekonomske politike.

A Elon očigledno ima nenormalni uticaj na kripto tržište, BTC taman bio izlazio iz klina, sve išlo na gore, kad ga je Elon potopio tweet-om.
 
Ima uticaja zajedno sa par drugih faktora. Ne radi to samo tweet sam za sebe kako ljudi veruju.
Nije njemu dosadno pa uzme da se zezas i kaci tweetove, isplanirano je sve sa sve orderima.

Svaki post moze da bude na temu cena. NAvedeni jednu stvar na svetu i ja cu je pozvezati sa cenama i kako ista utice na cenu, ali onda cemo ovde pricati kao sto rekoh o politici, fudbalu, letovanjima, virusima i slicno.
 
Odje samo ja pisem o ceni, a napadaju me s nekakvim kobrama, bizonima, onaj mi trazi 20%, strasne stvari, rodjaci.
Pogledajte prilog 308527

A sad da vidimo rasplet, ce probije ili nece ?
Виде људи да си брзоплет и наиван, па да зараде на теби тако што ћете збунити, а за ове што те нападају са змијама и бизонима, као и овај што ти тражи 20%, е за њих не знам. 😊
Чувај се ти ових првих! 😉
 
Виде људи да си брзоплет и наиван, па да зараде на теби тако што ћете збунити, а за ове што те нападају са змијама и бизонима, као и овај што ти тражи 20%, е за њих не знам. 😊
Чувај се ти ових првих! 😉
Rekli smo da necemo ovde da radino psihoanalizu, iako si pogodio kakav sam 🥴
 
Rekli smo da necemo ovde da radino psihoanalizu, iako si pogodio kakav sam 🥴
giphy.gif
 
Ivanovicu, jel to sikas mojih 20%. Nemo' da te trazim po klubovima veceras!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno