Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A toliko sam se nadao da sam ovaj put pogrešio. Sad ćemo da vidimo hoće li se SPX ipak konsolidovati i ostati iznad trendline ili ćemo da nastavimo u ponor.

XsVz2uQj
Čekamooo pad za dopunuuuu pred uzletanje 😋😂😂😂
 
Bas me zanima kako ce ovaj vikend proci, kada se zatvori berza. I kako ce sam petak proci na berzi, postaje neizvesno. Tech stock generalno su solidno pale ove nedelje. Malo sam oguglao na padove, ako su razumni :)
 
Nisam prodao budala ADU dok je bila 1.4$ i sad samo gledam kako ce da padne opet ispod $..
 
Ako potraje pad tokom vikenda, gde je realno očekivati LTC da se dokupi, oko 145$?
 
I dalje smo u korekciji, DCA i puno srece ako mislite da jurite dno
 
Nisam prodao budala ADU dok je bila 1.4$ i sad samo gledam kako ce da padne opet ispod $..
Pa prici onog Charlesa ADA bi trebala ne kao bull vec kao buldozer da krci napred, ja to nikako ne vidim, mozda je do mene ... 1,4 $ je mozda i bila dobra cena.
 
I FED i ECB i BOE glavonje su potrčale da objave kako će fiskalna politika ostati opuštena i da nema nikakvih planova za podizanjem kamatnih stopa, ali prinosi na 3, 5 i 10 godina vladine obveznice nisu pali. Bond market nema casual investitora, to su sve specijalizovani profesionalci koji praktično nikad ne greše, a oni se trenutno klade PROTIV inflacije.

Najšpekulativniji asset-i kao junk bonds i kripto su već krenuli da se lepo tresu, a ako stock market nastavi da krvari, imaćemo lako novi pokolj. Ne kažem, zadovoljan sam i sadašnjim dobicima, ali smatrao sam da kripto može da ode još možda i 2x više nego gde je sad. Prošlogodišnji slom mi je bio dobra lekcija, ovaj put sam mnogo oprezniji.
 
Da li jos neko prati ARK i koja su vasa misljenja o njemu? Meni deluje jako zanimljivo.
Ja imam nesto investicija u ARKG. Da kazem da mi je 80% dugorocnih investicija na berzi u VTI, 10% ARK fondovima i 10% u pojedinacnim deonicama. Nije to velika lova daleko od toga, ali VTI bi biio neki penzioni plan na duge staze. Cekam iskreno da StarLink izadje na berzu tu cu uci sigurno sa nesto love na pocetku, i prvi space exploration ETF koji je u najavi. Mozemo i da napravimo posebnu temu za stock market, ali ja tu uglavnom drzim loooong pozicije plan je 10+ godina i bez previse zezanja.
Post automatically merged:

I FED i ECB i BOE glavonje su potrčale da objave kako će fiskalna politika ostati opuštena i da nema nikakvih planova za podizanjem kamatnih stopa, ali prinosi na 3, 5 i 10 godina vladine obveznice nisu pali. Bond market nema casual investitora, to su sve specijalizovani profesionalci koji praktično nikad ne greše, a oni se trenutno klade PROTIV inflacije.

Najšpekulativniji asset-i kao junk bonds i kripto su već krenuli da se lepo tresu, a ako stock market nastavi da krvari, imaćemo lako novi pokolj. Ne kažem, zadovoljan sam i sadašnjim dobicima, ali smatrao sam da kripto može da ode još možda i 2x više nego gde je sad. Prošlogodišnji slom mi je bio dobra lekcija, ovaj put sam mnogo oprezniji.
Sto se tice inflacacije svi veci igraci su zapravo najavljivali ozbiljnu inflaciju tek za 2-3 godine, a ne u 2021. Sad se svi ovi padovi definitivno desavaju zato sto dolar ne pada, naprotiv, a opsti konsenzus je bio da ce da nastavi da slabi. I dalje to sve moze biti privremeno sto se tice dolara i lako moze da se nastavi downtrend za dolar do kraja godine. Iskreno ja ne ocekujem neki pokolj sto se tice berze, korekcije da ali ne neku 2008 i to. Svakako vremena su nezgodna bice i pobednika i pokojnika.
 
+1, Ja sam gledao VTI, ali sam se na kraju odlucio za VGT prosle godine, u sustini 1 ili 2 dobra etf izabrati i DCA, lep plan za stednju. Crypto je druga prica totalno, ali sve srazmernu riziku/dobitku.

Gledam ADA-u, nadam se da nece ici ispod dolara, ako berza danas krene malo bolje, moze biti lep vikend i mozda povratak prema ATH-u.
 
Poslednja izmena:
Drzi se ADA vise nego dobro. Puno je skocila cena pre forka, morala je korekcija malo da se desi. Ne brinite za Cardano, nema zime za njega.
Malo se i BTC stabilizovao, ne izgleda kao da se jos da vuce dole. Sve mi se cini da ce jako brzo na 50+.
 
Odgledao sam video od @Stacker-a,on kaze da je u pitanju neki "reverse head and shoulders" ako sam dobro razumeo, kaze obratiti paznju na cenu, ako ode na 52,definitivno ide na sledecu stanicu 61k. 🙄👀
Eto, cisto da prenesem...
 
Ima li neko iskustvo sa Phemex?
Imam ja, gde je zapelo?
Post automatically merged:

Bile bi to dve gotovo identicne korekcije!
Ovako nešto i ja gledam.
Ako dođe cena oko 40-42k, rado ću uleteti u long.
Zadnji target u tom slučaju bi mi bio oko 70-75k kroz mesec-dva.
Videćemo...

edit:

Noćas može biti turbulentno dok Binance bude imao upgrade sistema. Može biti lepa prilika za šoping.

Binance will perform a scheduled system upgrade starting at 2021-03-06 2:00 AM (UTC). The upgrade will take approximately 1 hour.
Binance Futures & Options trading will continue unaffected during the upgrade period. Binance Leveraged Tokens will suspend trading, subscription and redemption.
During the upgrade period, Binance will suspend the following services:
  • Deposits and withdrawals
  • Spot and margin trading
  • P2P trading
  • OTC Portal trading
  • New user registrations
  • Sub-accounts activations
  • Subscription & redemption of Savings
  • Swapping or adding/removing liquidity on Binance Liquid Swap
  • Staking or redeeming assets from Launchpool
  • Crypto Loans services
  • Binance Card dashboard and transactions
  • Asset transfers from sub-accounts, margin accounts, futures accounts, pool accounts and fiat wallets.
Users will have a 30-minute window after the upgrade is complete to cancel orders, process deposits and withdrawals, transfer funds, and use all other account-related functions before trading resumes.
Major improvements in this upgrade include:
  • Overall system performance and stability improvements.
 
Poslednja izmena:
Laknu mi, bio sam 80% uveren da ću morati noćas da rasprodajem kripto, ali SPX je ipak dobio support, trebalo bi da kripto napravi rally preko vikenda. Može opet da pođe na dole kad se sledeće nedelje berze otvore, ali mislim da smo za sad bezbedni. Do kad, ne znam, igramo se sa vatrom ovde. DXY će odlučiti gde ćemo dalje.

screenshot.png
 
2 sata kvalitetnog programa! Veoma, veoma kvalitetnog (barem meni).

 
Ta pomoć je već verovatno uračunata u cenu akcija i kriptovaluta.

Mene raduje što Microstrategy i dalje kupuje. Siguran sam da to ne radi samo da bi zaokružio investiciju na 100k BTCa ili što veruje u BTC, već ima informacije da će i druga pravna lica u Americi akumulirati ili da već akumuliraju.
 
Rano je za tu brigu. Pogotovo ako holduješ sada. Dodatno, ne može Microstrategy prodati nama. Moraće za prodaju da nadju veću ribu od sebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno