Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko je stanje neizvesno sa cifrom btc-a,mozemo preci na crni pasulj hah
 
Nedeljna Bitcoin analiza by morbius. Noćas ćemo zatvoriti nedeljnu sveću ispod 21WMA, što je u mojoj knjizi jedan od dva neophodna uslova da se uđe u bear market. Drugi je presek 50 i 200 DMA koji će se ako cena nastavi da kilavi na ovim nekim nivoima desiti za oko nedelju dana. Ako se to desi, ja istresam sve, pravilo iz pokera kaže baci karte u trenutku kad shvatiš da ne možeš da dobiješ.

Iskreno, stvarno bi me čudilo da bull market bude gotov ispod 80k i sa ovako zaravnjenim vrhom umesto šiljka. Zato smatram da je bull scenario još uvek moguć i pratiću tu mogućnost sve do death cross-a. Tako je recimo 2013 krenuo bearish period usred ciklusa, ali je death cross izostao i imali smo još jedan peak. Sad je produženi vikend u Americi, ajkule su očekivano navalile na BTC da ga sruše, ako se BTC ipak održi do utorka i ne napravi novo dno, to je vrlo bullish znak.

Ukratko, dok god je 50 iznad 200 DMA, postoji nada u još jednu etapu bull run-a. Kad više nije, bolje je ne držati nikakav kripto. Čak i da taj neki bear period ne bude dug i mi opet krenemo na gore za nekoliko meseci, svako odlaganje uvećava rizik da nas u nekom momentu poklopi naizbežni slom stock market-a, a to kad se desi, ode Bitcoin na 10k.
Rado čitam tvoje tekstove, samo si nešto prorijedio u zadnje vrijeme. Svaka čast ostalim dobrim tehničarima i njihovim korisnim prilozima. I sam koristim TA i mislim da pomaže, ali tvoja povremena prizemljenja i šira slika dobro dođu za trežnjenje usijane glave. Kad je čovjek previše unutra, gubi doticaj sa realnošću, pogotovo u fazi euforije iako ovdje u zadnje vrijeme uglavnom prevladava oprez i negativan sentiment. Ali mislim da euforija ponovo kuca na vrata.
Nego, gledano dugoročno, mi očekujemo da će se povijest ponavljati i da će se višegodišnji ciklusi i dalje odvijati po sličnoj paradigmi. Sklon sam mišljenju da dugoročno planiranje u ovakvom kriptu kakvog poznajemo, više nije opravdano. Više se tu ne radi o izmjenjivanju uobičajenih tržišnih faza, nego se stvari globalno iz temelja mijenjaju, nažalost na gore. Svrha zbog koje je kripto uveden i pokusni program digitalnih valuta zvani kriptovalute bliži se kraju i pitanje je vremena kada će se instalirati zvanične digitalne valute. Svi smo ovdje da još ponešto ušićarimo, ali iluzija o trajnoj decentraliziranosti i iluzija da će kripto ostati izvan domašaja globalnih gospodara lutaka koji su ga vjerojatno i instalirali, neće nam pomoći da pametno uvrebamo trenutak za dizanje sidra prije konačnog kraja predstave. Moja razmišljanja i analize ipak ukazuju na još jedan labuđi pjev kripta i zato nakon ponekog trejda pri ovim cijenama definitivno se tovarim u long. Kako sada stvari stoje, moj krajnji rok u ovoj igri je kraj ove godine.
Ova priča je samo jedan od aspekata ovog kripto svijeta i naravno da će vrijeme pokazati koliko ovo moje fantaziranje drži vodu.
Isprika moderatoru jer tekst nije baš primjeren temi, ali možda nije na odmet sagledati igru i iz ovog ugla, ako sam uopće rekao nešto novo?
 

Lepo čovek kaže. Kao mene što su prozivali "Kad tako znaš, što ne ostaviš posao pa se baviš ovim?" Što bih pobogu napuštao karijeru koju sam gradio dve decenije u zamenu za mizerni život trejdera? Ceo dan da pratim grafikone i čitam vesti, ne radeći ništa korisno za bilo koga. Ali ljudi više ne poštuju novac zarađen trudom, već ako nekako može na neko muljanje, politiku, špekulaciju ili šta ti ja znam.
 
Cekaj zar nece kriza tek da vine vrednost kripta u nebesa? Mislim prica se po carsiji...
 

Moram da odgovorim ovim klipom.



Krenuce jel ce krenuti BULL za par meseci pa ce ljudi ponovo da jure razne SHIT-ove ..

@morbius 100% si u pravu. U trejdingu kad izgubis novac onda si izgubio mogucnost da zaradis ( jel ti treba novac da bi trejdovao ) ..

U zivotu kad izgubis posao -> nadjes drugi..
 
Poslednja izmena:
S vremena na vreme se pojavi poneka priča o Tetheru i realnoj opasnosti da sve pukne zbog njegovog nedostatka stvarne podloge. Evo još jedne. Treba biti oprezan.
 
Ja pisao ljudima od prvog dana da nema šanse ni u paralelnom univerzumu da je ta fejk valuta 1:1 sa dolarom... Al pohlepa zaslepi razum svaki put.

Kad Tether pukne ceo cripto ekosistem odlazi u istoriju.
 
Nemam ni dinara u ovoj priči. Ja se bavim gaming YT kanalom.

Pratim iz hobija i zato što imam mnogo ljudi oko mene koji me od 2013. "dave" sa kriptom pa mi je važno da sam u toku da mogu da im odgovorim na pitanja, i eventualno sprečim najteže nobove da se zadužuju i prave slične gluposti.
 
Te iz 2013, pa i 2014,15,16 si sprečio da se obogate, a one iz 2017 si sprečio da urade x2 na svoju investiciju, pa opet 2018 si sprečio da se obogate, 2019 da utrostruče investiciju, 2020 već i sam znaš....
 
Ko god nije u stanju da sam odluči, odnosno moguce je da ga neko drugi odvrati ili nagovori ( sve jedno ) ne zasluzuje da uradi ni 1.1x a ne da se obogati odnosno zasluzuje da izgubi ulozeno.
 
Te iz 2013, pa i 2014,15,16 si sprečio da se obogate, a one iz 2017 si sprečio da urade x2 na svoju investiciju, pa opet 2018 si sprečio da se obogate, 2019 da utrostruče investiciju, 2020 već i sam znaš...
Sve što sam sprečavao je nerazumno ponašanje. Lika koji je hteo da batali kupovinu stana zarad ulaganja u kripto, drugog koji je hteo da proda auto, treći koji je hteo da dao otkaz na poslu na kome je mogao da radi do penzije da bi jelte bio day traider.

Totalno nebitno da li su mogli da odu 10x gore sa novcem ili 10x puta dole. Bitno je da nisu poremetili ceo svoj život. Najbolji savet je bio i ostao sledeći:

Sedi, zapiši cene po kojima bi kupio, izvadi keš iz novčanika i daj meni, tati, mami, babi da ti čuva. Napiši cene po kojima misliš da ćeš prodati za 6-12 meseci ili tačan datum kada bi prodao. Kad dođe ta cena ili datum pogledaj šta bi bilo i uzmi nazad svoj novac. Jedan je oročio u banci na 12 meseci dinare, nije nikome verovao da mu čuva.

Od svakoga ko me poslušao da to uradi, samo su dvoje bili u plusu. Jedan neke bolesne cifre, jedna nešto bedno. Ovaj što bi zaradio novac se prvo ljutio dok nije bio prvi kritpo crash, pa posle rekao da nije to za njega. To su sve ljudi profila: "Šta je TASK MANAGER"? ili "Šta je to kripto?" ali zato bi da se ubace novac koji im menja život u to.
 
Sve što sam sprečavao je nerazumno ponašanje. Lika koji je hteo da batali kupovinu stana zarad ulaganja u kripto, drugog koji je hteo da proda auto, treći koji je hteo da dao otkaz na poslu na kome je mogao da radi do penzije da bi jelte bio day traider.

Totalno nebitno da li su mogli da odu 10x gore sa novcem ili 10x puta dole. Bitno je da nisu poremetili ceo svoj život. Najbolji savet je bio i ostao sledeći:

Sedi, zapiši cene po kojima bi kupio, izvadi keš iz novčanika i daj meni, tati, mami, babi da ti čuva. Napiši cene po kojima misliš da ćeš prodati za 6-12 meseci ili tačan datum kada bi prodao. Kad dođe ta cena ili datum pogledaj šta bi bilo i uzmi nazad svoj novac. Jedan je oročio u banci na 12 meseci dinare, nije nikome verovao da mu čuva.

Od svakoga ko me poslušao da to uradi, samo su dvoje bili u plusu. Jedan neke bolesne cifre, jedna nešto bedno. Ovaj što bi zaradio novac se prvo ljutio dok nije bio prvi kritpo crash, pa posle rekao da nije to za njega. To su sve ljudi profila: "Šta je TASK MANAGER"? ili "Šta je to kripto?" ali zato bi da se ubace novac koji im menja život u to.
A sad si postao i finansijski savetnik? 😂

Daj bre pero pusti nas da uživamo u životu, a ti uživaj na youtjubu i svi zadovoljni. Sa tobom se uvek samo presipa iz šupljeg u prazno.

Znaš da se u ovom delu foruma boriš sa vetrenjačama i da tvoji saveti nisu od pomoći.

Poređenja radi, to ti je kao da sad ja krenem da ti pametujem o pravljenju videa :D

I da, šta bi sa onom detaljnom analizom što sam ti obećao da ću ti odraditi kad skupiš keš? 😂
 
Cekaj, treci lik je hteo da da otkaz na poslu i da se bavi day tradingom ( nesto za sta je potrebno ogrmono znanje, godine konstantnog učenja i još mnogo čega), ali smarao je za savet lika koji uopste nije u kriptu i nikad se nije bavio trgovinom ?

NHF, ali ja se stvarno pitam kako takvi ljudi uspeju da odu do prodavnice ili da se obriju, a da se ne povrede ?
 
Ne vidim poentu svracanja ovde i deljenja saveta nekom ko je u ovoj prici. Savet se daje kad ti neko trazi savet. To sto radis je kao kad bi neki ljubitelj Volkswagena otisao na forum Fiata i pricao kako je to kanta.
Ne vidi niko :)

Dete dođe jednom u par meseci, obično kad padne btc, i počne da soli svima pamet :)
Cekaj, treci lik je hteo da da otkaz na poslu i da se bavi day tradingom ( nesto za sta je potrebno ogrmono znanje), ali smarao je za savet lika koji uopste nije u kriptu i nikad se nije bavio trgovinom ?

NHF, ali ja se stvarno pitam kako takvi ljudi uspeju da odu do prodavnice ili da se obriju, a da se ne povrede ?
Pa da, pitao youtjubera gde i kako da uloži svoj novac.
I youtjuber mu lepo pomogao, da uloži u banku na 0.5% godišnje :)

Šta reći...

edit:

CITAT DANA - perafilozof:

"Sedi, zapiši cene po kojima bi kupio, izvadi keš iz novčanika i daj meni"

@perafilozof
Za ovako nešto se dečko ide u zatvor ako nisi registrovan finansijski savetnik - čisto da znaš.
Ovo se može protumačiti kao izdnuda - samo razmišljam na glas 😂
 
Poslednja izmena:
Pero, jesu li ovi koji su te poslusali da kupe stan, zadrze posao i auto, pravi ili izmisljeni likovi?
 
Te iz 2013, pa i 2014,15,16 si sprečio da se obogate, a one iz 2017 si sprečio da urade x2 na svoju investiciju, pa opet 2018 si sprečio da se obogate, 2019 da utrostruče investiciju, 2020 već i sam znaš....

Ovaj ako su se toliki obogatili, zasto ima onih koji kukaju po twiterima i redditima da su se zaduzili i pukli kao zvecka ?

Znas ako u balon ubacite N milijardi dolara, necete izvaditi 4 x N, Neki ce puci kao zvecka. To je zero-sum game.
To je bila, jeste i bice jedina svrha kriptovaluta.

U medjuvremenu ce mozda drzave izdati svoje kriptovalute, ali... to ce biti neka sasvim druga prica.

Nego sta bi sa cenama i "pouzdanim" store - of - value bitcoinom ? Doslo je do "halvinga" - otisla je cena na pola ?
Nema sta, pouzdan store of value, skoro pa kao inflatorni dinar 90tih.
 
Poslednja izmena:
Zato sto su na prvi pad prodali sve i izasli u minusu.
 
ODnos ponude i potražnje isti razlog zašto dolazi do skoka ili cena miruje u mestu.

Ko god je kupio btc pre ove godine nebinto dal 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013... danas moze da izadje u plusu.

Oni koji su kupili na x a prodali na x-40% takvi ce da kukau na redditima i ostalim zvečkama.
 
Ne vidi niko :)

Dete dođe jednom u par meseci, obično kad padne btc, i počne da soli svima pamet :)

Pa da, pitao youtjubera gde i kako da uloži svoj novac.
I youtjuber mu lepo pomogao, da uloži u banku na 0.5% godišnje :)

Šta reći...

edit:

CITAT DANA - perafilozof:

"Sedi, zapiši cene po kojima bi kupio, izvadi keš iz novčanika i daj meni"

@perafilozof
Za ovako nešto se dečko ide u zatvor ako nisi registrovan finansijski savetnik - čisto da znaš.
Ovo se može protumačiti kao izdnuda - samo razmišljam na glas 😂
Ne ide nije iznuda, covek je predlozio nacin kako da sacuva novac.
I kako da simulira ulaganje u ponzi, ovaj kripto.

ODnos ponude i potražnje.
Ko god je kupio btc pre ove godine nebinto dal 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013... danas moze da izadje u plusu.

Oni koji su kupili na x a prodali na x-40% takvi ce da kukau na redditima i ostalim zvečkama.

Pa cekaj, zasto svi ne mogu da prodaju na x + 40% ? Ako je sve toliko super i sigurno.

Mislim, zasto ne bismo pogasili svu industriju u drzavi i svu lovu ubacili u kripto - samo cekamo rast - lova za svih 7-8 miliona u Srbiji, niko da ne mrdne prstom.

Evo mog primera, za potrebe projekta sam 2017 ili tako nesto kupio oko 500$ kripta (ETH), pre neke dve nedelje sam to prodao.
Zaradio sam, ali i dalje znam da je to balon.
Potpuno sam svestan koliki je to gubitak resursa i beskorisna stvar.

Ali drugi ne znaju, jer citaju vase diskusije gde set u 90% sliucajeva zaradili lovu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno