Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da ogromna vecina ne dozivljava to tako, narocito novajlije za koje verujem da ulaze maltene all-in u takve ponzije sa ciljem da brzo okrenu i zarade neke pare. Velike zasluge za to imaju i ljudi za koje sam do pre par meseci smatrao da su ozbiljni u svom poslu, a za koje se ispostavilo da su blize majmuncinama (trazio sam bolju rec, ali ne nadjoh), nego biznismenima, nazalost. Tu mislim pre svega na Muska i CZ-a. Level Carlos iz Bitconnecta.
Pa vidi, nema razlike da li kupe takav shit koji ce sutra da poknu ili kupe BTC na 300K jer misle da ce skociti jos 10x. Svi misle da ce udju sa sakom dolara i izadju kao milioneri. Nekim pavijanima i uspe, vecina se opece. Tako i treba.
Vrati se da silujes LTC molim te. Nisam verovao da cu ovo reci ali nedostaje mi stari SAJ sa jednim novcicem.
A vidis da miruje sve, dosadno je. Morao sam da nadjem zanimaciju, jurim shitove sa brdom nula :)
Za sada sam u plusu preko 10% na sva ova 3 shita. Cekam da skoce bar 2-3x. Na Shiba sam uhvatio 20x skok.
 
Pa vidi, nema razlike da li kupe takav shit koji ce sutra da poknu ili kupe BTC na 300K jer misle da ce skociti jos 10x. Svi misle da ce udju sa sakom dolara i izadju kao milioneri. Nekim pavijanima i uspe, vecina se opece. Tako i treba.
Au, au, au, sta sam upravo procitao?
Ako razmislis jos jednom, shvatices da je moje objasnjenje nepotrebno, ali ukratko cu napisati - ako kupe BTC i na 300k , za 4-5 godina ce verovatno biti u plusu, mozda i neocekivano dobrom plusu. A ako kupe meme coin, izgubice sve cim se ova pomama zavrsi i nikad vise nece vredeti nista, jer ce u narednom ciklusu biti popularno neko novo majmunisanje.
 
Pa svi kupuju shitove da ne bi cekali 5 god na btc, hoce odmah zaradu. To je rizik koji preuzimaju. Neki svesno, neki nesvesno, dal sto ih je mrzelo da se edukuju ili radi pohlepa ili jednostavno nemaju kapaciteta da skontaju kako ovo sljaka.
 
Au, au, au, sta sam upravo procitao?
Ako razmislis jos jednom, shvatices da je moje objasnjenje nepotrebno, ali ukratko cu napisati - ako kupe BTC i na 300k , za 4-5 godina ce verovatno biti u plusu, mozda i neocekivano dobrom plusu. A ako kupe meme coin, izgubice sve cim se ova pomama zavrsi i nikad vise nece vredeti nista, jer ce u narednom ciklusu biti popularno neko novo majmunisanje.
Sta si procitao? Sve je to ok ali i ti ljudi koji kupe na 300K sve ce to biti "prevara". Za shitove sam lepo i jasno rekao da nece postojati vise. Sta te zbunjuje?
 
I tako se to ponavlja od kako postoji kockanje, u svim mogućim oblicima. Da li je čovek nešto naučio?...sudeći po priloženom NIJE niti će.
 
badava mlatite praznu slamu. U pravu ste i niste. Neko ima dugorocni plan, neko na kratke staze. ALI budimo realni
u ovome smo zbog novca. Bar u sledecih 10 godina u nasim vukojebinima neces moci kupit stan kucu auto sa BTC.
Mozda i kupis, ali kako ces kod notara , pa porez. Pravilo je da nema pravila. Majnujem ETH skupljam. Cuvam. A za 3 dana na Shibu
zaradio vise nego majnovanjem od nove godine, pa sad budi pametan. Saj Mozda shitovi nestanu, ali krastavac zaradjue se solidno na njima
vise nego tvoj LTC i moj ETH koji majnujem. A kako rekoh na pocetku ( ko sta oce neka prica ) svi smo u igru zbog para.
 
Sta si procitao? Sve je to ok ali i ti ljudi koji kupe na 300K sve ce to biti "prevara". Za shitove sam lepo i jasno rekao da nece postojati vise. Sta te zbunjuje?
U tvom primeru me nista ne zbunjuje, nisam bas zabunjen kao sto sam bio 2017. ;)
A procitao sam da je "isto dal kupe BTC na 300k ili meme coin (kao ovaj Shiba inu sa supply 360 triliona".
To je sve samo nije isto.
Jedino ako si mislio da ce njima biti isto, tj da ce oni gledati na to kao isto.
 
Pa ti si o tim ljudima pricao, ja sam se samo nadovezao na to. Daleko je to od istog ali ko se opece prvi put nece razumeti. Ti i ja to znamo oni ne.
Ti shitovi su samo za brz obrt novca, da se ucari nesto. Da ja mislim ista dobro o njima ne bih bio 99.5% u LTC-u ;) Bukvalno sam dao sebi zadatak da sa 39$ zaradim za novi telefon.
Ja licno misli sve najgore o takvim novcicima ali ovi mu makar transparentno losi. Klasican meme i ne pokusavaju nista niti iko ista obecava. Oduvek je bilo shitova koju su pravljeni da bi se developeri istresali cim cena malo skoci a obecavali su kule i gradove.
 
Sve se slazem sto pises, tvoj je jedini problem sto neces da priznas da je i LTC shitcoin.
Pricao sam ti to isto 2014 ili 15. ;)
 
I 6-7 godina kasnije nisi shvatio koliko gresis svo vreme :)
I dalje stojis zaglavljen u vremenu kada su ljudi sve altove zvali shitovi i kada se samo BTC cenio. Pogledaj koliko ima vise nego dobrih altova i vise nego upotrebljivih za sve i svasta.
 
I 6-7 godina kasnije nisi shvatio koliko gresis svo vreme :)
I dalje stojis zaglavljen u vremenu kada su ljudi sve altove zvali shitovi i kada se samo BTC cenio. Pogledaj koliko ima vise nego dobrih altova i vise nego upotrebljivih za sve i svasta.
Ma jeste, bese tad pala i neka opklada za onaj Darkcoin, postoji li to jos?
Ma za sta su upotrebljivi sem za djipanje kesa u bull marketu i za plakanje ovaca u bear marketu.
E pa nije samo BTC, sad sam pridodao i ovaj ETH na listu korisnih novcica.
 
Ma jeste, bese tad pala i neka opklada za onaj Darkcoin, postoji li to jos?
Ma za sta su upotrebljivi sem za djipanje kesa u bull marketu i za plakanje ovaca u bear marketu.
E pa nije samo BTC, sad sam pridodao i ovaj ETH na listu korisnih novcica.
Darkcoin je rebrandiran u Dash pre mozda 6 godina ako me secanje sluzi. Sjajan novcic ali zestoko potcenjen, malo su ih nagazili zbog privatnosti ove godine.
Ma nemoj, sad je ETH koristan a do juce ti nije bio? 😝 Ne zasmejavaj me. Jeste dobar novcic ali dzaba kad mu je fee astronomski. Ima jos gomila jako dobrih novcica bez obzira sto to neces da priznas.
 
Mislim da ogromna vecina ne dozivljava to tako, narocito novajlije za koje verujem da ulaze maltene all-in u takve ponzije sa ciljem da brzo okrenu i zarade neke pare. Velike zasluge za to imaju i ljudi za koje sam do pre par meseci smatrao da su ozbiljni u svom poslu, a za koje se ispostavilo da su blize majmuncinama (trazio sam bolju rec, ali ne nadjoh), nego biznismenima, nazalost. Tu mislim pre svega na Muska i CZ-a. Level Carlos iz Bitconnecta.
Od celog kripta se pravi sprdnja i to me jako nervira. Dzabe sto postoje ozbiljni coini sa smislom, namenom i ekipom ljudi koja kodira i trudi se. Kad izmesas 10 kila meda sa 1 kilom govana, dobijes 11 kila govana. Tako ce i ceo kritpo biti umazan istim.
Ne znam šta ti očekuješ od kripta, ti kučići jesu đubre nesto veće nego ostalo, samo sto je brzinsko, pa ko ućari ućario i verovatno će nestati. Ali je 100% isti princip, uđeš i izađeš u nadi da profitiras.
Vi se i dalje lozite da nešto sto skače i raste po 30% dnevno moze biti valuta 😂 dalje od špekulacije neće mrdnuti jer nema najvažniju karakteristiku=stabilnost vrednosti.
A sto se tiče raznih “projekata” i korisne primene, pa nikog ne sprečava da ih implementira, ne mora da čeka da se napumpa vrednost. Niti iko od vas kupuje kripto sem jednog jedinog razloga (kao i ove kučiće) a to je da kasnije proda i profitira.

Sve ove godine se kripto potpuno identično ponaša, a vi se lozite kao da živite u drugoj dimenziji.
 
Pricati o valutama da neka ima pricu i da ce ista prosperirati je skoro pa glupost. Shit coin, npr. Doge, je bio jedan cirkus kada je tek izasao (ni sada nista nije bolji), ai je napravio pometnju u zadnje vrijeme, uzecu LTC kao drugi primjer, valuta stara odma iza BTC-a, kolko je dogurala? Mrtvac koji se pomera u samo par dolara gore dole i to iskljucivo zahvaljujuci BTC-u, dakle, nikada se nije odvojio od oca mu, a plaho je star, i konstantno neke najave da ce otici na mjesec, moon, sunce, planetu... pa i da ode na 1.000 jel to dobar rezultat za valutu koja je praistorska za ove ostale, i 2000, 3k (sa svim projektima i dobrim developerom koji stoji iza njega), mozda zvuci da je to dobar rezultat, a nije, gdje je danas BTC, ETH, gdje su druge valute sa nizom cijenom a velik marketcap, tako da, uvijek se ukljucim sa nekim pesimistickim postom, ai bezveze je ista faliti ili kuditi, ovo je ludost i nema apsolutno nikakve tacne prognoze sta sutra ceka neku valutu, uspjeh ili propast.

Mnogo je valuta sa projektima u penziji, a one koje su forkovane iz cirkusa napravile haos danas, nema pravila, ne savjetuj te sa sigurnoscu, i ne pravimo se pametni jer se svak moze nasankati na tanak led.

Shitcoini, pa sve je shitcoin, pocev od BTC pa na dole, istina je da je zanimljiva igra, i da se moze dobro zaradit a i fasovat, tako da, bez ljutnje iko, samo bez stavova sa 100% sigurnoscu (vise puta se ponavljam), ako ne zbog vas, zbog onih koji vas citaju i u vama vide strucnost, sto ne znaci da niste, nego eto onako.

Zivi bili.
 
Vidis meni odgovara ovakav LTC zato sto su transakcije jeftine, brze i ne moras da razmisljas koliko ce novcic da skoci/padne dok prodje transakcija. Ko hoce da se "obogati" preko noci neka zaobidje LTC. Ima dovoljno shitova za to.
 
Ja mislim da je iskusnim clanovima ustvari krivo sto se zaradjuju pare na ovom "shit" kerovima koinima. Kao da je bitno kakav projekat se nalazi iza koina ako on donese zaradu ( ja znam da je bitno imati dobar projekat a njega ima FEG TOKEN i mislim da nije bas isto uporedjivati ga sa kerovima).
Kao sto je neko gore napisao svi su u nekom koinu i cekaju neku cenu da izidju i ostvare neku zaradu.
 
Pod zaradjuju pretpostavljam da mislis kada neko izadje iz tih novcica jer su ekstremno rizicni. Neko moje misljenje je da stariji/iskusniji/dugo u kriptu clanovi i sa vecim portfoliom nece da se zamaraju sa novcicima poput tih jer njima ne mogu doneti prakticno nista sto sam napisao pre par strana. U mom slucaju recimo da bih usao u neki coin i da bih osetio neki gain treba da ulozim minimum 20k. A ne smem da ulozim 20k u tako nesiguran coin jer necu da rizikujem. A da ulazem od 100-300$ u te coine mi se ne isplati jer mi ne znaci nista i da skoce 20x. Clanovi koji su tek usli u kripto i nemaju veliki portfolio a ni mnogo novca za ulaganje i nemaju nekog izbora nego da rizikuju sa tim novcicima i nekim sitnijim ulaganjima pa sta bude. Nekom znaci da zaradi i 200$ na ulozenih 50$. Vecina ce izgubiti jer ce im se osladiti i tih 200$ pa ce cekati 300$ i na kraju ce imati manje od ulozenih 50$. Ako vec postoji ovakva prilika za neki lud gain iskoristite je i kada bude x5. Ne treba biti alav.

P.S.
Iz svega ovoga se moze zakljuciti da SAJ nema nesto puno LTC-a plus je i stekara jer nece da da par LTC-a za telefon. ;)
 
ljudi ima li neko info u vezi monera hoce li on uskoro x30? :D

"najbolji" projekat svih vremena a niko nista o njemu , sve neka prepucavanja na relaciji btc <-> ltc <=>eth....
 
Pod zaradjuju pretpostavljam da mislis kada neko izadje iz tih novcica jer su ekstremno rizicni. Neko moje misljenje je da stariji/iskusniji/dugo u kriptu clanovi i sa vecim portfoliom nece da se zamaraju sa novcicima poput tih jer njima ne mogu doneti prakticno nista sto sam napisao pre par strana. U mom slucaju recimo da bih usao u neki coin i da bih osetio neki gain treba da ulozim minimum 20k. A ne smem da ulozim 20k u tako nesiguran coin jer necu da rizikujem. A da ulazem od 100-300$ u te coine mi se ne isplati jer mi ne znaci nista i da skoce 20x. Clanovi koji su tek usli u kripto i nemaju veliki portfolio a ni mnogo novca za ulaganje i nemaju nekog izbora nego da rizikuju sa tim novcicima i nekim sitnijim ulaganjima pa sta bude. Nekom znaci da zaradi i 200$ na ulozenih 50$. Vecina ce izgubiti jer ce im se osladiti i tih 200$ pa ce cekati 300$ i na kraju ce imati manje od ulozenih 50$. Ako vec postoji ovakva prilika za neki lud gain iskoristite je i kada bude x5. Ne treba biti alav.

P.S.
Iz svega ovoga se moze zakljuciti da SAJ nema nesto puno LTC-a plus je i stekara jer nece da da par LTC-a za telefon. ;)
Pa sad ja konkretno mislim na FEG token. ok tu su i ovi kerovi, ali oni su mi tu bili da bi zaradu prebacio u FEG. Eto da si u Februaru ulozio 200$ sad bi imao oko 20000$
Ne znam zasto je tesko upoznati se sa projektom koji promovisu?
 
Pa sad ja konkretno mislim na FEG token. ok tu su i ovi kerovi, ali oni su mi tu bili da bi zaradu prebacio u FEG. Eto da si u Februaru ulozio 200$ sad bi imao oko 20000$
Ne znam zasto je tesko upoznati se sa projektom koji promovisu?
Eh da sam. Pa jesi li ti ulozio 200$ u februaru u FEG? Isto bih razmisljao tada kao i sada. Nista mi ne znaci ulaganje od 200$ u neki coin i mogu da ga upoznajem do sutra kada to ne garantuje da ce otici x100. Mnogo je coin-a i jednostavno ne moze sve da se prati pogotovo u bull-u kada sve zivo skace, hajpuje se i sta sve ne. Da li ce x10 ili x100 meni nije ni bitno ako imam u coin-u 20k i vise. Meni vise znaci "sigurnih" x10 na 20k, nego potencijalnih x100 na 200$.
 
Upravo zato i pricamo o LTC, ko je usao na vreme racunao je da ce LTC sigurniji skok da ima nego ostali sitovi koliki god on sit bio.
 
U mom slucaju recimo da bih usao u neki coin i da bih osetio neki gain treba da ulozim minimum 20k. A ne smem da ulozim 20k u tako nesiguran coin jer necu da rizikujem. A da ulazem od 100-300$ u te coine mi se ne isplati jer mi ne znaci nista i da skoce 20x. Clanovi koji su tek usli u kripto i nemaju veliki portfolio a ni mnogo novca za ulaganje i nemaju nekog izbora nego da rizikuju sa tim novcicima i nekim sitnijim ulaganjima pa sta bude. Nekom znaci da zaradi i 200$ na ulozenih 50$. Vecina ce izgubiti jer ce im se osladiti i tih 200$ pa ce cekati 300$ i na kraju ce imati manje od ulozenih 50$.

Sve se u biti svodi na pitanje strategije. Prilično dugo proučavam ovu materiju a relativno sam nov jer sam skoro ušao. Iz mog ugla gledanja zaključio sam da mi više odgovara skalpovanje nego hodlovanje. To naravno traži vreme koje sticajem okolnosti imam pa mogu time da se bavim. Izdvojilo se tu nekoliko coina koji su skoro pa idealni za tu strategiju a među njima je svakako i LTC jer stabilno raste pa onda pada. Već u nekoliko iteracija u zadnjih par meseci imao je vožnju gore-dole u rasponu od 10-20% pa bi tvojih 20K koje pominjes, ugrubo rečeno donelo još 20K. Naravno, nije isto kada se vrti $200 jer onda mora ista količina rada za samo $200 a na to je malo ko spreman.
Ima dosta coina za takvu strategiju, skoro pa svi u prvih 50 po kapitalizaciji i broju transakcija ali moraju da se obuzdaju apetiti i mora da se radi. Sigurnost donosi manji procenat, 2-3% po akciji značajno umanjuje rizik.
 
Eh da sam. Pa jesi li ti ulozio 200$ u februaru u FEG? Isto bih razmisljao tada kao i sada. Nista mi ne znaci ulaganje od 200$ u neki coin i mogu da ga upoznajem do sutra kada to ne garantuje da ce otici x100. Mnogo je coin-a i jednostavno ne moze sve da se prati pogotovo u bull-u kada sve zivo skace, hajpuje se i sta sve ne. Da li ce x10 ili x100 meni nije ni bitno ako imam u coin-u 20k i vise. Meni vise znaci "sigurnih" x10 na 20k, nego potencijalnih x100 na 200$.
Nisam ulozio 200$ jer sam naseo na scamm za DGB i izgubio sav ulog . ulozio sam 30$ u FEG pocetkom Marta, kasnije sam dobit 210$ raspodelio na 3 strane , gold token, feast token i feg. tako da sad ti mojih 70$ feg su preko 2000$ ali ne prodajem jer verujem u feg i projekat. goldfarm je isto odlican projekat. Eto bio sam glup i naseo kao svaki pocetnik, i izgubio. pa sam krenuo od sice a da nisam onda bi sav izgubljen ulog ulozio u FEG
 
Upravo zato i pricamo o LTC, ko je usao na vreme racunao je da ce LTC sigurniji skok da ima nego ostali sitovi koliki god on sit bio.
Ko prica o LTC-u? Kada tako napises ispada da je LTC izabrani coin i da ce samo on doneti zaradu. Ako poredis LTC sa kucicima i ostalim glupostima, da jeste bolja opcija.
 
Pa ti si o tim ljudima pricao, ja sam se samo nadovezao na to. Daleko je to od istog ali ko se opece prvi put nece razumeti. Ti i ja to znamo oni ne.
Ti shitovi su samo za brz obrt novca, da se ucari nesto. Da ja mislim ista dobro o njima ne bih bio 99.5% u LTC-u ;) Bukvalno sam dao sebi zadatak da sa 39$ zaradim za novi telefon.
Ja licno misli sve najgore o takvim novcicima ali ovi mu makar transparentno losi. Klasican meme i ne pokusavaju nista niti iko ista obecava. Oduvek je bilo shitova koju su pravljeni da bi se developeri istresali cim cena malo skoci a obecavali su kule i gradove.
Dobro sad, može jedno konkretno pitanje? Rešiti se Akite i Shibe odmah, jer su u padu, ili sačekati još malo, da im se da vremena da opet skoče?
 
Sve kucice sem doge-a koji je tu od samog pocetka ne treba drzati duze od par dana, pogotovo sad kad su vec prepumpani. To su budalastine koje imaju supply 1 pa 15 ili cak 18 nula. Prvo ih pumpaju jer kupuju sami od sebe (eventualno mali broj ljudi koji uspe da kupi neku sitnu kolicinu) pa onda rasprodaju dokle god ima naivaca. Brzo ce im cena pasti 99.99% a i onda ce biti previsoka.
 
Dobro sad, može jedno konkretno pitanje? Rešiti se Akite i Shibe odmah, jer su u padu, ili sačekati još malo, da im se da vremena da opet skoče?
Iskreno, meni nocas djavo nije dao mira, rasprodao sam sam Shiba, Akite i Elon i kupio sam 2.34 LTC-a od profita malo pre skoka. Na Kishu i Bafe sam trenutno malo u minusu ali Feg je skocio dosta tako da sam generalno u plusu opet. Sva tri cu da sacuvam neko vreme, morace u nekom trenutku da skoce.
Inace FEG je skocio 8561951.2% u zadnjih 30 dana 😂 😂 😂 Pre toga nije vredeo skoro nista a i sada je cena smesna, ne mogu nule da prebrojim.
 
Iskreno, meni nocas djavo nije dao mira, rasprodao sam sam Shiba, Akite i Elon i kupio sam 2.34 LTC-a od profita malo pre skoka. Na Kishu i Bafe sam trenutno malo u minusu ali Feg je skocio dosta tako da sam generalno u plusu opet. Sva tri cu da sacuvam neko vreme, morace u nekom trenutku da skoce.
Inace FEG je skocio 8561951.2% u zadnjih 30 dana 😂 😂 😂 Pre toga nije vredeo skoro nista a i sada je cena smesna, ne mogu nule da prebrojim.
Jel preskocio LTC taj zid sto je bio navodno posle 400$ vrednosti od pre neki dan ili mu je motka jos kratka :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno