Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@weasel
Pricamo o ljudima koji imaju pristup informacijama.
Mislis da je Elon Mask koristio TA? Mislis da trejderi iz Goldmana, HSBC-a i ostalih institucija koriste TA?
 
Ne znam sta on koristi i iskreno me ne zanima. Ja nemam pristup informacijama, te mogu da koristim ono sto imam.

Elon Musk ne koristi ni TA ni FA ni logiku niti bilo koju drugu analizu vec organizovano manipulise trzistom i tako zaradjuje.
Zaključak: TA i FA je isto sto i verovanje u deda mraza jer Elon Musk ne koristi.
Stvarno mislim da nije bas najbolja logika.
 
Ne znam sta on koristi i iskreno me ne zanima. Ja nemam pristup informacijama, te mogu da koristim ono sto imam.

Elon Musk ne koristi ni TA ni FA ni logiku niti bilo koju drugu analizu vec organizovano manipulise trzistom i tako zaradjuje.
Zaključak: TA i FA je isto sto i verovanje u deda mraza jer Elon Musk ne koristi.
Stvarno mislim da nije bas najbolja logika.
Ne, to nije zakljucak osim ukoliko ti tako volis da vodis diskusije, a koliko vidim, volis.
Posto tebe ne zanima, pusti nas druge koje zanima. Ti se bavi tehnickim analizama, u medjuvremenu.
 
Znaju oni dobro gde su SL i kad hoce da maznu lovu pritiskaju dok ne pocnu da aktiviraju SL-ove i onda krene domino efekat pa pokupuju na nizim cenama. Ali mozes da ocekujes SL hunt i da cekas tamo gde ce vecina da postavi SL, samo sto se to ne desava bas tako cesto.
Ja se slazem da veliki kad rese da odrade nesto tu ne pomaze nista, ali to se ne desava tako cesto, odrade svoje pa posle puste da se malo igra po pravilima TA.
A sta ti kao mali mozes ? Ne znas kad i sta ce oni da rade, ne mozes da ucestvujes sa njima, jer da igras sa njima, ne bi bio ovde sa nama 😂.
 
Ne, to nije zakljucak osim ukoliko ti tako volis da vodis diskusije, a koliko vidim, volis.
Posto tebe ne zanima, pusti nas druge koje zanima. Ti se bavi tehnickim analizama, u medjuvremenu.
Naravno da cu da se bavim i tehnickom i fundamentalnom analizom, zato i sluzi ova tema, necu sigurno da se bavim Elon Muskom.
 
Znaju oni dobro gde su SL i kad hoce da maznu lovu pritiskaju dok ne pocnu da aktiviraju SL-ove i onda krene domino efekat pa pokupuju na nizim cenama. Ali mozes da ocekujes SL hunt i da cekas tamo gde ce vecina da postavi SL, samo sto se to ne desava bas tako cesto.
Ja se slazem da veliki kad rese da odrade nesto tu ne pomaze nista, ali to se ne desava tako cesto, odrade svoje pa posle puste da se malo igra po pravilima TA.
A sta ti kao mali mozes ? Ne znas kad i sta ce oni da rade, ne mozes da ucestvujes sa njima, jer da igras sa njima, ne bi bio ovde sa nama 😂.
Mozes da pocnes da koristis glavu, umesto da pratis krdo.

Legendary investors such as Warren Buffett and Peter Lynch agree. Buffett has said he “realised that technical analysis didn’t work when I turned the chart upside down and didn’t get a different answer”. To Lynch, charts “are great for predicting the past”.
Naravno da cu da se bavim i tehnickom i fundamentalnom analizom, zato i sluzi ova tema, necu sigurno da se bavim Elon Muskom.
Covece, ti namerno izvrces reci sagovornika kada nemas nikakav validan argument samo da bi ti u tvom svetu uvek bio u pravu. Znas, postoji tehnicki termin za takve osobe.
 
A ti ne izvrces sta ja mislim sa pitanjem > "Mislis da Elon Musk koristi TA " ?
Gde sam ja njega pomenuo i gde sam ja dao bilo kakav nagovestaj da tako nesto mislim ?

Potupno me ne zanima sta on koristi niti niti mislim o njemu.
 
Dobro, sta je na kraju zakljucak, cime da se vodimo? Sta se ocekuje u narednom periodu na osnovu te analize?
Ako je odgovor ne znam, nista nam nisi pomogao.
 
Stvarno, ako ne mozes da razumes sta sam hteo da kazem tom alegorijom onda nema potrebe dalje da diskutujem.
 
isto tako ako ti ne mozes da razumes sta sam ja rekao naravno da nema sta dalje da vodimo diskusiju.

Ovaj topic postoji 8 godina i TA je zastupljena od pocetka i to veoma i ti si dosao da nam svima objasnis kako je to verovanje u Deda Mraza , dok su order bookovi bitni ....
 
Tako je. Jesam li ti povredio osecanja tom svojom izjavom?
 
Naravno da ne. Zašto si dobio takav utisak ? Nikakav ružan odgovor nisi dobio , samo ispravku da je od najnebitnije stvari kao sto je order book koji koriste HSBC i Goldman, TA 20x korisnija i bitnija.

Da li kad vec pominjes osecanja , da li su tebi povređena sto ti se drugi smeju na tu izjavu ?
 
Poslednja izmena:
Kako nisam dobio ruzan odgovor, kada si poceo sa Ad hominem napadima. Ja pokusavam da pokazem drugu stranu medalje, dok ti grcevito branis prvu stranu bez da i malo das sansu i drugim stvarima. Procitao sam gro knjiga o tehnickoj analizi (mislim da sam i u nekom postu navodio sta sam sve citao), probao tehnicku analizu 6-7 god. Isporbao sa, pravim novcem, gomilu kombinacija tehnickih indikatora i oscilatora i na kraju dosao do istog zakljucka kao Buffett. Jednostavno ne radi. Vise je zelja necija da to radi, kao sto kockar zeli da ubode uvek crno na ruletu.

Osecanja, ma kakvi, nemam ih vise. Uvek se smeju oni koji ne razumeju, ili ne zele da shvate, pa im je tako lakse.
 
Druga strana medalje moze da se pokaze sa takvim postom kao sto si ga upravo napisao , a ne da coveku kazes da veruje u deda mraza na osnovu analize koju je on izneo, ma kakva ona bila.

To sto ne funkcionise tebi ne znaci da ne funkcionise. To je jedna od analiza, ne sveto pismo koga se mora slepo drzati i koje ne moze da omane.
 
Ok, slazemo se da se ne slazemo.
 
Kako nisam dobio ruzan odgovor, kada si poceo sa Ad hominem napadima. Ja pokusavam da pokazem drugu stranu medalje, dok ti grcevito branis prvu stranu bez da i malo das sansu i drugim stvarima. Procitao sam gro knjiga o tehnickoj analizi (mislim da sam i u nekom postu navodio sta sam sve citao), probao tehnicku analizu 6-7 god. Isporbao sa, pravim novcem, gomilu kombinacija tehnickih indikatora i oscilatora i na kraju dosao do istog zakljucka kao Buffett. Jednostavno ne radi. Vise je zelja necija da to radi, kao sto kockar zeli da ubode uvek crno na ruletu.

Osecanja, ma kakvi, nemam ih vise. Uvek se smeju oni koji ne razumeju, ili ne zele da shvate, pa im je tako lakse.
Sad kad si dosao do istog zakljucka kaoBafet jos ti ostaje samo da zaradis kao Bafet 😂.
Ko je dobro istreniran za TA zaradjuje, ali je tu mnogo cimanja. Bolje je da se kupi na dnu i da se ceka da narase.
Meni TA sluzi kao orijentacija, nisam tako dobar da znam gde je naj bolje da postavim ordere i SL, ali mozda se istreniram. Cu vidim.
 
Sad kad si dosao do istog zakljucka kaoBafet jos ti ostaje samo da zaradis kao Bafet 😂.
Ko je dobro istreniran za TA zaradjuje, ali je tu mnogo cimanja. Bolje je da se kupi na dnu i da se ceka da narase.
Meni TA sluzi kao orijentacija, nisam tako dobar da znam gde je naj bolje da postavim ordere i SL, ali mozda se istreniram. Cu vidim.
Samo ti treniraj. Ima kod banke jos kredita. :D
 
Što reče čovek već godinama se koristi TA i ima pregršt podataka. Zašto niko ne zasuče rukave, pregleda svih 8 godina TA analiza i grafike kretanja cene i prikaže nam u kom periodu je TA pogodila i u kom procentu?
 
A potreban je i quantum computer...

Rebentrost showed in 2018 that an algorithm exists for quantum computers capable of pricing financial derivatives with a square root advantage over classical methods.[15] This development marks a shift from using quantum mechanics to gain insight into computational finance, to using quantum systems- quantum computers, to perform those calculations.
 
1PlkQMIk.png
Ponovo mirise na H&S, ako probije podrsku verovatno cemo da skliznemo na 34.2K . Ili u cugu ili ce da se vrati da testira otpor. Aj bas da vidimo sta ce bude.
A i Wasel bi mogao da baci malo karte, tu je 100 godina, neka pokaze svoje znanje, mozda nesto i naucimo.
Simke isto.
 
Pred ovaj rast na 12-3k kad sam govorio da ce mnogi kupovati na nivou 14-15k, govorili su da samo naivni mogu tako da pricaju i da su pametni kupili na mnogo nizim cenama a da novajlije i neznalice kupuju na tim nivoima.

Pre par godina kad sam govorio da se je vreme akumulacije na 8-9k , ovde su se skupili i govorili da je weasel to radi da bi prodao svoje bitcoine lakovernima jer niko nije lud da tad kupuje (postoje postovi i dalje). Tada sam i prestao uopste i da bilo sta pisem, samo moderisao.


Trenutno ono sto sam kupio eth-a na 2200-2100-2000-1900 sam krenuo u stepenasti sell na nivoima 2600-3000, po pribijanju 3000 cekam da vidim kakva ce situacija biti
Ponovni isti pad, ako ga bude a verujem da hoce, smatram da treba iskoristiti sa maksimalno niskim odredreima jer ako ga bude ocekujem ne ispod proslih nivoa, ali mnogo brzi oporavak gde nece stici da se reaaguje bez vec postavljenih oredera.

Dosta altova sam uzeo veoma povoljno ( kao sto je xlm koga nikad nisam voleo)u proslom padu da sam iz nekih vec izasao delimicno ukoliko dodje do ponovnog ili jaceg pada da mogu pojacati kolicine, a ostalo drzim long term

Btc sam pre par meseci prodao sav na ~35-39k. Gresku napravio o cemu sam vec pisao, ali verovao sam da cu na tim nivoima moci uskoro da kupujem sto i jesam uradio i to na malo nizim. Sad sam long term bullish sa btcom pogovtu poslednju cetvrtinu godine, tako da istu gresku necu napravi. Stepenasto prodavati ocu ako krene nagli rast ali izlaziti odjenom u nekom trenutku, ne vise.
 
Poslednja izmena:
Zašto niko ne zasuče rukave, pregleda svih 8 godina TA analiza i grafike kretanja cene i prikaže nam u kom periodu je TA pogodila i u kom procentu?
Pero, o5 filozofiraš 😂
Ako si spreman da platiš dovoljno, rado ću ti odraditi detaljnu analizu za sve što te zanima ;) nikakav problem.

A za hvala, neka hvala... imam ih punu sobu i podrum, ne znam šta ću od njih 😂
 
Poslednja izmena:
Pero, o5 filozofiraš 😂
Ako si spreman da platiš dovoljno, rado ću ti odraditi detaljnu analizu za sve što te zanima ;) nikakav problem.

A za hvala, neka hvala... imam ih punu sobu i podrum, ne znam šta ću od njih 😂

U skladu sa nickom :)

Lično bih platio, da imam keš u "igri", jer bi to bila ozbiljna i korisna informacija. Nadam se da nisi shvatio poruku da je ka tebi usmerna, jer je bila namenjena učesnicima u beskorisnom nagađaju šta je korisno, a šta nije bez argumenata i empirijskih dokaza.
 
Samo ti treniraj. Ima kod banke jos kredita. :D
A šta misliš da ti navedeš ovde svoje procene, baciš neki savet, upozorenje i sl, tj. da se ponašaš kao i svi ostali, pa će vreme pokazati koliko si dobar u cryptu? Iskreno, smatram nebitnim kako si došao do svoje promisli, ako se tvoja predviđanja pokažu dobrim. Šta više, odlično će biti da imamo i dobrog intuitivnog trejdera, pored analitičara, master tradera, perspective shitcoin bloodhounda, komšije sa sprata... Kako god da dođemo do zarade - dobro je. Glupo je da prepisku svedemo na merenje čiji je duži, deblji, lepši... Kripto račun, naravno 😉
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno