Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam neiskusan i skoro počeo, pa ti mogu dati par zaključaka do kojih sam ja došao, ali ja nemam pojma da li će se isplatiti :D . Sad kad bih izašao, bio bih 20-30 posto u plusu, ali to nije neki uspeh u ovom tržištu.

- Gledao sam da razvijem neku dollar cost average strategiju. Pogledaj šta to znači, ali u principu to je ulaganje manjih količina novca na fiksne periode i time na neki način distribuiraš rizik. Ja se držim iste sume, ali ne gađam baš fiksni period, već otprilike jer mi se par puta desilo da mi se to pada na neki očigledan privremeni pump. Sačekam 24h i cena se unormali. Ali on the long run ovo ne bi trebalo da pravi razliku, više neku psihičku tog momenta. Na neki način je i klađenje, jednom ću pogrešiti :D

- Kontroliši FOMO, kripto je mnogo turbulentniji od berze, već sutra će stanje izgledati drugačije.

- Ne jurim altcoinove za sada. Imam osećaj da ostavljam novac na stolu, kad vidim da ovde ljudi prijavljuju ROI od 20-30x ali sam i ja ušao u nesrećan trenutak u kripto, kao i ti, i realno nemam znanja da bih bio Vuk sa Volstrita. Imam posao koji mi ipak donosi novac od koga živim da bih se bavio day tradingom. Mainstream coinovi su dobri za bildanje nekog iskustva i ima dosta materijala o njima za čitanje i nisam siguran da bih mogao da pratim više od 4-5 coinova koliko danas. Prvih dana sam stalno gledao grafove, sad 1-2 dnevno ako se setim.

- Ne slušaj svaku budalu sa YouTube.

- Lošoj kupovini će možda trebati nedelje ili meseci da postanu dobri. Ja sam naučio to uz pomoć BNB. Jedna od prvih kupovina mi je bila, kupio po visokoj ceni, mislio da neće skoro da se vrati na to, i prodao po gubitku za drugi coin. Vidi BNB danas, a sa ovim drugim sam jedva break even sa tim gubitkom.

- Ne ulaži sve što imaš u ovo, budi svestan da može da nestane novac i vratiće se za možda dve godine. Ja se igram sa malom sumom, više imam u akcijama i u Intesi Invest.

- Ne slušaj me ni reč, I have no idea what I'm doing :D
Hvala na savetima, pokusacu da ispratim sve sto si pisao. Takodje i ja imam posao od kog zivim i koji me hrani sto rekli. Ovo hocu da pokusam kao neki hobi, a ako donese neku zaradu sto da ne, super bi bilo. Ne planiram uloziti ekstremne cifre, za sad neki maksimum 200€ pa da probam da se igram i ucim :)
Imam racunar sa 1070Ti pa sam ga uposlio da kopa, prvi put u zivotu sam to probao i evo ide polako, vec 24 sata :)
 
Hvala na savetima, pokusacu da ispratim sve sto si pisao. Takodje i ja imam posao od kog zivim i koji me hrani sto rekli. Ovo hocu da pokusam kao neki hobi, a ako donese neku zaradu sto da ne, super bi bilo. Ne planiram uloziti ekstremne cifre, za sad neki maksimum 200€ pa da probam da se igram i ucim :)
Imam racunar sa 1070Ti pa sam ga uposlio da kopa, prvi put u zivotu sam to probao i evo ide polako, vec 24 sata :)
Ako planiras da udjes sa 200e svestan si da su sanse za neku zaradu minimalne u ovom trenutku.
Evo sta bih ti ja savetovao:
Uzmi 100e za ucenje. Znaci kupi neki coin, instaliraj wallet, prebaci na wallet, prebaci na drugu menjacnicu.. cisto da vidis kako sve to funkcionise. Neki deo ces tako izgubiti na fee, zato ni slucajno nemoj btc ili eth ili neki erc20 token jer ce ti fee sve pojesti. Xlm, xrp, ltc svi imaju mali fee. Prouci sve na menjacnici koliki im je withdraw fee, koliki im je transaction fee, kako idu orderi, sta je stop loss i sl. Samo proucavaj spot trziste. Sa tih 100e se ucis i igras. Pobaj da trgujes mesec dana i vidi kako ti ide, koliko % zi zaradio ili izgubio. Tako ces videti da li je trejd za tebe ili ne.
Preostalih 100e izaberi 3-4 manje poznata coina (top 200,500,1000) raspodeli i to cuvaj ako naidje neki ludi alt season.

Da ulazis sa vecim parama sad ne bih preporucio iako mislim da ima jos prostora za zaradu. Ulozi samo koliko si spreman potpuno da izgubis. Bolje samo uci, odvajaj sa strane i kad se trziste restartuje kreni polako da kupujes ukoliko ti je ovo zanimljivo. Neki okvir nek ti bude kad btc padne oko 60-70% od svog vrha. Ako btc dodje do 200k onda kupujes kad se vrati na 60k. Ako je ovo sad top onda na 20k. Budi strpljiv, to je najvaznije.
 
Zato sto ocu da vidim BTC na 100k sutra da prodam sve i da gledam placeve ili stanove da kupim :p

A opet sa druge strane obeco sam sebi da necu da se zamajavam tim do sledece godine ( svatno nemam zivaca ove godine to da radim i velika je peripetija )..

Pogotovo zato sto cu i do banke po kredit ( necu sve iz kripta da pokrivam ).

A blizu sam te neke cifre koja bi mi vise nego "zavrsila" posao..

U prevodu vec sam dugo " na korak od cilja", a ranine nisam razmisljao o tome "kad ce"
Pa jbt, pre par meseci je bila borba za 10k, a sad za 60 :D
Samo strpivo i bez promene plana. Plan imaš ( to je dobro ), a sad je na tebi da ga realizuješ i komplikuješ previše.
Postavi odmah sell ordere na ceni koja ti rešava sve i ne diraj, ispuniće se pre ili kasnije. ;)
 
Ako planiras da udjes sa 200e svestan si da su sanse za neku zaradu minimalne u ovom trenutku.
Evo sta bih ti ja savetovao:
Uzmi 100e za ucenje. Znaci kupi neki coin, instaliraj wallet, prebaci na wallet, prebaci na drugu menjacnicu.. cisto da vidis kako sve to funkcionise. Neki deo ces tako izgubiti na fee, zato ni slucajno nemoj btc ili eth ili neki erc20 token jer ce ti fee sve pojesti. Xlm, xrp, ltc svi imaju mali fee. Prouci sve na menjacnici koliki im je withdraw fee, koliki im je transaction fee, kako idu orderi, sta je stop loss i sl. Samo proucavaj spot trziste. Sa tih 100e se ucis i igras. Pobaj da trgujes mesec dana i vidi kako ti ide, koliko % zi zaradio ili izgubio. Tako ces videti da li je trejd za tebe ili ne.
Preostalih 100e izaberi 3-4 manje poznata coina (top 200,500,1000) raspodeli i to cuvaj ako naidje neki ludi alt season.

Da ulazis sa vecim parama sad ne bih preporucio iako mislim da ima jos prostora za zaradu. Ulozi samo koliko si spreman potpuno da izgubis. Bolje samo uci, odvajaj sa strane i kad se trziste restartuje kreni polako da kupujes ukoliko ti je ovo zanimljivo. Neki okvir nek ti bude kad btc padne oko 60-70% od svog vrha. Ako btc dodje do 200k onda kupujes kad se vrati na 60k. Ako je ovo sad top onda na 20k. Budi strpljiv, to je najvaznije.
Tako nesto cu i da uradim, iskreno ne ocekujem sad neku zaradu, nisam od onih sto misle da je preko noci moguce sve. Koji wallet bih mogao instalirati? Metamask ili neki drugi? Kao sto sam napisao trenutno imam nesto LTC-a na Binance menjacnici.
 
Tako nesto cu i da uradim, iskreno ne ocekujem sad neku zaradu, nisam od onih sto misle da je preko noci moguce sve. Koji wallet bih mogao instalirati? Metamask ili neki drugi? Kao sto sam napisao trenutno imam nesto LTC-a na Binance menjacnici.
Izvini, ali ovo je pitanje za temu "pitanja za početnike" ili sličnu koja postoji.
Da ne spamujemo ovde.
Ja najviše pratim ovu temu, pa me smara kada pročitam početnička pitanja koja su već razrađena u drugim temama namenjenim baš takvim pitanjima. Nemoj zameriti, ništa loše ne mislim o početnicima. Treba im pomoći.
 
Postoji i tema o novcanicima i tema o menjanicima i opsta diskusija, ali meni nerazumno 99% ljudi imaju zelju da ne kazem poriv da sve pisu u ovoj temi.
 
Rade to namerno da bi nervirali admine :p

Mislim da će BTC do 100k mnogo brže nego što većina misli
 
Činilo se juče da je neki resistance između 59k i 60K postao support. Izgleda da idemo gore, kao što su i predviđali iskusni forumaši.
 
Pretpostavljam da ce ovaj skok btca da povrati btc dominance do neke mere i odlozi alt ludilo?
 
Ovde mora da odluči šta će, divergence je stigao dokle može. Koliko god to paradoksalno zvučalo, za nas je bolje da ovde prelomi nadole.

Capture.JPG
 
Ne vredi, numem da uvatim ETH poslednja 2 meseca.

Da sam kupio na 1900 dolara, koliko je bio pre par dana, tacno bi pao par stotina nize :D
 
Teško da altovi prate, većina je krvava (za sada).
Van pameti cela ova situacija, miriše mi na neki bull trap.
 
Ja prelazim u fiat, za sada 50%. Inace mi je portfolio bio velikom vecinom u ALTu - nema potrebe da objasnjavam zasto.

Razmisljam da udjem u ADA iz fiat-a na 1,3$ jer imam utisak da ce najbolje pratiti BTC ako produzi do 75-90k uz limit sell na 5% u slucaju korekcije ka 42k.
 
btc 63k ziveli :)
idemo dalje ...
 
Evo zato XRP gura baš dobro. Jel ima nekih pozitivnih vesti u vezi komisije ?
Samo da sud nije dozvolio da se objave finansijski izvestaji 2 glavna lika sto se smatra jos jednom pobedom ali je to malo bajato, nista novo od tada.
Ima mnogo ljudi koji su zaglavili oko 3$ i koji ce jedva docekati da izadju na toj cifri sa XRP, ali ako probije 3$ i uleti jos neka dobra vest lako moze igranka da bude.
 
ETH ide isto kad i BTC.

Nema alt sezone kakvu amo ocekivali ali ovo je isto super. BTC vuce gore, svi ostali prate...
Svi zadovoljni nadam se.
Ja se ipak "nadam" da ce Altovi(Beam) izdominirati na kraju kad BTC dodje do kraja ovaj put 🙃
Mada, nada poslednja umire 😃
 
Poslednja izmena:
Ladno sam zaboravio na xrp u trust walletu, kupio ga jos u januaru, sve sto je skocilo sam povlacio pa prodavao i onda se cexa polako prebacivao na binance, a on sirotan ostao :)
 
Ladno sam zaboravio na xrp u trust walletu, kupio ga jos u januaru, sve sto je skocilo sam povlacio pa prodavao i onda se cexa polako prebacivao na binance, a on sirotan ostao :)
Bitno da nije otisao u bunar kada si se setio da ga vec imas :)
 
Od svih altova upravo je xrp pokazao koliko je jak. Bez problema je presisao 1$,1.5$. Masinerija je Rippl tek ce da gazi levele 2. 2.5... Konacno i ltc da je krenuo. Deluje jako dobro, ocekivao sam da ce biti explozivniji rast ali kad razmislim ovo je mnogo bolji scenario. Bez problema ce uci u zonu ATH. Orderi za ltc su pomereni 300, 330, 350
 
Bacite pogled na bilo koju valutu u kojoj ste, podesite RSI na 1d idite na 25.mart 2021. i kažite mi šta vidite? :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno