Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juris je bio super,skoro bez prepreke je prosao...Nastancalo se para,ne bi me cudilo da ove godine vidimo nov ATH
 
Jel to drzis short?
 
što? hajde daj jedan dobar razlog...

Pogledajte prilog 286012

Cim vide jak long, odma pokolj, vide short pumpaj pokolji ih cista manipulacija, svi Altovi koji su na marginama ne mogu vise da se oporave. pogledaj samo u zadnje vrijeme sta je skakalo samo ono sto nije na marginama.
Dok BTC dodje na novi ATH bice milion manipulacija tacnije P/D napravise klasican shitcoin od njega.
 
Apsolutno se slazem da su margine zlo, to sam oduvek i pricao. To ubija kripto u srzi. Poenta je da samo kitovi s brdom kapitala zaradjuju dok ubijaju valutu ne mareci nimalo. Klasican P/D. Svaki skok se prekida dampom da bi se sva boranija opajala sa margine. Posle toga svaki sledeci skok bude sve tezi.

Mislim da se trziste oporavlja polako, bice rasta ove godine. Mislim da je vreme i da se polako prelazi u altove. BTC je odradio svoje sto se polovljenja tice, altovi su popadali, sad kako krene oporavak altovi ce skakati lagano.

Tapatalk from Poco loco
 
Pitanje je kome je potreban ATH? Sa marginama, i u ovom trenutku nikome.

Imaju sasvim fin raspon za ozbiljne manipulacije i profit.
 
Cim vide jak long, odma pokolj, vide short pumpaj pokolji ih cista manipulacija, svi Altovi koji su na marginama ne mogu vise da se oporave. pogledaj samo u zadnje vrijeme sta je skakalo samo ono sto nije na marginama.
Dok BTC dodje na novi ATH bice milion manipulacija tacnije P/D napravise klasican shitcoin od njega.

Pazi ovako,

Mislim da je apsolutno svima jasno da BTC ne može dugo da se održi iznad 10k zbog dosta fundamentalnih problema, i svaki šort iznad je dobar šort ( još od kraja 2017te ). Problem je u veličini otvorene pozicije ( over leveraged position, proguglaj ) što na žalost ne razume većina ljudi koja trejduje.

Danas je likvidirano masa long pozicija, a to je NEDOPUSTIVO pored gomile opcija na leverage platformama.
Ne postoji ni jedan trejder na svetu koji ima 100% pogodaka, već je bitno da na kad kraju dana / nedelje / godine podvučeš crtu, budeš u plusu.

Kad ljudi skapiraju kako stvari stoje "ispod haube", koje indikatore da prate, kako da odrede veličinu pozicije tj %, risk / reward i da ne nabrajam dalje, shvatiće gomilu stvari... a ne vikati samo manipulacija :)
Takođe, probaj da shvatiš da jednostavno NE MOŽE većina ljudi koji su u trejdu, da bude u pravom smeru kretanja cene ( da zatvore poziciju u plusu ). Uvek je neki kit ili bot spreman da istrese masu btc-a pre tebe i da ti pokvari sve.

A što se tiče altova, to je veoma diskutabilna stvar, jer je velika većina scam ( sad će verovatno gomila ljubitelja altova da me napadne, ali me to ne dotiče ni malo :d). Većina je samo gomila bzvz napisanog ili prepisanog koda, malo marketinga, malo pustih obećanja i eto...

Altovi koji su na leverage platformama ne mogu da se oporave zato što većina ništa ne radi na projektu, plus je likvidnost na svima jako mala, pa sa 50-100-500 btc-a možeš da sa njima radiš bukvalno šta poželiš i da ih teraš u kom ti smeru odgovara... A veruj mi da bi i ti isto to radio da si na mestu nekog kita ili menjačnice ( da se ne lažemo :d ) pa ih iskreno ni ne pratim a ni ne zanimaju me...

Da budem jasan, ne znači da se na nekim ne može zaraditi, naravno da može, ali čuvati i gomilati altove i čekati mesecima da ih neko treći napumpa 10-20-50% i onda dump-uje, umesto da se pozabavi samo sa btc-om i marginom... mnogo je manje stresno i lakše je trgovati sa mnogo manje kapitala u početku.

E sad, što se neko kune u LTC ,ETH, XLM ili neki treći šit na kom je zaradio gomilu para pre 100 godina, to je već druga priča... Jednostavno, vremena se menjaju, način trejdovanja se menja, pa što se pre pomiriš sa tim, to će ti biti lakše. Pogledaj malo veći tf na njima, i sve će ti biti jasno, jer svi izgledaju gotovo identično ( da izuzmem LINK i XTZ koji su moji neki favoriti i koje jedino držim ).

Eto, toliko od mene. Nisam mislio ništa loše u ovome što sam napisao, već se nadam da sam ti ukratko odgovorio na neka pitanja.

Uzdravlje i srećno trejdovanje.
 
Apsolutno se slazem da su margine zlo, to sam oduvek i pricao. To ubija kripto u srzi. Poenta je da samo kitovi s brdom kapitala zaradjuju dok ubijaju valutu ne mareci nimalo. Klasican P/D. Svaki skok se prekida dampom da bi se sva boranija opajala sa margine. Posle toga svaki sledeci skok bude sve tezi.

Tapatalk from Poco loco

Hm... A 2014 i 2015-te, pa i ranije - nije bilo dumpovanja po 10-20-50% u danu? Šta je tada ubijalo kripto pre svih i altova i margina? Margine postoje samo u kriptu?

Baš katastrofa, nikad do sad btc nije pao na istu cenu gde je bio dan pre.

Stvarno sam te ozbiljnije shvatao do sada...
 
Poslednja izmena:
Pitanje je kome je potreban ATH? Sa marginama, i u ovom trenutku nikome.

Imaju sasvim fin raspon za ozbiljne manipulacije i profit.
Trgovcima i manipulatorima nije ali holderima jeste.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
E sad, što se neko kune u LTC ,ETH, XLM ili neki treći šit na kom je zaradio gomilu para pre 100 godina, to je već druga priča... Jednostavno, vremena se menjaju, način trejdovanja se menja, pa što se pre pomiriš sa tim, to će ti biti lakše. Pogledaj malo veći tf na njima, i sve će ti biti jasno, jer svi izgledaju gotovo identično ( da izuzmem LINK i XTZ koji su moji neki favoriti i koje jedino držim ).

Mislim da gresis u vezi altova,ima tu vrlo dobrih i znacajnih projekata. Takodje mislim da ce u buducnosti neki od njih skinuti btc sa vrha ako ne i vise njih. Jedina uloga btc koju ja trenutno vidim jeste da je raj za trejdere i smrt za altove,nazalost daleko od onoga sto je zamisljen da bude. Onog trenutka kada se neki od altova bude odvojio od btc i kada btc ne bude mogao da utice na njegovu cenu kroz rast i pad videcemo i lagani pad bitcoin dominacije,mozda i ranije nego sto neko ocekuje.

P.s. nisam trejder,pratim crypto intenzivno poslednjih 4-5 godina,kupujem unazad 13-14 meseci. U svakom slucaju kapa dole za postove koje ostavljas na forumu,jedan od nekoliko od koga moze nesto da se nauci i pametno cuje u ovoj temi.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
#duma

Ok, grešim u vezi altova.

Hajde sad stavi na papir koliko si novca uložio u altove u tih 13-14 meseci i koliko si % u plusu ( ako si uopšte u plusu )?
Stavi na papir i da si svaki put kad si kupio neki alt, kupio btc. Koliki bi ti bio tada plus u %?

U zadnje dve godine, ko god je kupio btc bilo kad ( osim preko 10k, a to je bilo svega 6-7 puta po svega par dana ) je u lepom plusu.
Čak i da si kupio na 13k prošle godine, ako si nastavio sa kupovinom na dole istim tempom, smanjio bi ulaz lagano za 50% i više, pa bi o5 bio u plusu.

Mislim da ti je to dovoljan razlog za čuvanje ili trejdovanje samo btc-a ;) a gomilati altove i nadati se i bacati pasulj da li će i kada skočiti da bi bio ponovo na nuli ili u nekom malom plusu... neka hvala :)

Eto, to je neki moj argument. Sad me ti ubedi da grešim i gde.

edit: I da, bitnu stvar sam zaboravio da napomenem.

BTC dominacija koju si takođe spomenuo, odavno nema smisla od kada je USDT tu gde je trenutno. 9,187,991,663 koliko ga trenutno ima je ozbiljan deo marketa, pa btc dominacija nije ni približno tu gde bi trebalo da bude ( barem 70-80% ), pa tek onda da pričamo o mogućoj alt sezoni.
 
Poslednja izmena:
Ne gresis,apsolutno si u pravu. Prvi btc i uopste prvi crypto sam kupio u prvom kvartalu prosle godine,bio je oko 4k. Nakon toga i prve altove,pre svega ltc zbog halvinga i na njemu sam uzeo solidan profit koji sam prebacio u druge altove. Godinu i nesto dana posle prve kupovine btc je 2.5x cene po kojoj sam ga 2019te uzeo a svi altovi su kanal i bez profita,debeli minus...

Kao sto rekoh,u pravu si 100%. Ono sto sam zeleo da kazem jeste da kada se crypto bude regulisao i neki od manjih coina poput linka,xrp,eth ili nekog desetog budu zvanicno usvojeni od strane banaka,korporacija... videcemo i pad btc-a i rudare i kitove koji iz njega prelaze u nesto sto im nosi veci profit. U suprotnom ceo crypto market ce ostati btc spekulacija. Ne mislim da kao takav market moze da se odrzi i da ce se pre ili kasnije regulisati,kroz godinu,5 ili 10. A mozda i gresim naravno.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Hm... A 2014 i 2015-te, pa i ranije - nije bilo dumpovanja po 10-20-50% u danu? Šta je tada ubijalo kripto pre svih i altova i margina? Margine postoje samo u kriptu?

Baš katastrofa, nikad do sad btc nije pao na istu cenu gde je bio dan pre.

Stvarno sam te ozbiljnije shvatao do sada...
Ne kapiram te sad sta pricas? Naravo da je bilo i daleko ozbiljnijih padova. Uvek je bilo padova, pucanja balona i sl. Samo sam se nadovezao na ono Goldijevo da je margina zlo i apsolutno se slazem.
Jeste, onima s parama se daleko vise isplati da ciste marginu nego da pumpaju i tako zaradjuju. To je ujedno i ono sto ne valja. Od svega se napravila kladionica koju namesta onsj s najvise para, bukvalno.

Tapatalk from Poco loco
 
Pazi ovako,

Mislim da je apsolutno svima jasno da BTC ne može dugo da se održi iznad 10k zbog dosta fundamentalnih problema, i svaki šort iznad je dobar šort ( još od kraja 2017te ). Problem je u veličini otvorene pozicije ( over leveraged position, proguglaj ) što na žalost ne razume većina ljudi koja trejduje.

Danas je likvidirano masa long pozicija, a to je NEDOPUSTIVO pored gomile opcija na leverage platformama.
Ne postoji ni jedan trejder na svetu koji ima 100% pogodaka, već je bitno da na kad kraju dana / nedelje / godine podvučeš crtu, budeš u plusu.

Kad ljudi skapiraju kako stvari stoje "ispod haube", koje indikatore da prate, kako da odrede veličinu pozicije tj %, risk / reward i da ne nabrajam dalje, shvatiće gomilu stvari... a ne vikati samo manipulacija :)
Takođe, probaj da shvatiš da jednostavno NE MOŽE većina ljudi koji su u trejdu, da bude u pravom smeru kretanja cene ( da zatvore poziciju u plusu ). Uvek je neki kit ili bot spreman da istrese masu btc-a pre tebe i da ti pokvari sve.

A što se tiče altova, to je veoma diskutabilna stvar, jer je velika većina scam ( sad će verovatno gomila ljubitelja altova da me napadne, ali me to ne dotiče ni malo :d). Većina je samo gomila bzvz napisanog ili prepisanog koda, malo marketinga, malo pustih obećanja i eto...

Altovi koji su na leverage platformama ne mogu da se oporave zato što većina ništa ne radi na projektu, plus je likvidnost na svima jako mala, pa sa 50-100-500 btc-a možeš da sa njima radiš bukvalno šta poželiš i da ih teraš u kom ti smeru odgovara... A veruj mi da bi i ti isto to radio da si na mestu nekog kita ili menjačnice ( da se ne lažemo :d ) pa ih iskreno ni ne pratim a ni ne zanimaju me...

Da budem jasan, ne znači da se na nekim ne može zaraditi, naravno da može, ali čuvati i gomilati altove i čekati mesecima da ih neko treći napumpa 10-20-50% i onda dump-uje, umesto da se pozabavi samo sa btc-om i marginom... mnogo je manje stresno i lakše je trgovati sa mnogo manje kapitala u početku.

E sad, što se neko kune u LTC ,ETH, XLM ili neki treći šit na kom je zaradio gomilu para pre 100 godina, to je već druga priča... Jednostavno, vremena se menjaju, način trejdovanja se menja, pa što se pre pomiriš sa tim, to će ti biti lakše. Pogledaj malo veći tf na njima, i sve će ti biti jasno, jer svi izgledaju gotovo identično ( da izuzmem LINK i XTZ koji su moji neki favoriti i koje jedino držim ).

Eto, toliko od mene. Nisam mislio ništa loše u ovome što sam napisao, već se nadam da sam ti ukratko odgovorio na neka pitanja.

Uzdravlje i srećno trejdovanje.

Samo sam podebljao ono sto si napisao pa procitaj jos jednom, i sam kazes da je manipulacija i ja kazem da je manipulacija sve, i koliko vidim i ti se slazes sa tim, tako da ne znam na sta si odgovarao?

jasno je da BTC ne moze da se odrzi iznad 10k, ali doce dan kad ce se i to desiti trenutno ne moze upravo zbog manipulacija i margina, ali slomice se i to bas kad neki taj kit odluci pa pokolje shortere, ali opet govorimo o manipulaciji jer bogati kolo vode. Kao sto sam i rekao prave od svega shitcoine pa i od BTC-a
Sto se tice guglanja i znanja ne trebam guglat mogu magistarski da radim iz ove oblasti, ne samo ja nego mnogo nas odavde koji smo manje vise od neki rani pocetaka u ovome.
I sam kazes na dnu posta; da se nacin trejdovanja mjenja, a i ja to kazem u postu koji si citirao da mjenja se margine ga mjenjaju one su zlo za cijenu kriptovaluta.....manipulacija kitova sa malim ribama, slazem se treba se pomiriti sa tim i nastaviti dalje.

Nema nista lose u tvome postu naravno, samo ja nisam postavio nikakvo pitanje, nego dao jedno logicno misljenje sa kojim se vjerovatno vecina slaze ;)
 
Kao što sam mnogo puta rekao, svaki kripto je shitcoin sve dok imamo koliko-toliko funcionalni državni novac. Jedini razlog zašto smatram da bilo šta od toga ima vrednost je što postaje sve jasnije da dan kada više nećemo imati funkcionalni zvanični novac nije toliko daleko.

I da, Stellar opet raste, u poslednja dva meseca to je pouzdani prekursor skoka BTC. Napašće opet resistance danas ili najdalje sutra.
 
opet se igraju lagano prema 10k mamac za long pa ce ih za vikend poklati
trenutno uopste ne mirise na neki jaci ozbiljan rast tip 12-13k....vjerovatno ce nekad otici i do 20k ali do novog ATH-a bice manipulacija sa cijenom da se svima smuci (naravno mislim na holdere)
 
ako si pravi, iskusni hardcore hodler, onda morash biti otporan na sve manipulacije
 
Ma kakav hodl, ta vremena su prošla. Dosta naroda još drži nekoliko Bitcoina i nada se da će kroz par godina biti milioneri, nema od toga ništa. Ko se ovajdio 2017. ovajdio se, uslovi da se takav balon ponovi teško da mogu opet da se steknu.

Nove pare koje nastaju prvo idu u ruke banaka i finansijske elite koje ih koriste da pumpaju vrednost svoje sadašnje imovine, normalno da nemaju razloga da pumpaju kripto, zašto bi sekli granu na kojoj sede? Kada jednom sav taj naštampani novac stigne u mase, imaćemo hiperinflaciju i koristićemo kripto iz čiste nužde, ali do tad mnogo stvari će još da se isdešava, hodlati do tad je suludo, pogotovo što kad dođe to vreme kilavi Bitcoin ionako neće moći da služi kao novac.
 
Kako se uvek slatko nasmejem kad neko potegne stock-to-flow. Taj chart je napravio trejder koji nema blage veze sa životom, a kamoli sa ekonomijom. Cena bila čega ne može da zavisi isključivo od dostupnosti, bez ikakvog obzira na potražnju. Plus, 80% BTC-a je već iskopano, proizvodnja novog je sitna stavka, a ne glavni faktor kako on zamišlja. Evo praktični primer da ti pomogne da shvatiš, obrano je 80% maline, ali zbog lošeg vremena branje preostalog roda će biti upolovljeno. Jel ti ima smisla da će zbog toga cena maline da poraste 10x? :D:D
 
Poslednja izmena:
Plus, 80% BTC-a je već iskopano, proizvodnja novog je sitna stavka, a ne glavni faktor kako on zamišlja. Evo praktični primer da ti pomogne da shvatiš, obrano je 80% maline, ali zbog lošeg vremena branje preostalog roda će biti upolovljeno. Jel ti ima smisla da će zbog toga cena maline da poraste 10x? :D:D

Pa kako ne, zaboravio si da je tih preostalih 20% roda malina poslednja berba ikada, 20% je vec pojedeno (citaj izgubljeno), 30% ljudi cuvaju po magacinima i ne zele da prodaju do ko zna kada, 30% je na pijacama za slobodnu prodaju. Stock-to-flow ima logike, barem meni.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno