Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na dragocenim savetima, otprilike sam i ja tako rezonovao na početku ali mi je trebala i ovakva potvrda, second opinion po srpski :) .
Takva taktika eliminiše potrebu za SL, bar u početku jer 1% po pravilu brzo dođe.
Pazi, da se razumemo.
Nećeš sigurno imati 10/10 ili 100/100 ili 1000/1000 uspešnih trejdova, to odmah zaboravi. To niko nema.

Imaćeš sigurno gomulu probašenih trejdova i minusa, ali vremenom ćeš sam uvideti gde budeš grešio i drugačije ćeš reagovati u istim ili sličnim situacijama.

Bitno je da nađeš dobar ulaz, malo sačekaš i bam, zatvaraš trejd ako je u plusu. Ako krene -, opet isto. Zatvaraš i ideš dalje.

Novi trejd, nova sreća, nekad manja, nekad veća :D Kao i u svakom poslu kad krećeš, niko ti ne garantuje da ćeš uspeti, sve je na tebi i da li si ili nisi za takav posao :)
 

Simke1984

A sta radis kad ode u minus i ne vraca se nikako? i kad ulozenih 200 usd postane 100 usd
Zato sam napisao da ovakav način trejdovanja zahteva recimo jedno radno vreme od bar 8h. Sediš, pratiš celu berzu, šta javiše propadne, kupiš i čekaš svojih 1%.
Ako krene minus, zatvoriš u minusu i ideš dalje, čekaš...

I u najgporem bear-u, se uvek može praviti +. Zato služi šort.

Najbitnija je disciplina i cilj koji sebi postaviš.

Ali o tome drugi put :D

edit:

A šta radiš ako otvoriš pekaru ili kafanu i uložiš 50k i ceo mesec ti niko ne uđe u nju?

Znači da nešto ne radiš kako treba, i menjaš taktiku.
 
Znanje, iskustvo, disciplina, cista glava i celicni zivci.
Kao i u svako drugom poslu :D nisam ni reč napisao što niste svi znali.
Sve to postoji godinama, od kad se trejduje. Nebitno da li je zlato ili $ ili krompir ili kripto.
 
Isto što i svemu.
Hvala na dragocenim savetima, otprilike sam i ja tako rezonovao na početku ali mi je trebala i ovakva potvrda, second opinion po srpski :) .
Takva taktika eliminiše potrebu za SL, bar u početku jer 1% po pravilu brzo dođe.
Nista ne eliministe osnovne stvari.
Dal ces biti prisutan i saseci loss ili postaviti stop loss stvarno nije bitno, ali kao sto sam vec napisao praviti hold od trejda je put ka neuspehu.
Ne moze trade bez gubitka.
 
Zato sam napisao da ovakav način trejdovanja zahteva recimo jedno radno vreme od bar 8h. Sediš, pratiš celu berzu, šta javiše propadne, kupiš i čekaš svojih 1%.
Ako krene minus, zatvoriš u minusu i ideš dalje, čekaš...

I u najgporem bear-u, se uvek može praviti +. Zato služi šort.

Najbitnija je disciplina i cilj koji sebi postaviš.

Ali o tome drugi put :D

edit:

A šta radiš ako otvoriš pekaru ili kafanu i uložiš 50k i ceo mesec ti niko ne uđe u nju?

Znači da nešto ne radiš kako treba, i menjaš taktiku.
Puno hvala
Ono sto si objasnio za 1% je extra e sad naravno sto kazes disciplina i naci gde uloziti i profitirati.
A da li samo gledas tj.pratis ili i koristis neke indikatore?
 
A da li samo gledas tj.pratis ili i koristis neke indikatore?
I jedno i drugo :) i pratim vesti i svašta nešto što utiče na trend.

Ni jedan indikator ti ne može predvideti npr Elon-ov twit ( koji je aktuelan u zanje vreme ), ili Chinna ban ili Bajdenov novi stimulan paket i 100 drugih stvari :)
Pa kao i učenje vožnje bicikla, padaj-ustaj x puta pa na kraju stekne se veština.
Pravi primer :) drago mi je da si skapirao poentu.
Sad je na tebi ostalo :)
 
DA to si upravu to nijedan indikator nece uraditi.
Ali mislio sam kad nema takvih vesti koje sve poremete:)
Nista moracu da jos vozim bicikl sa pomocnim tockovima i to je neki Fibonaci koji ti ne da da padnes:)
A da li vredi sacekati neki inpulsivni skok koji probija pa onda uci u buy Limit ili Sell limit?
 
@Simke1984 tvoje neko misljenje. Oce BTC u sledecem naletu da dodje do 42k i da varira 40-43k ?

1. pokusaj 39.999999 to su ga kidali mislim da nije video 40.005
2. pokusaj 40-41k nesto malo se zadrzao 1sat …
3. pokusaj 40.5k isto kao drugi pokusaj
 
Zato sam napisao da ovakav način trejdovanja zahteva recimo jedno radno vreme od bar 8h. Sediš, pratiš celu berzu, šta javiše propadne, kupiš i čekaš svojih 1%.
Ako krene minus, zatvoriš u minusu i ideš dalje, čekaš...

I u najgporem bear-u, se uvek može praviti +. Zato služi šort.

Najbitnija je disciplina i cilj koji sebi postaviš.

Ali o tome drugi put :D

edit:

A šta radiš ako otvoriš pekaru ili kafanu i uložiš 50k i ceo mesec ti niko ne uđe u nju?

Znači da nešto ne radiš kako treba, i menjaš taktiku.
Šimke šta mislis o Botu za long. 3commas. Jesi čuo za to?
 
Šimke šta mislis o Botu za long. 3commas. Jesi čuo za to?
Mislim da imaš demo da probaš.
Kad su se pojavili, bio je free trial mislim 3 dana.
Probao sam davno, ali bez uspeha. Sve što je free nije džabe free :D
Da vredi, nebi koštao 50$, realno.

Ako i dalje ima free trial, probaj pa vidi kako radi, što da ne. Možda su sredili bagove.
Ako se plaća, plati ako imaš viška para, što da ne probaš :).
 
Poslednja izmena:
@Simke1984 tvoje neko misljenje. Oce BTC u sledecem naletu da dodje do 42k i da varira 40-43k ?

1. pokusaj 39.999999 to su ga kidali mislim da nije video 40.005
2. pokusaj 40-41k nesto malo se zadrzao 1sat …
3. pokusaj 40.5k isto kao drugi pokusaj
Verujem da će o5 biti test, možda i danas. Ali ne verujem da će probijati još.

Iskreno, ne bih ni voleo da se to desi sad za vikend.
U usa je i ponedeljak neradni dan ( produženi vikend ), pa sa malim volume nebi nikako valjalo.

Danas verovatno mali oporavak od jučerašnjeg pada, pa sutra i prekosutra verovatno ponovo crvenilo.

U principu, bilo bi dobro da talasamo još neko vreme između 30 i 40k. Kad kitovi dovoljno akumuliraju.

Nadam se da grešim, videćemo...
 
Većina je bearish, mediji, retail, twitter. To mi šalje signal da će možda ipak opaliti na gore
 
i? jesi ga trejdovao? ili samo crtaš za svoju dušu :D
Jel se ti bavis vlaskom magijom pa znas da ga nisam trejdovao 😂?
Vec sam bio pisao da vezbam, za dlaku masim ordere ali sl me zato pogodi za tu istu dlaku. Moram to malo da ispomeram, da nastelujem nisan.
pogledaj malo bolje ovaj crtez, ni tu ga nije zakacio, i tako skoro uvek. Ali eto, ne moze da se kaze da ne radi.
 
Ja sam se juče dvoumio šta da radim, pošto sam na binance-u sve u bnb-u, počelo sve da pada, i postavim sell order na 383, kretao se oko 340, reko baš da te ne prodajem tad, kupio sam ga na 295. Jutros ustanem, pogledam, u 00:15 je bio samo trenutni skok sa 320 na 387 i prošao mi je order.
Sad se dvoumim, cekacu ga verovatno oko 300 ponovo, stepenasta kupovina.
I da, ja sam noob u trejdingu, slušam ovde šta se priča, pratim tuđe analize, učim se polako.
 
Tako to ide.... i juce, htedoh all in sell na 0.95 jer sam znao da idemo dole... i eto... 30% nije malo dokupiti se, ali kad ide hard fork pa sam pomislio mozda ode jos gore... i jbga...

@Simke1984

Ako imas vremena, mozes li pogledati sledeci link i tekst i reci mi tvoje misljenje? Da li je ovo po tebi "mazanje ociju" ili postoji sansa da bude nesto od coina?
Ne znam kad i da li prestaje mining za ETH... mozda bi deo, verujem da bi, rudara presao i na njega.
Koliko ovo moze uticafi na cenu iz teksta u narednih oar meseci po tebi?
AKO IMAS VREMENA NARAVNO....

https://medium.com/beam-mw/beamx-dao-the-next-step-in-beam-decentralization-3d69f1931896

https://beam.mw/


Da napomenem.... opsednuti su Monerom, kao da ne postoji drugi coin i samo se polemise zapravo o tome koliko je Beam bolji po svemu od Monera... a marketing im je ne 0 nego 0000...
Njima kao da je jedini cilj da prate Monero i nadaju se slavi i ceni Monera sto ce se desiti "kad na budzi rodi nokat".
Mislim na njih sto rade na projektu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno