Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedan od 10 000 patterna.
Pa prednost je sto je to kao i svaka druga tehnicka analiza moze da ti da nagovestaje, ali ne postoji nesto sto je sigurno.
NJegovom logikom je mogao i u januaru da proda. Mogao je i sad da proda a da btc ode na 100 000k a onda ostane da ceka ili da ulece po vecim cenama.
Gelldaj ovako, na youtubu imas gomile likova. Btc od 15k do 60k na svakih par hiljada imas po vise klipova kako je vreme za prodaju pogotovu januar/februar. Pa kad god da padne mora neko ubosti.
 
Poslednja izmena:
To je ok, ali obzirom da sam ja skoro usao u celu pricu logika mi je da sam se oprostio od toga sto sam dao za rig jer ako prodam tih par ETHa cim se izmajnuju kako bih pokrio troskove opreme rizikujem na duze staze da izgubim potencijalni profit. Iz istog razloga struju placam od plate da ne bi umanjivao kolicinu novcica.

Hvala obojici 🙂
Ko god je ovako radio u zadnje tri godine, nije pogrešio.
Naravno profitabilnost mininga (pretpostavljam da je ETH) je bila drastično manja 2019 i 2020, nego što je trenutno.

Verovatno si napravio kalkulaciju oko ROI kada si kupovao rig. Najbitnije u celoj priči je da imaš plan i da ga se pridržavaš.
Konkretno, ja prodajem ETH ako je preko cene koju sam ranije odredio. Manje je stresno, a kada isplatiš opremu, skoro sve što prodaš je čist profit.
 
koja je prednost stepenastog prodavanja u odnosu na recimo sto je neko postavio pre par dana?

Stepenastom kupovinom smanjuješ prosčan ulaz, a postepenom prodajom uzimaš profit i spreman si da se dokupiš, a razlika ti je za trošak :)

Evo ti na plastičnom primeru :)

Kreneš da kupuješ na recimo 50k, sa 20%. pa na 45 još 20% i tako sve do 30k, prosek kupovine će ti biti 40k.
Onda postaviš sell ordererecimo na 45.50,55,60,65 isto po 20% i tako dobiješ prosek prodaje od 55k.

I sve što ti ostane ti je plus.

Ovo ti je idealan scenario, koji se ne dešava skoro nikada :) ali nadam se da si shvatio poentu i kako da računaš.

Ovo ti je strategija više za investiranje nego za trejdovanje, pa sad sam moraš odlučiti da li ćeš da budeš investitor ili trejder.

Ako se odlučiš za ovo prvo, onda ti ne treba ona strategija koju sam ti ranije napisao, jer se podrazumeva da imaš neograničeno para i da možeš da ispratiš ceo bear market i dokupljuješ ( par godina )
 
Upravo gledam novi video Tyler-a gde je prikazao(od nekog lika sa twitera, foruma... jbm li ga odakle je) slicno oatern kretanje cene iz maja 2017. gde je bio pad 35%, juce je bio 40% msm, onda sa 3k na 2k...i onda x10 do kraja godine. Ne mora da znaci, al bar je lepo misliti pozitivno i nadati se 😅
 
Upravo gledam novi video Tyler-a gde je prikazao(od nekog lika sa twitera, foruma... jbm li ga odakle je) slicno oatern kretanje cene iz maja 2017. gde je bio pad 35%, juce je bio 40% msm, onda sa 3k na 2k...i onda x10 do kraja godine. Ne mora da znaci, al bar je lepo misliti pozitivno i nadati se 😅
Ne moze biti isto sa 2k na 20k i sa 30k na 300k. Ne volim te youtubere sto se frljaju sa ciframa.
 
Ne moze biti isto sa 2k na 20k i sa 30k na 300k. Ne volim te youtubere sto se frljaju sa ciframa.
Covek je rekao da je tada otisao x10 on od pocetka tvrdi da ce BTC do kraja godine biti 6-o cifren... nije rekao cenu krajnju ali se nada 150k u jednom od videa je bilo...
 
Za dnevno trejdovanje i skalpovanje, da, jer pozicije ne ostavljas preko noci ili kad ne mozes biti za kompom da brzo reagujes.

Za swing trejd ( kupi dip i prodaj za par dana / nedelja kad ode 10-20-50% ne treba, ali je obavezan stop loss koga vecina pocetnika ne koristi i onda bude problema 😀
Taj sam. Ti vidim koristiš i Futures, pa ako te ne mrzi baci ovde par linkova za tutorijale, ako misliš da su korisni i koji. Hvala unapred
 
Simke sta je to cross leverage ?
Kada trejduješ sa svim kriptom koje imaš u wallet-u, ali ti je 100x leverage.
Veoma rizično i nije za početnike.

Ko tek kreće sa leverage trejdovanjem, ne preporučujem nikako više od 5 ili max 10X, ali obavezno stop loss.
 
Taj sam. Ti vidim koristiš i Futures, pa ako te ne mrzi baci ovde par linkova za tutorijale, ako misliš da su korisni i koji. Hvala unapred
Bitmex testnet - registruj se ovde pa vežbaj. Sve je free. Praktično se igraš sa virtualnim btc-om, dok ne skapiraš kako sve funcioniše.
Ako za recimo nedelju dana napraviš 5x, a ne pukneš ništa, onda si spreman i za pravi bitmex :D

A tutorijale guglaj sam, pa vidi šta ti najviše odgovara.
 
Kada trejduješ sa svim kriptom koje imaš u wallet-u, ali ti je 100x leverage.
Veoma rizično i nije za početnike.

Ko tek kreće sa leverage trejdovanjem, ne preporučujem nikako više od 5 ili max 10X, ali obavezno stop loss.
U bratac, to je ekstra rizik. Ja sam ranije na tom bitmexu za nedelju dana sa 700 $ napravio 3500$ i opustio se, bez sl, bch je bio propao u bunar, likvidirao me i ostah sa 0$. To nikad vise ne bih radio.
Sad vise volim da kupim altove na popustu i ne bavim se vise time, ali ovih dana me kopka pa razmisljam malo da se igram na sitno, sportski.
 
Najkomplikovanije od svega je obuzdati svoje emocije, a to nema ni na jednom tutorijalu :) i to se uči vremenom, bez brige.. svi smo kroz to prošli.

pa nije, ustvari zavisi kako kome :) po meni ovo je cista matematika: znam koliko me novac kosta (ako bih ga pozajmio), znam koliko zaradjujem od onoga sto sam ulozio u svoj posao, znam koliko trosim, znam sa koliko bih bio zadovoljan.
 
U bratac, to je ekstra rizik. Ja sam ranije na tom bitmexu za nedelju dana sa 700 $ napravio 3500$ i opustio se, bez sl, bch je bio propao u bunar, likvidirao me i ostah sa 0$. To nikad vise ne bih radio.
Sad vise volim da kupim altove na popustu i ne bavim se vise time, ali ovih dana me kopka pa razmisljam malo da se igram na sitno, sportski.
Rizično jeste, ali se za cross leverage ne koristi više od 2-3% po trejdu.
Ako si 2%, onda ti je liqvidation price -50%, a na 3% ti je 33.33%.

Altove nikako ne trjdujem na mexu i verujem da su te lagano likvidirali,... šta ćeš, zato služi SL.

A i realno, bzvz je trejdovati na mexu altove, kad su uglavnom svi 20x i poneki 50x sa cross leverage, a btc je 100X. Samim tim, mnogo je lakše likvidirati sve koji trejduju altovima nego btc-om, a i funding je krvav na altovima, pa se ne isplati držati duže od 8h otvorenu poziciju.
 
Poslednja izmena:
Rizično jeste, ali se za cross leverage ne koristi više od 2-3% po trejdu.
Ako si 2%, onda ti je liqvidation price -50%, a na 3% ti je 33.33%.

Altove nikako ne trjdujem na mexu i verujem da su te lagano likvidirali,... šta ćeš, zato služi SL.
A i realmo je bzvz trejdovati na mexu kad su uglavnom svi 20x i poneki 50x sa cross leverage, a btc je 100X
Pa vidis kako je btc sjurio juce,ako te u tome uhvati i na njemu moze da se desi -50% i likvidira te. Buklvalno ti uzme sve sto si zaradio. Bez SL nista,ali za taj SL treba iskustvo i znanje da te ne zakaci tako lako. Ja sam imao taj maler da mi se spusti do sl i izbaci me, a suprotno ordere koje postavim za dlaku mi nije kacio, nisam mogao da nadjem semu i batalio. Ovako mi je mnogo manje stresno a imam i vremena da se bavim drugim stvarima.
Evo i sad isto, gomila ordera mi nije prosla, bukvalno se spusti do njega i ode gore. Postao sam talican 😉, ali opet mi je opustenije.
 
Tema je o cenama, ima posebna tema o menjačnicama. Moja topla preporuke je ne trgovati i ne držati ništa na menjačnicama tokom bull market ludila. Ako hoćete da se igrate na BitMEX-u koji je poznat po mutnim radnjama i nameštanju cena zbog čega im je doskorašnji CEO uhapšen nakon bežanja od zakona, to radite na samo svoju odgovornost.
 
Neki presek stanja što se tiče SOL-a. Vrlo brz oporavak posle krvave srede 19ti maj (sišao čak do 32$ sa ATH 58$ dan pre toga (18ti maj)).
(Uzeo sam deo profita na 55$ ali mi je stop loss okinuo kad je krenuo ponovo gore (ispratio i nisam hteo dalje da 'rizikujem') , tako da za krvavu sredu nisam imao ništa od USDT na Binance-u za dokupljivanje)


Solana-Litecoin-Coinmarketcap-20-05-2021b.png


Od 24-og maja (ponedeljak) kreće trejdovanje SOL-a na Coinbase-u.

CEO Binance.us-a u više navrata spominje Solana-u [VIDEO]:

"It's not about guessing and speculating, you have to understand underlying network being built and having thesis why that network is more valuable than the other."


FTX.com jedna od menjačnica koja u krvavoj sredi nije imala problema. Pogađate na kojoj je mreži.
Odličan twitter thread lika iz FTX tima, objašnjava šta se zapravo dogodilo u sredu, koga mrzi da čita ovo je zaključak "Make sure you're ready for next time if you weren't this time!".


Dosta novih projekata kreće na Solana mreži tako da sam veoma bullish za naredna 2 meseca (sve ovo pod uslovom da Kralj ne krene na dole, sideways odlično, na gore perfektno).

Ovo nikako nije finansijski savet, samo deljenje informacija koje vam mogu biti interesantne.
 
"A na tribinama - muk."

Ivanovicu, jesi li ziv? Sta kaze 21TRT, 31MRT i 41PRC analiza.

Beogradjani, gde ste? Dosao vikend i svi otisli kuci?


Mene li si naso da prozivas ? Usi cu ti izvucem ko na zajca 😉.
Ta prc analiza izgleda zanimljiva
Screenshot_2021-05-21-12-31-45-978_com.tabtrader.android.jpg
Tu dje je ta crvena linija je otpor. Udara po otporu kao sto vidis i verovatno ce da ga pribije, ali mozda i nece 😂.
Verovatno ce ga probobiti, ali ako se odbije moze da padne do 36.8 k pa ponovo iz pocetka iz zaleta. Altovi su vidim mirni, ceka se sta ce biti sa ovim otporom, kad ga probije verovatno ce i altovi da polete, do tada nece ni muva da se cuje.
Ja sam se nakupovao altova i cekam, sta cu drugo. A vi kako te?
 
Mene li si naso da prozivas ? Usi cu ti izvucem ko na zajca 😉.
Ta prc analiza izgleda zanimljiva
Pogledajte prilog 307199
Tu dje je ta crvena linija je otpor. Udara po otporu kao sto vidis i verovatno ce da ga pribije, ali mozda i nece 😂.
Verovatno ce ga probobiti, ali ako se odbije moze da padne do 36.8 k pa ponovo iz pocetka iz zaleta. Altovi su vidim mirni, ceka se sta ce biti sa ovim otporom, kad ga probije verovatno ce i altovi da polete, do tada nece ni muva da se cuje.
Ja sam se nakupovao altova i cekam, sta cu drugo. A vi kako te?
Evo, cekam to o cemu pises. Isto sam u altovima, a u medjuvremenu malo zezanja 😉. Nije mi trebalo ovo o Beogradjanima, mnogo ih je 😆
 
Vazduh trepti, kao da nebo gori.
Smrdi na pad. 36.8k, sve na crno 😂.
Ne izgleda da ce ovako kilavo da probije otpor.
Dominacija ponovo skace, povace se iz altova. Valda necemo mnogo da ljuljnemo majku mu, trece pelene sam promenio od jutros 😂.
Screenshot_2021-05-21-15-12-58-510_com.tabtrader.android.jpg
Sabio se u simetricnom trouglu kao kobra pred skok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno