Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je to svi ocekujemo ali kada, kad BTC padne? Nesto nisam siguran, u 90% slucajeva kada BTC pada pada i LTC na primer.
 
Realno gledano, 70 ili 80% ulaganja se trenutno svodi na BTC pa samim tim mu i cena raste, kada fork prodje pocece i prodaja BTC, nagla i prelazak u altove. Vrlo moguce da ce naglo da se sljusti na ispod 6000 ili vise. Tako da ne verujem da ce altovi da padnu kada i BTC krene dole posle forka
 
Ono što je dobro kod kripovaluta je pohlepa. Oni koji su uzeli kintu od BTC će želeti da uvećaju kapital.

Zasvrbeće ih odnos ETH/BTC ili LTC/BTH pa će grunuti većinu para u ove valute.

Međutim, ako većina proceni da su altovi precenjeni, zameniće BTC u fiat i onda svi altovi odođe naniže zajedno sa BTC
 
oba dumpa je btc spao za cca 61.5%
Mozda i ovaj put to bude slicno. DA cena ode malo iznad 8000$ pre forka. To bi mu onda doslo otprilike na veliki suport oko 5600$

Ja sam poceo uzimati lbc jer je sad dosta pao. Vratice se na staru cenu. Sto je vec lep profit... A i marketcap im je mali, pa imaju lufta za skok cene...
 
ETC mislim,da ako preskoci 16 moze i preko 20$. Za 7-8 dana ima neki samit Hong Kong...Sta misle ovi iskusniji?Moze li se sta bitno desiti?
 
Nije ludilo. Sasvim školski primer ponzija, samo što je sada na nivou planete. Može da raste tako do milion opušteno.

Tako je!!!

Najvažnija stvar je održati ljude u iluziji da su dobili.

A ljudi su dobili samo realan keš koji izvuku iz kriptovaluta. Međutim, kada za mesec dana te uke... da dobiješ 80% , ti želiš još, pa ne izvlačiš evre i dolare, nego i dalje trguješ.
 
Cudno je kako kod svakog fork-a mediji plasiraju vest da je btc balon i kako puca..
 
Pucaju, pucaju baloni. Neka puca sta hoce. Polako. 10+ godina i do miliona lagano....
 
Do sada je u 99% slucajeva ETC pratio ETH ili obrnuto osim kratkotrajnog skoka ETH na 340$ sredinom oktobra. Mozda je pomeranje ETC signal i za ETH.
etc vs eth.jpg

Slazem se da dok se BTC ne porodi nece biti znacajnijih promena,onda nas ceka jedan od 3 scenarija.
Takodje sam se napunio altovima, XRP, REP, UBQ, ETC i naravno ETH pa pratim situaciju ...
ETH je glavni sa najvecim kapitalom ali ne planiram znacajniju prodaju ove godine max do 35% i to sa prodajom na up 15% i kupovinom na padove >20%
2018 cak i 2019. su godine kada ocekujem pravu vrednost ETH ... sa punim prelaskom na POS
 
је ли ово идеално да се изађе из БИТЦОИНА?
 
Charlie Lee [NO2X]‏Verified account @SatoshiLite 7h7 hours ago
I'm 99% sure after the B2X hardfork, BTC will flow back to LTC & altcoins and will pump. But not selling BTC b/c I want free airdrop.
 
Pitanje jedno : Trebam da kupim BTC sa dinarima pa nisam siguran šta da radim, da li da čekam da padne posle forka ili da ga kupim sad? Pošto ću svakako celu tu količinu da pretvorim u alt , nisam siguran šta da radim u ovom trenutku pošto se spekuliše da će BTC da ljosne nakon forka jer će svi da vraćaju količine u alt.
 
Samo se nadji u situaciji da tebe neko pita za savet, da li bi rekao kupi ili ne? To moras sam stisnuti tojaz i odluciti, niko drugi ti ne moze pomoci.
 
Da li je neko radio withdrawal sa cex.io (preko Mastercard) na racun u MTS banci? Znam da u Telenor banci to OK funkcionise, ali (zbog nekih drugih pogodnosti koje su mi odgovarale) otvorio sam racun u MTS banci. Juce samo probao withdrawal neke manje sume sa CEXa, stigao mi je SMS da potvrdom uplate na karticu, ali kada se ulogujem u online aplikaciju ne vidim tu promenu na racunu. Verovatno treba neko vreme da prodje, da banka obradi transakciju? Zanima me da li jos neko koristi MTS banku i da li je imao nekih problema.

Izvinjavam se ako sam promasio temu.
 
@ntoddmusic Zar nije odgovor već u pitanju? :) Ako će btc da pada, a altovi da skaču to znači da ćeš za kupljeni btc svakim trenutkom moći da kupiš sve manje altova, zar ne? (ako već očekuješ takav scenario) Ako kupiš btc dok još raste, on stalno vredi sve više altova (generalno). Mislim da je daleko veći problem u koje altove ući. Jer, btc je.. prsten koji sada vlada svim ostalim. Sve pare se slivaju u njega, kao zrak sunca koji prolazi kroz lupu. Skoro da se može reći da svi koji sada izlaze iz altova (a da to nije u fiat) i oni koji tek ulaze u koine, ulaze u btc. S druge strane, kada se (i ako) bude izlazilo iz btc-a, neće svi ići u iste altove. To znači da će neki da skoče možda i 1000 % za dva sata, neki da ostanu na istom, a neki dodatno da izgube. Naravno, tu su i manipulacije, pa koin koji prvo padne može već za 2 dana (ili nedelje) da ode u nebesa. I na sve to treba dodati moguće zastoje u radu berzi, pa čak i obustavu trgovine određenim koinom u nekom trenutku/periodu.

Kad sve to sagledaš verovatno ćeš razumeti da je tvoje pitanje skoro pa nevažno, a da odgovor zavisi najviše od onoga što ti odlučiš da očekuješ da će se desiti :) pre i posle ovog btc forka. Kad to odlučiš, znaćeš i sam pravi trenutak za kupovinu. Suštinski, to isto ti je napisao i fearco, ali koristeći mnogo manje reči. :)
 
Da li je neko radio withdrawal sa cex.io (preko Mastercard) na racun u MTS banci? Znam da u Telenor banci to OK funkcionise, ali (zbog nekih drugih pogodnosti koje su mi odgovarale) otvorio sam racun u MTS banci. Juce samo probao withdrawal neke manje sume sa CEXa, stigao mi je SMS da potvrdom uplate na karticu, ali kada se ulogujem u online aplikaciju ne vidim tu promenu na racunu. Verovatno treba neko vreme da prodje, da banka obradi transakciju? Zanima me da li jos neko koristi MTS banku i da li je imao nekih problema.

Izvinjavam se ako sam promasio temu.
Ako je bio vikend,verovatno ce tek danas od 8 ujutru da se vidi promena.
 
@ntoddmusic Zar nije odgovor već u pitanju? :) Ako će btc da pada, a altovi da skaču to znači da ćeš za kupljeni btc svakim trenutkom moći da kupiš sve manje altova, zar ne? (ako već očekuješ takav scenario) Ako kupiš btc dok još raste, on stalno vredi sve više altova (generalno). Mislim da je daleko veći problem u koje altove ući. Jer, btc je.. prsten koji sada vlada svim ostalim. Sve pare se slivaju u njega, kao zrak sunca koji prolazi kroz lupu. Skoro da se može reći da svi koji sada izlaze iz altova (a da to nije u fiat) i oni koji tek ulaze u koine, ulaze u btc. S druge strane, kada se (i ako) bude izlazilo iz btc-a, neće svi ići u iste altove. To znači da će neki da skoče možda i 1000 % za dva sata, neki da ostanu na istom, a neki dodatno da izgube. Naravno, tu su i manipulacije, pa koin koji prvo padne može već za 2 dana (ili nedelje) da ode u nebesa. I na sve to treba dodati moguće zastoje u radu berzi, pa čak i obustavu trgovine određenim koinom u nekom trenutku/periodu.

Kad sve to sagledaš verovatno ćeš razumeti da je tvoje pitanje skoro pa nevažno, a da odgovor zavisi najviše od onoga što ti odlučiš da očekuješ da će se desiti :) pre i posle ovog btc forka. Kad to odlučiš, znaćeš i sam pravi trenutak za kupovinu. Suštinski, to isto ti je napisao i fearco, ali koristeći mnogo manje reči. :)


Ja sam razumeo da (Lee) ostaje u BTC-u (a tako nesto planiram i ja) dok se ne oteli B2X, kako bih dobio dividendu:) kao onomad kod kes-a. A onda odmah rasprodaja pa kupovina altova. (u mom slucaju ETH i BCH). Elem da sumiram

Em-Em varijanta
1. Sve altove sam konvertovao u BTC zbog bespalatnog BCH i B2X . Znaci em se dobilo na ceni Bitcoina em se dobilo na dividendi (ja to tako zovem)
2.Cim se desi fork, konverzija BTC u altove. Znaci em se dobila dividenda em se kupuju jeftino altovi
3. Kad se BTC koriguje i vidi se koji je preziveo BTC ili B2x onda rasprodaja altova i ulazak long ride.

E sad ima ovde jedna mala caka.Za razliku od BCH gde nije bilo problema kod forka pa je moglo i da se saceka, ovde bi izlet iz BTC trebalo uraditi sto pre jer ce BTC ovako napumpan verovatno brzo da se koriguje. Ali tu dolazimo do ˝replay˝ problema. Ne znam da li ce to da rese do forka. Ima li nekakvih insajderski informacija glede toga:)
 
A jel se zna trenutak kada će se dobiti taj besplatan duplikat, kao i na kojoj menjačnici moraju da stoje BTC da bi to dobili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A jel se zna trenutak kada će se dobiti taj besplatan duplikat, kao i na kojoj menjačnici moraju da stoje BTC da bi to dobili?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Trebalo bi da dobiješ free btc gold iako držiš btc u walletu. Valjda se kasnije radi import walleta ili tako nesto. Tako je bilo sa clam, ako se ne varam.
 
Trebalo bi da dobiješ free btc gold iako držiš btc u walletu. Valjda se kasnije radi import walleta ili tako nesto. Tako je bilo sa clam, ako se ne varam.

Na bitstampu su mi svi btc, ušao sam skoro pre nedelju ipo. Pa gledam gde da ih prebacujem (kako bih dobio btc gold) a tipa bittrex već 5 dana ne odgovaraju na ticket zbog neuspele verifikacije.

Nije tema o menjačnicama al ne bih ni da propustim free fork jer sam držao na pogrešnom mestu.
 
Jeste moje pitanje bilo malo bezvezno, mozda zato sto sam bas taze u ovome (svega par meseci) :)
Trenutno kao ALT valutu drzim Stellar Lumens zato sto je extremno jeftin (trenutno imam oko 50.000 komada a cena mu je 0.028 USD ili 370 satoshija) tako da tu grabim da do forka uzmem sto vise jer ce BTC jos da ode vislje.
Zasto Stellar Lumens, pisao sam vec u prethodnom postu da imaju dosta jakih partnership-a i da ce tu biti dosta toga u toku 2018 godine..Vec sam zaradio 200% sa prvim upadom i to kada je bila vest o partnershipu sa IBM a tek ce da raste.Tako da eto, ko hoce da istrazi fina prilika :)
 
Jeste moje pitanje bilo malo bezvezno, mozda zato sto sam bas taze u ovome (svega par meseci) :)
Trenutno kao ALT valutu drzim Stellar Lumens zato sto je extremno jeftin (trenutno imam oko 50.000 komada a cena mu je 0.028 USD ili 370 satoshija) tako da tu grabim da do forka uzmem sto vise jer ce BTC jos da ode vislje.
Zasto Stellar Lumens, pisao sam vec u prethodnom postu da imaju dosta jakih partnership-a i da ce tu biti dosta toga u toku 2018 godine..Vec sam zaradio 200% sa prvim upadom i to kada je bila vest o partnershipu sa IBM a tek ce da raste.Tako da eto, ko hoce da istrazi fina prilika :)

To je XRP za "siromasne" sa njihovim nekim "smart contractima". Privatni konj sa "partnerima" i "ugovorima". Dakle skem, ali se na njemu moze zaraditi isto ili bolje nego na "postenim" konjima, ako se kupi u pravom momentu, a trenutno su skoro svi ubijeni pa je pravi momenat skoro za svaki.
 
Poslednja izmena:
Jeste moje pitanje bilo malo bezvezno, mozda zato sto sam bas taze u ovome (svega par meseci) :)
Trenutno kao ALT valutu drzim Stellar Lumens zato sto je extremno jeftin (trenutno imam oko 50.000 komada a cena mu je 0.028 USD ili 370 satoshija) tako da tu grabim da do forka uzmem sto vise jer ce BTC jos da ode vislje.
Zasto Stellar Lumens, pisao sam vec u prethodnom postu da imaju dosta jakih partnership-a i da ce tu biti dosta toga u toku 2018 godine..Vec sam zaradio 200% sa prvim upadom i to kada je bila vest o partnershipu sa IBM a tek ce da raste.Tako da eto, ko hoce da istrazi fina prilika :)

Slazem se da je XLM dobar za ulazak u ovom mometu, pazario sam ga po znatno visoj ceni nisam ocekivao ovakav pad. Otici ce on na preko 1000-1500 satoshija sa sadasnjih 400, samo strpljenja.
Za ove nove je bolje da kad budu prelazili u altove iz btca da kupe vise razlicitih coina, da bi smanjili rizik, nije pametno opredeliti se samo za 1.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno