Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jeste, sad je pitanje prodati sa 20-30-50% zarade ili cekati? :)
Ja prodajem stepenasto kako raste. NIkad ne jurim vrh jer ne znam gde je.
Koliko vidim samo se njemu obracas kada pise. Drugima nisi skretao paznju na "pijacne" stvari.
Ne obracam se njemu nego svima, desilo se da je post ispod njegovog. Jesam skretao i to 200 puta da ovaj forum nije pijaca, u zadnjih par strana samo vise puta.
Ne odnosi se na njega nikako vec na sve.
 
'Prodajte sve jer se crypto tržište raspada' nije savet, nego teška nebuloza. E to si ti rekao, a market je pokazao već za 24h da si teški šošon.
Kada budeš imao uloženo u kripto više od kutije žvaka i neko iskustvo, onda se eventualno javi.

Ja recimo ne dajem nikakve savete, jer sam samo simple miner (nema 'leba bez motike) i smatram da nemam dovoljno iskustva... al' sam npr za tog tvog sega mega profi tradera očigledno doktor nauka.
Crypto crash se i desio a ti gledaj na to kako god hoces. A sta ti radis to me ni malo ne zanima da li si majner ili miner u vojsci.

Jutros mi je covek rekao da se ocekuje da od sada sve bude u redu, i da nece biti "crush-eva" eto to mi je zadnje rekao. I rekao je ako hocu da malo i rizikujem uplatim na Doge u stilu ako verujes Elonu Masku uplati 500$ na Doge :)

Pa eto sad ti opet razmisljaj da li je u pravu
 
deadcatbounce.png
tenor.gif
 
Taj problem ima većina.

Uzmeš deo profita, i podigneš stop loss malo iznad ulaza i nema brige.

Ako nastavi na gore, super... diži SL i uzmi još deo profita.
Ako okrene na dole, imaćeš da dokupiš a i zaradio si.

trading moze bez problema da bude full-time posao, a ja sam vec previse zauzet mojim poslom od koga vise nego pristojno zivim :) idem da pogledam neke tuturiale pa cu verovatno imati dodatna pitanja :)

Mozes opet stepenasto da prodajes i uhvatis zaradu, a ostavis za hold nesto...

Ja prodajem stepenasto kako raste. NIkad ne jurim vrh jer ne znam gde je.

problem obicno bude jer pocnem da prodajem prerano.. kupio sam npr. $1000 ADA 2019, poceo sam da prodajem ove godine na oko x4 (recimo oko 20% na $0.50, pa opet 20% na oko $1, pa jos 20% recimo oko $1.50). hteo sam da prodam jos na $2 ali nisam, pa opet nisam na $2.40, jer sam se vec osecao kao magarac zato sto sam 60% prodao prerano :) tako da ih jos uvek imam oko 10000, ne smeta mi da stoje (ako ne krenu nizbrdo), ali bih se bolje osecao da sam ih prodao po $2 i $2.40 i kupio ih juce upola cene..
da ne bude zabune, te 2019 sam ulozio par hiljada $, i do sada je to otprilike x20. meni to ne menja nista u zivotu, da sam tada bio pametan da ulozim $20-30k, to bi mi vec nesto znacilo.. :)
 
Cisto ako vas interesuje, ovo je slika iz elonovog zadnjeg twitta.
 

Prilozi

  • E100DerVEAAfKpp.jpg
    E100DerVEAAfKpp.jpg
    125.7 KB · Pregleda: 146
trading moze bez problema da bude full-time posao, a ja sam vec previse zauzet mojim poslom od koga vise nego pristojno zivim :) idem da pogledam neke tuturiale pa cu verovatno imati dodatna pitanja :)





problem obicno bude jer pocnem da prodajem prerano.. kupio sam npr. $1000 ADA 2019, poceo sam da prodajem ove godine na oko x4 (recimo oko 20% na $0.50, pa opet 20% na oko $1, pa jos 20% recimo oko $1.50). hteo sam da prodam jos na $2 ali nisam, pa opet nisam na $2.40, jer sam se vec osecao kao magarac zato sto sam 60% prodao prerano :) tako da ih jos uvek imam oko 10000, ne smeta mi da stoje (ako ne krenu nizbrdo), ali bih se bolje osecao da sam ih prodao po $2 i $2.40 i kupio ih juce upola cene..
da ne bude zabune, te 2019 sam ulozio par hiljada $, i do sada je to otprilike x20. meni to ne menja nista u zivotu, da sam tada bio pametan da ulozim $20-30k, to bi mi vec nesto znacilo.. :)
Važi.

Mada za to što sam ti napisao je dovoljno da postaviš samo ordere i čekaš :) ne moraš ništa dalje pratiti ili menjati, i samim tim ne moraš biti 24/7 za kompom, nego par minuta samo.
Pitaj slobodno ako negde zapne, pa ćemo ti razjasniti šta i kako.. ništa komplikovano.

Najkomplikovanije od svega je obuzdati svoje emocije, a to nema ni na jednom tutorijalu :) i to se uči vremenom, bez brige.. svi smo kroz to prošli.
 
Da ali za pravi daytrading gde takvi ciklusi umeju da se smenjuju na sat vremena ipak treba dežurati, ako se hoće veća profitabilnost naravno.
Za dnevno trejdovanje i skalpovanje, da, jer pozicije ne ostavljas preko noci ili kad ne mozes biti za kompom da brzo reagujes.

Za swing trejd ( kupi dip i prodaj za par dana / nedelja kad ode 10-20-50% ne treba, ali je obavezan stop loss koga vecina pocetnika ne koristi i onda bude problema 😀
 
Sad mi se sklapaju kockice...i baš je tako bilo, totalno zaboravio na SELL stop-loos (odnosno stop-limit na Binance) i bi šta bi.(y)
 
a da nije spot trading vs futures?

ako na spotu postavis stop limit sa 100% koina nemas da ga postavis na prodaju sa profitom
 
Taj problem ima većina.

Uzmeš deo profita, i podigneš stop loss malo iznad ulaza i nema brige.

Ako nastavi na gore, super... diži SL i uzmi još deo profita.
Ako okrene na dole, imaćeš da dokupiš a i zaradio si.
Ovo mi je sve logicno kada kupis kripto jer znas na koliko ti je ulaz.

Ali sta u slucaju kada majnujes? Tu nemas ulaz. Koja bi tu po tebi bila neka strategija?
 
Ako majnuješ, kad pokriješ cenu opreme i struje sve ostalo je profit. Bar ja tako posmatram.
 
Izgleda da idemo dole ponovo. Support se povukao na 38K, drz'te se. Ko trguje nije lose da se udari brzi short.
 
Ovo mi je sve logicno kada kupis kripto jer znas na koliko ti je ulaz.

Ali sta u slucaju kada majnujes? Tu nemas ulaz. Koja bi tu po tebi bila neka strategija?
Pa odvojiš recimo 1og u mesecu deo za račun za struju i troškove i prebaciš u usdt, a ostatak ne diraš do targeta za prodaju. Njima je bar lako da računaju kad 15og stigne račun za struju :), jer im je sve ostalo valjda profit, jer su sigurno opremu otplatili davnih dana :)

To bolje da ti kaže neki majner kako se oni bore sa tim. Ja samo trejdujem.
 
To je ok, ali obzirom da sam ja skoro usao u celu pricu logika mi je da sam se oprostio od toga sto sam dao za rig jer ako prodam tih par ETHa cim se izmajnuju kako bih pokrio troskove opreme rizikujem na duze staze da izgubim potencijalni profit. Iz istog razloga struju placam od plate da ne bi umanjivao kolicinu novcica.

Hvala obojici 🙂
 
Ti je ok, ali obzirom da sam ja skoro usao u celu pricu logika mi je da sam se oprostio od toga sto sam dao za rig jer ako prodam tih par ETHa cim se izmajnuju kako bih pokrio troskove opreme rizikujem na duze staze da izgubim potencijalni profit. Iz istog razloga struju placam od plate da ne bi umanjivao kolicinu novcica.

Hvala obojici 🙂
Ako si skoro tek ušao u mining, onda gledaj da ništa ne prodaješ bar 2-3 godine.
Ovi ti pišem iz iskustva drugara koji su majnovali davno i prodali masu eth-a i zečeva na 100$ i 300$, i to je u to vreme bilo wow :) i naravno, kroz par meseci je eth otišao na 1300 a zec se nesećam.

Srećom, naučili su tada školu, pa su nastavili sa rudarenjem ceo bear market, i sada se ne bune :D
Ko trguje nije lose da se udari brzi short.
Šort je prerizičan posle dump-a od 40-50%, čak i za skalpovanje.
Samo long i mali leverage i nema brige.
 
Necemo mnogo, ovo je ok, probili smo otpor pa je sad test novog suporta, 38.2 K ne verujem da ce ispod, a i sto bi, da mi zakaci SL ;) ?
 
Ne mogu stvarno da geldam 21 minuta najsikrenije. Ukratko koja je prednost stepenastog prodavanja u odnosu na ?

:)
nije prodavao dok je svaki sledeci low bio veci od prethodnog, tj. dok je trend bio na gore. prvi put kad se to nije desilo, prodao je.. ne znam kako da prepricam, pogledaj ako mozes 1-2 minuta od 5:30
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno